Jump to content

Курцхаарът - универсален, по немски прецизен!

АНДИ
 Share

Recommended Posts

Маркирането беше много добро,

005339908.jpg

на реализацията се изложихме...подгони.Май доста лов и се събра на Алена и развалихме дисциплината! :drinks:

Хубаво бат Анди ама малко диета брат трябва.

Хубаво бат Анди ама малко диета брат трябва.

Малко диета...Меко казано... :clapping: Зимата е така и аз и кучетата вдигаме килцата!Кой от пържолки, кой от гранулки... :)

здравейте колеги,вчера бях на гости на Коцака,и тай като направихме една кратка разходка,бих искал да споделя видяното от мен.а то че кучето му показа много бърза и стилна работа,също така много силно обоняние.и най вече добро обучение-обръщане на посоката на търсене по сигнал.след маркиране не правеше нито метър по дивеча. ето ги и тях

Може ли да видя други снимки и инфо за другия курцхаар, светлия който е на заден план?Не питам случайно, имам интерес...

Като говорим за дебели кучета вижте кой е папкал най-много зимата... :) Сега сме на строга диета да слезем поне до изложбена кондиция за специалката...

005348167.jpg

За изпитания въобще не мислим в тая гойна кондиция! :clapping:

Може ли да видя други снимки и инфо за другия курцхаар, светлия който е на заден план?Не питам случайно, имам интерес...

Кучето е собственост на Камен Аврамов и е прекрасен екземпляр.Внос е от Кипър и е син на Енрико Пилеа.Има силен нос и инпозантна стойка, което се вижда на снимката, доста по- качествен екземпляр от моя.Ако искаш да разбереш повече се обади на Сашко той ще ти даде телефона на Камен, защото аз не е редно да го пиша във форума.

Благодаря много Коцак!И си скромен както винаги! :)

Всяко създаване на идеали води до пристрастяване а оттам до провал , няма нужда от създаване на култове има нужда от ясна и точна обща визия за породата!Бистра водица - мирна главица!

Всяко създаване на идеали води до пристрастяване а оттам до провал , няма нужда от създаване на култове има нужда от ясна и точна обща визия за породата!Бистра водица - мирна главица!

Приемам забележката ама голем кеф бе Пепи.

Петьо, това ми е идеалът бе братче, ти ме разплака бе!

Ако знаех, че ще плачиш нямаше да го качвам :rofl:

Това е един страхотен френски трайлер - Харди ду клос дес Морендес - елит В трайлер, Шампион P-IB-IT-A-BE-T. Майка му е също трайлер - Тина ду клос дес Морандес. Тя е CHT CHIT CHT/GT TR има C.A.C.I.B, 4хCACT, 4хRCACT , 13 Excellents

Champion national de travail de chasse pratique Solo и е баба по майчина линия на Петрус. А неин дядо по бащина линия е Титан де ла Хайле Лоуп, а негов баща полския или чешки Емир з Костомлатек :p

Ето я и нея - майката на Харди - Тина:

798233e33d39.jpg

Петрус ду клос дес Морендес има следните титли, които вероятно са и повече в настоящия момент:

CHIT/CHT/FT P. A.

- champion des fields trials d'automne homologue le 24/01/2002 vainqueu

- Champion international de travail field trial

- Champion d'automne (Chiens d'arrкt)

- Champion de printemps (Chiens d'arrкt)

- Champion international de travail

Palmarès Travail :

Printemps :5 C.A.C.I.T., 2 R.C.A.C.I.T., 1 C.A.C.T., 3 R.C.A.C.T., 8 Exc.,1 CQN

Automne :5 C.A.C.I.T., 6 C.A.C.T, 2 R.C.A.C.T, 9 Exc., 1CQN

Becasses : 1 R.C.A.C.T. , 1 CQN, 1 TB

Пхиле ле клос дес Морандес. Извинявам се за кирилицата за имената на кучетата, но го правя с цел да не излизат в търсачката от чужбина, когато евентуално търсят инфо.

8185f11ba7bd.jpg - тази има -

CACIT

CHFT/PCHFT/A CHIT CHT

- champion des fields trials d'automne homologuйe le 4/12/2002 palmares

- Champion de France de conformitй au standard

- Champion de France de travail R.C.I.

Да кача веднъж за винаги и абревиатурите и техните значения на някои титли.

Afin de vous familiariser avec les abréviations des récompenses des concours voici un petit léxique

STANDARD ( beauté)

1° Titres et qualificatifs

CHCS-Champion de Conformité au standard :Titre décernè à un braque allemand ayant remporté 4 cacs sous des juges différents dont celui de la Nationale d’élevage

ou du Championnat de France S.C. C et au moins un en Exposition Internationale,plus un

Qualificatif en field-trial(Niveau minimum : Trialer)

C.H.B.-Champion de Beauté :

C.H.I.B-Champion International de Beauté

CACS-Certificat d’aptitude au Championnat de Conformité au standard.

RCACS :Réserve de CACS.

CACIB :Certificat d’aptitude au Championnat International de beauté.

RCACIB :Réserve de Cacib.

2° Expositions

C. O.M ou C.O.F :Classe ouverte male ou femelle

C.T.M ou C.T F :Classe travail male ou femelle.

C.J.M ou C.J.F :Classe jeune male ou jeune femelle.

Année par la année

C CH .M. ou C.CH.F :Classe champion male ou femelle .

N.E :Nationale d’Elevage.

Sp B.A :Spéciale Braque allemand.

Championnat de France S.C.C :Exposition organisée chaque année par la Société Centrale Canine.

3° Tares héréditaires

Dys-A ou dys-B :Sigles apparaissants sur les pédigrées pour désigner les chiens ayant subi un examen radiographique de dépistage de la hanche,éffectué selon un protocole défini par le

Club. Ces deux sigles signifient que les chiens concernés ne présentent pas de signes de dysplasie(stade A ou :cool: -Les chiens ayant obtenu des résultats C,D ou E sont dysplasiques, écartés des titres officiels, et ne devraient pas etre utilisés pour la reproduction.

E.B.J-N.P : non porteur de l'épidermolyse bulleuse jonctionnelle.

E .B.J Porteur: Un chien porteur de l’E.B.J. n’a en théorie aucune chance d’étre lui-meme malade. En revanche, il doit impérativement etre exclu de la reproduction, et ne peut obtenir de titre officiel.

T R A V A I L

T.A.N :Test d’aptitudes naturelles.

FIELD-TRIALS :Il s’agit des principales épreuves de sélection,ou sont évalués la qualité de la quète ,le nez,l’arret et le dressage.Il existe des field-trials d’automne,de printemps et d’étè.

B.I.C.P :Brevet international de chasse pratique .

B.T.E :Brevet de travail à l’eau.

C.A.C.T. :Certificat d’aptitude au championnat de travail.

R.C.A.C.T. :Réserve de certificat d’aptitude au championnat de travail.

C.A.C.I.T :Certificat d’aptitude au championnat international de travail.

R.C.A.C.I.T :Réserve de certificat d’aptitude au championnat international de travail ;

M.T.H.R./Mention très honorable réserve.

C.Q.N./ Certificat de qualités naturelles.

Tr Trialer : Titre décerné à un chien ayant obtenu le qualificatif Très Bon en épreuve de Printemps ou le qualificatif Excellent en épreuves d’automne sur gibier tiré laché ou très Bon

en épreuve d’automne sur gibier naturel.

CHAMPIONS DE TRAVAIL

1° Titres internationaux

CHIT :Champion International de Travail

CHIT(ft) Champion International de travail Field-Trial au chien ayant obtenu 2 CACIT(ft)

ou 1CACIT(ft) et 2 RCACIT(ft) dans les field-trials organisés sous la responsabilité de deux différentes sociètés nationales canines,et sous des juges différents.

CHIT(ec) :Champion International de Travail »épreuve de chasse ». Ce titre sera décernè au chien ayant obtenu 2 CACIT(ec), ou 1 CACIT(ec) et 2 RCACIT(ec) dans des épreuves de chasse-terre et eau ou polyvalentes-organisées par deux sociétes nationales canines différentes.

2° Titres nationaux

CHT :Champion National de Travail(Printemps et/ou Gibier Tiré

CHT/GT :Champion deTravail sur gibier Tiré

CHT/QFS :Champion National de Quete à la Française Solo(printemps)

CHT/QFC :Champion National de Quete à la Française Couples(Printemps)

CHT/CPS :Champion National de Chasse Pratique Solo(Gibier Tiré)

CHT/CPC :Champion National de Chasse Pratique Couple(Gibier Tiré)

CHT/QC :Champion National de Quete de Chasse(4 récompenses obtenues en printemps solo et couples et en Gibier Tiré solo et couples, comprenant 2 CAC et 2 Exc .)

CHT/FTP : Champion des Field-Trials de Printemps

CHT/FTA : Champion des Field-Trials d’automne(Gibier Tiré+Rapport en eau )

CHT : Champion de Travail(4 CAC obtenus dans les 4 disciplines :Printemps Solo et Couples,Gibier Tiré Solo et Couples)

CH Monde GT :Champion Mondial sur Gibier Tiré.

Coupe de France , d’Europe(+ année) :Vainqueur de l’épreuve désignée(Printemps ou GT)

CH .Mondial Pr.B.A (+année) :Champion Mondial de Printemps des Braques Allemands

CH.Mondial G.T.B.A .(+année) :Champion Mondial sur gibier tiré des Braques Allemands

CHT.Allemagne,Belgique,Italie etc… :Champion de travail à l’étranger

CHT.France G.T ou Pr(+année) :Champion de France Printemps ou Gibier Tiré

Ако знаех, че ще плачиш нямаше да го качвам :rofl:

Това е един страхотен френски трайлер - Харди ду клос дес Морендес - елит В трайлер, Шампион P-IB-IT-A-BE-T. Майка му е също трайлер - Тина ду клос дес Морандес. Тя е CHT CHIT CHT/GT TR има C.A.C.I.B, 4хCACT, 4хRCACT , 13 Excellents

Champion national de travail de chasse pratique Solo и е баба по майчина линия на Петрус. А неин дядо по бащина линия е Титан де ла Хайле Лоуп, а негов баща полския или чешки Емир з Костомлатек :p

Ето я и нея - майката на Харди - Тина:

798233e33d39.jpg

Петрус ду клос дес Морендес има следните титли, които вероятно са и повече в настоящия момент:

CHIT/CHT/FT P. A.

- champion des fields trials d'automne homologue le 24/01/2002 vainqueu

- Champion international de travail field trial

- Champion d'automne (Chiens d'arrкt)

- Champion de printemps (Chiens d'arrкt)

- Champion international de travail

Palmarès Travail :

Printemps :5 C.A.C.I.T., 2 R.C.A.C.I.T., 1 C.A.C.T., 3 R.C.A.C.T., 8 Exc.,1 CQN

Automne :5 C.A.C.I.T., 6 C.A.C.T, 2 R.C.A.C.T, 9 Exc., 1CQN

Becasses : 1 R.C.A.C.T. , 1 CQN, 1 TB

Пхиле ле клос дес Морандес. Извинявам се за кирилицата за имената на кучетата, но го правя с цел да не излизат в търсачката от чужбина, когато евентуално търсят инфо.

8185f11ba7bd.jpg - тази има -

CACIT

CHFT/PCHFT/A CHIT CHT

- champion des fields trials d'automne homologuйe le 4/12/2002 palmares

- Champion de France de conformitй au standard

- Champion de France de travail R.C.I.

Качвай, качвай! Майка му на Харди май загражда.

Edited by Kotzaka

Във Франция и Европа Пепи има страшно много и различни типове състезания , оттук като имаш лоби се правят и резултати и в този контекст съм научил едно нещо което много и много пъти съм проверявал и се оказа че работи безотказно и то е: Гледам по малко рекламата и статистиката на кучето в интернет , на някой сайт или списание.Оказва се че най верният път е око да види ръка да пипне! Справка отвори и виж титлите на кучето водено от ПАТРИНЯНИ и световен шампион от Удине 07г.Това кученце Пепи не бих държал и 1 минута за себе си казвам ти го най отговорно , то е толкова курцхаар колкото аз съм пилот на Аполо 13 ? Някаква смесица между бретонче и пойнтерче в терена но има ВЕЧНИ ИНТЕРЕСИ! Затова не винаги онези кучета които са победители в дадено голямо състезание са най добрите /не винаги разбира се /ценителите на породата идват гледат и като имат очи виждат онова което ги интересува.Така Раде е видял едно куче което по онова време и низвергнато във Френския клуб БЛУ ДЮ ВАЛОН ДЮ БЕАДИНИ и след две заплождания вади БЛО дел Раде Савич , който той продава още на 12 месеца в Италия където го води Адриано Нобиле който прави с него за кратко време ужасяващите ........48 CACIT подред и се заговаря за новата ера на курцхаара.

И в тази връзка колко са титлите на VAGANT HEGE-HAUS ,виждам че Пепи Рачев от Плевен е във ФОРУМА той имаше възможността да го гледа в Ниш 05г. нека каже какво видя на живо?

И в тази връзка колко са титлите на VAGANT HEGE-HAUS ,виждам че Пепи Рачев от Плевен е във ФОРУМА той имаше възможността да го гледа в Ниш 05г. нека каже какво видя на живо?

И аз съм любопитен да прочета .

Щото съм фен на немците .

Та как се е придставил - сигурно много лощо :rofl:

Така Раде е видял едно куче което по онова време и низвергнато във Френския клуб БЛУ ДЮ ВАЛОН ДЮ БЕАДИНИ и след две заплождания вади БЛО дел Раде Савич , който той продава още на 12 месеца в Италия където го води Адриано Нобиле който прави с него за кратко време ужасяващите ........48 CACIT подред и се заговаря за новата ера на курцхаара.

Нямах представа дори, че Бло дю Валон де Беандини е бил пренебрегнат във Франция. Но винаги съм се питал, защо във Франция използват Бло дел Раде Савич, а не баща му Бло дю Валон? А 48 САСІТ-а си е не само цифра, а потресаващ резултат. Разкажи нещо повече за Бло дел Раде, ако ти се пише. Затова куче специално винаги е ценно да научиш нещо. А за кучето водено от ПАТРИНЯНИ ще се опитам да разбера нещо. :rofl:

И аз съм любопитен да прочета .

Щото съм фен на немците .

Та как се е придставил - сигурно много лощо :rofl:

Теленце на паша ама беше сбъркал пасището и след 3-4 минути му обясниха че се провежда Световна купа на курцхаар и трябва да си ходи.Ама той упорит и втория ден дойде да пасе и се наложи втора тръба.

Теленце на паша ама беше сбъркал пасището и след 3-4 минути му обясниха че се провежда Световна купа на курцхаар и трябва да си ходи.Ама той упорит и втория ден дойде да пасе и се наложи втора тръба.

:p:p:p Стига де не му е било ден на кутрето . За него специялно е трябвало и трети ден за да се настрой полужително и да се раздвижи малко :rofl:

:p:p:p Стига де не му е било ден на кутрето . За него специялно е трябвало и трети ден за да се настрой полужително и да се раздвижи малко :rofl:
Тези двата дни за които ти пиша му бяха 9 и 10 ден , гърците бяха дошли 2 седмици по рано и всеки ден е имало състезания на които са участвали нямам нищо против защото ВСЕКИ ДЕН ЩЕ Е ТАКА ДО ПОБЕДАТА!

Но иначе изглежда добре ;)

post-5051-1205257886_thumb.jpg

Оказва се че най верният път е око да види ръка да пипне! Справка отвори и виж титлите на кучето водено от ПАТРИНЯНИ и световен шампион от Удине 07г.Това кученце Пепи не бих държал и 1 минута за себе си казвам ти го най отговорно , то е толкова курцхаар колкото аз съм пилот на Аполо 13 ? Някаква смесица между бретонче и пойнтерче в терена но има ВЕЧНИ ИНТЕРЕСИ!

В тази връзка имам въпрос. Нали идеята на фийлд трияла е да се избере най добрия стилист? Как е възможно тогава куче, което привидно буди съмнение относно произхода си да получи титла?

И относно Вагант имам едно питане, породено от мой си аматьорски анализ и то от видеоматериала от световното в Ниш. Един казва, че кучето е Вагант, а друг казва, че е Пелея с баща Вагант. Стори ме си, че това куче се движи съвсем нетипично за породата. Правеше едни силни загребващи движения с предните крака, а задните се движеха не в такт с предните, което създаваше впечатление, че кучето тича като "спънато". Предницата драпа и иска да върви, но задницата не отблъсква и се получаваше едно насичане. Имаше ли го този момент?

По информация от съвсем сигурен източник в момента от Хегетата има добър стилист и това е Унгарото. Освен това излезе и свестен производител. Неговото синче Обеликс от Църнего Двору бе при моят приятел Златко Йокич и Златко е останал с отлично впечатление от него като цяло. А той отбира от породата.

Edited by Конак

В тази връзка имам въпрос. Нали идеята на фийлд трияла е да се избере най добрия стилист? Как е възможно тогава куче, което привидно буди съмнение относно произхода си да получи титла?

И относно Вагант имам едно питане, породено от мой си аматьорски анализ и то от видеоматериала от световното в Ниш. Един казва, че кучето е Вагант, а друг казва, че е Пелея с баща Вагант. Стори ме си, че това куче се движи съвсем нетипично за породата. Правеше едни силни загребващи движения с предните крака, а задните се движеха не в такт с предните, което създаваше впечатление, че кучето тича като "спънато". Предницата драпа и иска да върви, но задницата не отблъсква и се получаваше едно насичане. Имаше ли го този момент?

По информация от съвсем сигурен източник в момента от Хегетата има добър стилист и това е Унгарото. Освен това излезе и свестен производител. Неговото синче Обеликс от Църнего Двору бе при моят приятел Златко Йокич и Златко е останал с отлично впечатление от него като цяло. А той отбира от породата.

Това което си гледал ти и ние на живо бе самият Вагант а аз съм го гледал и друг път същата история , същата тенденция е и при НУС И НУГАТ виж ЯРД е доктор за тях , а за теб Пепи още една проверка провери титлите на Бил и Джап ДЕ ЛАНЖЕРОН и тях съм гледал на живо те са другата крайност пойнтери облечени в курцхаарска кожа , това е порода която е уникална в своя стил и т.н. ние трябва да запазим този континентален облик.

Справка отвори и виж титлите на кучето водено от ПАТРИНЯНИ и световен шампион от Удине 07г.Това кученце Пепи не бих държал и 1 минута за себе си казвам ти го най отговорно , то е толкова курцхаар колкото аз съм пилот на Аполо 13 ?

За Амор на Рикардо Патрияни предполагам става въпрос? Това ли е кучето?

2.jpg

coppacontinentali2.jpg

Няма начин да проверя титлите му бързо!

Edited by Конак