Jump to content

Примамване на хищници със звук

Бъчи
 Share

Recommended Posts

Някой има ли опит с подобни устройства:

FOX CALL

HUNTER SPECIALTIES RABBIT DISTRESS PREDATOR CALL MOUTH CALL

HUNTER SPECIALTIES MOUTH CROW CALL

HUNTER SPECIALTIES CRIT'R DISTRESS MOUTH CALL

Имитират вик на заек (гризач) в дистрес. Доколко са успешни? Аз смятам всичките да ги поръчам, макар че някои се дублират. Интересно ще е да се сравнят. Все пак ми се ще да знам какво да очаквам.

FOX CALL

Имитират вик на заек (гризач) в дистрес. Доколко са успешни? Аз смятам всичките да ги поръчам, макар че някои се дублират. Интересно ще е да се сравнят. Все пак ми се ще да знам какво да очаквам.

М да .

явно си решил яко да изтребваш хищници.

Ама чак пък да купуваш толкова у-ва :pardon: ,но ако се решил да играеш ролята на изпитател няма лошо - парите са си твои :pardon:

Трябва ти само един запис - този който върши работа :yahoo::drinks:

post-1752-1163632288_thumb.jpg

FOX CALL

Бъчи,електронните примамки са по скъпи и могат лесно да се повредят от влагата .Що не пробваш първо с обикновена свирка на ранен заек.Ако върши работа кво ще се занимаваш с електроники. Аз например за патици имам запис,но не съм им го пускал никога. Направил съм си свирка от еленов рог,гърло от бирена бутилка и перо от капачката на маргарин (само той ми извади добър тембър) свалям ги доста успешно а и гъдела е по голям така,ти да си ги примамиш а не някаква машинка.На варда за хищници не съм ходил със свирка, но ако донесеш като си идваш насам може и да пробвам.Те вашите койоти не вяравам да са по различни от нашите чакали няма начин да не стане.

Бъчи,електронните примамки са по скъпи и могат лесно да се повредят от влагата .Що не пробваш първо с обикновена свирка на ранен заек.Ако върши работа кво ще се занимаваш с електроники. Аз например за патици имам запис,но не съм им го пускал никога. Направил съм си свирка от еленов рог,гърло от бирена бутилка и перо от капачката на маргарин (само той ми извади добър тембър) свалям ги доста успешно а и гъдела е по голям така,ти да си ги примамиш а не някаква машинка.На варда за хищници не съм ходил със свирка, но ако донесеш като си идваш насам може и да пробвам.Те вашите койоти не вяравам да са по различни от нашите чакали няма начин да не стане.

Гаро, нямам аз твоята сръчност. Бива ме за други неща ама баш свирка да направя ме не бива. Инак тия всичките са свирки. И аз не си падам по нещата с батерийки. Разгледай ги, това са линкове, и кажи кое да ти донеса, и без това отлагам поръчката, щото нямат в момента свирката за "поканване" на лисици.

Edited by Бъчи

Незнам обаче от къде вадиш заключението за цената и качествата на електронните примамки,но и в двата случая грешиш т.е. не са чак толкова скъпи а пък за влагата си е пълна глупост :pardon:

Друг е момента ако си решил да организираш кръжок - " Как от всяко дърво да направим свирка" :pardon:

Колкото до моя опит не всеки човек може да борави с тъй наречените свирки.Виждал съм хора които "надуват" патешката свирка като дудук и излиза на ли се сещаш - нищо.

Еднакво отлично ловувам с електронните примамки и с да ги наречем " свирките" ( притежавам от старите руски " свирки" за патици).

Но така или иначе се излиза от темата .

Нямам нищо напротив за спора - електроника срещу "духане" :drinks: , но като друга тема.

FOX CALL

Привет колега,

От 1 г. ползвам свирки в България. Купих 3 модела на CRIT'R с открит платък. Модела стандарт работи най-добре. Иначе имам една със закрит платък на Ранди Андерсон Ki-Yi (http://www.primos.com/product_info.php?products_id=375) която работи перфектно при нашите условия. И лисици и чакали идват добре. Ако търсиш разнообразие виж свипки с метален платък. Най-богатия сайт които аз сум гледал е http://www.gamecalls.net/

Ето и резултати.

Ако искаш може да погожорим повече по темата.

Наслука

post-1585-1163682004_thumb.jpg

Здравейте колеги,

искам да попитам какво ви е мнението за свирката на Хубертус, комбинирана мишка/заек? Имате ли опит с този модел свирки? Предварително благодаря!

Наслука!

Колеги не съм пробвал със свирки,ама с най обикновен уокмен с високоговорителче ,запис на писък на ранен заек върши много добра работа.Записа си го правих аз в къщи.Малко измъчихме зайчето ама стана. :D

Здравейте колеги,

искам да попитам какво ви е мнението за свирката на Хубертус, комбинирана мишка/заек? Имате ли опит с този модел свирки? Предварително благодаря!

Наслука!

Аз имам комбинираната на Хубертус и да ти кажа съм доволен за момента. През август младите лисици претърпяха сериозни загуби. Много добре реагираха на заека и сутрин и ве4ер. Не съм пробвал с други свирки и или със записи.

Ми6ката съ6то даде добри резултати.Продават ли се в БГ тези свирки и как вървят, 4е искам да сравня цените.Ако има6 интерес мога да ти пратя запис на имитация с Хубертус-свирката. От едно СD е, което върве6е със свирката.

Здравей,

моята свирка също е закупена от чужбина (Германия) , но не получих CD към нея! Това лято нямах много време да я използвам, опитах се с имитацията на мишка, но нещо не се получи, но може би не бях достатъчно търпелив!Супер ако можеш да ми изпратиш звуците, сега смятам зимата да ги почвам сериозно лисиците и чакалите!

А свирката в БГ ли си я използвал или в чужбина?

• 2 weeks later...

в събота бяхме на лов за хищници.......кучетата никакви ги няма,събрахме се с колегите.....чакаме,реших да изпробвам свирката на Джони Стюарт,която имитира ранен заек.......до3мин. всички гончета бяха при нас......колегите унемяха!

• 2 weeks later...

Коко ти по какьв начин щеше да разбереш че кучетата са чобански и между другото не смиатам че е много редно да се стрелиа по каквито и да е кучета в ловен ден.Повиарваи ми не искам да се заиаждам но го знам от опит че стават грешки и после убиеца на скитащи кучета сериозно си испати.

Коко ти по какьв начин щеше да разбереш че кучетата са чобански и между другото не смиатам че е много редно да се стрелиа по каквито и да е кучета в ловен ден.Повиарваи ми не искам да се заиаждам но го знам от опит че стават грешки и после убиеца на скитащи кучета сериозно си испати.

Ловните,кучета се познават!Селските ,чобански кучета също(макар че ако идват на писък на заек,не им е чиста съвеста ),винаги в района има няколко, които ловците знаят и дебнат.Досега при нас грешки не са ставали.

коки а на твоите чиста ли им е съвеста ,зер не те ебават на ловния рог ама на свирката идват.така ами ако се отзоват на свирката на някои колега ,де много не вдева и не мисли..........буум.

да те питам за чобанските по закон ако полето не е ловно,не е дивечовъдна станция и е без спъвачка брои ли се вреден дивеч

харесваш ми донякъде ,ше изчистиш мелезията сред ловците,дано обаче гн.И.... не близо до теб че виш отрпал си му ловното куче ,а тои трудно приема загубите.

Петко,тези,които дойдоха на свирката не бяха мои.За чобанските...........според преценката, на изпитващият :AR15firing: Мелезията сред ловците не мога да я изчистя..........да се оправят,както решат.......боли ме х..... :( Породните кучета също не са защитени от приятелски огън,моята кучка си носеше 10г. съчма 9номер в ухото .Като вършеш нещо,трябв да го вършиш профи,някой в България да е разкрил поръчково убийство!

Красимир Ненков,ти отстрелвал ли си скитащи кучета?Интересно какъв е твоят начин?Имам чувството,че не си,да не би да ги пазиш?Сподели въф форума за да можем да се докоснем до твоето майсторство!

Не не сьм отстрелвал тьи като в нашето поле просто ги ниама а сьщо така не сьм стрелиал и по пльхове и пчелоиади.А когато отиваме на хаика в нашиа раион всички кучета участващи в хаиката са с оранжеви каишки така не стават грешки.

Не не сьм отстрелвал тьи като в нашето поле просто ги ниама а сьщо така не сьм стрелиал и по пльхове и пчелоиади.А когато отиваме на хаика в нашиа раион всички кучета участващи в хаиката са с оранжеви каишки така не стават грешки.

С теоретик като теб,оранжевите каишки са просто задължителни !Все пак ловните кучета трябва да се пазят!

Edited by koko223

Бъчи тези саитове Балгарски ли са защото и аз искам да си закупя

Американски е сайта midsouth

Сигурно има и българска фирма.

Трябваше да свирнеш по-рано, вече поръчах на сума ти хора в България (не знам как ще се оправя кое на кого е вече) и чакам пратката.

Ето в тази тема си личи , че разговарят ловци.

Бъзици,шеги и няма обидени и засегнати. Браво момчета! :o

Мой приятел днес отива на София да си закупи такава машинка.

Миналата седмица даде поръчка за доставка, магазина се намирал

някъде около х.Плиска, а аз му поръчах да ми потърси свирка(такава която се надува с уста

като тези за патиците). Та като се върне ,донесе и изпробваме, ще пиша.

По-принцип уменията за свирене се изпробват в селото, ако кучетата пощуреят, значи имитацията е добра. Всяко едно куче дори и най-гнусния помияр ще се отзове на свирката. На полето се свири в следната последователност: една минута свирене една тишина, една минута свирене две тишина, две минути свирене и стопиране на всякъкъв звук и се чака. До половин час не се ли появи чакал се сменя мястото като следващото е поне на 5 км отдалеченост от първото.