Jump to content

Ловна дружинка - Божирище

Recommended Posts

Дружинката е оставена само с едно ловище за лов на едър дивеч. Дружество "Сокол" - гр. Сливница нехае за нашите проблеми.

Edited by radicirkov

Дружинката е оставена само с едно ловище за лов на едър дивеч. Дружество "Сокол" - гр. Сливница нехае за нашите проблеми.

И какви са ви проблемите ?! :drinks:

И какви са ви проблемите ?! :drinks:

Ловище, за което преди сме плащали рента и сме го стопанисвали сега бе включено в ловната площ на съседната дружинка, която всеки ден да ловуват няма да повторят ловище. Не коректно е измерена цялата ни площ като в нея са включени и имот влязал в регулация.

Ловище, за което преди сме плащали рента и сме го стопанисвали сега бе включено в ловната площ на съседната дружинка, която всеки ден да ловуват няма да повторят ловище. Не коректно е измерена цялата ни площ като в нея са включени и имот влязал в регулация.

Златуша ли е съседната дружинка?

. Не коректно

Дружество "Сокол" - Сливница , не е правило новите карти и преначертаването на границите ! Така че ........ търси вината на друго място :drinks:

Дружество "Сокол" - Сливница , не е правило новите карти и преначертаването на границите ! Така че ........ търси вината на друго място :drinks:

За едни е майка за други мащеха. Не се мери с един аршин, какво да се прави?

За едни е майка за други мащеха. Не се мери с един аршин, какво да се прави?

Съгласен :bira: но ти какво предлагаш ?! Какво да се направи за да си разширите ловното поле ..... може би да обявите война на "София запад" или бърза атака на перничани ?!

Съгласен :) но ти какво предлагаш ?! Какво да се направи за да си разширите ловното поле ..... може би да обявите война на "София запад" или бърза атака на перничани ?!

Никаква война. Редно е нещо, което е взето по некоректен начин да се провери от ръководството на дружеството. Да не се застава зад едни, а другите да се оправят сами. Все пак всички членове на дружеството плащат еднакво и имат еднакви права като ловци. Към съседните дружества не може да имаме претенции, те са коректни към нас. Обмисляме преместване на дружинката към алтернативния Ловно - рибарски съюз. Дайте съвет как да процедираме. В едно дружество няма ли разбирателство и другарство нищо не става.

Съгласен :drinks: но ти какво предлагаш ?! Какво да се направи за да си разширите ловното поле ..... може би да обявите война на "София запад" или бърза атака на перничани ?!

Със София Запад никога не сме имали и нямаме никакви проблеми или претенции а с Перничани още повече с тях даже нямаме даже допирни точки между тях и нас са Златушани.

Нека ви изплача трагедията ни: Всичко започва 2000г. когато по партийно поръчение на местната организация на БСП тогавашният председател на нашата дружинка /Божурище/ тайно от нас подписва че се отказваме от близо 1/3 от нашето ловно поле в полза на Храбърско и най вече в полза на Златуша това предателство беше държано в тайна около година до излизането на заповедта за границите на ловните полета когато на практика не можахме да направим нищо да си защитим територията на ловното си поле. Така ни беше заграбена 1/3 от общата ловна площ а от горската площ за лов на едър космат дивеч ни остана само половината и то най лошата. Последната ( действащата)заповед за определяне на границите на ловните полета която в частта си касаеща нас е издадена по предложение на ЛС „СОКОЛ” Сливница което предложение в наш ущърб беше изработено и прокарано със съвместните усилия и лобиране на ръководствата на ЛС „СОКОЛ” и ЛД на Златуша и Делян. С тази заповед територията на ловното ни поле беше орязана още по-вече особено горският фонд така общата ни ловна площ е 1/3 от това което имахме до2001г. а за едър лов ни остана едно дере с три разклонения с обща дължина 2.5 км. и ширина от 50 до 200м. обраснали с драки храсталаци и няколко келяви дървета.

Най много ме боли че това е крахът на нашата дружинка. Преди бяхме най сплотената и организираната дружинка и на лов и мероприятия тържества и семейни вечеринки в клуба всяка вечер имаше хора лаф карти и както си му е редът а сега не влиза даже и през почивните дни. Поради липсата на лов в разбитото ни и разграбено ловно поле няма излет който да ти достави удоволствие и слука. Колегите които имат по-големи възможности си ходят на лов другаде на по добри места не излизат с нас често между другото може да се чуе – ония си ловуват където си искат а не се щураме из тръняците за тоя дето духа така се започнахме на ние и ония. Няколко колеги вече се прехвърлиха официално към Златуша младите ловци от Божурище се записват Златуша а и Божурският кмет които скоро стана ловец също отиде в Златуша така де: няма да се щурат из тръняците за тоя дето духа я. Сега на едър лов понякога не огат да се съберат 8 човека да запълнят бележката и то тия дето много им се ходи на лов но немогат да отидат другаде. Така стана че дружинката вече есъс затихващи функции и се разпада. Не знаем какво да правим ако някой може да даде акъл или рамо МОЛИМ!

