Jump to content

Национален Клуб Българско Гонче - НКБГ

Recommended Posts

Аз съм против такова решение,всеки развъдчик би следвало да има свободата сам да избира на каква цена ще продава или подарява кутрета.За мен това е утопична идея,нека усилията ни бъдат към спазване на правилата за развъдна дейност, а не да се превръщаме в партизани.

Ангеле, никой не е казал, даже и помислял нашия клуб да взема такова решение.

Прочетох го, впечатли ме и просто го споделям с Вас.

Споко. Явно много хора са станали много чувствителни

Ангеле, никой не е казал, даже и помислял нашия клуб да взема такова решение.

Прочетох го, впечатли ме и просто го споделям с Вас.

Споко. Явно много хора са станали много чувствителни

Привет,недостак на форумното пространство,няма как да изразиш емоцията.Несъм притиснен от вчера коментираме тази тема в друго пространство, ако постът ми изглежда остър не това е била идеята.

Поздрави.

Edited by a4o92

НКК вчера е взело следното решение

След продължителни дебати на 01.09.2015г. на заседание на УС на НКК взе решение , което решение става задължителна политика на клуба т.е.

1. Минимална продажна такса за клубно куче от кучило на Б.г. развъдник да не бъде по-малка от 500 лв.

2. При установяване на нарушение от определен развъдник ще бъде санкциониран както следва:

а/ -при първо установено нарушение се спира развъдната дейност в рамките на една календарна година

б/- при второ установено нарушение се спира развъдната дейност в рамките на две календарни години

в/- при трето установено нарушение се спира развъдната дейност завинаги

Решението влиза в сила от 01. 09. 2015г.

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=22212&page=25

Какво е мнението на членовете на НКБГ по този въпрос

Според мен това е доста глупаво и може да се тълкува като защита на търговските интереси на определени развъдници. Право на всеки развъдчик е да си решава какво да прави с произведените от него кученца. Ако иска да ги подарява, ако иска да ги продава за 1 лв или 5000 лв. Kакво се прави ако кученцата са така наречения пет клас (без потенциал за развъдна дейност)?

• 3 weeks later...

На 11.07.2015 год (събота) от 15 ч на ловната вила в с. Елшица ще се проведе разширен УС на НКБГ, на който могат да присъстват всички клубни членове. Ще се дискутират новоприетите правила на БРФК за развъдна дейност и вземане на отношение на НКБГ към тях.

Като заинтерисован от развитието на породата бих искал да разбера в крайна сметка какво беше отношението на НКБГ за новоприетите правила за развъдната дейност от БРФК.

• 1 month later...

На 18,11,2015 год от 20 ч ще се проведе разширено заседание на УС на НКБГ по скайп - nacionalen_klub_bg_gonche. Ще се разисква въпроса с извършващите се в момента изследвания за ентропиум, лакътна и тазобедрена дисплазия, необходими за международното признаване на породата. Всеки клубен член може да участва с право на съвещателен глас.

За международно признаване на породата се изискват изследвания за ентропиум, лакътна и тазобедрена дисплазия. НКБГ сключи договор с катедра хирургия към ВМФ на Тракийския Университет гр. Стара Загора за извършването им. УС на НКБГ реши клубните членове да заплащат 1/3 от таксата за извършване на изследванията и издаване на съответните сертификати, а клубът да заплаща останалите 2/3. За целта е желателно всеки клубен член да участва, водейки своето куче гладно от 12 часа, жадно от 2 часа, придружено с родословие и паспорт, идентифицирано по възможност с чип. Дните в които се извършват изследванията са понеделник и четвъртък от 11 часа. Призовавам всички да се включат в тази изключително важна за породата инициатива. За контакти 0889 532 458

Колеги аз също заведох моят четириног приятел, хората там са професионалисти и няма място за притеснения.Нека всеки, който има желание нашата порода да бъде призната да даде своят дан.

Аз също минах, и призовавам който не е водил куче да го направи !

В цял свят тези изследвания се правят по желание на клубовете по породи и са задължителни само при породи при които се наблюдава по-висока заболеваемост от средната за всички порода - най-вече едри и тежки кучета. Но пък ще има и полезност това начинание - клуба ще си обогати базата данни и с тези изследвания. Явно някои хора се чудят какво още да измислят само и само да протакат във времето признаването на породата. Дано след тези изследвания Литов и Урошевич не решат че трябва и изпит по наглийски език на собствениците :) :) :)

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

На 21.01.2016 год от 20 ч ще се проведе разширено заседание на УС на НКБГ по скайп - nacionalen_klub_bg_gonche. със следния дневен ред

1. Насрочване на дата и дневен ред за провеждане на отчетно-изборно събрание на НКБГ

2.Определяне на дати за провеждане на ИВК

3. Други

Всеки клубен член може да участва с право на съвещателен глас.

На разширеното заседание на УС се реши:

I. Да се проведе на основание чл. 26 от ЗЮЛНЦ годишно отчетно-изборно Общо събрание на НАЦИОНАЛЕН КЛУБ БЪЛГАРСКО ГОНЧЕ /НКБГ/ на 05,03,2016 год от 13 ч в "40-те извора" до Асеновград, Пловдивска област при следния дневен ред:

1. Приемане и освобождаване на членове

2. Отчет на УС и на КРД за дейността на НКБГ през 2015 год.

3. Становище на КС по финансовия отчет

4. Освобождаване на УС и всички комисии от длъжност и отговорност и избор на нови

5, Промяна на правилниците и разпоредбите на клуба (Предложенията за промени да се изпращат до председателите на комисии до 01,03,2016 год)

6. Приемане на календарен план за мероприятията през 2016 година

7. Разни.

При липса на кворум, на основание чл. 27 от ЗЮЛНЦ, ОС се отлага с 1 час и се провежда на същото място и при същия дневен ред, независимо от броя на присъствуващите членове.

II. Да се проведедат ИВК както следва

- на 13,02,2016 год в Елшица

- на 06,03,2016 год в Черноочене

Edited by Доктора

• 1 month later...

НКБГ ще проведе на 05,03,2016 год от 13 ч в "40-те извора" до Асеновград Общо събрание, а на другия ден 06.03.2016 г ИВК в Черноочене. Вечерта на 05.03.2016 г е организирано спане и приятелска вечеря в "40-те извора". Моля колегите, които ще вечерят и пренощуват да направят предварителна заявка на

- 0889 532 458
- e-mail: [email protected]

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

• 2 weeks later...

Колеги от днес НКБГ вече си има официален спонсор! Фирма ИКА ЕООД ще сопнсорира нашите клубни мероприятия със сухи храни.

ИКА ЕООД има филиали в по-голямите градове в страната от който всеки клубен член ще може да пазарува от продуктите на фирмата на преференциални цени срещу представяне на заверена членска карта!

(Ще бъдат обявени допълнително)

post-26068-0-82052000-1460714463_thumb.png

Edited by Каймакански

Колеги от днес НКБГ вече си има официален спонсор! Фирма ИКА ЕООД ще сопнсорира нашите клубни мероприятия със сухи храни.

ИКА ЕООД има филиали в по-голямите градове в страната от който всеки клубен член ще може да пазарува от продуктите на фирмата на преференциални цени срещу представяне на заверена членска карта!

(Ще бъдат обявени допълнително)

attachicon.gifIKA-.png

Колега от къде познаваш тази фирма ??

• 3 weeks later...

На 03.05.2016 год от 20 ч ще се проведе разширено заседание на УС на НКБГ по скайп - nacionalen_klub_bg_gonche. Ще се разискват изискванията необходими за международното признаване на породата. Всеки клубен член може да участва с право на съвещателен глас.

• 1 month later...

Честито на новия председател Слави Каймакански.Пожелавам му попътен вятър и много успехи.

...

post-3117-0-01542300-1464714558_thumb.jpg

post-3117-0-66570200-1464714596_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Председателят на комисията по развъдна дейност към НКБГ Георги Чаушев вече е в България. Който има готови кучила за издаване на родословие да се обърне чрез регионалните отговорници към него

Здравейте колеги - искам да ви представя една моя идея по една избягвана напоследък тема, обвита в неяснота - поради опасенията да не се формира разочарование в членският състав и симпатизантите на НКБГ.

Не твърдя, че съм открил топлата вода, но от гледна точка на скромните ми познания и опит в клубните дейности - имам едно предложение, което не е чак толкова трудно за реализиране, не казвам, че няма да е свързано с усилия и средства. Докато бях в клуба се въртеше една възможност породата да бъде призната от Украинската федерация по кинология /доколкото си спомням - може и да греша/. Наблюденията ми са, че има доста кучета които биват продавани в съседни държави - примерно в Турция и Гърция. Мисля, че има хора от клуба, които имат не малко контакти в съседните ни страни. Не е лошо ръководството на клуба да влезе в контакт със съседните нам киноложки федерации и да се проведат разговори за възможностите за официалното признаване на нашата порода от различните национални киноложки федерации. Според мен, основната клубна задача и цел - признаването на породата не върви с необходимите за това темпове, затова си мисля, че така както нашата федерация призна на национално ниво породата в миналото, би могло да се направи опит за признаването и на национално ниво от федерациите на съседните ни. Считам, че колкото повече киноложки федерации признаят нашата порода /ако това се случи естествено/ - толкова повече международната федерация ще трябва да се съобрази със съществуването на нашата порода на международната сцена. Мисля, че е назрял момента, ръководството на клуба да предприеме тези действия. Има достатъчно колеги които имат езиковите познания и необходимите контакти, ако е необходимо може да се потърси и помощ от колеги симпатизиращи на породата и клубните цели. В този форум и извън него има хора с позиции и те могат да бъдат полезни. Надявам се ръководството на клуба да не се остави да бъде носено по течението, а да търси и други пътища за признаване на породата /не само настоящата такава "Господина Урошевич", като си мисля, че същата не дава очакваните резултати на този етап - дано да греша естествено/.

Надявам се, че не съм отегчил аудиторията и може да се помисли върху въпроса. Пожелавам успех на новото ръководство и скорощно признаване на породата в международен аспект.

Благодаря за вниманието..