Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Нещата са така , защото много хора бъркат понятието интернет форум, с нещо друго, с място където може да се налага цензура, да се филтрира мнението на потребителите и т.н. Един интернет форум, като и

Отвратен съм...! Лов било избиването на затворени между огради животни...?! Приятели, били онези от които се печелят сребърници...?! "Онези" пък мислят, че т'ва е стока и се купува - приятелството.

Росене, съвсем изтрещя бре човек...?!?! Пишеш и обиждаш "потребител" , който няма как да ти отговори, по простата причина, че си му "взел думата" с временен БАН - "вързан" да биеш не е никак пичов

Posted Images

Тук ще намерите всички коментари,които по една или друга причина не са изтрити :D

Коментарите ще бъдат премествани тук,ако не са били на правилното място ;)

danyhunter, напълно съм съгласен с теб за разнообразието и числеността на дивеча по Живково време, също и дисциплината, която имахме в организацията ни. За жалост няма да постигнеме с всички мерки отова състоятие в лова. Говоря само за ловната дейност, не за друго !

Засегнах се ,защото го написа като реплика на моя пост ,а това означава ,че коментираш мен........

Зайците при нас ги няма откакто многото умни глави из ТКЗС/аграноми/ заложиха миша отрова из

местата ,които обитават.Елени никога не сме имали точно в нашия район.Има ги 5км. по нагоре във

високото.А сърни не бием и си ги вдигаме на всяка пусия къде една ,къде 2 ,къде цяло малко стадо.

А както се грижим за района и както имаме големи масиви със сини сливи и лозя ,и засадени ниви граничащи със гората

едва ли скоро ще свършат свинете при нас ако ,не дай Боже ,изпомрът от някоя епидемия.........

Виж яребица нямаме ,щото има много хищник из разни бракувани лозя и дерета ама пък г-дата началници ни спряха хайките.......

Не бях влизал отдавна във форума и случайно надникнах в темата за дивата свиня....Напълно случайно ми се мерна точно твоя пост и понеже напоследък ми се беше насъбрало много негатив в душата се "поразписах".....Давам се сметка че в някои неща прекалих,за което лично на теб ти се извинявам.....Коментара ми не беше насочен персонално към теб а принципно....Виждам че някои хора тук споделят част от мнението ми за което им благодаря!!!!

Не бях влизал отдавна във форума и случайно надникнах в темата за дивата свиня....Напълно случайно ми се мерна точно твоя пост и понеже напоследък ми се беше насъбрало много негатив в душата се "поразписах".....Давам се сметка че в някои неща прекалих,за което лично на теб ти се извинявам.....Коментара ми не беше насочен персонално към теб а принципно....Виждам че някои хора тук споделят част от мнението ми за което им благодаря!!!!

Всичко е точно колега :unsure: .Няма проблем :eusa_boohoo:

Иначе пък Аргото на много хубаво място ни запопрати писанията.....тоя е готин.

Edited by nike79
Абе нали ходя да ви изпитвам когато кандидатствате за ловци....Имам впечатления и от подготовката ви и от манталитета ви....от десет души един заслужава да стане ловец....Такава неграмотност и безразличие към неща като дивечознание,оръжезнание и други сродни теми та направо да му стане неудобно на човек като чете изпитните работи....а пък ако не сте виждали как се става ловец без да си ударил нито една паничка идете вижте....Вярно е че понякога шефа ми ме хока заради бракониери които мътят водата,ама за това наистина е виновен закона и тези които го коват и тълкуват....Ако действаше иронизираната от вас система с коня и стражаря дори и на 10 % щеше да има голям ефект и респект....Защото всички по-стари ловци с въздишка си спомнят какво изобилие на дивеч имаше по време на социализма,ама тогава имаше и здрава ръка с чепата сопа в нея....а сега на това дето му викате демокрация вземете му сменете етикета с по-правилната дума "анархия"....Сега са останали само едни прасета....Ако не дай Боже ги тръшне чумата/а това рано или късно ще стане/,се питам колко от вас ще ходят на лов...къде са сърните,елените и зайците....май доста намаляха подгонени по програмата "ФАР"....Но ще трепете,ще трепете па ще вземе да свърши и тоя малкото дивеч дето сега е оцелял като по чудо....и тогава ще си гърмите по шапките и по шишета....Извинение не дължа никому защото за свестните ловци написаното не се отнася,а тези които се засягат значи сами се идентифицират като обект на критиките ми.....Амин

В ловното движение  има поне две групи хора-

І.За тях това  припитание- те вземат от природата и ловците, като не отговарят напълно на възложените им задачи/ преобладаващо/:

- Министъра на лова, Председателя на Съюза и до  техните васали по места- чак до обикновенния горски и ръководител в някое казионно ловно сдружение- получаващи месечно своята РЗ- не отговаряща/ в смисъл ниска/ на отговорностите и задачите на съответната служба/ длъжност/ 

Резултат- хората изпълняващи по- горе посочените длъжности - търсят начин да се включат в схеми за допълнително материално подпомагане- сеч на гори, лов не таксуван напълно, не изпълняване на задължения  и др.

ІІ. За тях това е хоби

-бракониери рецидивисти- попаднали по редица причини в ловното движение- за тях сезон, неразрешени средства и начини няма- предимно индивидуалисти носещи висок риск за дружината и ловното движение.

- мръвкари- хора с различни доходи/ не само ниско бюджетни/,  те са положителен импулс за спазване на дисциплината при организацията на  лова, но  търсят дивеча не само с разрешени средства- следва да се озаптисват и да се вкарат в релсите.

- мераклии- преобладаващите членове, но в редица ситуации за съжеление могат да попаднат под влиянието на горните две групи

- моралисти- спазващи нормативната уредба / в някой случай независимо от младешките си прояви/  и изискващи това от групата. 

За голяма част от проблемите на ловците- за които това е хоби, носят вина  хората, които работят в това направление.

Не законите са ни лоши, а че никой не ги прилага изцяло и добросъвестно- някои си мислят/ основателно/ , че районите са им частна собственост- сключват договори с Дундеров и сие, променят закона в този смисъл, дърводобив, заменят земи- кон за кокошка и т.н -

и в тази среда някой се пресегнал за неразрешен дивеч- в съда за показ.

Изкуствено се създават условия за бракониерство- като не се разрешават:

-лов в разрешено време и дивеч / последните коледни почивни дни/,

-не разрешават лов на сърни- последните 20 години,

-не разрешават хайки

- законово слагат на българският ловец ограничения, не отговарящи на традициите и евро изискванията.

По горе са посочени само нещата които зависат от прекият човешки фактор- субективен елемент ,

и изказвания от рода-

вие сте буклуци и ако зависеше от мен нямаше да сте ловци-

са обидни най- вече за изказващия тези съждения.

Защото:

- е от първата група хора- следователно е професионалист. 

- е участвал в допускането в групата на ловците на  хора, които не отговарят на критериите 

- възраста му е такава, че през 1989 е бил младеж и не следва да се оправдава с миналото , а активно да обновява  настоящето.

Ако говорим за издевателства,то като че ли най-голямото издевателство е приема на млади ловци "на килограм" през последните години...И се нароиха едни "разбирачи" дето сопола не могат да си избършат ама имат мнение по ловните въпроси и акъл дават....Че и се хвалят с бракониерствата си...Обаче тя мандра няма да продължава вечно братлета....Ще ви пръхти стражарски кон във вратовете и на вас....И не се заблуждавайте че ловът ще остане в този си вид вечно.....Съвсем скоро ще напълните раздела с обяви за продажба на пушки и пособия....Но понеже продажбата ще е стихийна и масова цените ще паднат до ниво лев за милиметър дулен диаметър....Ловът ще стане занимание за богатите както е в останалите държави,а хайки и гонки като сегашните ще останат в спомените ви....

Съгласен съм с теб,но искам да те питам като си изпитвал защо си пускал на килограм(млади ловци).Колко пъти като ловец си ходил през зимата в снега да храниш дивеча?Злобата с която говориш за редовите ловци навява на мисълта,че си от тия които не се накрадоха и сигурно си участвал в писането на тоя пасквил наречен,, закон за лова".Защо не го нарекохте закон за кражбата на територии където искате да се облажите.Обясни ми две неща 1)гората е държавна а полето в по-голямата част е частно.Защо вие ще определяте даването му на ,,концесия"2)Таксата стопанисване на дивеча защо трябва да я плащаме,ако стопанисваме нещо това означава че е наше, защо трябва да плащаме и за допълнитени бележки.А твоята заплата се плаща от нашия членски внос,така че не хапи ръката която те храни.

Съгласен съм с теб,но искам да те питам като си изпитвал защо си пускал на килограм(млади ловци).Колко пъти като ловец си ходил през зимата в снега да храниш дивеча?Злобата с която говориш за редовите ловци навява на мисълта,че си от тия които не се накрадоха и сигурно си участвал в писането на тоя пасквил наречен,, закон за лова".Защо не го нарекохте закон за кражбата на територии където искате да се облажите.Обясни ми две неща 1)гората е държавна а полето в по-голямата част е частно.Защо вие ще определяте даването му на ,,концесия"2)Таксата стопанисване на дивеча защо трябва да я плащаме,ако стопанисваме нещо това означава че е наше, защо трябва да плащаме и за допълнитени бележки.А твоята заплата се плаща от нашия членски внос,така че не хапи ръката която те храни.

