Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019

Recommended Posts

Отварям тази тема за да разбера дали ловувате това животно и бихте ли го ловували и дали ваобще го срещате във вашите ловилища?кажете си мнението като цяло за този лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отварям тази тема за да разбера дали ловувате това животно и бихте ли го ловували и дали ваобще го срещате във вашите ловилища?кажете си мнението като цяло за този лов.

Какво точно искаш да знаеш.

В актива си имам около 10 нутрии. :rolleyes:

В последно време по-рядко срещам този дивеч,но го има при нас.

Обикновенно я засичам когато ходя през деня на патици по реката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза бай Тигър, нутрията е дивеч който е познат на българските ловци, но май е слабо застъпен като ловен обект.Също по р.Марица миналото лято наблюдавах 2 колонии нутрии, но не съм стрелял по тях главно поради липса на подходщи патрони, а и куче нямам.Виж за догодина съм им обещал да ги поздравя няколко пъти, да дава Господ живот и здраве!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Както каза бай Тигър, нутрията е дивеч който е познат на българските ловци, но май е слабо застъпен като ловен обект.Също по р.Марица миналото лято наблюдавах 2 колонии нутрии, но не съм стрелял по тях главно поради липса на подходщи патрони, а и куче нямам.Виж за догодина съм им обещал да ги поздравя няколко пъти, да дава Господ живот и здраве!

Прати им много поздрави и от мен :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тебе ще те водя да си ги поздравиш :rolleyes: ! А и 2 добри кучета имаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нутрията е много вкусна срещам я предимно по Марица но имам единични случаи когато съм я удрял и по каналите по селата.Миналата година даже си направих 10кг луканка от тях и беше много сполучлива.Ако е ранена във водата ваденето и става много трудно дори със куче защото има два големи зъба отпред и са като тесли остри и още не съм видял да им остиска каквото и да е куче.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нутрията е много вкусна срещам я предимно по Марица но имам единични случаи когато съм я удрял и по каналите по селата.Миналата година даже си направих 10кг луканка от тях и беше много сполучлива.Ако е ранена във водата ваденето и става много трудно дори със куче защото има два големи зъба отпред и са като тесли остри и още не съм видял да им остиска каквото и да е куче.

[/quo

Няма ли опасност от трихинелоза

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ловувал ли си с дратхар? :cool:

...ина4е верно я има най-много по Марица :cool:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една в сметката-убих я с кол,взех и двата предни зъба,за ,които спомена колегата ,че са опасно уръжие и ги показах на 4-ма от старите ловци,като ги попитах от какво животно са,те ми казаха че са от видра,поздравих ги за ,,верният,, отговор :rolleyes: Веднъж наблюдавах една по Марица,докато си пиех биричката до пешиходният мост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-скучният лов . Имам няколко убити нутрии по време на лов за патици .Дивеч който бяга само ако го доближиш прекалено много , на 7-8 м.Майсторлъка при този лов е да ги видиш (ако го има изобщо) , а не да ги издебнеш , различават се малко трудно през тръстиката . И няма да ви казвам какво е усещането да стреляш по нутрия и да видиш как се "разделя" на три .Оказа се че са три млади (малки) . Повече не бих ловувал на този дивеч . Никаква емоция , само измамно усещане за "добър изтрел" от десетина метра . Единственото нещо от което се срамувам че съм правил когато съм бил с пушка , са тези няколко изтрела .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Най-скучният лов . Имам няколко убити нутрии по време на лов за патици .Дивеч който бяга само ако го доближиш прекалено много , на 7-8 м.Майсторлъка при този лов е да ги видиш (ако го има изобщо) , а не да ги издебнеш , различават се малко трудно през тръстиката . И няма да ви казвам какво е усещането да стреляш по нутрия и да видиш как се "разделя" на три .Оказа се че са три млади (малки) . Повече не бих ловувал на този дивеч . Никаква емоция , само измамно усещане за "добър изтрел" от десетина метра . Единственото нещо от което се срамувам че съм правил когато съм бил с пушка , са тези няколко изтрела .

Мдам..и аз сам виждал да се "делят".:) Да ти бъде по интересно пробваи с ягдтериери в дупката,трудно се намира но пък си заслужава да се види.

Какво точно искаш да знаеш.

В актива си имам около 10 нутрии. ;)

В последно време по-рядко срещам този дивеч,но го има при нас.

Обикновенно я засичам когато ходя през деня на патици по реката.

Ем вапроса ми беше кучета ли използвате или просто случаино ако е видите стреляте...но от втората част на отговора ми става ясно.мерси за отговора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за трихенела не съм ги изследвал но мисля че няма проблем тя яде само растения и лично аз ги захранвам с бракувани ябълки и други плодове тъй да се каже съм им направил стървилище а що се отнася за кучетата и дратхар и ягдтериер съм виждал да и ядат попарата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато хода на варда за патки сам ги засичал ама не ми се изкаше да развалям прикритието ми... единствения път когато съм убивал нутрия беше на риболов в р. Марица точно до моя блок бях нагазил с ботушите и нещо ми изсъска и по инстинкт му пуснах един 9мм в главата... а относно трахинелата и аз знам и сам виждал че ядат само растителна храна но в книгите пише че трябва да се проверява... щом така казват професорите начи има причина но незнам каква логична ше е тя. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,толкова глупости на едно място не бях виждал да са писани! Вие правители разлика между нутрия и видра,маи не!Израснал съм покраи р.Марица и със съгурност знам че нутрии в реката няма.Комшиите ми работиха дълги години в Русия и донесоха от там нутрии които гледаха в двора,разликата между тях и видрата са явни.Да ви припомня че видрата е защитен вид и отстрела и е разрешен само в рибарниците.Наблюдавам че популацията по р.Марица се увеличава,което според мен се дължи на това че все по-рядко реката се замърсява от пром. предприятия.Наблюдавал съм и двоики по време на брачния им период,които е около края на януари,налов за патици привечер.Били са на броени метри до мен ,но не съм си позволявал да стрелям.И така видрата е красиво и елегантно животно и не си заслужава отстрела заради ценната кожа.Впрочен в миналото е била изтребвана и заради друго-смятало се че тестисите на мъжките видри са силен афрозидиак

