Jump to content

Оптики Nikko Stirling

Recommended Posts

Здравей колега. Интересува ме, наличен ли е бързомера и какъв е размера на точката му? Поздрави.

Здрасти колега. Бързомерът ще е наличен след 13.02/Сряда/. За големината на точката нямам конкретна информация, но по емперичен път я оприличавам на 4МОА.

Поздрави!

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Само да вметна, че тестването на една оптика е тънка работа и трябва да се прави с пушка и патрони с много висока прецизност. Експресът трудно би се причислил към тези оръжия. Ако целта е била да се

Сега разбрах защо бачо ти Стоян, Шамана не харесва Нико Стърлинга!!?? Щото продавал Никон!!!! Бизнеса си е бизнес няма лошо да се продава, като има такива като нас да купуват. Благодаря ти за информац

Включвам се да споделя опит. Оборудвах Steyr Manliher Pro Hunter Havy barrel оптика Нико Стърлинг Таргет Мастер с увеличени от 4 до 16. Щайера е в калибър 300 WM. От покупката до сега са изстреляни т

Posted Images

Ето и моя опит и мнение,,,,,,,, купих си оптика нико 1,5х6 44 nigh teatter/маи тъка се пише/ за 249лв с доживотна гаранция уж. Сложих я на 308 ца тек иж18 и за година и половина проблеми нямаше като изключим че я прострелвах по често защото ми се стуваше а и беше тъка че след 50-60 изтрела мърда прострелката. До тук добре ,супер образ вижда страхотно,,,, НО качих я на иж 18 7,62/54 и филма свърши на 20 я изтрел и се разпадна ама буквално се разпадна и почнаха мъките с гаранцията . 2 месеца чаках за друга да ми я сменят и не стана ,съгласиха се на доплащане от моя страна и размяна за друга по скъпа серия даимонд 1,5Х6 ПО 42 около 305лв тес доплатих 50лв и готово. В това отношение бяха супер коректни спрямо отстъпката . Серията даимон се оказа много добра и покри моите очаквания , супер образ и прецизни мерни прибори/ точка / но не си позволявам да я кача на големия калибър и затова я ползвам на 7,62/39 ак . Засега се държи прилично и държи на прострелка , все пак е доста слаб отката . Тук си поставям въпроса ,,, ок добра оптика за тез пари ама ако бях дал още 100лв и щях да си купя никон про стафф които по нищо не отстъпва на никото а и бачо стоян прави добри отстъпки и е супер коректен към закупилите оптики / гаранция / итн.

Сега разбрах защо бачо ти Стоян, Шамана не харесва Нико Стърлинга!!?? Щото продавал Никон!!!! Бизнеса си е бизнес няма лошо да се продава, като има такива като нас да купуват. Благодаря ти за информацията. Сега колегите ще знаят от първа ръка, че Никото стават и че просто интереса клати феса при "експертите".

Къде съм посочил че никона е с тези параметри ,казах че е по добре никон . А колега ' Явор' нито познавам лично Стоян шамана нито пък собственика на армада ама верваи ми като те оставят по средата на сезона без оптика и да си чакаш гаранцията с месеци и да караш само на мерни прибори е доста неприятно . Да звъниш всяка седмица и да получаваш отрицателен отговор а лова върви и свършва направо си е трагедия. И повече никога няма да повторя грешката си и няма да си купя евтина оптика дори и на евтина пушка ,по добре малко по скъпа но изпитана марка.

Edited by ванко2
  • 1 month later...

Искам да попитам притежателите на NIKO STARLING ,конкретно за модела 1,5-6х 42 за размерите и по точно на тубуса,мястото за закрепване на ринговете,за размера на удебелението на корегиращия механизъм и разстоянието от него до началото на удебелението на изходната леща.Нужно ми е да си направя сметка дали при моя монтаж ще позволи да докарам оптиката достатъчно назад до окото.

• 5 months later...
post-13793-0-20461900-1378371198_thumb.jpgЗдр. колеги, от скоро притежавам тази оптика, може ли да ми кажете дали ще издържи на отката на X54. Параметрите и са 1.5-6x24 никога не е била монтирана на оръжие. Да не стане така ,че след първия изстрел и вече да е за боклука.

И дистрибуторите ли незнаят нищо за тази оптика (уж продават NIkko Stirling a пък никаква информация) тубуса е 30мм. лещите са със зеленикъв отенък. 11 степени на подсветка 6 вида мерни скали.

• 2 months later...

Здравейте от няколко дена гледам оптика Нико Стърлинг 3-12x56.Моля ако някой има такава да сподели.Съвсем скоро ми се прецака Сутера и сега малко ме е страх да се хварля оотново на евтина оптика.В тази тема видях някои негативни коментара но нищо конкретно,моля ако някой е имал проблем да сподели.

Преди време ,когато се появи никото ,бай Стоян беше разглобил няколко оптики от различен клас.Предполагам ,че ,ако му пишеш на лични би споделил мнение.Иначе ти самият вече имаш опит с подобен продукт и сам може да си направиш изводи.

Колеги в момента се чувствам като абориген.От няколко дена чета за оптики и ми попаднаха статии и за монтажи(УЖАС),сега ще ви постна снимки за да се посмеете.Преди 4 години ми пристигна Сътера с някакав монтаж в кутията и бай Христо взема шестограма и връти връти сложи оптиката и така до сега и никога не ми е променяла прострелката докато не се прецака оптиката,незнам как но факт.Ето снимки. :pardon:

post-2470-0-44290100-1386321188_thumb.jpg

post-2470-0-31561000-1386321198_thumb.jpg

post-2470-0-37995600-1386321340_thumb.jpg

post-2470-0-00266900-1386321350_thumb.jpg

post-2470-0-71271600-1386321359_thumb.jpg

post-2470-0-65007600-1386321372_thumb.jpg

Преди време ,когато се появи никото ,бай Стоян беше разглобил няколко оптики от различен клас.Предполагам ,че ,ако му пишеш на лични би споделил мнение.Иначе ти самият вече имаш опит с подобен продукт и сам може да си направиш изводи.

Бай Стоян, защо не сподели с всички нас, така всички ще знаем за кво иде реч!? Аз пък съм чул от колеги използващи никото, че за парите си са супер!

Включвам се да споделя опит. Оборудвах Steyr Manliher Pro Hunter Havy barrel оптика Нико Стърлинг Таргет Мастер с увеличени от 4 до 16. Щайера е в калибър 300 WM. От покупката до сега са изстреляни точно 491 патрона, 90 процента от които ръчно снаредявани, повечето към горната граница на заряда. Оптиката работи безупречно. Балистичните коректори работят както трябва. Прилагам две снимки за илюстрация на написаното. На първата снимка е изобразена една от първите стрелби - началото на януари тази години. На втората - на 08.12.2013 г. Стреляно е от 100 - 110 метра. В първата мишена има три изстрела - куршум HPBT - 175 грейна със скорост 953 м/с, във втората четири - куршум HPBT - 200 грейна със скорост 909 м/с. За да бъда обективен ще кажа, че недостатъка, който откривам е близкото отстояние на окуляра на оптиката при голямо увеличение. Трябва да се внимава с прикладването, защото може да те изненада и при недобро прикладване да се получи удар по веждата. Към момента не съм имал сериозни проблеми, но съм получавал леко докосване при по-хлабав хват.post-25051-0-70063400-1386625752_thumb.jpgpost-25051-0-57137900-1386625763_thumb.jpg

Edited by ddimitrov64

Колеги в момента се чувствам като абориген.От няколко дена чета за оптики и ми попаднаха статии и за монтажи(УЖАС),сега ще ви постна снимки за да се посмеете.Преди 4 години ми пристигна Сътера с някакав монтаж в кутията и бай Христо взема шестограма и връти връти сложи оптиката и така до сега и никога не ми е променяла прострелката докато не се прецака оптиката,незнам как но факт.Ето снимки. :pardon:

Монтажа за оптиката е лястовича опашка,като гледам от снимките за 11мм лястовича опашка.Въпросния бай....го е монтирал на 16мм тровата лястовича опашка на кълвача.Уникално нововъведение!!!Сигурно това е помогнало доста за прецакването на оптиката ти.

• 1 month later...

Аз искам да питам /може би не е тук мястото/ как така оптиките 1-6х42/или 44/ ставали за гонка с минималното /1/ увеличение ... според мен, това не е вярно, или най-малкото не могат да се сравняват ИЗОБЩО с лещи 24 /или 20/ мм ... как мислите ?

Просто виждаш прасето, прикладваш, и то ... "изчезва" ;)

П.П. Тук няма значение /ако съм прав/ бюджета на оптиката ...

Аз искам да питам /може би не е тук мястото/ как така оптиките 1-6х42/или 44/ ставали за гонка с минималното /1/ увеличение ... според мен, това не е вярно, или най-малкото не могат да се сравняват ИЗОБЩО с лещи 24 /или 20/ мм ... как мислите ?

По-скоро е въпрос на свикване. Много преди да се появят "гонкаджийските" оптики, успешно ловувахме с фиксирани оптики 4х32.

А когато е на увеличение /1/ защо трябва да "изчезва" прасето. Всичко е от прикладването, за да не търсиш целта ;)

щом оптиката е по 1 дали отпред е 20 , 24 ,30 , 40 или 50 няма значение колега

до 1,5 даже 1,75 пак не бяга целта виж от 2 на горе е до свикване от начало бяга ;) след това започва да пада :D

Обектива на оптиката не трябва да е проблем при прихващане на целта, всичко е от прикладването, но и бюджета има значение...

Обектива може да е причина единствено, при по-високото монтиране на оптиката от приклада и да се налага да повдигаш глава за да погледнеш, прихващал съм с увеличение 2.5х56, иска си тренировки...

• 6 months later...

Някой да има пресни отзиви за 1х4х24, че този сезон мисля да да пробвам с оптика, а а не искам да купувам скъпа, защото ако не ми пасне ще се чудя какво да я правя.... Смятам да я монтирам на Ремингтон 750, 30-06.....

Kolegi mojete li da mi kajete ot kade moga da si zakupq optika Nikko ili v koi sait moga da gi razgledam i da si poracham

Вносител за България е Армада Понтика тел 0899 932 795 коректни са моето NIKO 1-4x24 го купих от там и съм много доволен