Jump to content

Концесионер сложи бариери на два пътя в родопите.

Recommended Posts

Колеги искам да дискутираме тази тема,защото някои си мисли,че взетиа на концесиа раион му е бащиниа.

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колеги искам да дискутираме тази тема,защото някои си мисли,че взетиа на концесиа раион му е бащиниа.

Ами има един Гео, що да няма втори .........

За къде става въпрос,защото в Родопите има гори където 98 процента са частни.Концесия има около територията на дружините Чепеларе,Хвоина и Забърдо.

Какво е взел на концесия и с каква цел?

Значи става въпрос за пътя от Гоце Делчев през с.Ковачевица за Сърница и Велинград. Другия е през местностите Дикчан Гроба и пак се свързва с другиа път за Велинград. Това колеги са пътища от време оно и в момента са с пуснати бариери денонощно. Били са съгласувани с двамата регионални директори на Благоевград и Пазарджик. Понеже там има горски пункт и сега на горските им е наредено да съдеистват на концесионера и проверяват всеки които минава. На териториата на ДЛС-Дикчан също има концесионер но бариери няма никаде.Камери били сложили в гората питам се аз като тръгне другиа месец манатарката гората завира от хора тръгнали да искарат по някои лев голи ли ще ги свалят за проверка за оръжие.

Прати му БТв сутрешния блок да видим какво ще отговорят защото тук е намесена и властта.

Прати му БТв сутрешния блок да видим какво ще отговорят защото тук е намесена и властта.

Между другото, това е много добра идея ! :offtopic: Като излезе проблема наяве в някоя изявена медия и като се "размирише", всичко се оправя, иначе "куче влачи"... ;)

Не знам дали му е бащиния но сън слушал за мобилни групи добре въоръжени, хванат ли те в заграденото място боят не ти се разминава. Така че щом е сложил бариера........ ще имате проблеми.

Темата си е на място............

Нашата дружинка ловува в район обграден вече с три частни ловни стопанства.

Очаква се да има и четвърти концесионер,който ще обгради нашето ловно поле с неговото....

И така,ние за да идем на лов ще трябва да преодоляваме и частни полета

и сега се чудя дали дружинката вместо да купува джипове,да не купим самолет и да сме като десантчици,ще се спускаме на лов с парашут.... защото няма да ни пускат да преминаваме през частните,за да стигнем до нашите....

Чудя се къде живея,в БГ или Хондурас,дали да не премина и обучение в Куантико,за десантчик... не че не съм скачал с парашут...ама предцедателя е малко стар за това......

Тази държава на къде отива???

Темата си е на място............

Нашата дружинка ловува в район обграден вече с три частни ловни стопанства.

Очаква се да има и четвърти концесионер,който ще обгради нашето ловно поле с неговото....

И така,ние за да идем на лов ще трябва да преодоляваме и частни полета

и сега се чудя дали дружинката вместо да купува джипове,да не купим самолет и да сме като десантчици,ще се спускаме на лов с парашут.... защото няма да ни пускат да преминаваме през частните,за да стигнем до нашите....

Чудя се къде живея,в БГ или Хондурас,дали да не премина и обучение в Куантико,за десантчик... не че не съм скачал с парашут...ама предцедателя е малко стар за това......

Тази държава на къде отива???

Отива колега към прословутата Европа.Кавото и да означава това.За жалост вземаме само лошите работи от Европата тези които са удобни за власт имащите.

Какво е взел на концесия и с каква цел?

Концесионерът е пловдивчанин и е взел за 15 години голям едродивечов раион на ДГС Беслет. Няма лошо човекът ще се грижи за дивеца- ще храни, ще засолява, но според мен не е редно да затваря главни пътища и да притеснява минаващите туристи и хора почиващи там! По този начин се ограничава свободното придвижване на хората преминаващи през тези местности.

Концесионерът е пловдивчанин и е взел за 15 години голям едродивечов раион на ДГС Беслет. Няма лошо човекът ще се грижи за дивеца- ще храни, ще засолява, но според мен не е редно да затваря главни пътища и да притеснява минаващите туристи и хора почиващи там! По този начин се ограничава свободното придвижване на хората преминаващи през тези местности.

Колега, бариерите заключени ли са?

Доста от концесионерите поставят бариери и табели на тях ,но не са заключени и всеки който иска да мине има възможност да ги вдигне. Това е по-скоро с цел да се постигне психологически ефект върху тези ,които минават с ясни на всички ни намерения. Важно е и пътя на който се поставят, не върви на път свързващ две населени места да се поставя бариера.

Абе то преди време имаше една тема за това дали можем свободно да минаваме през такива територий........

И тука нещата се повтарят , ама за конкретен район.......

За rower не само че ще си отнесеш боя ами ще ти сложат и в раницата за в къщи....за домашно...

Ако не МИ ВЕРВАШ разрови се из форумите за да се убедиш за посегателства дори над жени които са държавни служители.......

Абе вие какво искате да ликвидирате дивечовия запас в България ли с тази тема........

Ами те хората /концисионерите/ само наливат пари без да търсят финансови облаги от тая работа...................

Ей тъй от любов към спорта........

Не слагам всички под един знаменател.....ама защо не знам поне за един който да е от другата страна на бариерата.........

Може и да има, ама може и да няма.........

Хм, знам ли ?........

Ако има концисионер различен от горе-описания, нека да пише ......

......

Не случайно първият закон който разгледаха новите управляващи беше за лова,там на нас ни замазаха очите с карабините а концесиите дадоха на свои хора а не на тия за кото бяха определени(м/у другото пак свои хора от предишните).Може да се наложи да действаме с реципрочни мерки към тях.Тогава може би някой ще забележи какво става. :)

Колега, бариерите заключени ли са?

