Jump to content

Курцхаарът - универсален, по немски прецизен!

Recommended Posts

Преди две седмици бях на посещение в Денизли, Турция намиращ се в Мала Азия. Имах възможността да наблюдавам едно от този тип състезания на живо.

Един от символите на Денизли - специална порода петел пеещ около 30 секунди

Petar_Bonev_Petar_Bonev_s_Photos_Faceboo
древния град Хиераполис намиращ се на 30 км от Денизли.
11245802_1107039582656578_72543774775217
Edited by П. Бонев
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Дел Траки кенъл няма да се похвали, но аз бих искал да покажа на колегите един италианец, любител на ловните кучета какво е написал на снимката на Рикардо, собственост на дел Траки и воден от същия ба

По ред на номерата Прекрасно е да видиш толкова кучета на лов, произведени от теб. Страхотна чуство. Благодаря на Валентин Вълчев за поканата и приятните емоции. Jetta del Cherni Lom, Lord del Cher

порасналия Атила от Наслука (Doctor Do Little vom Balkanite x Ilka vom Entenpfuhler Forst) снимка: Евгения Цвеклинская

Posted Images

Разбира се трябваше да изиграя поне едно тяхно хоро :acute:

11258252_10205401635374536_1739195089125
Имаше и семинар
22119_10205401633294484_1907172466559904
Снимка за спомен с организаторите на състезанието. Вярвате или не имаше над 600 човека присъствали на състезанието.
Кучетата на 65 броя спряха да записват.

Двамата малчугана все още си търсят новите стопани.Ricardo x Elya del Traki! 0896-871-672.

post-31284-0-63894300-1434230722_thumb.jpg

post-31284-0-16975300-1434230792_thumb.jpg

• 2 weeks later...

И статията продължава със:

Несъмнено изключителните курцхаари са и винаги са били малко в противен случай не биха се наричали така. Според мен съществения проблем при тази порода, както и при всички континентални породи е стремежът за удовлетворяваща ловна употреба. Докато английското куче и без да е много раздвижвано остава годно за лов, то контитенталното ако му липсва охота е трагедия за онзи, който го ползва. Ако обаче имате късмета да притежавате екземпляр годен по темперамент, работа, генетичен фонд, работа със сигурност може да се каже, че курцхаарът има една всестранност, която британското не притежава.

...............................................................................

Трябва да се уточни, че някои шампиони дължат титлата при работни изпитания в много по голяма степен на обучението отколкото на природно заложените си лични качества.

...............................................................................

Задължително условие за развъдната работа е всеки екземпляр за развъждане да притежава сертификат от екстериорна изложба и работно изпитание.........

С последното изречение абсолютно се потвърди това което казваш ти biggrin.gif

Коцак нямаш ли твоята статия, която беше публикувал през 2003година за курца в компа та да я постнеш тук? wink.gif

Минали са вече 8 години от цитирания пост. Нещата не са се променили.

Edited by П. Бонев
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

11892074_10204822437140074_1721321623316

Тренираме :) - Anda von MonsterPower на 56 дни :)

Браво Тошка! Доста сериозен апорт... за крехката възраст! Поздрави! Edited by dido-1

Приятели,вчера 22.08 моят ловен другар и домашен любимец изчезна.Кучето е порода курцхаар ( kurzhaar) , на 3г, мъжко , чипирано и отговаря на името Икс .Според мен е открадното,моля да споделяте за да разберат повече хора.Изчезна от село Оборище ( до Панагюрище).Моля ако някой попадне на обява за продажба или го види някъде из България да ми пише на ЛС или да ми се обади на 0888 450 197.На снимките не се вижда,но в момента има бяло петно (без косми) над лявото око.Надявам се заедно да успеем да го намерим.А ако случайно този или тези, които са го взели четат, нека знаят ,че ще бъдат добре възнаградени ако решат да направят нещо добро в този наш прекрасен животец.

11889637_1007179382659877_27320002949863

Приятели,вчера 22.08 моят ловен другар и домашен любимец изчезна.Кучето е порода курцхаар ( kurzhaar) , на 3г, мъжко , чипирано и отговаря на името Икс .Според мен е открадното,моля да споделяте за да разберат повече хора.Изчезна от село Оборище ( до Панагюрище).Моля ако някой попадне на обява за продажба или го види някъде из България да ми пише на ЛС или да ми се обади на 0888 450 197.На снимките не се вижда,но в момента има бяло петно (без косми) над лявото око.Надявам се заедно да успеем да го намерим.А ако случайно този или тези, които са го взели четат, нека знаят ,че ще бъдат добре възнаградени ако решат да направят нещо добро в този наш прекрасен животец.

11889637_1007179382659877_27320002949863

За късмет малко след, като пуснах поста реших да отворя продавалника и се натъкнах на току що пусната обява за продажба на моят любимец.

Вече сме си у дома.