Jump to content

лов на хишник на примки

VANDALA
 Share

Recommended Posts

Мерси ама това е полудиво а на мен мечтата ми е да хвана диво.Обаче нямам на близо гора, а да ги заложа надалече няма да мога да ги проверявам всеки ден.

Ейййй , няма ти угода ей .... сега пък полудиво , после гората далече . Нали някой обясняваше , как само хищничи се хващали ;)

• Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По-добре вземи се разходи наоколо и гледай за стъпки на борсук.Тук в тази дупка няма скоро време да хванеш борсук нито друго. А що се отнася до примката действително трябва долния край да е малко по ниско и самият възел трябва да е стегнат добре(да се затяга лесно но да е тръдно да се разхлаби).

Поздрави ;)

Еми ако направиш по-голяма примка и я заложиш на пътека където минават свине що да не хванеш.Само въжето трябва да е по-дебело!

дай да говорим само за язовци и за хишници за да не дразним разни хора пък и ;) не е редно помежду другото на тази дупка ми скъса един преди 7 8 дена и сигорно скоро няма да влезе друг но предлагам на тези дето се занимават да качат по една детайлна снимка на сложена своя примка да раздухама нещата без да говорим за прасета сърни и тъй нататъка

Edited by PONCA

ето как сложих една примчица днес че спешно ми трябва един борсук

здравеи колега наслука но наистена ми се струва че наистена трябва да е пуснеш малко на долу и малко свии диаметара на примката / това е мое мнение/успех и аз имам две койи но нямам време да ги занесе на кожухар да ги обработва аз имам

1.-3.бр- бялки

2.-2.бр-д.котки

3.-1.бр-борсук

4.-1.бр-чакал

5.- и няколко кучета/и на 100% скитащи /

аз ги слагам заради кожите но вече няма смисал можеби само за чакал

Една лисица изхвърлих а две и една белка ги подарих .Преди 2 седмици си вдигнах примките и сега чак наесен.

Колега това твоия двор ли е?сигурно до гълъбарника...

Закона си е закон ма то за нас в БГ това няма значение.

Ловна етика господа и тя е за всичко що е дивеч.

Купете си капани и то стръвни това по го разбирам ама да сееш примки на ред...........

Колега Вандал какъв е процента на чакал спрямо заек при теб от примки ма кажи без да лъжеш?

здравеи колега наслука но наистена ми се струва че наистена трябва да е пуснеш малко на долу и малко свии диаметара на примката / това е мое мнение/успех и аз имам две койи но нямам време да ги занесе на кожухар да ги обработва аз имам

1.-3.бр- бялки

2.-2.бр-д.котки

3.-1.бр-борсук

4.-1.бр-чакал

аз ги слагам заради кожите но вече няма смисал можеби само за чакал

Заичета колега колко ?

аз ги слагам заради кожите но вече няма смисал можеби само за чака ............Много скитащи кучета във вашия двор баси......ти да не живееш в няки резерват.....?

А и леко със списака не си приписваи общи заслуги за твои......Моля.....,че почвам да се нервя и да проклинам деня в който ти показах примка за какво служи как се прави и залага.Или ще ги слагаш когато трябва или ще си направя дълго въже от проволки.....

Аз занаята съм го учил през далечната вече 1987г.Та като се връщаш от некъде да се беше поогледал и да видищ че вървиш по отъпкана пътека.Погледни нагоре по постовете и виж кой пръв казва че примката е висока.А кожи не събирам имам само две от белки и една от котка ама ми я откраднаха а другите направо ги подарявах недрани шото ме мързеше.Имам снимки и филмчета ама не знам как да ги качвам но ако държиш ще намеря някой и ще ги видиш.

като и двамата сме толкова компетентни да дадем мако наставления ,но при определени условия:

1.примките са забранени с закон и всеки ги слага на своя морална одговорност

2.ако сте решили все пак знаите ,че те не са подборни и може да обесите нежелани и збранени животни.

3.залагането да става на проучени места с достап за всекидневна проверка.

4.залагането на примки само за през ноща и сабиранетоим сутрин е препорачително.

5.ако имате слука и дивеча не е удошен омуртветего бе гавра,ако е зай'че просто го пуснете нищо ,че може пак да не го видите

6.ако имате проблемно зверче и ви прави набвзи в двора исползваите капан ...НА ЛОВ има много теми и примери ползваитеги.

7.не залагаите примки в не лове сезон нехомано е.

8.не е философия да напавиш пеимка и да я заложиш по важно е да знаеш каде и да имаш одговорноста да си я преберш/провериш/

9.слагането на примки няма да ви научи на лов нито ще забогатете от това .

10.ако несте ловец или си нямате гам понятие от живота на вредния дивеч само интуазма няма да ви помогне просто това за сега не е за вас

това е моето мнение и не ангажирам никои с него всеки е свободен да прави каквото си иска ,но без да вреди на др.и да нарошава закона

като и двамата сме толкова компетентни да дадем мако наставления ,но при определени условия:

1.примките са забранени с закон и всеки ги слага на своя морална одговорност

2.ако сте решили все пак знаите ,че те не са подборни и може да обесите нежелани и збранени животни.

3.залагането да става на проучени места с достап за всекидневна проверка.

4.залагането на примки само за през ноща и сабиранетоим сутрин е препорачително.

5.ако имате слука и дивеча не е удошен омуртветего бе гавра,ако е зай'че просто го пуснете нищо ,че може пак да не го видите

6.ако имате проблемно зверче и ви прави набвзи в двора исползваите капан ...НА ЛОВ има много теми и примери ползваитеги.

7.не залагаите примки в не лове сезон нехомано е.

8.не е философия да напавиш пеимка и да я заложиш по важно е да знаеш каде и да имаш одговорноста да си я преберш/провериш/

9.слагането на примки няма да ви научи на лов нито ще забогатете от това .

10.ако несте ловец или си нямате гам понятие от живота на вредния дивеч само интуазма няма да ви помогне просто това за сега не е за вас

това е моето мнение и не ангажирам никои с него всеки е свободен да прави каквото си иска ,но без да вреди на др.и да нарошава закона

Даже съм изтрит!Е изтрийте и темата нали некой требва да ви каже и как точно стават нещата.Да го охулите за назидание.А по принцип съм напълно съгласен с доводите ти колега .Така е.

Че е забранено е забранено,аз докато взема ловния билет до 1993г. на сметището на зима правех по 20 лисици.Дружинката тия броики ги правеше за 3 сезона,освен лисица и скитащо куче друго не се е закачало,защота си има маисторлък и трява да знаеш кво да направиш да не ти се хване сърна.

Вижте сега. Ловуването с примки е незаконно ! Това е описано в закона ! Не може и не трябва да се коментира лов с примки в България. Сайта е огромна медия, с огромна членска маса и НЕ толерира бракониерството.

Надявам се че бях изчерпателен.

Възможно е коментиране на лов с примки в държави, където този лов е разрешен и е интересно да проследим какво се случва !!!

Посочените практики следва да не се прилагат по никакъв начин в България. Екипа на сайта ще трие всякакви опити за коментиране и показване на резултати от такъв лов на територията на нашата страна.

Поздрави

Вижте сега. Ловуването с примки е незаконно ! Това е описано в закона ! Не може и не трябва да се коментира лов с примки в България. Сайта е огромна медия, с огромна членска маса и НЕ толерира бракониерството.

Надявам се че бях изчерпателен.

Възможно е коментиране на лов с примки в държави, където този лов е разрешен и е интересно да проследим какво се случва !!!

Посочените практики следва да не се прилагат по никакъв начин в България. Екипа на сайта ще трие всякакви опити за коментиране и показване на резултати от такъв лов на територията на нашата страна.

Поздрави

Защо да затваряте "прозореца"?! Нека има коментари , задължително снимки и адреси . Така по лесно и по бързо , тази тема ще приключи.

От какъв материал и от къде закупувате, жилата за примки?

Аз взимах от пазара в Асеновград по 50 стотинки за бр. по 2 метра дълги, лисици язовци чакали им издържа незнам точно какво беше предназначено жилото мисля че за колела спирачки и скорости

Аз взимах от пазара в Асеновград по 50 стотинки за бр. по 2 метра дълги, лисици язовци чакали им издържа незнам точно какво беше предназначено жилото мисля че за колела спирачки и скорости

Къде е удоволствието от лова с примки?

Покрай хищниците,загиват и други невинни животинки!

Зависи какво искаш да хванеш.Трябва да разплетеш дадане въже опредлен брой нишки за по-дребен хищник забележете хишник !А за язовец чакал дебелината е друга.Просто е но се прави от човек който може да мисли има време и сутрин си затваря примките.Абе оставете тая тема че почваме да се караме хора с близки възгледи.

Заичета колега колко ?

аз ги слагам заради кожите но вече няма смисал можеби само за чака ............Много скитащи кучета във вашия двор баси......ти да не живееш в няки резерват.....?

А и леко със списака не си приписваи общи заслуги за твои......Моля.....,че почвам да се нервя и да проклинам деня в който ти показах примка за какво служи как се прави и залага.Или ще ги слагаш когато трябва или ще си направя дълго въже от проволки.....

колега астрал Учитела си остава учител а УЧЕНИКА СТАВА ПРОФЕСОР :drinks::good::D както и в ДРАНЕТО НЕЗАБРАВЯИ КОИ ти ДЕРЕ ЖЕРТВИТЕ защото и в това станах спец/ПРОФЕСОР/ неискам да те обидя ити ставаш за нешто да обираш бьлхите докато са живи :good::D

пусни снимка на твоя лисугер дето аз ти драх да го видат хората пак заповиадаи за теб винаги

като говорим за закона ж бг не е ли забранен лова или/изтрепването / на какьвто и дабило дивеч с вьздушни пушки а колеги?

колеги тук дори колегата отворил тази тема дирекно посочва за какьв вид дивеч използва даденото си орьжие не е ли забранено не е ли браконерски лов http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=22702

защо него хокате толкова а че стез вьздухарки изтрепаха всичко що мьрда на таз земя

колеги тук дори колегата отворил тази тема дирекно посочва за какьв вид дивеч използва даденото си орьжие не е ли забранено не е ли браконерски лов http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=22702

защо него хокате толкова а че стез вьздухарки изтрепаха всичко що мьрда на таз земя

Хокаме !!! А и според мен това с въздухарките е умряла работа... естествено има и такива за по 2 бона, които вършат работа.. но кой нормален човек ловджия ще тръгне с въздухарка, вместо с флоберка примерно ? Въздухарките от авджиите се ползват за стрелба по мишенки и кеф - лично мнение. Останалите са лапета дето твърдят че с китайско чудо за 100 лева убиваш ЛОС :drinks:

Върнете се горе - вижте какво съм писал, четете между редовете и пишете УМНО !

Хокаме !!! А и според мен това с въздухарките е умряла работа... естествено има и такива за по 2 бона, които вършат работа.. но кой нормален човек ловджия ще тръгне с въздухарка, вместо с флоберка примерно ? Въздухарките от авджиите се ползват за стрелба по мишенки и кеф - лично мнение. Останалите са лапета дето твърдят че с китайско чудо за 100 лева убиваш ЛОС :drinks:

Върнете се горе - вижте какво съм писал, четете между редовете и пишете УМНО !

хьтсанчетата 125 и гамотата дето сас по 320 м/с едвали струват 100лв и едвали са китаиски вьздухарки а и наистена нормален ловджия никога аманикога няма да го направи а итез вьздухарки се продават свободно такаче всеки които е исползва за убиване накаквотоида било е браконер а човека ходи дирекно на лов за заици с хьтсан 90

Edited by VANDALA