Сливница не е правила карти те само са направили преложението иса го пробутали по трасето ако не е така светни ме кое е "другото място" къде се намира?

Gospodini kmeta Asparux Asparuxov sasto ne opravi naistina neshtata toj nali ce gleda v grada da e dobre ili maj njama dalavera tam sa nego, ama as sabravix ze e pishman lovdjia koito ci e kupil bileta. A sa Radi Cirkov ako ima jelanie moga taja godina da go pokanja toja sezon po pirinskia krai stiga jivot i sdrave Oktombri da mina ispita i da ne me skasat.

Ако не си забелязал в сайта се пише на кирилица!

Edited by ivanov92

Gospodini kmeta Asparux Asparuxov sasto ne opravi naistina neshtata toj nali ce gleda v grada da e dobre ili maj njama dalavera tam sa nego, ama as sabravix ze e pishman lovdjia koito ci e kupil bileta. A sa Radi Cirkov ako ima jelanie moga taja godina da go pokanja toja sezon po pirinskia krai stiga jivot i sdrave Oktombri da mina ispita i da ne me skasat.

Ако не си забелязал в сайта се пише на кирилица!

Много съм ти благодарен за поканата. Приярели навсякъде но имам само една дружинка и за нея ме боли. Надявам се, че в скоро време и ние ще имаме поводи за радост и слука. Аз също те каня на лов при нас но пъдпъдъка си замина, а на едър дивеч не смея , защото хич го няма. Но какво пък това е идея нека всички заповядат тъкмо ще разберат нашата болка.

radi,ne se pravi na lud i ne zablujdavai horata.istinata e syvsem razli4na ot tvoqta teza,koqto prokarva6 i ako ne si naqsno s ne6tata kato nov sekretar ma LRD Bojuri6te,opitai se po 4ove6ki na4in da pogovori6 s po-starite lovci ot 2-te drujinki,vmesto da si pi6em gluposti v forumite! s pojelanie za nasluka prez noviq sezon!

Първо искам да знам кой си, сигурно се познаваме щом ми говориш така поучително. Много добре знаеш , че с повечето ловци от Златушката дружинка сме приятели и понеже така е угодно вам значи не е правилно да си търсиме правата. Постави се на наше място и тогава ми разправяй колко съм луд и колко много заблуждавам хората. Каква е истината според теб.

Първо искам да знам кой си, сигурно се познаваме щом ми говориш така поучително. Много добре знаеш , че с повечето ловци от Златушката дружинка сме приятели и понеже така е угодно вам значи не е правилно да си търсиме правата. Постави се на наше място и тогава ми разправяй колко съм луд и колко много заблуждавам хората. Каква е истината според теб.

Като имаш толкова приятели в Златушката дружинка, попитай ги тях, за да разбереш истината.

И едно предложение: ако искате да си оправите ловните полета, поканете председателя на дружунката от Златуша и неговия секретар да Ви помогнат...

Като имаш толкова приятели в Златушката дружинка, попитай ги тях, за да разбереш истината.

И едно предложение: ако искате да си оправите ловните полета, поканете председателя на дружунката от Златуша и неговия секретар да Ви помогнат...

На драго сърце. Много ще се радвам ако нещата се оправят.

• 1 year later...

Ради , пред мен е протокол от ОС за 2011 г, на Сливнишкото сдружение.Виждам , че там сте поставили този въпрос, виждам също ,че ви е обещано :

Решение 8 :Ръководството на ЛРС "Сокол"гр.Сливница ,съвместно с представители на компетентните органи и представители на дружините Божурище,Делян и Храбърско , в едномесечен срок да извършат проверка по случая и да излязат с официално решение.Всички разходи по решаването на проблема да се поемат от сдружението.

Виждам , какво като виждам?

Бях но ОС на ЛРС "Сокол" гр.Сливница, неделята която мина и те уверявам ,че по този въпрос и думичка не се спомена в доклада на Миланов!Не знам дали имаше представител на вашата дружина, но никой не се поинтересува за това какво е направено по горецитираното решение, нито пък бе даден някакъв отчет по този въпрос.

Честно да ти кажа....отвратих се !

Бяха отчетени като похарчени за обяд, след въпросното ОС на което са ви дали обещание ................1750 лева /хиляда седемстотин и петдесет /.За няколко часа е изяден и изпит членският внос на една дружина от около 60 човека.

Коментарите оставям на вас.