Доста от концесионерите поставят бариери и табели на тях ,но не са заключени и всеки който иска да мине има възможност да ги вдигне. Това е по-скоро с цел да се постигне психологически ефект върху тези ,които минават с ясни на всички ни намерения. Важно е и пътя на който се поставят, не върви на път свързващ две населени места да се поставя бариера.

Бариерите са постоянно затворени. Които минава от там се проверява за оръжие от охраната на концесионера със съдеиствието на горска стража. Понеже там има горски пункт с деноношна охрана.

Бариерите са постоянно затворени. Които минава от там се проверява за оръжие от охраната на концесионера със съдеиствието на горска стража. Понеже там има горски пункт с деноношна охрана.

Всъщност проблема е проверката, а не толкова бариерата ....поне аз така го разбирам?

Сега дали имат право горската стража да проверяват за оръжие ,това може да каже някой, който е запознат в детайли с нормативната уредба!

Искаш да кажеш че е като митница от времето на дядо Тодор....

Добре де ,ама по закон коя от двете институции има право да проверява за оръжие.......

частната охрана , или горската стража........

А пък ако някой е тръгнал да бракониерства едва ли ще мине през вратата в полето......

Или пък следната ситуация.....

Налага се да мина с ловно оръжие през тази територия/покана за лов , закупуване на такова , транзитно преминаване или други/,какво ще направят тези проверяващи?????

Мдаам. Поредното доказателство, че надолнището по пътя към Европа става все по-стръмно!

Явно идеята на европеизацията е да тренира държавната машина да налага частния интерес достатъчно успешно сред все по-овчедушните "поданици" или май крепостни селяни трябва да кажа!

Да вземат и магистралите да преградят, да си ги ползват само тия с хубавите коли, а ние с по-скромните, по хубаво да караме направо през полето - хем ще е по-ниска скоростта и ще са по-малко катастрофите.

От законова гледна точка, какъв е смисълът от тези проверки, щом след като оръжието ми е в калъф и е законно притежавано, никой не може да ми каже копче, ако ще да вляза в зоологическата градина с него?!

Не трябва да се оставят така нещата! Както колегата по-горе беше писал, нека засегнатите да дадат гласност, защото иначе така и ще си остане. Пък знае ли се, може и да се разпространи тази практика...

Нещо ми се види не в ред.

Или нещо не се казва или някой пак се прави на феодал.

Щом има контролен горски пункт може да се извършват проверки на МПС-та за наличието на дивеч и други горски продукти от служители на ИАГ, но да ми извършват проверка на оръжието малко не съм съгласен.

Пък още по малко от частни гардове.

И ако имам оръжие какво става - не ме пускат да премина или що?

И що ми се струва, че оръжието ми може да се проверява от едни други чичковци, а не от горски и частни охранители.

Както писа artemida оръжието ми е законно, в калъфа и си имам разрешително, което те също нямат правомощия да проверяват.

Или пък както каза 100-янов отивам на лов или друго подобно.

И ко прайми ако в МПС-то ми има още 4-ма гламави като мен?

Ша са борим ли за да използвам правото си да мина по обществен път?

Или ша са стреляме?

Май се нуждаете от една кола такива да минат по този път....

Пък и ако е комбиниран с TV екип ще стане страхотно... :bannyou:

Как точно според вас концесионера би могъл да опази дивеча в наетото от него поле?!

Защо да няма негова охрана в помощ на г. стража.

Знам къде се намира пункта с бариерата за която колегата говори, трябва да знаете че най-близкото нас. място е над 15 км., кой е този смел горски или ловен дето ще спре джип в 1 ч. през нощта за проверка, освен това и бариерата я помня от над 15 години как така сега започна дави вади очите.

Какво страшно има да ви проверят ако сте редовни!?

Как точно според вас концесионера би могъл да опази дивеча в наетото от него поле?!

Знам къде се намира пункта с бариерата за която колегата говори, трябва да знаете че най-близкото нас. място е над 15 км., кой е този смел горски или ловен дето ще спре джип в 1 ч. през нощта за проверка, освен това и бариерата я помня от над 15 години как така сега започна дави вади очите.

Колега,като знаеш пункта,защо до преди две седмици нямаше никакви проблеми. Я ела сега да видиш за какво става въпрос. Тогава също знаеш,че това са главни пътища а не 9-та глуха.Нека да си охраняват ама не по тоя начин щото нестава въпрос само за оръжие.Ами ако си с кръшнал от жената и минаваш от там с гадже кво правим тогава.

.......

По начин ненарушаващ законите в РБ и ненакърняващ достойнството на преминаващите.

............

...........

Няма лошо да има негова охрана в помощ на горската стража, дори е похвално, но...виж по горе

........

Знам къде се намира пункта с бариерата за която колегата говори, трябва да знаете че най-близкото нас. място е над 15 км., кой е този смел горски или ловен дето ще спре джип в 1 ч. ..........

Горския или ловния като не им стиска, да си стоят на жената при д...то и да си сменят работата - от статисти няма нужда в охранителните структури. И каква е разликата между спиране на джип нощем и денем?

................

Ми нищо страшно няма стига да не превишават техните и нарушават моите права...

С влизането на новия закон за горите навсякъде ще има бариери.А през горите няма да може да се преминава или влиза с транспортни средства.Разходки само пеша

С влизането на новия закон за горите навсякъде ще има бариери.А през горите няма да може да се преминава или влиза с транспортни средства.Разходки само пеша

това е наиголямата глупост дето сатвориха