Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
perata

Клетка за превоз на кучета в автомобила, джипа.

Recommended Posts

Колеги не ме интересуват толкова чертежи, а визуално как изглежда и всякакви препоръки за по-добрия конфорт на кучето.Чертежи в смисъл точни мерки, понеже ще я правя според размера на багажника на комбито.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
post-28386-1283956855_thumb.jpg

Чаках ,чаках, па взех, че си измислих една сам, за комбито.Утре и слагам под и готово. :bira:

Не е ли голяма.Какви са размерите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вис.-65см, шир-56см,дълж-92см.Отгоре я скосих заради стъклото на задния капак.Еми дори ми остават около 15см разстояние без да свалям щората и бутам седалката.Абе като си купя друга кола ще си направя нова, то бързо става. :bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вис.-65см, шир-56см,дълж-92см.Отгоре я скосих заради стъклото на задния капак.Еми дори ми остават около 15см разстояние без да свалям щората и бутам седалката.Абе като си купя друга кола ще си направя нова, то бързо става. ;)

Колега колко тежи тази клетка?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
post-28386-1283956855_thumb.jpg

Чаках ,чаках, па взех, че си измислих една сам, за комбито.Утре и слагам под и готово. ;)

Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! :clap: Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! ;) Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Мислих го и аз така да сгъна една тава от тънка ламарина, но реших да слагам в багажника наелон а тия прорези оставих да може през тях да си опъва кучето краката да лежи .Клетката ми трябва за дълъг преход и да му е удобно на кучето.После ще я премеря мисля че е под 20кг.Пламене аз нямам като теб много видове кучета а само един набор на твоя курц.Ако правя за гончета ще наблегна на твоите съвети, нали затова питах предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! ;) Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Сподели за другия вариант, който ползваш сега.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-28386-1284013820_thumb.jpg

Клетката с пода тежи 13кг., понеже тия зелените профили, широките, са от една счупена шатра и са от много тънка ламарина, а и прахово боядисани и заваряването им е ужас.

Редактирано от perata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перата...Страните на клетката трябва да са плътни.Така кучето ще ти изгризе седалката или другия багаж до който може да достигне!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сподели за другия вариант, който ползваш сега.

Сега така се возиме ;) През зимата задънвам решетката,като оставям само около 5 см.отгоре за въздух,а иначе съндъка има дебела изолация,която пази и от студ и от жега.

50456fe33f5d.jpg

Същата клетка на другия ми джип.

3a292126ee2f.jpg

Клетката съм я направил от някаква хладилна кутия за сладолед.Случайно ми изпадна,но се ,,родих,,с нея.За 2 мин я слагам и свалям от джипа когато е необходимо.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Перата...Страните на клетката трябва да са плътни.Така кучето ще ти изгризе седалката или другия багаж до който може да достигне!
Анди и за това мислих, но не исках да е ламарина и реших да пробвам или с тая мрежа тънката, дето се слага в замазката поцинкованата, или да сложа поликарбонат.А на Пацо начина, е най- удачен, но за него трябва......джип.Мерси и поздрави. ;):clap: Редактирано от perata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
post-28386-1284103978_thumb.jpg

Пробвахме и кучето каза, че му е удобно.

Щом кучето каза че му е добре значи няма проблем. ;):D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
post-28386-1284103811_thumb.jpg

Eто нагледно, отзад ще туря нещо за гръб, отстрани мрежа.

И таванче, Колега та за масичка да става.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента и аз правя клетка, като я направя ще я кача да я покажа!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В момента и аз правя клетка, като я направя ще я кача да я покажа!

Браво майсторе, направи си я по мярка.Интересно защо в такива моменти се сещам за въпроса на Гриша Ганчев : " А ти къщичка за птиченца правил ли си?", може би в неподходящо време и момент.

Редактирано от ivan_loveza

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Правете, не му мислете.Желязото, :p лесно се доуправя.Мерак да има само!

Като се видим ми напомни да ти покажа моята. Сложи и мрежа и на тавана и на страниците, защото ще патиш, ако не с това куче с някое друго. Хеля ако возиш мъници ще останеш без седалки, таван и кори на багажника :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като се видим ми напомни да ти покажа моята. Сложи и мрежа и на тавана и на страниците, защото ще патиш, ако не с това куче с някое друго. Хеля ако возиш мъници ще останеш без седалки, таван и кори на багажника ;)

Прието!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги някой да знае как да направя на нивата клетка но тя няма багажник

Ами направи я външна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове