Jump to content

Национален Клуб Българско Гонче - НКБГ

Recommended Posts

А забравих че аз ти държах кучката в Мърчаево при Краси.Тогава май можеше и за тебе. Поздрави!

Не можеше....... не хвана. За това мислех да повторя опита, но с това решение ми "забранявате"....и ти си гласувал "ЗА".

Благодаря ти.

Със здраве....

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз момчета няма да взема страна по спора.Мотиви за и против правилника всеки може да изказва колкото поиска,че и повече даже.А правилника е така на правен че всичко е напразни оправдания.Ще ви кажа д

Броят на издадените от НКБГ и на 100% заверени в НР на БРФК родословия вече надхвърли 1000 (хиляда). Поздравления за цялата развъдна комисия на НКБГ http://www.nkbg.eu/contacts.php

Честита Нова Година на всички членове и симпатизанти на НКБГ и на всички колеги, ловуващи с гончета. Пожелавам на всички най-вече здраве, много радост и късмет и не на последно място много слука с на

Posted Images

Колеги,и приятели Доктора,е написал,че след изложбата в Пазарджик,ще има ОС ,там ще си говорим,и спорим.Спрете се,с тези форумни изказвания,и писаници.

Днес стана факт пърия ИВК в реални условия.

Оказа се, че не е толкова трудно.

Врана от Чаушев, собственост на Георги Чаушев защити с 89 точки (от 92 възможни) и I приз ИВК на сърна.

Георги бе направил перфектна организация.

Брaво нa Врaнa и Гошо ,брaво и нa съдиите.Явно в спорa се рaждa истинaтa

Колеги,и приятели Доктора,е написал,че след изложбата в Пазарджик,ще има ОС ,там ще си говорим,и спорим.Спрете се,с тези форумни изказвания,и писаници.

Няма как да има ОС след изложбата - не заблуждавай хората. В тази държава има закони.

Днес стана факт пърия ИВК в реални условия.

Оказа се, че не е толкова трудно.

Врана от Чаушев, собственост на Георги Чаушев защити с 89 точки (от 92 възможни) и I приз ИВК на сърна.

Георги бе направил перфектна организация.

Честито,когато има желание има и резултати.Първата крачка е направена. Edited by a4o92

Няма как да има ОС след изложбата - не заблуждавай хората. В тази държава има закони.

Извинявам се колега,"се свиква разширено заседание на УС, в което могат да участват всички клубни членове"Грешката е моя.

Edited by edinaka

Извинявам се колега,"се свиква разширено заседание на УС, в което могат да участват всички клубни На членове"Грешката е моя.

Нали знаеш,че на крива ракетка..много неща й пречат! :D

хахахаха нагласяй форумния,аспарух,за изложбата,в Пазарджик :killmyselve: аз,идвам.........

А какво да го глася,той си е нагласен...то за изложби,мераклии много! :)
  • 2 weeks later...

На ОС на клуба бе взето решение всички мъжки кучета, които отговарят на условията за вкарване в разплод да бъдат качени на клубния сайт - http://nkbg.eu/breeding_getters.php

За целта изпратете на Ангел Димитров - a4o92 следните данни за кучето

- име на кучето, производител, собственик

- родословно свидетелство

- снимки

- сертификат за издържан ИВК

- оценителни листи от екстериорни изложби

тел: (+359)882 482 844
e-mail: [email protected]

Edited by Доктора
  • 2 weeks later...

На 18,04,2015 г по календарния план на клуба трябваше да се проведе ИВК. Поради обективни причини мероприятието не се състоя. На 09,05,2015 г ЛРД Елшица провежда изпитание на дива свиня по правилника и със съдии от НКБГ.

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=52234

Споразумяхме се с техния организатор, че клубни членове могат да се явят на ИВК след предварително записване при тях

• 2 months later...

На 11.07.2015 год (събота) от 15 ч на ловната вила в с. Елшица ще се проведе разширен УС на НКБГ, на който могат да присъстват всички клубни членове. Ще се дискутират новоприетите правила на БРФК за развъдна дейност и вземане на отношение на НКБГ към тях.

На 11.07.2015 год (събота) от 15 ч на ловната вила в с. Елшица ще се проведе разширен УС на НКБГ, на който могат да присъстват всички клубни членове. Ще се дискутират новоприетите правила на БРФК за развъдна дейност и вземане на отношение на НКБГ към тях.

Докторе, какво налага тази дискусия? Чета в сайта на БРФК, новите правила за допускане на кучета в разплод..

Та нали мнозинството членове на НКБГ, точко към това се стремяхте и го гласувахте на ОС! А именно, затегнат контрол и по строго сито за допускане в разплод. Аз разбирам от написаното в сайта на БРФК, че точно това се е случило!

Докторе, какво налага тази дискусия? Чета в сайта на БРФК, новите правила за допускане на кучета в разплод..

Та нали мнозинството членове на НКБГ, точко към това се стремяхте и го гласувахте на ОС! А именно, затегнат контрол и по строго сито за допускане в разплод. Аз разбирам от написаното в сайта на БРФК, че точно това се е случило!

Думи на АСЕН НИКОЛОВ :

'Разбрах по телефона за това решение..

Искам да кажа, че както през всичките години съм бил против, то мнението ми и към ден днешен не е променено.

На мнение съм, че клуба ще изгуби много качествен "материал" за работа и ще стимулира развъждането на така наречените аборигени!

Както и да е, ОС е върховен орган и решенията, които са гласувани не могат да се оспорват!

Аз обаче не желая да бъда вкарван в тази рамка на развитие и за да не нарушавам устава на клуба, ще депозирам "молбата" си на клубният имейл!

Желая успех на всички! "

На това се казва,хем да те сърби...хем да те боли?! Така ми се струва на мене...

Edited by brakoniera2

Мисля, че е време да се престане с личната конфронтация във всички възможни електрони медии - форуми и тн. А специално в конкретната тема би следвало да се коментират конструктивни въпроси свързани с развитието на породата и клуба в частност.

Гледам - качени са кучета в сайта на клуба обявени са за разплодници, чудя се когато едно куче е покрило критериите за ИВК и екстериор това прави ли го клубен разплодник? Считам, че преди да се обяви кое да е куче за клубен разплодник би следвало по обстойно и задълбочено да се изследват качествата и достойнствата му. За мен всяко куче покрило изискванията за влизане в разплод просто ги е покрило и има право да се плоди, но чак пък да е разплодник на НКБГ? Всяко обявено за разплодник куче трябва да бъде толкова ценно за породата, че по него да може да бъде създадена нова линия.

Просто малко си порасъждавах в ел. пространството.

Поздрави на всички хубав ден.

На това се казва,хем да те сърби...хем да те боли?! Така ми се струва на мене...

Рашайков, не желая диалог с теб! Казах ти, какво мисля за теб, ти каза също..

Въпроса ми е отнесен към Доктора, а не към теб!

Много ми се иска това да е последния път в които цитираш мое мнение!

В замяна аз ще направя същото..

Гледам - качени са кучета в сайта на клуба обявени са за разплодници, чудя се когато едно куче е покрило критериите за ИВК и екстериор това прави ли го клубен разплодник? Считам, че преди да се обяви кое да е куче за клубен разплодник би следвало по обстойно и задълбочено да се изследват качествата и достойнствата му. За мен всяко куче покрило изискванията за влизане в разплод просто ги е покрило и има право да се плоди, но чак пък да е разплодник на НКБГ? Всяко обявено за разплодник куче трябва да бъде толкова ценно за породата, че по него да може да бъде създадена нова линия.

Просто малко си порасъждавах в ел. пространството.

Поздрави на всички хубав ден.

Интересни мисли,но куче което може да се плоди а не е разплодник как ще го наричаме?Или ще има разплодници и по-разплодници,на този етап мисля достатачно са ''главоболията'',че да си създаваме още.По устав клубът е длъжен да консултира кое от кучетата покрили критериите за разплод може да се ползва,а не кое става и кое не,като изключим чифтосване на роднини I-ва степен.

Поздрави.

За да бъде клубен разплодник дадено куче трябва да е доказало чрез поколението си поне от три различни кучки, че същото поколение е качествено - което е показателно как то се предава