Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Посавско гонче

Recommended Posts

въведете тема за посавското,трицветното и руското петнисто гончета

• Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

на лов с посавката Ера

Пет свинара/посавци/ на едно място,ловуването с тези кучета е едно истинско удоволствие.

Два посавеца от северозападна България.

Posted Images

Ловувам на диви свине с български и посавски гончета.Изпробвал сьм и други породи гончета,бараци,ягдтериери и западно сибирски лайки.Но с най -добри работни качества се оказаха посавците.Лесно се обучават и не гонят дьлго.Интересуват ме и трицветните гончета.

Няма проблеми с тези теми,можете да ги направите и вие.Изберете подходящо напътстващо заглавие и го пуснете като нова тема

• 3 weeks later...

Разполагам с тези снимки на посавци пускам ги за да ги видите.В Българя има такива подобни месни жълти гончета от много години.Ловували сме с такива гончета имат добри ловни качества.Виждал съм как добре гонят дребен и едър лов и хишници.Имат голяма стъв към дивеча имат добра ориентация.Но съм останал с впечетлението че нашите неса толкова изчистени като посавеца защто им хора които ги месят с други видове гончета.

post-372-1142422352_thumb.jpg

post-372-1142422391_thumb.jpg

post-372-1142422427_thumb.jpg

post-372-1142422454_thumb.jpg

post-372-1142422491_thumb.jpg

post-372-1142422564_thumb.jpg

малко сум невеж, посавското гонче от сърбия ли идва

Да Радо сръбско е!

питам, защото там където ловувам един колега има такова като на снимките и му викат "сърбина"

работи много добре но ноооо като надуши чакал и край с лова, голям " основен " недостатък за това куче, иначе е пушка

Да Сръбско е името му идва от река Посава в Сърбия.Тези кучета са отглеждани по поречието на река Посава от къдато идва и името им.Там където ловувам имаше едно жълто месно гонче което няма общто с посавеца но гонеше много.Страшна страст имаше към хишника в най-големите гъцталаци се навираше но нямаше оставяне на лова докат не се отстреля изобщто много работно куче.За съжеление кучето почина от старост на 12-година възраст.Собственика на кучето все още подържа дъмазлъка и има негови наследници който същто са жълти и са наследили неговите качества .

• 4 months later...

Мора да и ас казвам нещо за Посъвците.Код нас у Србя много ловуват с тия кучета и супер су и за едру и древну дивеч али су малко меки и нису много за лов в зима.Посъвац е по име на река Сава а кучето е Хрватско. Српска ловна кучета су Српско(Балканско)гонче и Югословенско трицветно гонче(српско трицветно гонче)а на Црна гора че бъде Планинско гонче.На Босна е Босански Барак. Хрватска има и Истарско ксодлако и Истарско остродлако гонче.

Здравей Stankosi!

Добре е че даваш такава полезна информация. Бих искал да те питам можеш ли да намериш снимки на тези породи - Истарско ксодлако и Истарско остродлако гонче ?

Имам молба към теб. Нуждая се от снимка на сръбско трицветно гонче поставено в изложбена стойка. Хубава снимка искам. Можеш ли да помогнеш?

Поздрави!

Нема проблем.Че ти намерим снимките од тя порода що си трсил али къде да закачим снимките.Дай ми мейл адрес.На сайт мора да смъним много резолюция а тъгаи нема да буду много хубави снимките. Поздрав -Саша од Србия

имам две такива жълти гон4ета ба6та исин на 5 и 2 гидини

работят добре на едар диве4 приблема е 4е и джете не се разбират

с никое друго мъжко ку4е и по някога разжалят лова мало са своенравни

Ловувам на диви свине с български и посавски гончета.Изпробвал сьм и други породи гончета,бараци,ягдтериери и западно сибирски лайки.Но с най -добри работни качества се оказаха посавците.Лесно се обучават и не гонят дьлго.Интересуват ме и трицветните гончета.

Колега, и аз ловувам с Посавски гончета- наистина притежават много добри работни качества! При мен, обаче има една разлика- като ги пусна в събота сутринта...отивам да си ги прибера в понеделник... :drinks:

Ето и малко снимки на мои кучета:

post-1299-1153329740_thumb.jpg

post-1299-1153329753_thumb.jpg

post-1299-1153329768_thumb.jpg

Колега, и аз ловувам с Посавски гончета- наистина притежават много добри работни качества! При мен, обаче има една разлика- като ги пусна в събота сутринта...отивам да си ги прибера в понеделник... :drinks:

колеги от къде мога да си купя женско кученце

колеги от къде мога да си купя женско кученце

Най- сигурното място, от където можеш да си вземеш наистина чистокръвни Посавци е Сърбия...но и там все пак трябва да се внимава при избора.

Ако имаш познат е най- сигурно.

Ето това е малко Посавско гонче, взето от Сърбия (снимката не е с много добро качество, но нямам друга в момента):

post-1299-1153333067_thumb.jpg

Колеги във форума имаме сърбин - Stankosi. Занимава се с гончета и мисля, че ако го помолите може да Ви съдейства.

Поздрави! :cool:

Преди около 30 дни ми подариха едно гонче/ама жълто-рижаво/ и до този момент се чудех,към каква порода да го причисля.Бях много скептичен кам него докато не видях снимката на KRUMOV.Възможно ли е да е ПОСАВЕЦ?Ще пусна снимки тези дни защото не сам го снимал още.

Нема проблем.Че ти намерим снимките од тя порода що си трсил али къде да закачим снимките.Дай ми мейл адрес.На сайт мора да смъним много резолюция а тъгаи нема да буду много хубави снимките. Поздрав -Саша од Србия

здраво са6а може ли да се вкара у балгариа малко женско посавско гон4е и за колко време икакви пари 6те струва ако е удобно да се провери

При мен, обаче има една разлика- като ги пусна в събота сутринта...отивам да си ги прибера в

колега имаш куче

Мом4ета не знам за едар лов какви са и как работят но за горския заек са несравними.При нас в Родопите си трябва работлив труженик за дългоухите професори.Освен това няма как да не се връщат защото знаете как бягат в късо заиците върти гадината прави клю4ове и се връща в раиона си.Е за това връщане си трябва упоритост.За това ми трябва ку4ка от та я порода.

Колеге ловци,при нас се много лови с този пород (Посъвац)али се доста крстоса с нашите троцветна гончета и това нису чисти посъвци яко личе на Посъвац.Знам едног човека од град Крушевац кой има само Посъвци.Има негде око 20 кучета.Него могу да питам дали има малки кученца и колко пари иска.

Мора да и ас казвам нещо за Посъвците.Код нас у Србя много ловуват с тия кучета и супер су и за едру и древну дивеч али су малко меки и нису много за лов в зима.Посъвац е по име на река Сава а кучето е Хрватско. Српска ловна кучета су Српско(Балканско)гонче и Югословенско трицветно гонче(српско трицветно гонче)а на Црна гора че бъде Планинско гонче.На Босна е Босански Барак. Хрватска има и Истарско ксодлако и Истарско остродлако гонче.

Имам три женски посавски гончета.Едното е внесено от Сърбия.И трите работят на д.прасе.Много лесно се отказаха сърните.Връщат се до 1-2 часа.Интересувам се и от трицветното гонче.Моля те класирай

1-по разпространение 2-по пригодност за лов на д.прасе,вашите сръбски породи.Вярно ли е,че най-много са трицветните,а най-добри за прасета са бараците и посавците.

Имам три женски посавски гончета.Едното е внесено от Сърбия.И трите работят на д.прасе.Много лесно се отказаха сърните.Връщат се до 1-2 часа.Интересувам се и от трицветното гонче.Моля те класирай

1-по разпространение 2-по пригодност за лов на д.прасе,вашите сръбски породи.Вярно ли е,че най-много са трицветните,а най-добри за прасета са бараците и посавците.

По разпространение могу да казвам че верно да имаме наивише Трицветна гончета али това е в мои край.Али не значи да при нас има наивше трицветна гончета.Зависи од терен на кой се лови.При нас се мисли да Српска(Балканска)гнчета и Српска трицветна гончета су по упорни и по издрзиви за планински лов.За тия гончета мора да имаш дебели живци кад ги чакаш да се врщау.За посъвца се мисли да е по мек,да е по приврзан за газдата си и по лако се врща од лов,и да ние за лов по зима.То немора дъбуде правило и има обратни случаеви.Да конкрто одговорим на твоите въпрос.За разпространеност в ако гледаме чела Србя на 1.Српско и Трицветно гонче,2.Посъвско гонче,3.Босански Барак Трудно е да казвам кое од тя е наиболе за прасе али се при нас не мисли да е Посъвац за тия лов наиболи.Барак е найостар од всите па се мисла да е найдобар за прасе.Ас се извинувам на сви кой имаю Бараци али мое е мислене да помалкo комплетан за лов од другите гончета.On e samo za divi svini i za nishto drugo.Српско,трицветно и посъвско гонче могу да се науче да гоне сичку дивеч а кад се науче на диви свини ни малко нису по лоши од Барак. Значи трсил си да ти казвам как се мисли при нас за тия породи али ас казвам да правило нема... Трудно ми е да вам обясним на Блграски,Прво пощувам правила на форума"Писува на цирлица"'Писувам на латиница па преправувам в цирилица па се мислим како това що очем да казвам написем на Блгарски али мислам да ме 80%разбират. Поздрав од Србия

Разбран си Stankosi. По правило и при нас бараците са по за предпочитане за свински лов,но всяко правило си има изключения,всичко е строго индивидуално,има гончета отлични свинари ,има и бараци които не са толкова добри,затова не мисля,че може да се разделят породите на по -свинари ,и най-свинари.Но по-добре да отворим нова тема за такъв дебат,защото тук темата е Посавско гонче.

Edited by Желю
Колега, и аз ловувам с Посавски гончета- наистина притежават много добри работни качества! При мен, обаче има една разлика- като ги пусна в събота сутринта...отивам да си ги прибера в понеделник... :p

Колега,ще разрешиш проблема си,ако 2-3 пъти седмично извеждаш кучета в район беден на дивеч или през седмицата ги пуснеш свободно да се разхождат.Ще видиш,че няма да гонят толкова дълго. Използвай всяка възможност да ги пускаш.Успех.