Бре,Чавдаре,бре....Колко глупости изписа за единица време ...В дълбока грешка си мой човек по отношение на заплатата...Заплатата ми не идва от твоя членски внос понеже нямам нищо общо с тая организация освен че и аз й плащам като теб....Дали земята и гората са частни или не са няма значение - дивеча в България е държавна собственост...Поне засега....Държавата ти отдава правото да ловуваш върху определена територия на определен вид дивеч в определен период от време....Разбираш ли това което ти обяснявам???Злоба ми се струва че лъха от твоя а не от моя пост,друже.....А бъди сигурен че съм подхранвал дивеча в пъти повече от тебе....При нас се храни 365 дни в годината....Ако искаш още разяснения пиши на лични да не разваляме темата....

Не се карайте!!!Колегата се извини.Вместо да се обединяваме ,заради простотийте на управляващите

ние се дърпаме.И като е така от догодина таксата ще е 100лв например ,а от догодина двеста и така

докъто сме като орела ,рака и щуката........Спирайте с кавгите!!!!

Ако говорим за издевателства,то като че ли най-голямото издевателство е приема на млади ловци "на килограм" през последните години...И се нароиха едни "разбирачи" дето сопола не могат да си избършат ама имат мнение по ловните въпроси и акъл дават....Че и се хвалят с бракониерствата си...Обаче тя мандра няма да продължава вечно братлета....Ще ви пръхти стражарски кон във вратовете и на вас....И не се заблуждавайте че ловът ще остане в този си вид вечно.....Съвсем скоро ще напълните раздела с обяви за продажба на пушки и пособия....Но понеже продажбата ще е стихийна и масова цените ще паднат до ниво лев за милиметър дулен диаметър....Ловът ще стане занимание за богатите както е в останалите държави,а хайки и гонки като сегашните ще останат в спомените ви....

От подчертания пасаж и от предишният ти пост останах с впечатление че си от ЦС на БЛРС затова писах така.Понеже те нападнах пред всички съм готов да се извиня ако е грешка пред всички.

От подчертания пасаж и от предишният ти пост останах с впечатление че си от ЦС на БЛРС затова писах така.Понеже те нападнах пред всички съм готов да се извиня ако е грешка пред всички.

Не е от тях ,а от подобни ,който са като коне с капаци и виждат само това което им е наредено и изгодно . Като си толкоз честен защо не скъса тези които изпитва и не отговаряха на критерийте ??? Защото шефа или негови близки така са казали , а ти си мижитурката в цялата тази работа.

Защо заблуждаваш хората с твоите глупости ???

Не е от тях ,а от подобни ,който са като коне с капаци и виждат само това което им е наредено и изгодно . Като си толкоз честен защо не скъса тези които изпитва и не отговаряха на критерийте ??? Защото шефа или негови близки така са казали , а ти си мижитурката в цялата тази работа.

Защо заблуждаваш хората с твоите глупости ???

Драги ми БДС или какъвто и да си ..ес....И полицията върши само това което й е наредено ама срещу нея не плюеш,нали....Понеже полицията хапе здраво където достигне....Дори като се имат предвид последните събития по улиците на "най-цивилизования " ни град май трябва да хапят още по-здраво....Обаче понеже горската власт все прощава на негодниците и глади с мекия брус , пък съдебната и местната изпълнителна власт гледат в тавана за да не си обидят електората,то последният често добива кураж да плюе и ръмжи...И да ръси обидни квалификации....Специално на лични ще ти отговоря подобаващо по отношение на титлата мижитурка,уважаеми колега праведен ловец,макар ,че и тук трябваше да обясня на аудиторията кой си и какво представляваш....

Колеги и аз обих нещо като птица но незнам как се казва, да не би да е фазан. Моля окажете ми методическо съдействие

Мале..е.Ами че то това не е ,,нещо като птица,, ами е малко слонче с хоботче. :(;):)

БББ Тва са някакви ПЪЛНИ БЕЗУМИЯ!!!!! Абе Вие нямате ли уроци за четете и домашни? Какви са тия простотии - лов на плъхове!!! Лов на пеперудки... :blink:

никой не ти иска тъпото мненийце... само като видях че ти си писал в темата и вече ми беше ясно че си пуснал безмислен пост...айде чайка беги от тука... крякай си в някоя друга тема ... казвам ти че си чайка заради ника "Morskia" и заради това че само крякаш и нищо не правиш ! както казват циганетата по нашия край .. "наш му !" което ще рече "марш от тука!" ... така че ако темата не ти е интересна и нямаш какво да кажеш по нея просто не я чети и не пиши ! капиш? :angry:

Edited by Светли

Абе мода защо ми изтри мнението? Това с този "лов на плъхове" е пълно безумие - Защо поущряваш невръсните дечица да се занимават с ПРОСТОТИИ!! Най много да прострелят някоя баба в мазето докато си взема праз или компот :blink:

Edited by Morskia
Абе морски,що не спреш да спамиш по темата и да спазваш правилата за писане във форума?

Ако нещо не ти е ясно,прочети правилата за писане тук и ги спазвай!

П.П.Мнението ти не е изтрито,а е преместено,там където му е мястото.Ясно е колко четеш,след като не си го видял.

Абе argo ти защо не зачиташ чуждото мнение - ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ЛОШО МНЕНИЕ!!!! Това за мен е пълна простотия и безумие и съм го написал - ЗА ТАЗИ ТЕМА!!! А къде чето и какво си е ЛИЧЕН МОЙ ИЗБОР!!! А сега вече можеш да ме баннеш да се оправи работата и да си спокоен! Правилата за писане тук ги знаем не по зле от теб - Не съм обиждал никой в темата а съм изказал МНЕНИЕ!!! Харесва ли ти или не това си е само за теб!!! То и без това във форума са се навъдили специалисти и големи ловджии сега остава и за тази тема да спорим - лов на плъхове :angry: !!! Жив и здрав!!!

Nihil tam absurde dici protest,quod non dicatur ab aliquo philosophorum :blink:

абе какъв си ти, че да даваш мнение кой по какво да стрлея и по какво не. Като не ти харесва никой на сила не те кара. Стреляй ако искам и само по мишки, твоя си работа. Който иска може и само сърни да стреля негова си работа и никой нищо не може да му каже нито можеш да го спреш - ако това му е желанието.

Айде ... ррррррррррррррррррррррррррррр.

Мисля, че доста се отклонихме от темата, но явно аборигените извенете исках да кажа бракониерите се засегнаха. Те трябва да знаят ,че рано или късно ще ги вкараме в правия път. Няма такава държава в която да не се спазват законите. Спазват ли се законите има държава, не се ли спазват няма държава. За това да запомнят всички бракониери, че края им наближава. Вярно законодателството дава предпоставки за нарушения, защото дивеча е на държавата, арендатора трови, ловеца прави други простотии на чужда земя. Вярно че пише на 2000ха да има горски стражар, ама те са на 5000ха и то само в горския фонд, ами в другите фондове като селскостопанския където в тракия и добруджа са стократно по-големи там кой охранява? Горските, които са учили аз едно ги ползват за 10 други дейности и събота и неделя и вечер за 300лв. заплата. Искам да ви кажа и още нещо, лова е скъпо хоби и преди да създадеш не бива да имаш притенции да вземеш. Таксата винаги трябва да покрива щетата нанесена на природата. За това като човек който се е мъчил да създава, Ви казвам че това което плащаме към ловното и горското не покрива щетата. Само оловото с което замърсяваме България ежегодно е 30t. А колко са тези от нас които си събират гилзите и другите отпадъци разпилени на чуждата земя. Чак след това изчислявайте другите поразии с отстрела. Извинявам се за лиричните отклонения от темата, но трябва да сме непримерими към бракониерите. Дори и тук във форума, не ги оставяйте да се шегуват с това как нарушават законите. Колкото и да са лоши законите, те правят държавата.

Питането е:" как да не гони кучето сърни"---а ако исате стреляйте и по горския...щом е в гората !...значи е див......Наслука !

Незнам какви други интереси имаш за да бъда по-образен, но да предположим, че щом си в този форум си месояден т.е. хищник. Да предположим че си женен и женати е вегитариянка т.е. тревопасна. Ако обичта ти към нея е по-силна от желанието ти да се пребориш с една сочна пържола има надежда да станеш тревопасен, в противен случай има вероятност да намразиш жена си. С кучето е същото, много социализация, ежедневен контакт, много домашно убочение и поне веднаш седмично кървава или ,,потна" диря. Много по-приятна е миризмата на сърната от тази на свинята, затова е много трудно убочението. Давам ти пример с миризмата на зеленоглавката и бекаса, която не всяко куче понася, но на пъдпъдък, фазан и яребица всички птичари налитат.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.