Jump to content

Най-доброто куче за лов на едър дивеч?

drogboy
 Share

Recommended Posts

Споделете вашето мнение и впечатление от ловните породи за едър дивеч.Толкова много видове гончета има и не знам какъв вид да избера :good: Помагайте!!!Благодаря предварително :D

Споделете вашето мнение и впечатление от ловните породи за едър дивеч.Толкова много видове гончета има и не знам какъв вид да избера :good: Помагайте!!!Благодаря предварително :D

Мноого мнения ще чуеш, почти колкото са потребителите във форума !

Най-добрата порода за лов на едър дивеч е тази която съумееш да обучиш и пригодиш към начина и стила ти на ловуване, и ако това те удоволетворява значи си я открил- (но само за себе си)!

Иначе казано -"От моито по убаво нема " :D

Edited by Джони

След като питаш за гончета - словашки копой

-пегая

ако държиш на българското - лудогорец

иначе ирл.териер, лайка, мелезите също не са за подценяване...........................

Лично мнение.

Успех!

Нито една от ползваните породи не е за подценяване. Условието е да случиш на куче. :drinks:

Споделете вашето мнение и впечатление от ловните породи за едър дивеч.Толкова много видове гончета има и не знам какъв вид да избера :drinks: Помагайте!!!Благодаря предварително :good:

колега въпроса ти нещо не се подразбира;едър дивеч????

знаеш кои животинчета са в групата на едър дивеч,така,че първо се уточни за точно какъв дивеч и тогава ще полочиш верния отговор.

колега въпроса ти нещо не се подразбира;едър дивеч????

знаеш кои животинчета са в групата на едър дивеч,така,че първо се уточни за точно какъв дивеч и тогава ще полочиш верния отговор.

Прасета,сърни,елени,зайци и тн.

Прасета,сърни,елени,зайци и тн.

Това е много обширно,но ако си вземеш мелез от барак и от независимо от какъвто и да вид гончета/БТГ,ЛУДОГОРСКО ГОНЧЕ,СТГ, и т.т гончета/ ще имаш куче за такъв вид дивеч-хем рано тръгват да работят хем колкото по стари стават почват все на по-едро да работят,и като станат на 7-8год вече ще имаш откривател свинар :drinks: ,стига родителите да са чистопородни кучета от тяхната си порода т.е майката да е чистопородна барачка,но бащата мелез от СТГ И ЛУДОГОРЕЦ така нестава да знаеш,трябва да е стг и барак например,или лудогорец и барачка, и т.н

Това е много обширно,но ако си вземеш мелез от барак и от независимо от какъвто и да вид гончета/БТГ,ЛУДОГОРСКО ГОНЧЕ,СТГ, и т.т гончета/ ще имаш куче за такъв вид дивеч-хем рано тръгват да работят хем колкото по стари стават почват все на по-едро да работят,и като станат на 7-8год вече ще имаш откривател свинар :good: ,стига родителите да са чистопородни кучета от тяхната си порода т.е майката да е чистопородна барачка,но бащата мелез от СТГ И ЛУДОГОРЕЦ така нестава да знаеш,трябва да е стг и барак например,или лудогорец и барачка, и т.н

мисля ,че нее задължително да има и барак,баце!!!! Но аз също смятам,че един мелез ще му върши идеална работа!!!!!!! А относно барака;по нашия край има една порода ;Палаш :D им викат все мелези(без барак в тях) и свинари та дрънкат(не с уговорката ,че каквото си го направиш ,такова ще го имаш)Не отричам чистопородните кучета,да не ме разбереш погрешно,но каквото и куче да вземе,ако няма мерак да го води и учи,ще си остане един красавец на повод!!!!!!!!

:drinks:

мисля ,че нее задължително да има и барак,баце!!!! Но аз също смятам,че един мелез ще му върши идеална работа!!!!!!! А относно барака;по нашия край има една порода ;Палаш :good: им викат все мелези(без барак в тях) и свинари та дрънкат(не с уговорката ,че каквото си го направиш ,такова ще го имаш)Не отричам чистопородните кучета,да не ме разбереш погрешно,но каквото и куче да вземе,ако няма мерак да го води и учи,ще си остане един красавец на повод!!!!!!!!

разбирам те напълно и си прав донякъде,но от малкия опит ,който го имам с кучета съм научил,че точно такава кръстоска е най-сполучлива за едър дивеч,говоря като проценти,например от 6 малки от такава кръстоска 4 палета стават перфектни работари-може би ,защото взимат от барака злобата ,хъса и от гончето всичко останали качества

мисля ,че нее задължително да има и барак,баце!!!! Но аз също смятам,че един мелез ще му върши идеална работа!!!!!!! А относно барака;по нашия край има една порода ;Палаш :good: им викат все мелези(без барак в тях) и свинари та дрънкат(не с уговорката ,че каквото си го направиш ,такова ще го имаш)Не отричам чистопородните кучета,да не ме разбереш погрешно,но каквото и куче да вземе,ако няма мерак да го води и учи,ще си остане един красавец на повод!!!!!!!!

за мелеза да ти кажа чесно несъм никак съгласен,защото там се иска много обучение и постоянство и тръгват малко по късно

разбирам те напълно и си прав донякъде,но от малкия опит ,който го имам с кучета съм научил,че точно такава кръстоска е най-сполучлива за едър дивеч,говоря като проценти,например от 6 малки от такава кръстоска 4 палета стават перфектни работари-може би ,защото взимат от барака злобата ,хъса и от гончето всичко останали качества

Може,!!!!Да не спамим темата ,че май само си пишем,нека сам прецени и да случи на добър другар в лова:drinks:

Може,!!!!Да не спамим темата ,че май само си пишем,нека сам прецени и да случи на добър другар в лова:good:

бате това нее СПАМ,мисля,че има много работи дето не ги знаем и криво ляво тука ги научаваме ,и това да знеш помага при много случаи

бате това нее СПАМ,мисля,че има много работи дето не ги знаем и криво ляво тука ги научаваме ,и това да знеш помага при много случаи

е да нее спам ,но така както ние отворихме темата за едно друго ,така ще се започнат едни безмислени спорове от някои колеги:МОЙТА ПОРОДА Е НАЙ-ДОБРА .Неискам да те обиждам ,не ме разбирай погрешно,а че ту се научават интересни неща е вярно,аз лично доста неща и за доста породи.А относно мележа си прав,но като тръгне и се обучи добре......... после ко става :D:good::D

Edited by lo6ko-to6ko

А относно барака;по нашия край има една порода ;Палаш :good: им викат все мелези(без барак в тях) и свинари та дрънкат(не с уговорката ,че каквото си го направиш ,такова ще го имаш)

Жълтите кучета ли имаш предвид ?!

А иначе Джони е отговорил много точно !

Жълтите кучета ли имаш предвид ?!

А иначе Джони е отговорил много точно !

А относно Джони,ми налий аз това казвам,кое му допадне и как го направи сам ,това ще е е най-доброто !!!!!!!!! А относно жълтите,НЕ !!! Защо пак точно жълти ,има всякави и черни ,кафяви ,жълти ,двуцветни,трицветни.

колега вземи си месно куче от който и краи на България да си ,то ще е наи близко до очакванията ти за ловно куче и да е от добри родители.Намери наи добрите родители от месните заплодете ги и си остави изтърсака.ЗА повече информация мн колеги ,които четат трябва да почерпят :D:D

Аз съм виждал много породи,имам две чистокръвни-словашко и лудогорско но впечатлението ми е че по голям хамалин от барака няма. То вдига най-тежко и е според мен най-добър за едър дивеч.Лошото при тях е че гони и домашен добитък.Жълтия барак е за предпочитане при условие че има мн. добитък.На следващо място е словашкият копой-мн. умно куче...

Гони на късо,глас плътен и силен,едро куче/гони бавно/,много добър нос,работи по въздуха,често минава покраи собственника си по време на гонка/има контакт/,отлично ориентация/дори и в непознати райони/ и с много добра издръжливост по силно присечен терен.Това е харектеристиката на руската пегая ганчая,през моите очи.Минал съм прз доста породи гончета и никоя от тях не ми е влизала под кожата като тази.

поздрави

• 1 month later...

колега както виждаш всяка порода има хубави работни качества. Най важното според мен е кучето да е от сой ( родители с много добри ловни заложби доказали се през последните десетина години ).

• 4 months later...

за мелеза да ти кажа чесно несъм никак съгласен,защото там се иска много обучение и постоянство и тръгват малко по късно

Колега , преди доста год . не случайно пуснахме ягд на българсо гонче малките проработиха в ранна възраст и мноого спомени :rolleyes: