Jump to content

Модераторско кошче

Recommended Posts

Предполагам не съм те обидил,опазил ме Господ,не съм имал подобно намерение.

Просто изказах лично мнение за украсите на ловните пушки.

Някои вместват на повърхността на оризово зрънце няколко томова колекция,но това не значи,че някой я чете.

http://raxdakkar.com...n-fire-bullets/

Разбира се че не съм се обидил, не съм сред тънкообидните :to_pick_ones_nose2:

Личното ти мнение, обаче бе поднесено доста обобщително(прочети си отново поста) и "заклеймяващо", макар и вежливо.

Да беше ми оплюл работата :smakbumm: , да те разбера бе човече, ама ти направо не ми даде шанс, закри ми направо сектора, то бива криза, ама... :lol:

На такъв тип изказвания стил "тва няма никакъв смисъл да се прави въобще щото видите ли еди какво си и еди що си", без никаква конкретика, ей така, пляснато, аз не гледам сериозно, а по-скоро като на начин да се отбие някоя минутка пред компа. Лошо няма, всеки има право на лично мнение, аз пък изразих своето в горните редове.

Не се коркай друже, не е целта ми да засягам някого или да пристигам тук с огън и меч, но твоите редове ми прозвучаха някакси лекомислени, "на ангро" ... може пък да греша, знам ли :angel:

а швейцарската скъпа играчка я знам, добър линк, тханкс фор шаринг :huglove:

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Разбира се че не съм се обидил, не съм сред тънкообидните :to_pick_ones_nose2:

Личното ти мнение, обаче бе поднесено доста обобщително(прочети си отново поста) и "заклеймяващо", макар и вежливо.

Да беше ми оплюл работата :smakbumm: , да те разбера бе човече, ама ти направо не ми даде шанс, закри ми направо сектора, то бива криза, ама... :lol:

На такъв тип изказвания стил "тва няма никакъв смисъл да се прави въобще щото видите ли еди какво си и еди що си", без никаква конкретика, ей така, пляснато, аз не гледам сериозно, а по-скоро като на начин да се отбие някоя минутка пред компа. Лошо няма, всеки има право на лично мнение, аз пък изразих своето в горните редове.

Не се коркай друже, не е целта ми да засягам някого или да пристигам тук с огън и меч, но твоите редове ми прозвучаха някакси лекомислени, "на ангро" ... може пък да греша, знам ли :angel:

а швейцарската скъпа играчка я знам, добър линк, тханкс фор шаринг :huglove:

Пак не се разбрахме.

Уважавам много това което правиш,невероятно е красиво,показваш завидно майсторство.

Понеже пишем в раздел "Друго около ловното оръжие" си позволих да изкажа моето лично мнение относно дърворезба/изключвайки накатките

върху шийката на приклада и полуложата/ върху ловно оръжие.

Съжалявам ако темата е рекламна.

Моля Модератора да изтрие моите постове.

Между другото с този линк/за играчката/ исках да кажа нещо друго.

Успех.

...Понеже пишем в раздел "Друго около ловното оръжие" си позволих да изкажа моето лично мнение относно дърворезба/изключвайки накатките върху шийката на приклада и полуложата/ върху ловно оръжие.

Ето това е наистина лично мнение, изразено като такова.

Какво да кажа- имаш правото да мислиш по този начин, и вероятно имаш своите основания. :buba:

Ще се съгласиш обаче, че оръжия се украсяват и преукрасяват, включително и дървената част( даже до всеки квадратен милиметър, независимо харесва ли ни или не) не от вчера, не от няколкостотин години, а от как съществува.

Така че да зарежем традициите, защото кои традиции, а и те нали не са това, което бяха :dance2:

За да приземя от общото към конкретното, щото мисля че така трябва, искам само да поясня, че дърворезбата по приклада е адаптирана към приложението му, и е с преобладаваща дълбочина около 2- 2,5 мм, което е в абсолютни работнопригодни граници.

Не ми се мисли , ако бях показал нещо от така наречения "колекционен" клас ce39fd977107c75a77c1bf13c7052136.gif:D :D

...Съжалявам ако темата е рекламна...

Не, не тръгвай по тази плоскост, не е такава, съжалявам ако така се възприема. Просто показах една моя работа. Разбира се заставам зад моите работи винаги с името си, и смятам че това не е реклама , и че така трябва- все пак става въпрос за занаятчийска и авторска работа.

Моля Модератора да ме поправи, ако греша.

... Между другото с този линк/за играчката/ исках да кажа нещо друго...

Е ми кажи го де :girl_cray2: не ни мъчи :D :D

Отново шегичка, :D не ми се връзвай наистина

Извини ме ако моя горен пост ти се е сторил малко остро влизане, не съм такъв човек, хората които ме познават ще го потвърдят

Поздрави, Евгени

edit : явно успоредно сме писали- Николай, здравей!

Edited by ev_dimov

Страхувам се че май съм разбран погрешно- не е проблем да не се хареса моята работа, отдавна съм се отказал да угодя на всички, то и не трябва. Човешка направа е всичко, стават и издънки(пълен съм с такива), и много труд за нищо, едно го мисли човек, друго излезе и какво ли още не. Даже колегата нищо лошо за моята работа лично не каза, ама ми се стори че бие по тъча :cap:

Edited by ev_dimov

Страхувам се че май съм разбран погрешно- не е проблем да не се хареса моята работа, отдавна съм се отказал да угодя на всички, то и не трябва. Човешка направа е всичко, стават и издънки(пълен съм с такива), и много труд за нищо, едно го мисли човек, друго излезе и какво ли още не. Даже колегата нищо лошо за моята работа лично не каза, ама ми се стори че бие по тъча :cap:

Мислех да не пиша повече по темата,но това за "тъча" ....

Та,привърженик съм на класиката,представи си един притежател на Пърдей как се е запътил към теб за малко кървинг по приклада,оп

олях се нещо.Това дърворезбата по прикладите е възникнала в Тексас с всичко произтичащо от това.

Нищо не мога да направя със себе си,харесвам само гравировка върху металните части на пушките.

Няма нито една от десетте на хубави пушки в света/по последната неофициална класация/ с дърворезба,включително и инлей.

Та аз си уважавам позицията,всеки си решава за себе си.

Пушката и витрината-мисля така защото един работен приклад може да бъде освежен много по-лесно, от колкото

такъв с резба.

Лошо няма, всеки си има вкус и естетика и чувство за мяра. Разбира се че може ли по- пищно, може и по-семпло. Просто не виждам смисъл да качвам снимки на по-обикновени от моя гледна точка неща, примерно само полета с ръкохватки. Това много майстори го могат добре.

Най-добре мини пътьом за Карлово да речем, през Сопот и донеси пушлето да го огледаме и да изумуваме какво реално аджеба може да се направи. Тази пушка(показаната) беше с много дълбоки язви по гравюрата и отложихме евентуално опресняваве за по-късен етап

tanatsi tanatsi , сега излиза че се заяждам, ама откровени лекомислени съждения и неистини....

цитат:

Та,привърженик съм на класиката,представи си един притежател на Пърдей как се е запътил към теб за малко кървинг по приклада,оп олях се нещо.

отговор:

Сега- аз до пърдей още не съм опирал, ама един ден може и да ми се случи, за теб не знам . Пък и да не опрем, хайде холан, няма да си мятаме камъка на шията я

цитат:

Това дърворезбата по прикладите е възникнала в Тексас с всичко произтичащо от това.

отговор:

Това не е вярно, чак се чудя как голям човек с отношение към оръжието може да го мисли и да го напише това.

Иначе да, аз също харесвам гравюра по метала. Тук сме на едно мнение

цитат:

Няма нито една от десетте на хубави пушки в света/по последната неофициална класация/ с дърворезба,включително и инлей.

отговор:

Е в музеите сети ли се да поразгледаш, все ще има някой екземпляр, така си мисля де.

А замислял ли си се ЗАЩО?

Просто хората имат много добра школа и натрупване по металогравюра. Там нямат стигане, но по фина дърворезба нямат. Нямат нашите традиции(на славяните) в миниатюрната резба въобще. Най-доброто в общият случай което могат да направят е прецизна "накатка" върху шарено дръвце, и това е истината

Не виждам причина да не изтъкваме че в нещо сме по-напред като традиции и умения на майсторите.

Мен ме зарежи, но има и други, и то си се знае и си се признава.

Искам да е ясно че не противопоставям красотата на хубавата дървесина на дърворезбата, това са два вида красота, блондинка и брюнетка.

цитат:

Пушката и витрината-мисля така защото един работен приклад може да бъде освежен много по-лесно, от колкото такъв с резба

отговор:

Това също не е вярно, ама въобще. Колко дюс и колко дърворезбосани приклада си освежил за да го твърдиш това?

Всичкото това го пиша не за да се заяждам с теб, а за да опровергая откровени неистини и лекомислени мисловни клишета(е това пък как ми хрумна не знам)

Ти можеш да ми кажеш- "твоята работа не струва, направо кич", няма да се разсърдя въобще. Но да хвърляш всички дърворезбари на приклади с лека ръка в коша, щото видите ли топ 10, тинтири минтири, ей с това не мога да се съглася. Точно тук е мястото, в което да кажеш "Не ми допада(НА МЕН) дърворезбата по приклади, но свят широк, хора всякакви" и толкоз, няма сега зорлен да те карам да я заобичаш я. Аз самия не смятам че всеки приклад трябва да е с дърворезба :huh: (това не мога да повярвам че го написах ;) )

шега:

И недей моля те да ми вадиш повече доказателства и доводи, че ми свършиха цветовете... :lol: :lol:

Ти май наистина се правиш на "туземец".Това,което съм написал е една известна истина,а ти си рисувай с боичките.

Тя сопотската школа върлува по Европата и няма спасение.Кажи ми тази славянска школа кво оръжие/ловно/ е сътворила някога?

Олекваш нещо в този спор,аз мога да пиша много по въпроса,но ти,не.Написах 3 изречения,твоят отговор е мнооо дълъг и цветен.

Нещата са много,ама много стари,ти не можеш да ги промениш,но,давай.

Дай поне един визуален пример с една от трите фирми в Европа,които произвеждат класически гладкоцевни пушки с дърворезба

/с изключенията,които отбелязах по-горе/.

Edited by tanatsi

цитат:

...Кажи ми тази славянска школа кво оръжие/ловно/ е сътворила някога?Олекваш нещо в този спор,аз мога да пиша много по въпроса,но ти,не....

Глей го сега, де го чукаш де се пука. В какъв филм ме вкарваш бе човек . К'во сътворение на ловни оръжия от славянската школа, к'ви 5 лева!?

През цялото време мислех че говорим за дърворезба по приклад в общия случай, малееее......

Знаеш ли, предавам се. Ти победи.... Така става ли?

Усетих се че взех участие в оспамването на собствената си тема :D :D :D

Благодаря за добрите думи на съфорумниците

цитат:

...Кажи ми тази славянска школа кво оръжие/ловно/ е сътворила някога?Олекваш нещо в този спор,аз мога да пиша много по въпроса,но ти,не....

Глей го сега, де го чукаш де се пука. В какъв филм ме вкарваш бе човек . К'во сътворение на ловни оръжия от славянската школа, к'ви 5 лева!?

През цялото време мислех че говорим за дърворезба по приклад в общия случай, малееее......

Виж сега,разбрах от всичко до тук,че силата ти е в дърворезбата/което изтъкнах в самото начало/,но в словоблудствието има какво още да научиш/това с отговори на отделни цитати и т.н. не става,слаба работа/.Иначе можеш да изографираш и "шибучицата" на даскалицата от началната школа,но уверявам те и това няма да ми хареса.

А как Пърдей ще допълзи до Сопот-Сакам да съм жив да видя,апропо има един експрес H&H около София,дано собственика се информира от нашата тема.

Edited by tanatsi

цитат:

Гена съжалявам,че и твоята тема придоби груб "селски" характер,щото и аз съм от село,но ..... вече ти е ясно за какво иде реч.И....все пак живеем в РБ.Не се стреми да се обясняваш и нервиш излишно-няма смисъл.В този форум има достатъчно грамотни човеци,за да подкрепят по добаващ начин твоето участие тук.Те са с теб и безрезервно ще те подкрепят.Продължавай смело напред и само напред. :bira:

P.S.Ти отдавна си доказал какво можеш,така че няма от какво да се притесняваш.

Ааа, въобще не се кося,

Аз съм сигурен че с колегата tanatsi нямаме чак такива различия, просто от началото така се случи, че тръгнахме навъпреки. Ако не станем на кълбета, няма да е БГ :D :D :D .

Колега недей се занимава с безсмислени спорове( всеки си има различен вкус) - всички виждаме колко голям майстор си, ами качи някой друга снимка на готови пушки да оплакнем окото :)

Сайта го разгледах - много добри неща правиш!

Ааа, въобще не се кося,

Аз съм сигурен че с колегата tanatsi нямаме чак такива различия, просто от началото така се случи, че тръгнахме навъпреки. Ако не станем на кълбета, няма да е БГ :D :D :D .

И правилно правиш.Нашият разговор е в направление резби върху приклад.

Заявих,че много харесвам дърворезбите ти.

Всеки може да си поръчва каквото му хрумне.

Споделих своето лично мнение.

Поспорихме за това,но такива изказвания като "твоята тема придоби груб селски характер" говорят за нещо друго,

далеч от тази тема,

Апропо,Венци,какво става с твоето обещание да се поправиш?

И правилно правиш.Нашият разговор е в направление резби върху приклад.

Заявих,че много харесвам дърворезбите ти.

Всеки може да си поръчва каквото му хрумне.

Споделих своето лично мнение.

Поспорихме за това,но такива изказвания като "твоята тема придоби груб селски характер" говорят за нещо друго,

далеч от тази тема,

Апропо,Венци,какво става с твоето обещание да се поправиш?

:censored:

Edited by Химера
Цензуриране на мнението

Танаци, само статистически и информативно да го ева да ти кукна, че на Евгени от 10 поста репутацията е 45! А твоята от 918 поста до момента е 28! :D Та кво въобще доказваш, доказал си го вече! :cap:

Лек ден, и няма нужда да се напъваш че ш са допоакаш! :cap:

ПС Евгени ще ти почистя темата довечера, нека да го прочете!

:bira:

Малеее Евгени,

Как може да си толкова търпелив. Аз досега всичко да съм си казал и да са ме изгонили преди Tanatsi - ама аз ще ти обясня, Евгени, познавам такива хора. Това са целоживотни каръци, никога на нищо не са се зарадвали истински, защото все нещо не им е било на сгода или са си мислили, че не е на сгода. Нещо като пинтията - цял живот живее с мисълта, че са го минали с цената - е къде тука радост и полет на духа. Благодаря на "скобата" на модератора - за мен това е същинската работа на модератора, поздравления! Горски - довечера като разчистваш, разчисти и мен.

Апропо,търся подходящия начин да ти обясня,но не го намирам и единствената емотика,която подхожда в случая е :blowjobow3: и ти като какъв ми задаваш този въпрос и то тук в темата на Евгени.

Не разбирам Евгени какво ти стори,та така отвратително се мъчиш да го респектираш с тъпите си разсъждения.Не си интересен.Напротив-навличаш си омразата на 90% от съфорумците.Защо ти е това :unknw: ?

Хе хе хе,накрая се изказа,по типичен за теб начин.Браво.

Поздравявам и модераторите,които допускат такова поведение,ама ти сам се определи като селянин.

Поздравявам всички,които плюват без да знаят защо.

Нима човек не може да има мнение,което се доближава до европейското виждане на любителите на ловно оръжие?

Пирографирайте си прикладите колкото искате.

Не забравяйте,тази пирография струва колкото оръжието на,което е направена.

Танаци, само статистически и информативно да го ева да ти кукна, че на Евгени от 10 поста репутацията е 45! А твоята от 918 поста до момента е 28! :D Та кво въобще доказваш, доказал си го вече! :cap:

Лек ден, и няма нужда да се напъваш че ш са допоакаш! :cap:

ПС Евгени ще ти почистя темата довечера, нека да го прочете!

:bira:

На теб много,ама много ти е трудно да пишеш като що годе грамотен човек.

Аз не пиша за репутация,а ти?

Пак повтарям,постната тема вече е обща,иначе става монолог.

А ти си трий.

Edited by tanatsi

Призовавам Модератора да се намеси.

Никого с нищо не съм обидил в тази тема.

Изказах своето лично мнение,което няколко пъти подчертах.

Стигна се до там да се смея с глас на поведението на Модератора,което наподобява селски хитрец на мегдана с клечка кибрит в зъбите

задирящ момите.

Edited by Химера
Цензуриране на мнението

(прочети най- отдолу )

tanatsi

спичаш се човече, не е хубаво това.

цитат:

Нима човек не може да има мнение,което се доближава до европейското виждане на любителите на ловно оръжие?

отговор:

Разбира се че може да има каквото си иска мнение. Само че, как да го кажа сега ...не е вярно . Сериозна част от прикладите "клас колекционерски" които съм направил до момента, а аз си вадя хляба с това от 1993г. са именно за европейския съюз.Знаеш ли какви перипетии са били, шенген, контрабанда на моменти, но именно и за този европейски вкус съм работил през годините. Така че не можеш пак така да обобщаваш, щото това е грешка.

цитат

отговор

Това също не е вярно преведи си от гръцки моля те какво е пирография преди да го използваш.

цитат:

отговор

Това също не е вярно

Никой не оспорва правото ти на мнение.

Ти какво правиш обаче- просто си прочети постовете до момента.Ако не зацепиш, пак ги прочети, и пак, и пак ако трябва. Ако отново не ти стане ясно, не чети, защото няма смисъл...

Реших на майтап да го обърна, ти пак се набираш

Дай да почнем на чисто

Не искам да си променяш становището, а преди да напишеш нещо, да помислиш- аджеба -това така ли е наистина? ... или поне брой до 50

Много ли искам?

edit: докато съм писал този пост се е появил отново "бисер" със жлъчни лични обиди, и то към хора доказали се с професионализма и коректността си. Хора просто доказали се. Хора които ни най-малко не са заслужили това!

Съжалявам, постнатата тема наистина е обща, но не е мегдан, на който всеки може да кека дето и както и каквото му скимне.

Този приклад съм го показвал на 1 английско, 1 немско 4 американски и 4 руски места,

такава простотия не е имало!!!

Темата е за чистене

Edited by ev_dimov

Хе хе хе,накрая се изказа,по типичен за теб начин.Браво.

Поздравявам и модераторите,които допускат такова поведение,ама ти сам се определи като селянин.

Поздравявам всички,които плюват без да знаят защо.

Edited by Химера
Цензуриране на мнението

Престанете да се обиждате !

Продължите ли отново да го правите ще се наложи на да си починете принудително !

Някои от коментарите са преместени където им е мястото !

В интерес на добрия тон би било редно и Евгени Димов да редактира отново последния си пост.

(прочети най- отдолу )

tanatsi

спичаш се човече, не е хубаво това.

цитат:

отговор:

Разбира се че може да има каквото си иска мнение. Само че, как да го кажа сега ...не е вярно . Сериозна част от прикладите "клас колекционерски" които съм направил до момента, а аз си вадя хляба с това от 1993г. са именно за европейския съюз.Знаеш ли какви перипетии са били, шенген, контрабанда на моменти, но именно и за този европейски вкус съм работил през годините. Така че не можеш пак така да обобщаваш, щото това е грешка.

цитат

отговор

Това също не е вярно преведи си от гръцки моля те какво е пирография преди да го използваш.

цитат:

отговор

Това също не е вярно

Никой не оспорва правото ти на мнение.

Ти какво правиш обаче- просто си прочети постовете до момента.Ако не зацепиш, пак ги прочети, и пак, и пак ако трябва. Ако отново не ти стане ясно, не чети, защото няма смисъл...

Реших на майтап да го обърна, ти пак се набираш

Дай да почнем на чисто

Не искам да си променяш становището, а преди да напишеш нещо, да помислиш- аджеба -това така ли е наистина? ... или поне брой до 50

Много ли искам?

edit: докато съм писал този пост се е появил отново "бисер" със жлъчни лични обиди, и то към хора доказали се с професионализма и коректността си. Хора просто доказали се. Хора които ни най-малко не са заслужили това!

Съжалявам, постнатата тема наистина е обща, но не е мегдан, на който всеки може да кека дето и както и каквото му скимне.

Този приклад съм го показвал на 1 английско, 1 немско 4 американски и 4 руски места,

такава простотия не е имало!!!

Темата е за чистене

Понеже те уважавам ти отговарям.Започвам от долу нагоре-

-Каква простотия?това явно е свързано с това,което е по-нагоре

-Кого да уважавам,човека,който ми предлага съмнително удоволствие ли? не съм сигурен,че уважаваш такива хора.Колкото до почтенността на тези/този/хора остави на мен.Не ми се рови в тази наистина мръсна история.

-аз те уважавам,а ти не,нима наистина си мислиш,че не знам какво е пирография?

-нима наистина това,което си показал не струва колкото пушката?

-класът е ексхибишън

Престанете да се обиждате !

Продължите ли отново да го правите ще се наложи на да си починете принудително !

Някои от коментарите са преместени където им е мястото !

И кой кого обиди???

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.