Jump to content

Вълци

d3v1l4o
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • 5 months later...

Колеги от известно време при нас прасетата просто изчезнаха и тази седмица открихе причинта имаме си вълци в раиона.

На вълчица е колега! Бой!!

Може ли да е вук или не?

Трябвало е да снимаш цялата снимка, но да по върви към следа на вук. При това стара.

• 4 months later...

А ние се чудим защо ги няма прасетата!

Точно заради това ги няма прасетата, колега!

Особено ако дирите са по-вечко и ако с тях е и собственика

на притежателите на тези отпечатъци.

• 3 weeks later...

А ние се чудим защо ги няма прасетата!

По една следа не може да се прецени- вълк ли е или куче. Още повече че точно при тази животното е било "контра" и е нормално задните пръсти да обхващат сериозно предните. Дай друга снимка -когато е в нормален ход.

• 2 months later...

Колеги гледах клипа на едното куче има камера то се опита да помага но вълкът убива падналото куче много бързо с невероятно спокойствие и лекота.

post-45589-0-96078500-1424276575_thumb.jpg

• 6 months later...

Здравейте колеги. Искам да попитам според вас това вълк ли е?

post-11590-0-57798100-1440510956_thumb.jpg

Здравейте колеги. Искам да попитам според вас това вълк ли е?

Според мен е вълк. От кола ли е блъснат?

Ако си снимал задницата, по опашката също може да се познае.

Според мен е вълк. От кола ли е блъснат?

Ако си снимал задницата, по опашката също може да се познае.

От кола е блъснат, доста близо до населено място. За съжаление не успях да снимам задницата.

Edited by Jori

• 5 months later...

Здравейте колеги. Искам да споделя една голяма радост за мен.Бяхме поканени с приятели в Сърбия на лов за вълци. Мероприятието беше 19-то подред. Всяка година края на януари се правят гонки за хищници с участието на 500 бр. ловци в гр.Блаце на 40-50 км от Ниш.Гонката беше в подбалкана, без кучета се ловуваше и без нарезно оръжие.Ловците бяха разделени на групи и се водеха от местни ловци познаващи района. В гонката бяха вдигнати 6 вълка и отстреляни 3. Два вълка избиха на няма и 200 метра от нашите позиции. Единия беше убит от младо момче излизащо за първи път на лов, а другия беше изпуснат от ловец от Белград, който веднага пали колата и си тръгна и с право, защото беше си сменил позицията и го е видял в последния момент.Ако е седял където е трябвало право на него е излизал. Младите момчета който убиха до нас, преди вълка са ранили една лисица и на предни крака е влезнала в дупка. Крайният резултат от гонката е - дива котка един брой, лисица три броя и вълк също три броя.Миналата година на същата гонка е паднал един вълк, а по- миналата цели седем. Перфектно посрещане от страна на сърбите и голямо изобилие от весели моменти. Другата година ако ме поканят задължително ще отида пак.

post-30183-0-10070800-1454317310_thumb.jpgpost-30183-0-66445600-1454317327_thumb.jpg

Здравейте колеги,ето нещо и от мен...искал е да пресече магистралата,но не е успял.

post-23942-0-78901400-1454400345_thumb.jpg

post-23942-0-79176700-1454400415_thumb.jpg

Edited by toppito

• 1 year later...

И тази година имах честта да присъствам  на 20-тата юбилейна гонка за хищници в гр. Блаце, Сърбия. Групата от България бяхме 7 човека. Бяхме приети много добре за втора поредна година. Атмосферата беше невероятна. Част от нас бяхме настанени в една ловна хижа, а другата част при домакина ни сърбин. Вечерта с пристигането настаняване и веднага газ към ресторанта. Излишно е да ви описвам качеството на храната и атмосферата. На другия ден ставане, сутрешните процедури и отправяне към центъра на града. Официално откриване на церемонията, мерки за безопасност и потегляне към 8:30. Бяхме на това място където миналата година избяга единия вълк. Лично на мен не ми хареса позицията, където  ми се падна зад огромна туфа гъсти тръни и драка, но понеже засадите бяха на гъсто нямаше много варианти.Бяхме се събрали 430 бр. ловци. Гонката почна и отвсякъде изстрели, гоначите и те стрелят, гони се без кучета.

При българската група излезе в далечината една лисица и това си беше. Към 11:30-12:00 лова приключи. Беше паднала една вълчица на мястото където миналата година две момчета излизащи за първи път на лов убиха вълк. Други два се измъкнаха, като единия беше ранен. Обща равносметка от гонката една вълчица, четири лисици, и две или три диви котки.Преобличане и отново към веселата част с томболата и другите церемонии. За догодина живот и здраве отново съм там. Поканихме сърбина за откриването на едрия лов октомври месец. Те откриват ноември. Общо взето това беше. 

post-349-0-10605600-1486373088.jpg

post-349-0-13346700-1486373103.jpg

post-349-0-13368300-1486373157.jpg

post-349-0-58260300-1486373139.jpg

post-349-0-70198000-1486373124.jpg

post-349-0-86641800-1486373112.jpg