Jump to content

Лов на гургулица,сезон 2010-2011.

Recommended Posts

Пускам темата,защото предишната остаря а и невиждам някой дапише за този така динамичен и изпълнен с много емоций лов.

Пишете как е привас,имали прелет или няма.Качвам една стара снимка за да подтикна малко колегите :drinks:

post-12134-1280913078_thumb.jpg

• Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пускам темата,защото предишната остаря а и невиждам някой дапише за този така динамичен и изпълнен с много емоций лов.

Пишете как е привас,имали прелет или няма.Качвам една стара снимка за да подтикна малко колегите :D

Към 9:00 часа видях 6 бр. на една ожъната нива,но не съм се приближавал много и ги оставих намира :D

Тази година има достатъчно гургулици :good:

Миналата година беше успешна за гургуличарите. Без проблем за около 2-3 часа се отстрелваше нормата/стига да можеш да стреляш добре/....post-26836-1280926182_thumb.jpg дано и тази година да им погърмиме, че в нашия район няма кой знае колко пъдпъдък.

post-26836-1280926198_thumb.jpg

Edited by Boichancho

Имали слънчоглед,щеима и гургулици :good:

При нас и тази година има много слънчоглед и гургулици. Не ми се говори, как ще се трае още 10 дена....

Наслука!

Ето как беше миналия сезон - час и половина на вечерен прелет :D Дай Боже пак!

post-9147-1280942294_thumb.jpg

Edited by Иван Живков

А кой ще скубе. НАСЛУКА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ любители на най хубавия лов 8)

Edited by staklarenko

А кой ще скубе. НАСЛУКА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ любители на най хубавия лов 8)

Скубането е час от лова,а ако нетисе разправя.......даиго на комшийката та тядасе мъчи :D

Скубането е час от лова,а ако нетисе разправя.......даиго на комшийката та тядасе мъчи 8)

Скубането е част от лова,ама пусти мързел... :D:D

Скубането е час от лова,а ако нетисе разправя.......даиго на комшийката та тядасе мъчи :D

кое да дам :D ............на комшийката де

Тази година има много гургулици,ама много бързо хвърчат бе колеги :D

Вода много, слънчоглед също много . Покрай вардите гледам за прелет / по траса /, ама такъв няма . Единични птици или двоики доста, но летят където си поискат .

След 5 дни ще почнем да се хвалим...

Разузнаването докладва, че из северна и северо-западна България ги има доста....

Дай-боже да уцелим правилното място на 14-15.08.2010...

Доктора предписа почивка на бретонката, та мисля да се отдам на дебнене на гургулички в началото на сезона... Пъдпъдъчетата ще почакат...

С едно слабо разузнаване съм по обезкуражен. Много слабо от към гургулички в нашия район. Лошото е, че друг колега сподели същото. Може би защото слънчогледа е още много зелен. То при нас е так докато ги почнем и ожънат, и се развали времето, и айде на юг.

С едно слабо разузнаване съм по обезкуражен. Много слабо от към гургулички в нашия район. Лошото е, че друг колега сподели същото. Може би защото слънчогледа е още много зелен. То при нас е так докато ги почнем и ожънат, и се развали времето, и айде на юг.

Колега, чакайте ги около водата от която пият, така или иначе без вода не могат ;) Съобразявайте посоката на слънцето според времето в което ще ловувате. Можете да си скастрите и някакво укритие за удобство. Наслука на всички

Недей така , толкова им се точа .

За мен този лов си е празник. А както продължава да пече и да е горещо , слънчогледа скоро ще навакса забавеното зреене.

Така ,че ........ ;)

И при нас-Пловдивско слънчогледа е зелен, обаче като пътувах наскоро към Хасково видях малко струпване на гурги на една нива с рапица. Някой имал ли е успехи на други посеви освен слънчоглед?

Колега, чакайте ги около водата от която пият, така или иначе без вода не могат ;) Съобразявайте посоката на слънцето според времето в което ще ловувате. Можете да си скастрите и някакво укритие за удобство. Наслука на всички

Благодаря! За укритията си знаем урока. Приоритет ще са ми пъдпъдъците, защото курцхарката ще и е втори сезон.

Наслука на теб и всички "болни" от лов! Не остана!!!!

След като напече малко в повече,и приключихме с лова на пъдпъдък решихме да поседнем малко на сянка под едно дърво.Нямаше гургулици,или поскоро неминаха на разтояние удобно за стрелба.Само една сива врана си отнесе 7-цата,и това беше :angry:

Честито откриване, колеги!

По нашия край доволно имаше! Успях да изляза и двата дена. Събота на вечерен, неделя на сутрешен прелет. 30те процента успеваемост ги минах. Неделя направих нормата и едва се спрях. За съжаление това ще ми е гургулицата за тази година, а на вас желая наслука!

dsc01109n.th.jpg

И при нас-Пловдивско слънчогледа е зелен, обаче като пътувах наскоро към Хасково видях малко струпване на гурги на една нива с рапица. Някой имал ли е успехи на други посеви освен слънчоглед?

Доста гургулици се навъртат в нивите с рапица,но до откриването на сезона от рапицата остават само буци.За това сутрин скрити в слънчогледовите ниви,а по обяд около местата за водопой.

Наслука.