Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги,интересувам се дали има значение от броя на истрелите за живота на една оптика.Ще слагам един стар КАЛЕС 6x42 на калибър 7,62x54R.С пушката ще се стреля много и ме интересува дали ще я прецакам от многото стрелба.Надявам се на компетентни мнения.

Колеги,интересувам се дали има значение от броя на истрелите за живота на една оптика.Ще слагам един стар КАЛЕС 6x42 на калибър 7,62x54R.С пушката ще се стреля много и ме интересува дали ще я прецакам от многото стрелба.Надявам се на компетентни мнения.

Качествените оптики по принцип са с доживотна гаранция (за мен 15 или 30 години също е доживотна гаранция)... Калес е качественна оптика (сравняват я със Цайс, Сваровски, ШиБ). Фиксираните оптики (като тази за която пишеш - 6х42) по принцип следва да са по-здрави от варио оптиките, защото нямат движещи се части... Ако оптиката в момента е наред - колкото и да стреляш със 7.62х54R (има далеч по "зловещи" като откат ловни калибри) не би следвало да я "прецакаш".... Монтирай и стреляй на воля.... С две думи вероятността монтажа ти да се "прецака" е в пъти по-голяма от това да прецакаш тази оптика от много стрелба ...

Пък ако ти изпадне още някой "стар КАЛЕС 6х42" за разумни пари и в добро състояние (да не е падал от/върху скала например) - обади се да го купя... :rolleyes:

Edited by vkv_bg

По принцип хубавата оптика се прецаква най-вече от кофти монтаж.

Добра комбинация - Калес ..... при това стар ...... при това фиксирана ......... :)

Давай смело, и не се впечатлявай толкова от монтажа. ;)

Какъвто и ще да е, ако е здраво стегнат, фиксиран и запечатан ..... няма никакви, ама никакви проблеми :p

Пък и нека колегите, които казват, че оптика може да се прецака от монтаж, да уточнят какво точно може да се скапе и как :D

ПП. Ако пушката е чупеща се, все пак внимавай при затваряне ........ при рязко ...... се получава вертикален /спрямо оста на оптиката/ удар. Сигурен съм, че тази оптика ще издържи, но, да се знае ..... :)

Edited by zkk