Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на Нутрия

Recommended Posts

• Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Както каза бай Тигър, нутрията е дивеч който е познат на българските ловци, но май е слабо застъпен като ловен обект.Също по р.Марица миналото лято наблюдавах 2 колонии нутрии, но не съм стрелял по т

Прати им много поздрави и от мен

Тебе ще те водя да си ги поздравиш ! А и 2 добри кучета имаш.

Posted Images

Аз бих искал да взема отношение, въпреки че не живея по поречието на р.Марица, все пак членувам в дружинка там и имам поглед върху нещата. Значи както вече бях написал по-горе в ловния район знам 2 колонии нутрии, едната е в самата река, втората в една запушена корекция на селска рекичка, с една дума канал. Разбира се, че не бъркам нутрия с видра, познавам добре и двата вида.Не съм стрелял по тях защото честно казано, не бях информиран относно качествата на месото им. Сега вече мисля да ги потренирам с лък - да не вдигам шум, защото едната колония е на по-малко от 100м. от най-близката къща.

Аз бих искал да взема отношение, въпреки че не живея по поречието на р.Марица, все пак членувам в дружинка там и имам поглед върху нещата. Значи както вече бях написал по-горе в ловния район знам 2 колонии нутрии, едната е в самата река, втората в една запушена корекция на селска рекичка, с една дума канал. Разбира се, че не бъркам нутрия с видра, познавам добре и двата вида.Не съм стрелял по тях защото честно казано, не бях информиран относно качествата на месото им. Сега вече мисля да ги потренирам с лък - да не вдигам шум, защото едната колония е на по-малко от 100м. от най-близката къща.

Батка,

тебе лък ти нетребе викни ме с песовете :(

Koлега няма смисъл да спорим.Отговарям на теб защото и да сме на различни мнения поне се придържаш към добрия тон.А за това колко познавам реката може да се спори,няма да е пресилено да кажа че едвани някои от този форум е прекарал повече време там от мен.Всезнаиковците мога да поканя да се убедят на място,но те едвали могат да карат каик,да залагат даули,да хващат сом на ръце,да си направят балаклама,да хвърлят срекме от каик/маи няма да схванат за какво говоря/ Поздрави!

Серкме,колега,серкме, и за да не се трудиш да качваш снимки ще ти кажа, че имам две и за да не спориш как се изговаря и пише,можеш бързо да провериш в речника на чуждите думи в българския език,но да не разводняваме нещата.Колегите може малко да са нарушили добрият тон, но погледни ти как започваш поста си.Опитваш се да убедиш 6-7 човека,че не различават нутрия от видра и че няма нутрии в река Марица,това е все едно да обясняваш на руснак какво е водка :(

Ако споменеш в нашия квартал че в Марица има нутрии,ще ти се смеят и кучетата.Или по-добре се опитаи да го обясниш на баща ми,на когото ВИДРИТЕ всяка нощ му късат мрежите за риба!

Колега,с риск да ме намразиш само ще направя забележка,че не прави чест на баща ти да залага мрежи през ноща, наистина ти не каза дали на Марица или не,но ако е на реката...това е бракониерство и ти предполагам,че много добре го знаеш.Срекметата също не са позволени,но всеки си отговаря за себе си.Никои не е светец но такава публичност от твоя страна е излишна и не е много добър пример за младите колеги и изобщо.А доколкото по темата...не случаино е отворих защото именно на река Марица лично сам ловувал нутрии с кучета и затова твърдя и се подписвам с 2-те ръце,че ги има.Също така малко е смешно да ме обяви за глупак някои които през живота си не е виждал нутрия в дива среда но както казах,всеки си отговаря за себе си.Наслука и си направи труда един ден да се разходиш по брега на реката извън твоя квартал и ще ги намериш."едри плъхове" с ярко оранжеви резци.Наслука!!!

Аз доколкото знам освен, че на р. Марица се намират видри и нутри има и ондатри, малко по-малки са от нутрите

Ондатрите не беха ли нещо от рода на бобрите?

• 2 months later...

трапката е да ги ловувате с лъкове поне аз така правя и е много добре за6тото както каза колегата можеш да ги приближиш до 10 метра

Здрвейте!

