Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

wial

Берета или Бенели

72 мнения в тази тема

Дааа,и произведена в Испания-изработка на екшън механизъма и зглобяването.

Пълно копие на Супер Блек Игъл.

ES- 100 ли е копие на блек игъл....да не бъркаш нещо...затвора на бенелите е с "въртяща глава" - подобно на калашниковия затвор, само че инерционен.

ЕС-100 също е нинерционна - само че друг тип...подобна на sl-80 и един стар модел франки асо

old_hunter хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тест а успешен опит за поставяне на рекорд за убити гълъби за един ден.Изборът на

Бенели е продиктуван от големия магазин,за разлика от Берета.Така,че ...

За мен не е правилно да се прави тест като целта е да се отстрелят гълъби, но това че е показала добри резултати по време на стрелбата по отношение работа на механика, и точност е красноречив пример за едно добро, не по добре е да кажем отлично оръжие.

П.П. Искаш ли ловен полуавтомат си вземи бенели всичко останало е компромис.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е правилно да се прави тест като целта е да се отстрелят гълъби, но това че е показала добри резултати по време на стрелбата по отношение работа на механика, и точност е красноречив пример за едно добро, не по добре е да кажем отлично оръжие.

Това последното можеше да не го пишеш.А това не е тест,а поставен рекорд за отстрел за един ден.Отделен е въпросът зашо е избран Бенели.Не е лошо да се види филма,има данни колко пъти

са засякли двете пушки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ES- 100 ли е копие на блек игъл....да не бъркаш нещо...затвора на бенелите е с "въртяща глава" - подобно на калашниковия затвор, само че инерционен.

ЕС-100 също е нинерционна - само че друг тип...подобна на sl-80 и един стар модел франки асо

Да,не е с въртяща глава,но само това.

post-6-0-48391500-1302204198_thumb.png

Редактирано от tanatsi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колкото по-малко категорични заключения, толкова по-малък риск от свързани с тях конфузни ситуации.

Поздрави и наслука!

t.n.t. хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що си чешете пръстите само с тези сравнения. Една шапка, която в различните марки ползва различни рекламни трикове, като флагмана е Берета /принципно/ а Бенели и Франки са сателитите всеки със свойте предимства и сегмент на пазара/ независимо от относителната им самостоятелност/. М/у другото най-напредничавата развойна група на фирмата е Франки в областта на гладкото. Пуска свой модели с иновации и след известно време при ловните автомати това се появява модифицирано при другите водещи фирми от групата ,както се случва и обратното в някой случаи.

И от трите изброени по-горе марки съм имал пушкала и още имам на една от тях, която и не смятам да я сменявам.

Колкото до ЕС100, ми хубава работна пушка която беше с 2 цеви /гладка и слуг/ па и цената и беше супер къде 1100-1300лв. Колкото до засечки в механиката не съм имал , имал съм от "читави патрони" а и прекарах през цевите...... ма много .

Та според мен единственото е мерака разликата

sim А.Грозданов харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бенели му е прекалено голяма рекламата, не че е някаква свръх извънземна пушка. Всичко е комерс. Да не би Браунинг да прави по лоши пушки? Или Уинчестер?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 години по-късно и пред мен стои същата дилема, като пред колегата - Берета А400 Action или Beneli Vinci Black??? Интересно ми е какви са отзивите за Бенелито от тези колеги, които вече са понатрупали опит с тази пушка през последните години :ksshunter1fe:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 години по-късно и пред мен стои същата дилема, като пред колегата - Берета А400 Action или Beneli Vinci Black??? Интересно ми е какви са отзивите за Бенелито от тези колеги, които вече са понатрупали опит с тази пушка през последните години :ksshunter1fe:

На бенели му е прекалено голяма рекламата, не че е някаква свръх извънземна пушка. Всичко е комерс. Да не би Браунинг да прави по лоши пушки? Или Уинчестер?

Да колега! И Браунинг и Уйнчестър правят доста по лоши пушки!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, доста по- лоши са, защото Браунинг съществува от 1878 год. и се занимава изключително с оръжие. Бенели е от 1940 год. като са правели мотоциклети, и чак в 1967 започват с оръжията. Единият е световно признат за най-добрия оръжеен конструктор, който в 1900 год. пуска първият гладкоцевен полуавтомат, но братята Бенели, 67 год. но късно още с първата си пушка, чиято конструкция не е тяхна/сега не се сещам кой италианец беше/ направо го засрамват като такъв, ужас!

Далеч съм от мисълта, че Бенели не става, напротив, но наистина рекламата му като най-доброто е пресилена.

Преди десетина години лично сме си тествали автоматите, аз с браунинг 12х89 с Бенели м1 или м2 беше не помня.Идеята беше дали Бенелито презарежда патрони с малък грамаж. От една кутия по 4 патрона. Бенелито на два пъти не успя, при мен нямане никакви проблеми. Температурите бяха доста ниски и решеха че това е причината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил проблема, притежавам и от двете марки :)

Така е, доста по- лоши са, защото Браунинг съществува от 1878 год. и се занимава изключително с оръжие. Бенели е от 1940 год. като са правели мотоциклети, и чак в 1967 започват с оръжията. Единият е световно признат за най-добрия оръжеен конструктор, който в 1900 год. пуска първият гладкоцевен полуавтомат, но братята Бенели, 67 год. но късно още с първата си пушка, чиято конструкция не е тяхна/сега не се сещам кой италианец беше/ направо го засрамват като такъв, ужас!

Далеч съм от мисълта, че Бенели не става, напротив, но наистина рекламата му като най-доброто е пресилена.

Преди десетина години лично сме си тествали автоматите, аз с браунинг 12х89 с Бенели м1 или м2 беше не помня.Идеята беше дали Бенелито презарежда патрони с малък грамаж. От една кутия по 4 патрона. Бенелито на два пъти не успя, при мен нямане никакви проблеми. Температурите бяха доста ниски и решеха че това е причината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и Бляк Игала 12/89 на колега при нормална температура с 9 ти номер е като текче ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Берета AL 390 SILWER MALARD 76см цев и съм доволен от нея. И двете марки са класно направени, само дето Бенелито е по-лесно за обслужване, защото няма газова механика за почистване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаеш ли колко "сложно"се чисти газовия клапан на Браунинг? Като свърши сезона го потапям в чаша с някакъв разредител за няколко минути,после малко спрей WD40 и това е. В него няма никакви полимери, всичко е метал. Ако някой е сигурен,че и в неговия няма пластмаса, спокойно да го къпе, това го правя доста отдавна без никакви проблеми.

И друго, тези клапани са саморегулиращи се. Според налягането което създава съответния боеприпас реагират и те.

При Бенели не знам как е, май е една пружина за всичко, нека сподели някой.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

При Бенели не знам как е, май е една пружина за всичко, нека сподели някой.

Точно там е причината инерционната система на Бенели да се нареди сред най-успешните оръжейни системи, измисляни някога. Твърденията за засечки с леки патрони са от раздела митове и легенди.

Поздрави и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То поне да го бях чул от някой но го видях с очите си ... говоря конкретно за бляк игала 12/89 ...... а бенели са най-успешни в рекламите ;).Няма система застрахована от засечки

JDredd хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То поне да го бях чул от някой но го видях с очите си ... говоря конкретно за бляк игала 12/89 ...... а бенели са най-успешни в рекламите ;).Няма система застрахована от засечки

Какво точно е това, което си видял с очите си? Относно засечките - да, наистина няма система, застрахована от засечки. Въпросът е на какво се дължат те...

Поздрави и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често от не добре почиствано оръжие!

Поздрави!

nikstuch хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успява да изхвърли празната гилза нито да презареди .... не знам дали било обслужено (почистено) но с по с 2/00 не направи проблем(такива имахме за проба) от тогава гледам малко странно на супер магнума ,като не твърдя че този проблем е при всички а само за конкретната пушка.А от не подържане най-често има проблем при подаването от магазина но това вече става явно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успява да изхвърли празната гилза нито да презареди .... не знам дали било обслужено (почистено) но с по с 2/00 не направи проблем(такива имахме за проба) от тогава гледам малко странно на супер магнума ,като не твърдя че този проблем е при всички а само за конкретната пушка.А от не подържане най-често има проблем при подаването от магазина но това вече става явно.

Явлението супермагнум излиза извън нормалната ловна практика, поне за нашите условия. Да се иска от едно самозарядно оръжие да работи еднакво добре с патрони от произволно взети производители и повече от двукратно различаващ се грамаж, надхвърля както практическите нужди, така и здравия разум.

Поздрави и наслука!

Редактирано от old_hunter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явлението супермагнум си е много нормално. С Браунинг голд хънтър, вече повече от десет години ходя от пъдпъдък, до едро със съответните грамажи и ми е засичал само веднъж с 11 и с х89. Първия път просто патрона испляка, а за втория ще обясня само ако някой наистина се интересува, че сега не ми се пише.

В моя случай Бенелито беше х76 и температура на въздуха около - 14 градуса. Заключението на групата беше, че "уникалната" пружина при тази температура не работи нормално с по слаби патрони.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явлението супермагнум си е много нормално. С Браунинг голд хънтър, вече повече от десет години ходя от пъдпъдък, до едро със съответните грамажи и ми е засичал само веднъж с 11 и с х89. Първия път просто патрона испляка, а за втория ще обясня само ако някой наистина се интересува, че сега не ми се пише.

В моя случай Бенелито беше х76 и температура на въздуха около - 14 градуса. Заключението на групата беше, че "уникалната" пружина при тази температура не работи нормално с по слаби патрони.

Не робувам на реклами и не съм адвокат на никоя марка. Не твърдя, че бенели е съвършеното оръжие, а само че е една изключително успешна система. Имам берета, имам и бенели, както и достатъчно практика с всяка от тях. В интерес на истината не си спомням да имам засечка с бенелито, докато същото не може да се каже за беретата. Вероятно това е защото не използвам 24 грамови патрони при -14 градуса, не за друго, просто не виждам реално практическо приложение на подобни спортни прояви.

Ппоздрави и наслука!

Редактирано от old_hunter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване