Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Клетка за превоз на кучета в автомобила, джипа.

Recommended Posts

Колеги не ме интересуват толкова чертежи, а визуално как изглежда и всякакви препоръки за по-добрия конфорт на кучето.Чертежи в смисъл точни мерки, понеже ще я правя според размера на багажника на комбито.

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз ги транспортирам ето така.

Ще е добре повече колеги да прочетат това. Писах, писах, но дори скоро на минус 14 градуса видях колега, качил клетката в пикапа, открито, духа, но нали не е той в клетката.

Бърз монтаж

Posted Images

Вис.-65см, шир-56см,дълж-92см.Отгоре я скосих заради стъклото на задния капак.Еми дори ми остават около 15см разстояние без да свалям щората и бутам седалката.Абе като си купя друга кола ще си направя нова, то бързо става. :bira:

Вис.-65см, шир-56см,дълж-92см.Отгоре я скосих заради стъклото на задния капак.Еми дори ми остават около 15см разстояние без да свалям щората и бутам седалката.Абе като си купя друга кола ще си направя нова, то бързо става. ;)

Колега колко тежи тази клетка?

post-28386-1283956855_thumb.jpg

Чаках ,чаках, па взех, че си измислих една сам, за комбито.Утре и слагам под и готово. ;)

Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! :clap: Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! ;) Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Мислих го и аз така да сгъна една тава от тънка ламарина, но реших да слагам в багажника наелон а тия прорези оставих да може през тях да си опъва кучето краката да лежи .Клетката ми трябва за дълъг преход и да му е удобно на кучето.После ще я премеря мисля че е под 20кг.Пламене аз нямам като теб много видове кучета а само един набор на твоя курц.Ако правя за гончета ще наблегна на твоите съвети, нали затова питах предварително.
Само под не е достатъчно.Трябва да бъде пода като тава,да е задигнат в краищата,че падат косми,треви кал.....Аз съм минал през периода на превозване с такива клетки и знам! ;) Сега съм на друг вариант.

Поздрави!

Сподели за другия вариант, който ползваш сега.

post-28386-1284013820_thumb.jpg

Клетката с пода тежи 13кг., понеже тия зелените профили, широките, са от една счупена шатра и са от много тънка ламарина, а и прахово боядисани и заваряването им е ужас.

Edited by perata

Перата...Страните на клетката трябва да са плътни.Така кучето ще ти изгризе седалката или другия багаж до който може да достигне!

Сподели за другия вариант, който ползваш сега.

Сега така се возиме ;) През зимата задънвам решетката,като оставям само около 5 см.отгоре за въздух,а иначе съндъка има дебела изолация,която пази и от студ и от жега.

50456fe33f5d.jpg

Същата клетка на другия ми джип.

3a292126ee2f.jpg

Клетката съм я направил от някаква хладилна кутия за сладолед.Случайно ми изпадна,но се ,,родих,,с нея.За 2 мин я слагам и свалям от джипа когато е необходимо.

Поздрави!

Перата...Страните на клетката трябва да са плътни.Така кучето ще ти изгризе седалката или другия багаж до който може да достигне!
Анди и за това мислих, но не исках да е ламарина и реших да пробвам или с тая мрежа тънката, дето се слага в замазката поцинкованата, или да сложа поликарбонат.А на Пацо начина, е най- удачен, но за него трябва......джип.Мерси и поздрави. ;):clap: Edited by perata
В момента и аз правя клетка, като я направя ще я кача да я покажа!

Браво майсторе, направи си я по мярка.Интересно защо в такива моменти се сещам за въпроса на Гриша Ганчев : " А ти къщичка за птиченца правил ли си?", може би в неподходящо време и момент.

Edited by ivan_loveza
Правете, не му мислете.Желязото, :p лесно се доуправя.Мерак да има само!

Като се видим ми напомни да ти покажа моята. Сложи и мрежа и на тавана и на страниците, защото ще патиш, ако не с това куче с някое друго. Хеля ако возиш мъници ще останеш без седалки, таван и кори на багажника :D

Като се видим ми напомни да ти покажа моята. Сложи и мрежа и на тавана и на страниците, защото ще патиш, ако не с това куче с някое друго. Хеля ако возиш мъници ще останеш без седалки, таван и кори на багажника ;)

Прието!