Този сезо не беше никак добьр за мен.Не ми се говори изобщо.На 24.02.закрих сезона.Разхождахме се с един колега,край река,там има нутрии.Е,мога да се похваля-1около7-8кг.Направо ми скьса рьцете,докато я домькна до колата.После се поотпуснахме в крьчмата:-)Иначе месото е много вкусно и се надявам да го хапнем в най-скоро време.

Edited by BigHunter
  • 1 month later...

А колко големи стават тези животинки и дали ги има някъде в дивия северозапад?

Колега,аз по голяма нутрия от 7 килограма/жива/ не сам хващал.Със сигурност ги има по река Марица,но на северозпад...нямам никаква идея.Но пък можете да пробвате да си ги развъдите.Успех.

• 3 weeks later...
Мдам..и аз сам виждал да се "делят".:wacko: Да ти бъде по интересно пробваи с ягдтериери в дупката,трудно се намира но пък си заслужава да се види.

Ем вапроса ми беше кучета ли използвате или просто случаино ако е видите стреляте...но от втората част на отговора ми става ясно.мерси за отговора!

Едни приятели ги примамват с царевица от консерва. Като видят следи или нея самата и разпръскват царевица и то животинчето после се върти там да търси лесната храна.

• 4 months later...
Колеги,толкова глупости на едно място не бях виждал да са писани! Вие правители разлика между нутрия и видра,маи не!Израснал съм покраи р.Марица и със съгурност знам че нутрии в реката няма.Комшиите ми работиха дълги години в Русия и донесоха от там нутрии които гледаха в двора,разликата между тях и видрата са явни.Да ви припомня че видрата е защитен вид и отстрела и е разрешен само в рибарниците.Наблюдавам че популацията по р.Марица се увеличава,което според мен се дължи на това че все по-рядко реката се замърсява от пром. предприятия.Наблюдавал съм и двоики по време на брачния им период,които е около края на януари,налов за патици привечер.Били са на броени метри до мен ,но не съм си позволявал да стрелям.И така видрата е красиво и елегантно животно и не си заслужава отстрела заради ценната кожа.Впрочен в миналото е била изтребвана и заради друго-смятало се че тестисите на мъжките видри са силен афрозидиак

Вьв Варна в блатата около Варненското езеро има НУТРИИ, не видри- правя разликата защото имам в двора си/нутрии/, иначе са вкусни ял сьм от домашните

Вьв Варна в блатата около Варненското езеро има НУТРИИ, не видри- правя разликата защото имам в двора си/нутрии/, иначе са вкусни ял сьм от домашните

И в Бургаско има, по Марица също има. Само че са в много ограничени количества.

Колега, нутрията може да достигне и до 10 кг, видът произлиза от Южна Америка и по-специално Чили и Аржентина.

А някой знае ли от къде са дошли по нашите географски ширини нутриите. навремето колкото си спомням се отглеждаха за кожи по дворовете и не са ги яли понеже свинско , телешко,пилешко и агнешко беше бол.

А някой знае ли от къде са дошли по нашите географски ширини нутриите. навремето колкото си спомням се отглеждаха за кожи по дворовете и не са ги яли понеже свинско , телешко,пилешко и агнешко беше бол.

Изкуствено са внесени във ферми за отглеждане през 1948год., от кадето са избягали отделни екземпляри и са се развъдили в места с по-мек климат по Черноморието, реките Тунджа и Марица.

Edited by maestroto

колега доколкото разбах в дрора си отглеждаш нутрии, възможно ли е да си купя от теб такава живитинка

допреди няколко години ги развърждах но по стечение на обстоятелство се наложи да ги махна.

но сега имам голямо желание да си ги гледам в домашни условия.

[email protected]

gsm 0899850065

колега доколкото разбах в дрора си отглеждаш нутрии, възможно ли е да си купя от теб такава живитинка

допреди няколко години ги развърждах но по стечение на обстоятелство се наложи да ги махна.

но сега имам голямо желание да си ги гледам в домашни условия.

[email protected]

gsm 0899850065

някой знае ли дали има и други разцветки нутрии- бели черни или други ?

При нас съм ги виждал имаги доста но миналата година бяха доста дребни.Нека окапят върбаците и ще излязат на яве.За отбелязване е че са доста кротки допускат човек на 10-на м.