Jump to content

Оптики Nikko Stirling

Share

Recommended Posts

Пиша колега.Ползвах такава на .223Rem и съм очарован.8х56 стара но безупречна.На около 200м.ми прави група до 3см.Стрелям с ИЖ 18мн-отвратителен спусък.Ще си купя нова но още не съм решил какъв модел.

Хубаво, че си написъл, но това не мога да го приема къто истенски атестат относно качеството на обсъжданата оптика.Твърде малък и слаб е този калибър за да даде истинската картина.Искам да прочета ,че някой е направил 500-600 изстрела с Иж 18 в калибър 30 06, да е сменил два три вида боеприпаси и да е доволен от поведението както при стрелбата така и при корекциите.Всичко останало е ала -бала.

Edited by веско

За две години и доста патрон,издържа на

H&K 2000 в кал.9,3/62.Малко каточели прашинки се появиха вътре по лещите.Сега е на 30-06,стреля много добре.Модела е 1,5-6*42 с подсветка червен кръст но върши работа само при пален мрак.Закупена е от франция но пишеше чее произведена в китаи.

Станах собственник на Нико 4-16 със скала LRX.

Въпроса ми е именно за скалата-как точно се определя разстоянието до целта-скалата май е разчетена в инчове.

На какво разстояние отговарят деленията на скалата?

Станах собственник на Нико 4-16 със скала LRX.

Въпроса ми е именно за скалата-как точно се определя разстоянието до целта-скалата май е разчетена в инчове.

На какво разстояние отговарят деленията на скалата?

Колега, виж в описанието. Там има една картинка с едно куче и ще разбереш сам за определяне на разстоянието. Действително, скалата е разчертана в инчове, но не е проблем, като знаеш колко е един инч. Моята оптика е също 4-16-50 с LRX скала и съм я монтирал на оръжие 7 рем. магнум. Засега нямам забележки. Ако искаш да определяш по-точно разстоянието трябва да си закупиш далекомер. Поздрави. :)

Хубаво, че си написъл, но това не мога да го приема къто истенски атестат относно качеството на обсъжданата оптика.Твърде малък и слаб е този калибър за да даде истинската картина.Искам да прочета ,че някой е направил 500-600 изстрела с Иж 18 в калибър 30 06, да е сменил два три вида боеприпаси и да е доволен от поведението както при стрелбата така и при корекциите.Всичко останало е ала -бала.

преди това тази оптика е била монтирана на .300WIN.mag-също се е държала отлично. :rolleyes:

• 2 weeks later...

Не знам защо не се отговаря директно :unsure: Всички модели ли имат доживотна гаранция ?

:pardon: Всички ли стават за големите калибри? :unsure: Няколко снимки на скалите и подсветката няма да са излишни. :good: Мои колеги си купиха Шурман и след всеки два-три изсрела се размества,за гаранция не може да става и дума :rofl:

Не знам защо не се отговаря директно :unsure: Всички модели ли имат доживотна гаранция ?

:pardon: Всички ли стават за големите калибри? :unsure: Няколко снимки на скалите и подсветката няма да са излишни. :good: Мои колеги си купиха Шурман и след всеки два-три изсрела се размества,за гаранция не може да става и дума :rofl:

С какви параметри е Щурмана и на каква пушка(калибър) е качен? :)

Всички прицели са с доживотна международна гаранция на механиката и три годишна на подсветките.

За големи калибри са най-подходящи сериите Diamand, Eurohunter и Nighteater.

Моделите и скалите можете да видите в нашия сайт www.armadapontica.com

Поздрави

Здравеите.Може ли да ми кажете дали тази оптика е със светеща скала

Nikko Stirling Platinium Nighteater 4-16x50

Поздрави

Да, колега, има модел с подсветка. Скалите са MillDot и LRX.

здравеите искам да питам за тези оптики с какви параметри е подходашта за гонка и кои модел за калибар 30 06

здравеите искам да питам за тези оптики с какви параметри е подходашта за гонка и кои модел за калибар 30 06

Привет,Колега,

Подходящи за гонка са прицелите с увеличение 1-4х24, (на увеличение 1 може да се стреля с отворени очи, като с бързомерец) и 1,5-6х42 (по-универсална, може да се използва за по-големи разстояния, даже за нощна стрелба).

Подходящи модели са 1-4х24 и 1,5-6х42 от серията Diamand, също 1-4х24 и 1,5-6х44 на Eurohunter.

всичките 30мм и с подсветка.

Поздрави

Edited by ARMADA

и аз мога да кажа само добри думи за тази оптика 1,5-6 х44 nikko platinum nighteater 30m с подсветка червен кръст. ползвана на бар 2 308 вече 7 месеца и над 200 изтрела. искам да изкажа и благодарности на любо на когото позвъних лично и бях посрещнат в магазина на армада в софия и ми бе направена отстъпка повече от очакваната от мен като колега от форума. много добре вижда ,няма изменение на прострелката както на 1,5 тъка и на 6. единствен недостатък е слабата подсветка през деня.

Аз използвам прицел Нико 4-16х52 със скала LRX и подсветка на една от пушките си-полуавтоматична флоберка 22кал.

Наистина образа е чист и ясен.Кликовете работят коректно,настройката не мърда.Е,то отката на практика го няма при мен,но транспорта и неизбежното удряне при превоз и по стрелбищата и чакалата си остава.

За по-сериозен калибър не знам,но за мен е перфектен.А и не вярвам да има проблем за 308,30-06 и пр.

Ето го:

post-16861-0-56619800-1304334247_thumb.jpg

искам да питам за1,5 6.44 4дот скала дали ште издаржи на 30 06 и дали става за гонка

а нqкакув монтаж за тиа оптики ште q монтирам на застава м70 болтова какъв монтаж е подходqшт

мисля ,че ти трябва монтаж с различни височини на пръстените.Намират се ,то за по-сигурно потърси Шамана то ще ти продаде добър монтаж за 150-170лв

искам да питам за1,5 6.44 4дот скала дали ште издаржи на 30 06 и дали става за гонка

Ще издържи колега, по горе е писано от Армада, кои точно модели са подходящи за този калибър.

а нqкакув монтаж за тиа оптики ште q монтирам на застава м70 болтова какъв монтаж е подходqшт

В магазина имат и монтажи за Никото . Ако искаш пиши на лични на ARMADA или lama69 това е ника на Любо - много разбран колега от форума, ще ти обясни какви монтажи имат и какво ще ти свърши работа. А може и да звъннеш в магазина.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Имам няколко въпроса относно :Nikko striling 3-9x40 silver crown NSC3940.1-ще издържи ли на отката на 30-06 на ИЖ18.2-има ли подсветка 3-доживотна гаранция ли е?Защото смятам да се сдобия с такава.

• 4 weeks later...

аз си купих нико стърлинг 1,5 6.44 от сериата наидхиар еврохънтър подсветката е кръст иначе образа е супер оште не сам q монтирал ште q монтирам na zastava, 30 06 .оште nqмам монтаж .

Edited by debnevski

• 2 weeks later...

Наскоро си купих 1,5-6х42 серия Диамант. Монтирах я на Бар2 7рем. магнум и на прострелката след 10 истрела попаденията са в черната точка. За момента е ОК. Ще видим през сезона.

• 4 months later...

Колеги, някой има ли наблюдения върху моделите с директна корекция???? Аз се интересувам защото ползувам няколко вида боеприпаси и искам да мога на полеви условия да коригирам стрелбата???

Колеги, някой има ли наблюдения върху моделите с директна корекция???? Аз се интересувам защото ползувам няколко вида боеприпаси и искам да мога на полеви условия да коригирам стрелбата???

Извинявай колега, какво разбираш под директна корекция ?

Edited by zkk