Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Релоудинг на нарезни патрони

Recommended Posts

Освен това автоматите съсипват гилзите.

Имаш предвид че не може да се презареждат ли или че след 1-2 презарежданията и ще трябва да се вземат нови гилзи.

А за стрлянето имам желание да стрелям доста - само се надявам да остава време от децата :xumepa:

• Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За съжаление,колеги движение по консумативите за пълнене няма,защото господа вносителите не са се договорили още с колко да ни "догодят".Бесен съм направо като чета тук за цени.Ще отговоря на колегата

днеска, май намерих рецептата и за 55 грейновите V-max-ове с новия барут Н335 хураааааа!!! 170 метра, добрата стара какаляшка и `очуканата` сварка - 5 изстрела 64мм! даже 4-те изстрела са в 40мм

Ako e пълнене нещата излизат извън законовите норми. Обърни внимание на комплекта за преснаредяване на Лйй,за ръчно преснаредяване,бях скептично настроен към него но един приятел от форума и мой град

Posted Images

Имаш предвид че не може да се презареждат ли или че след 1-2 презарежданията и ще трябва да се вземат нови гилзи.

Значи , правя уговорка ,че имам наблюдения за гилзи ппу и селие-бело... от веднъж стреляни заводски патрони , след това дъното с жлеба се раздува и не влизат в държача....оръжия бар и хеклер

Значи , правя уговорка ,че имам наблюдения за гилзи ппу и селие-бело... от веднъж стреляни заводски патрони , след това дъното с жлеба се раздува и не влизат в държача....оръжия бар и хеклер

А нещо чувал ли си за Бенели Арго Е дали правят същите поражения.

А нещо чувал ли си за Бенели Арго Е дали правят същите поражения.

Не знам колега , а и не познавам някой с автоматична пушка който да презарежда 30-06.

Добре би било ако някой съфорумец го прави да се включи в темата.

Поздрави!

Здравейте,

Тъй като вече два пъти ми се случва да ударя чакал с куршум nosler custom competition 168 грейна и след това да измине около 40 метра от мястото на изстрела, някой може ли да даде предложение за куршум за хищник в калибър 30 06, като цената на куршума да не надвишава 1 лв и да може да се намери в България. Взех Hornady InterLock BTSP 165 грейна, но дали някой го е пробвал и може ли да даде мнение за него

Привет колега. Точно с този проблем се сблъсках и аз, само, че моята пушка беше в кал. 308 Win. При мен даже животното измина повече от сто метра. Като се има предвид, че скоростта на куршума и при двата боеприпаса може да се счита за еднаква или поне близка, можеш да го ползваш моето решение. Увеличаваш дупчицата на куршума на 2 мм и ефекта е поразителен. Тази препоръка я дава и колегата Jovani62. Аз използвам за целта центрово всредло и обикновена дрелка. Така оформения куршум го пробвах и по хищници и се получава. Не бягат никакви метри. Точността не се влошава. Един приятел дори успя да извади такъв куршум от убито скитащо куче. Беше направил идеална гъба. А в допълнение да кажа, че когато този куршум - nosler custom competition 168 грейн, го поставиш на 300 уинчестър магнум, няма нужда да пипаш нищо по него. Имам убити с такъв куршум четири лисици - просто експлоадират при удар. Едната дори и се откъсна опашката с част от крупата. Там обаче скоростта е от порадъка на 930 - 950 м/с. и явно хидрашок ефекта е драстично по-голям.

Edited by ddimitrov64

вече си имам ей това:

следват експерименти - докато уцеля пак дозата и дълбочината на влагане, колко ли време ще мине............

post-190-0-29205500-1352097283_thumb.jpg

Привет колега. Точно с този проблем се сблъсках и аз, само, че моята пушка беше в кал. 308 Win. При мен даже животното измина повече от сто метра. Като се има предвид, че скоростта на куршума и при двата боеприпаса може да се счита за еднаква или поне близка, можеш да го ползваш моето решение. Увеличаваш дупчицата на куршума на 2 мм и ефекта е поразителен. Тази препоръка я дава и колегата Jovani62. Аз използвам за целта центрово всредло и обикновена дрелка. Така оформения куршум го пробвах и по хищници и се получава. Не бягат никакви метри. Точността не се влошава. Един приятел дори успя да извади такъв куршум от убито скитащо куче. Беше направил идеална гъба. А в допълнение да кажа, че когато този куршум - nosler custom competition 168 грейн, го поставиш на 300 уинчестър магнум, няма нужда да пипаш нищо по него. Имам убити с такъв куршум четири лисици - просто експлоадират при удар. Едната дори и се откъсна опашката с част от крупата. Там обаче скоростта е от порадъка на 930 - 950 м/с. и явно хидрашок ефекта е драстично по-голям.

Благодаря за съвета,

доколкото разбрах свредлото трябва да ми е 2 мм, а колко на вътре в куршума влиза или само колкото да разширя дупката от горе.

Благодаря за съвета,

доколкото разбрах свредлото трябва да ми е 2 мм, а колко на вътре в куршума влиза или само колкото да разширя дупката от горе.

В същност свредлото с което аз пробивам е 1,6 мм, но тъй като центровото свредло се разширява конично, дупчицата може да се разшири до колкото искаш. И 1,6 да я оставиш е достатъчно. Дълбочината няма значение, тъй като върхът на този куршум е празен - ако бръкнеш с нещо, ще измериш, че кухината е дълбока 7 милиметра. Т.е. последните седем милиметра куршума има само ризница. По-удобно е да ползваш центрово свредло с по тънък връх, че да може по лесно да поеме в дупчицата. След това с коничната част на свердолото можеш да направиш отвора колкото искаш.

Здравейте,

Тъй като вече два пъти ми се случва да ударя чакал с куршум nosler custom competition 168 грейна и след това да измине около 40 метра от мястото на изстрела, някой може ли да даде предложение за куршум за хищник в калибър 30 06, като цената на куршума да не надвишава 1 лв и да може да се намери в България. Взех Hornady InterLock BTSP 165 грейна, но дали някой го е пробвал и може ли да даде мнение за него

Колега за също релолдвам от този тип нослер. Тъй като не ми се играе с бургиика, вземем една шкурка Р-200 и я слагам на дъска за да е равна и твърдо от долу. и заглаждам отпред върха да стане равен. Дупката става почти, да не кажа същата колкото става и с бургииката. ТУК имам снимчици ама не се вижда хубаво. Ако си забелязал отпред върха не е равен а е назъбен "ако мога така да се изразя". С шкурката хем се отваря дупцицата хем става равно.

Edited by asti
  • 1 month later...

колеги някой знае ли от къде в България може да се намери от Сръбският барут,и да е по близко до Хасково.Ако някой колега е срещал по търговската мрежа нека пише.

колеги някой знае ли от къде в България може да се намери от Сръбският барут,и да е по близко до Хасково.Ако някой колега е срещал по търговската мрежа нека пише.

Е тва и мен ме интересува силно.

• 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Четох доста из форума за презареждането и до колкото мога да си направя извода от изчетеното, че към момента на българския пазар, не се предлагат продукти, които биха задоволили повечето потребители.

Имам желанието да презареждам патрони, но нямам опит в тази сфера. Млад ловец съм.

Затова ми се щеше да си купя "Kit" който да съдържа всичко необходимо, като същевременно да е качествен(на разумна цена), че да не се налага да купувам повторно. Не държа да похарча много пари, но искам когато си купя нещо, то да е до живот.

Ето няколко примерни варианта на които съм се спрял:

1. http://www.cheaperthandirt.com/product/6-0812216
  2. http://www.cheaperthandirt.com/product/6-0819593
  3. http://www.cheaperthandirt.com/product/9-75009

Моля за съдействие:

Добри ли са вариантите?

Необходимо ли ми е нещо допълнително?

И как мога да ги поръчам от чужбина най-изгодно?

Ще се радвам ако някой от София, може да ми окаже възможността да видя на живо, как се случват процесите по презареждане.

На слука и Весели Коледни празници.

Здравей,

Не съм най-компетентния но ще се опитам да ти помогна.

Всичките комплекти, които си изброил са добри, но съдържат различни компоненти.

Като за начало ще поясня, че комплекта на RCBS е с по висока производителност и ако търсиш повече патрони е съответно най-добър. Иначе при него липсва инструмент за подрязване на гилзата, шублер и чук за разглобяване на неправилно зареден патрон(за мен лично не е толкова необходимо последното). Всичко друго е ок. Ще поясня, че с този коплект капсата се поставя от пресата.

Комплекта на Lyman ми се вижда най-добър за карабински патрони, тъй като съдържа почти всичко необходимо, само шублер няма, което е задължително. При него има и инструмент за подрязване на гилзата, който липсва в предния. Тук също касата се поставя на пресата.

При комплекта на Hornady липсва само инструмент за подрязване на гилзата, всичко друго го има, даже и в повече. При него има и едно голямо предимство инструмент за ръчно поставяне на капсата, освен от пресата. При проблемни гилзи това е много полезент компонент.

Каквото и да избереш все ще добавяш. Hornady-то го има във Випа и можеш да го видиш, само да го видиш, защото цената е нереална за мен.

Аз мога да ти покажа как стават нещата, но ще е след празниците или след Коледа, или след Нова година. Аз ползвам това http://leeprecision.com/breech-lock-challenger-kit.html с няколко добавки.

да попитам има ли някой в Бургас или около Бургас дето може да ми направи `full length` формоване на еднократно стреляни гилзи от 223 рем?

ще почерпя с домашно вино или ракия.

благодаря предварително!

Здравей,

Не съм най-компетентния но ще се опитам да ти помогна.

Всичките комплекти, които си изброил са добри, но съдържат различни компоненти.

Като за начало ще поясня, че комплекта на RCBS е с по висока производителност и ако търсиш повече патрони е съответно най-добър. Иначе при него липсва инструмент за подрязване на гилзата, шублер и чук за разглобяване на неправилно зареден патрон(за мен лично не е толкова необходимо последното). Всичко друго е ок. Ще поясня, че с този коплект капсата се поставя от пресата.

Комплекта на Lyman ми се вижда най-добър за карабински патрони, тъй като съдържа почти всичко необходимо, само шублер няма, което е задължително. При него има и инструмент за подрязване на гилзата, който липсва в предния. Тук също касата се поставя на пресата.

При комплекта на Hornady липсва само инструмент за подрязване на гилзата, всичко друго го има, даже и в повече. При него има и едно голямо предимство инструмент за ръчно поставяне на капсата, освен от пресата. При проблемни гилзи това е много полезент компонент.

Каквото и да избереш все ще добавяш. Hornady-то го има във Випа и можеш да го видиш, само да го видиш, защото цената е нереална за мен.

Аз мога да ти покажа как стават нещата, но ще е след празниците или след Коледа, или след Нова година. Аз ползвам това http://leeprecision.com/breech-lock-challenger-kit.html с няколко добавки.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мерси колега,

Със сигурност ще се възползвам от предложението ти за демонстрация.

Най-добре е след Нова година.

Поздрави и На слука

Ивайло

• 2 weeks later...
Знае ли някой интернет магазинче, което да изпраща до България обурудване за релоудинг? По-специално на Lee Precision ме интересува

Най евтиния комплект LEE излиза 122 лв

http://www.gun-bg.co...emart&Itemid=26

А полупрогресивна преса комплект LEE с механична везна , дозатор и дискове 350 лв.

Матрици комплект LEE 73 лв

• 4 weeks later...

Я някои колега да сподели как да си оправя гилзите ,че ги напръсках всичките с един препарат за почистване на фурни уж да ги обезмасля а те взеха ,че се окислиха,абе направо си почерняха :eusa_think:

Я някои колега да сподели как да си оправя гилзите ,че ги напръсках всичките с един препарат за почистване на фурни уж да ги обезмасля а те взеха ,че се окислиха,абе направо си почерняха :eusa_think:

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=44309&p=572373

С ултразвукова вана не съм сигурен дали ще стане , аз така прее*ах стотина гилзи с лимонтозу - станаха молибденово черни . Тумблера не помогна , но шлайфпаста от магазина за автобои им върна нормалният външен вид . Пастата е сива на цвят , ако искаш пробвай . При мен се получи .

Няколко пъти ги оставях в МЕГЛИОто докато потъмнеят(по невнимание)и след това като ги топна пак в него се оправят на ново!

Аз ги чистя във ултразвукова ваничка със вода и оцет. После ги слагам във вода със сода бикарбонат и всичко е наред. Предполагам че след обработка със вода и "лимонтозу" и после във вода със сода бикарбонат няма да почернеят. Не съм пробвал но следващия път когато чистя ще тествам.