Jump to content

Recommended Posts

Колеги един приятел има стожар и съответно и проблем. При стрелба с бренике на 50 метра попаденията отиват на 40 сантиметра в ляво по вертикала , а по хоризонтала са добре. Стреляхме с какви ли не марки бреникета , но резултата е един и същ. Някой ако се е зблъсквал с такъв проблем нека да ми пише. Иначе моят съвет за този проблем е бързомер.

Колеги един приятел има стожар и съответно и проблем. При стрелба с бренике на 50 метра попаденията отиват на 40 сантиметра в ляво по вертикала , а по хоризонтала са добре. Стреляхме с какви ли не марки бреникета , но резултата е един и същ. Някой ако се е зблъсквал с такъв проблем нека да ми пише. Иначе моят съвет за този проблем е бързомер.

Колега малко е неразбираемо това "40 см в ляво по вертикалата" ако означава отгоре, проблема може да се реши с подмяна на фиброоптичната мушка с такава но с по-малък диаметър, ако пък "40см в ляво" си е 40 в ляво, освен бързомер, проблема може да се разреши с втора сфера на место мерник (най-често от бронз или месинг по средата на цевта) за да се изправи линията на прицелване с тази на попаденията. Първоначално използвайте пластелин за да донагласите точно мястото и размера на втората сфера(която трябва да е по-малка като габарит от мушката за да не я скрива изцяло при прицелването)

Последен вариант да се смени мястото на мушката така че "да си дойде на мястото" :D

Успех в начинанието :)

И аз се омотах, но ако по хоризонтала са ок, няма как да са в ляво :):D

Edited by Nanski

Чукни мушката леко наляво и ще се оправи стрелбата.

Чукни мушката леко наляво и ще се оправи стрелбата.

Дабе да , може да "центрова" аФтомато и на сливов чатал , да . :excl:

Edited by gsp
Колега малко е неразбираемо това "40 см в ляво по вертикалата" ако означава отгоре, проблема може да се реши с подмяна на фиброоптичната мушка с такава но с по-малък диаметър, ако пък "40см в ляво" си е 40 в ляво, освен бързомер, проблема може да се разреши с втора сфера на место мерник (най-често от бронз или месинг по средата на цевта) за да се изправи линията на прицелване с тази на попаденията. Първоначално използвайте пластелин за да донагласите точно мястото и размера на втората сфера(която трябва да е по-малка като габарит от мушката за да не я скрива изцяло при прицелването)

Последен вариант да се смени мястото на мушката така че "да си дойде на мястото" :excl:

Успех в начинанието :excl:

По вертикала имам предвит не нагоре и надолу , а в ляво и дясно. Това за втората сфера е добра идея и ще пробваме дано да е ефикасно. БЛАГОДАРЯ ЗА СЪДЕИСТВИЕТО.

По вертикала имам предвит не нагоре и надолу , а в ляво и дясно. Това за втората сфера е добра идея и ще пробваме дано да е ефикасно. БЛАГОДАРЯ ЗА СЪДЕИСТВИЕТО.

Колега би ли ми превел надписа в червено?????

Дабе да , може да "центрова" аФтомато и на сливов чатал , да . :excl:

Е, по-добре ли е тъй да му бие 40 см в ляво? :excl:

Ша стане, ако чатала е от ашладисана слива :D .

Ако СтожАра е нов може да се изправи и на мокра ашлама,но ако е на повече от две години задължително сливата требе да е суха и по възможност реглажа да става ниско на долния чатал с леки възвратно-постъпателни движения! ;):offtopic:

Абе Краси, по вертикала може да бъде само, нагоре и надолу, а по хоризонтала, наляво и надясно!

Ако СтожАра е нов може да се изправи и на мокра ашлама,но ако е на повече от две години задължително сливата требе да е суха и по възможност реглажа да става ниско на долния чатал с леки възвратно-постъпателни движения! ;):)

Благодаря колега само мога да кожа истърканата фраза и то за теб "ЦАР СИ БЕ ГОМНЬО"!!!!!!!!!

Благодаря колега само мога да кожа истърканата фраза и то за теб "ЦАР СИ БЕ ГОМНЬО"!!!!!!!!!
Никога не съм си позволявал да нагрубявам представител на форума и то при полужение,че не го познавам.Просто продължих закачката на ДБД с най-добри чувства.За мен лоша пушка няма ,но все пак СтожАр се пише с Е.Явно не носиш на майтап!Но в подкрепа на това,което казваш за боя на твоя Стожар мага да ти кажа следното:Имам колега,който имаше същия проблем.Сменяха се мушки,изместваха се наляво,надясно,но един ден след лов Стожара му попадна случайно под задното дясно колело на ЮМЗето и явно посоката на усукване е била правилна,защото сега бие тчно където трябва. :) Edited by W.KRUMOFF
Никога не съм си позволявал да нагрубявам представителна форума и то при полужение,че не го познавам.Просто продължих закачката на ДБД с най-добри чувства.За мен лоша пушка няма ,но все пак СтожАр се пише с Е.Явно не носиш на майтап!

Колега става въпрос за сериозни неща , а за вицове и подигравки сигурно има други места където да пишеш НА СЕ ОБИЖДАЙ.

Ако СтожАра е нов може да се изправи и на мокра ашлама,но ако е на повече от две години задължително сливата требе да е суха и по възможност реглажа да става ниско на долния чатал с леки възвратно-постъпателни движения! :):)

Боже що ли се обадих ..............., взе че го отнесе ;):p

Колега става въпрос за сериозни неща , а за вицове и подигравки сигурно има други места където да пишеш НА СЕ ОБИЖДАЙ.

Добре де в краина сметка къде са попаденията на 11, на 12 или на ....... часа - по циферблата. Не се заяждам, защото имах подобен проблем, но с нов приклад нещата се оправиха . Друг колега с МП пък си реши проблема с по висока мушка и по-къс приклад, тъи че .............

Edited by ДБД
Боже що ли се обадих ..............., взе че го отнесе ;):p
Колега не се притеснявай,нищо не си предизвикал,но като четеш всички постове по темата ти е ясно въпросът с какво е подплатен. :)
Колега не се притеснявай,нищо не си предизвикал,но като четеш всички постове по темата ти е ясно въпросът с какво е подплатен. :)

Мисля, нещата ще си отидат на мястата, но ...... . ;) !

Колега и ти не се обиждай ама по начина които си описал/вертикали и хоризонтали/ обиждаш нас ........ геометрично неграмотните......

И не бъди сериозен като поп на моторетка , ами гледай от веселата страна на живота........

:) Първо обиди всички притежатели на такова оръжие.Второ обиди директно съфорумец.Трето с този пост и следващите, обиди българския език и граматика.Не знаеш как да попиташ и какво да попиташ,но знаеш да обиждаш!

Според мен модератора трябва да се намеси.

При мен първите няколко изстрела с бренеке също отиваха 1 педя вляво, пробвай да подпреш пушката върху нещо и ще видиш как отиват в центъра, всичко е от правия приклад.

Колега би ли ми превел надписа в червено?????

Малко съм ги объркал вертикала и хоризонтала, но се надявам да сте ме разбрали. Имам предвид , че попаденията отиват 40 см. на 9 часа по малката стрелка на часовника.

:) Първо обиди всички притежатели на такова оръжие.Второ обиди директно съфорумец.Трето с този пост и следващите, обиди българския език и граматика.Не знаеш как да попиташ и какво да попиташ,но знаеш да обиждаш!

Според мен модератора трябва да се намеси.

По принцип единственото хубаво нещо от Турция е кафето, това си е цялата истина. Помолих да ми пишат колеги който са се сблъсквали с проблем като на моят приятел, а всъщност пишат разни зевзеци. Благодаря на тези които са отзоваха сериозно и да ме извинят тези които съм ги обидил.

Edited by k_tulumov
По принцип единственото хубаво нещо от Турция е кафето, това си е цялата истина. Помолих да ми пишат колеги който са се сблъсквали с проблем като на моят приятел, а всъщност пишат разни зевзеци. Благодаря на тези които са отзоваха сериозно и да ме извинят тези които съм ги обидил.
В така поставена тема сериозни хора няма как да пишат.....Кажи на твоя приятел да занесе пушката при някой който разбира от тези неща ,да я прегледа и простреля....по интернет не става.