Редактирано от Даниел

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги,толкова глупости на едно място не бях виждал да са писани! Вие правители разлика между нутрия и видра,маи не!Израснал съм покраи р.Марица и със съгурност знам че нутрии в реката няма.Комшиите ми работиха дълги години в Русия и донесоха от там нутрии които гледаха в двора,разликата между тях и видрата са явни.Да ви припомня че видрата е защитен вид и отстрела и е разрешен само в рибарниците.Наблюдавам че популацията по р.Марица се увеличава,което според мен се дължи на това че все по-рядко реката се замърсява от пром. предприятия.Наблюдавал съм и двоики по време на брачния им период,които е около края на януари,налов за патици привечер.Били са на броени метри до мен ,но не съм си позволявал да стрелям.И така видрата е красиво и елегантно животно и не си заслужава отстрела заради ценната кожа.Впрочен в миналото е била изтребвана и заради друго-смятало се че тестисите на мъжките видри са силен афрозидиак

Приятелю Дани,

другия път като дойдеш до Пловдив ще ти покажа кожите пък ти преценяй какво е дали е нутрия или видра

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Приятелю Дани,

другия път като дойдеш до Пловдив ще ти покажа кожите пък ти преценяй какво е дали е нутрия или видра

Ако споменеш в нашия квартал че в Марица има нутрии,ще ти се смеят и кучетата.Или по-добре се опитаи да го обясниш на баща ми,на когото ВИДРИТЕ всяка нощ му късат мрежите за риба!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако споменеш в нашия квартал че в Марица има нутрии,ще ти се смеят и кучетата.Или по-добре се опитаи да го обясниш на баща ми,на когото ВИДРИТЕ всяка нощ му късат мрежите за риба!

За вашия незнам.

Важното е че имам доказателства.

Няма да споря.

И представи си батка много добре знам какво е видра.

Но явно ти незнаш какво е нутрия та затова още веднъж те поканвам поне да видиш

за да неприказваш празни приказки.

Ако мислиш че видрата изглежда на голям плъх значи грешиш.post-59-1165560020_thumb.jpg

Редактирано от tiger2000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шш Даниелосвен да ти кажа на теб и на твоя квартал, че сте мого ******** с изеинение и без защотото си го изпрости... тва е бати обидата да ми кажеш че сам обаркал нутрия с видра... изглежда във вашия квартал незнам какво смятате и виждате (надявам се че телевизия и ток имате) но мога ти гарантирам че в река марица е бол с нутрии и това което съм видял аз с мои колеги и сме го казали не е мн етично да ми говориш глупости... несъм някав въоражен турист и не се права на голям разбирач а каязвам това което сам видял и слушам с интерес някои нови нещя и приемам съвети когато виждам че незнам или съм объркал... така че, препорачвам ти да замалчиш с подобни реплики.

Не използвай обидни квалифициращи думи! Спазвай правилата на форума!

Модератор!

Всяка проява на непочтително отношение към други потребители, псуване, обидни или подигравателни квалификации, включително и прикрити такива няма да бъдат толерирани.

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Даниел в подкрепа на колегата Тигър ти казвам че нещо се бъркаш и ако искаш мога да те заведа на мойто място на Марица да видиш с очитеси нутри и то в района на града.От 12 години бия нутри и съм направил досега две палта от тях(едно на жената и едно на любовницата в момента стягам за новата любовница).Та ако искаш заповядай!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даниеле,това че ти не си виждал нутрия,в р.Марица,не значи ,че няма.Май си гледал река Марица отдалече.Разликата м-у нутрия и видра е голяма!Имам в сметката нутрия както по рано писах отстрелвал съм и видра на един рибарник.Видрите са истински кошмар за собственика на зарибен язовир.Това че ти не си бил на луната ,не значи,че тя не съществува!

Редактирано от koko223

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Даниеле,това че ти не си виждал нутрия,в р.Марица,не значи ,че няма.Май си гледал река Марица отдалече.Разликата м-у нутрия и видра е голяма!Имам в сметката нутрия както по рано писах отстрелвал съм и видра на един рибарник.Видрите са истински кошмар за собственика на зарибен язовир.Това че ти не си бил на луната ,не значи,че тя не съществува!

Koлега няма смисъл да спорим.Отговарям на теб защото и да сме на различни мнения поне се придържаш към добрия тон.А за това колко познавам реката може да се спори,няма да е пресилено да кажа че едвани някои от този форум е прекарал повече време там от мен.Всезнаиковците мога да поканя да се убедят на място,но те едвали могат да карат каик,да залагат даули,да хващат сом на ръце,да си направят балаклама,да хвърлят срекме от каик/маи няма да схванат за какво говоря/ Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Даниел може би иска да каже каяк , за тези които не са разбрали .

Стояне,ето виж каик.Според теб има ли разлика?

post-1744-1165576791_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове