Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Колеги помогнете ми в избора на пистолет

Recommended Posts

Скоро си изкарах разрешително за пистолет и сега остана най-сложната част - какъв да бъде той :drinks: На мен ми трябва, защото охранявам мой обекти денонощно и понякой път като хода на лов за дообиване на по-голямо диво прасе.Но трябва да е по мъничък като размер а калибър не по-мълък от 9x19,защото ще го носа всекидневно и през повечето мреме на голо и не по малък калибър защото няма да върши работа за прасетата :rofl: При мен е 80% за охранение и 20% за лова.За цената няма ограничение искам да е най-доброто което може :D Знам че ще има различни мнения, но искам да чуя всичките.Благодаря ви за помощта предварително и :drinks:

Edited by ThE_BG_HuNtEr
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Да, хич не е тежък; Само колкото два глока взети заедно. И хич не е голям; Само 25 см. ( с 8 см по дълъг от глок19). Пушката за лов е доста по-голяма и по-трудно се носи на кръста! За прасето от

Posted Images

Колега, малко несъвместими изисквания имаш: хем по-малко, хем по-мощно :drinks:

Помисли си и за един револвер в 0.357 Магнум, май бяха с 7 патрона. .. може и .44 Магнум, ама те вече са доста големи :drinks:

Револвера има и някои съществени предимства пред пистолета: носиш го с патрон в цевта, няма предпазител, няма засечка, по-прост е като конструкция, по-здрав е, по-лесно се почиства, по-мощни калибри, различни дължини на цевта /кеф ти 2,5-6 инча/

ПП. Мои приятели, собственици на конна база, също умуваха, какво да си купят и накрая предпочетоха револверите в 357 калибър !

Edited by zkk
357 маг. е мижав калибър.

Ето това му трябва на колегата:

Трябва даму е голям пишока че да може да го скрие в гащите :drinks::drinks::rofl: А сега сериозно,от моя скромен опит минал през зиг и така нататък те съветвам да си вземеш нещо такова имаго и в 22 WM с къса и дълга цев.Досега към момента е някъде към 2000-2500истрела и нямам проблем , единствено от патрони,но ако единия негръмне щракаш следващия.Пък е само 330гр.и понякога забравяш че го носиш,а за прасе да дообиеш .....нали разчиташ на пушката в ръцете си .22 LR също става за това което искаш стига да е на правилното място,пък си и щракаш наволя.

post-951-1285105398_thumb.jpg

post-951-1285105430_thumb.jpg

post-951-1285105458_thumb.jpg

Прасе по-лесно умира от 9х18 от колкото с 9х19... :drinks: Имам случай в които с моя 9х19 куршума проши цялото прасе от челото до задния бут и свинката си седеше и ме гледаше тъпо, а колегата като го трясна с Макаренкото и се срина на момента без гък...

Добър избор е H&K P30 - лек, удобен, точен...

Скоро си изкарах разрешително за пистолет и сега остана най-сложната част - какъв да бъде той :drinks: На мен ми трябва, защото охранявам мой обекти денонощно и понякой път като хода на лов за дообиване на по-голямо диво прасе.Но трябва да е по мъничък като размер а калибър не по-мълък от 9x19,защото ще го носа всекидневно и през повечето мреме на голо и не по малък калибър защото няма да върши работа за прасетата :rofl: При мен е 80% за оранение и 20% за лова.За цената няма ограничение искам да е най-доброто което може :D Знам че ще има различни мнения, но искам да чуя всичките.Благодаря ви за помощта предварително и :drinks:

Ей това ми върши перфектна работа, кал. 357 магнум, стреля и с 38 специал. Покрива изцяло зададените от теб изисквания:

Цък!

Edited by ddd_dancho

Отново ви благодаря за помощта колеги вашето мнение играе огромна роля в избора ми. :drinks: Няма да е лошо и още някой колега да си каже мнението и ако маже да ми кажете мнението си за sig sauer P229 :drinks:

Отново ви благодаря за помощта колеги вашето мнение играе огромна роля в избора ми. :drinks: Няма да е лошо и още някой колега да си каже мнението и ако маже да ми кажете мнението си за sig sauer P229 :drinks:

Колега, щом цената не е проблем, хвърли едно око на това http://www.gunblast.com/Walther-PPS.htm -почти покрива изискванията,които си посочил.Предимства-пистолета е малък, един от най-тънките(подходящ за скрито носене),9х19;недостатъци-по-голям откат,"капризен" към боеприпас(обича патрони "от скъпите"), продава се с два пълнителя-за 6 и 7 патрона(сигурно ще ти стигнат в ловна ситуация, а и в друга... :rofl: няма да ходиш на война,я!)

Edited by emil5koff

Колегата си е написал, че ще го носи на полето, при оране, на голо на кръста :drinks:

Това означава много прах и много пот - яко замърсяване и условия за корозия .

Откъдето и да го погледнеш, револвера е по-доброто решение, даже и за бърз първи изстрел !

Колегата си е написал, че ще го носи на полето, при оране, на голо на кръста :drinks:

Това означава много прах и много пот - яко замърсяване и условия за корозия .

Откъдето и да го погледнеш, револвера е по-доброто решение, даже и за бърз първи изстрел !

Реших, че "... 80% за оранение ...." е правописна грешка и става въпрос за охрана, а не за вид полска обработка...ако ще орем, по-добре Т-150,К-700, в краен случай "Владимировец" :drinks:

Edited by emil5koff

Колега сщо така и Taurus заслужава интерес стреля с 454 Casull, .45 Colt и.410 калибър

post-951-1285147782_thumb.jpg

post-951-1285147851_thumb.jpg

post-951-1285147906_thumb.jpg

post-951-1285147987_thumb.jpg

post-951-1285148018_thumb.jpg

Реших, че "... 80% за оранение ...." е правописна грешка и става въпрос за охрана, а не за вид полска обработка...ако ще орем, по-добре Т-150,К-700, в краен случай "Владимировец" :drinks:

За охранение имам предвид не за оране попраних грешката :drinks::rofl::D

Колега сщо така и Taurus заслужава интерес стреля с 454 Casull, .45 Colt и.410 калибър

За този 'монстер' трябва да се наеме шерп да го носи

За този 'монстер' трябва да се наеме шерп да го носи

Поразрови се да видиш че е към кило

Колеги давайте съвети за хубави пищови :drinks:

Какво разбираш под хубави,с инкростации или ...?

Какво разбираш под хубави,с инкростации или ...?

Не под хубаво разбирам здрав по-малък на размер пистолет който да може да се слага на голо с добър калибър патрони :drinks:

Притежавам и нося Walther P99 AS от три години. Неколкократно по разни форуми съм писал едно ревю за него. Пускам го и тук. Ако ти е от полза (независимо дали да си купиш или да не си купиш) – за мене ще е удовлетворение. Ето го и ревюто:

Първо искам да отбележа, че на мен ми трябваше пистолет за самозащита, а не такъв, който по документи е даден за самозащита, но всъщност се ползва за други цели - за спорт да речем или за развлекателна стрелба, а през останалото време кротко отлежава в касата на собственика и решително не се носи. Ако сте такъв потенциален оръжеен потребител – моля, не четете по-надолу! Поради горната причина от обхвата на търсенето ми изпаднаха маса и пищови, които са много подходящи за тези цели - големи, железни и тежки. Страхотен кеф е да се стреля с такива пистолети - хубави спусъци, някои от които позволяват и доста напасване към индивидуалните изисквания на стрелеца, а голямото тегло просто гълта отката, ноооооо как се носи скрито пищов кило и нещо лятно време, когато на хората им личат и долните гащи изпод дрехите? При мене не важат приказки от типа, че с подходящ колан и кобур - пистолет от кило и половина и нагоре не се усещал. Ако се привърженик на тази теория – също е излишно да четете надолу. Затова се насочих към сравнително малките пистолети с полимерни рами - заради размера и теглото. И да не ви губя времето с повече приказки - защо точно Валтер Р99?

1. Няма външно чукче. Решително ме дразнят външните чукчета - лично мнение, ей - да не ме нападнете сега?! Бодат, пречат и събират мъх и влакна от дрехите. За открито носене, спорт и развлекателна стрелба - няма проблеми, ама за ежедневно скрито носене идва излишен зор. Бих носил такъв пистолет единствено по задължение. По свой собствен избор – категорично не бих.

2. SA/DA УСМ. За мене пистолета за самозащита трябва да е с такъв УСМ - лично виждане и не ща с никого да споря по въпроса. По тази причина от списъка ми изпадна Глок 19. Доста обмислях и него като вариант, но единствено единичното действие на глоковия УСМ ме спря. За мене ако един пистолет не може да щракне два пъти един след друг без нищо друго да му се прави - това е СА УСМ, пък ако ще производителя му да го кръсти и АА (alien action) тоя механизъм. Това е пак лично мнение и в спорове по въпроса няма да влизам.

3. С изключение на елегантната затворна задръжка - по пистолета нищо не стърчи, което е от огромно значение за мен. Декокерът, лостът за освобождаване на пълнителя и бутона за разглобяване са плътно вписани в контурите на оръжието. Който не харесва или не иска декокер - просто не го ползва. Дори е възможно визуално да се абстрахираш от него, което няма как да стане ако беше лостче с размера на детска пушка което ярко се откроява върху силуета на оръжието, стърчи, боде, ръби, закача се по всичко и се движи в дълбок улей, който е благ склад за всякакви мъхчета и влакна от дрехи.

4. Няма ръчен или не дай Боже мускулен предпазител - напълно излишни, ако с оръжието се работи при спазване на четирите златни правила за безопасността. Освен излишни и спорни в ситуации на силен стрес, тези предпазители за мене са също така и пречещи - за справка вижте горе какво съм казал за декокера. Както и всичко друго - отново изразявам лично мнение.

Това откъм дизайн и функционалност.

I. Сега за стрелбата.

Много се изписа за отката на тоя Валтер. Аз само мога да кажа, че на мене не ми пречи и не ме дразни. Който го дразни - да не си взема такъв. За мене пистолетите с аналогично тегло и размери имат еднакъв откат. Пробвах H&K USP Compact, Glock 19, Steyr M9 - ами еднакъв ми се стори откатът им. Смейте ми се, бъзикайте се - това е субективното ми усещане просто. За мене откатът намалява с увеличаване на теглото на пистолета (което обикновено включва и по-дълга цев) или с компенсатори. Ама пищов, дето тежи 600 грама празен и да има мек и приятен откат - според мене забравете за такъв.

II.Точност.

Никога не съм бил добър в прецизната стрелба, та не мога да кажа лично мнение. Други хора обаче с моя пистолет могат да рисуват по мишените. Усет ли е, опит ли е - не знам. Аз така не мога. Ама и с други пистолети пак не мога. Затова мисля, че много точно стреля Валтер П99, ама не в моите ръце, което обаче не е проблем на оръжието. От друга страна това слабо ме тревожи, защото самозащитата и прецизната стрелба нещо не вървят ръка за ръка според мене. Също така не се наемам да коментирам мерните прибори - мене ме устройват, а да не говорим, че почти не ги ползвам.

III. Спусък. Да, дълъг и тежък е и не съм чувал да може да се направи нещо по въпроса да се скъси и/или олекоти. Това е част от анти - стрес системата. Същото важи и за първия изстрел на SA, които е с дълъг ход. Лично се убедих, че тая система въобще не е глупост. Който не харесва такива спусъци - да бяга надалече от този пистолет – няма оправия това. Пак казвам - оръжието не е за спорт. Мене пък точно такива спусъци ме кефят. Личното ми най-добро постижение за бърз първи изстрел с вадене от кобур и зареждане е 0,83 сек. За едни - смешно, за други - невероятно. Всеки сам преценява.

IV. Недостатъци:

1. Скъп. За съотношение цена/качество никой не може да бие Глок според мен.

2. Почти пълна липса на резервни части, аксесоари, тунинг мурафети и всякакви други бъзикни. Пълнител да си намериш е цяло приключение, а и е три пъти по-скъп от този на Глок. Дори в САЩ оригиналните трудно се намират, а тези на трети производители са голям боклук.

3. Късичко е лостчето за освобождаване на пълнителя за бройките, произведени до 2007. През 2007 това е поправено с влагането на почти три пъти по дълъг лост.

Специално за феновете на динамичната стрелба:

Най-отговорно ви казвам, че този пистолет решително не става за динамична стрелба. Няма да обяснявам защо, че ще трябва да изпиша още толкова. Аз пострелвам от време на време динамична стрелба, че и по състезания ходя, та знам какво говоря, казвайки горното. Ако разбира се не ви интересува класирането ви, а само участието (като мен) - тогава няма проблеми. Ама само при това условие.

В резюме. Крайно рядък и непопулярен пистолет, предназначен за тесен кръг потребители със специфични изисквания. В България притежаването му нерядко води до незаслужени подигравки към собственика му от хора чули - недочули или фанатици на дадени марки оръжия. За тези, които се колебаят дали да си го купят - да не си го купуват. Щом има колебание, значи просто не е за тях. Това оръжие или ти сяда по турски на сърцето на момента, или бягай надалеч от него. При мене се случи първото.

Моя Валтер Р99 го притежавам от май 2007 г., през което време съм изстрелял ~3900 патрона от марките ППУ, S&B, Magtech, Fiocci, American eagle, Snail (чешки фабричен релоуд) и релоуд на Бендида, както и единични бройки HP и Federal. Имам един незапалил патрон през пролетта на 2009 г. на състезание. Ситуацията позволяваше ръчно презареждане без конкретно то да доведе до увеличаване на времето ми, затова предпочетох него пред повторното спускане на ДА. След сцената се улисах и не потърсих въпросния патрон за по-нататъшни изследвания. Той беше от марката Snail (чешки фабричен релоуд).

Мъчил съм се да симулирам „мека китка”, но не успях. Илиян Илиев (треньорът на „Саргон” – Русе и топ състезател по динамична стрелба) също не успя. Мека китка обаче направих без да съм я искал с насъскан Hirtenberger – от ония, дето са за картечен пистолет и дупчат всичко по пътя си.

По механизмите на пистолета засега нищо не се е счупило или видимо износило.

Покритието започна да изсветлява в частта между края на накатката на блока и края на самия блок – тази част не е покрита от кобур и три години активно се търка в дрехи.

И последно: това е единственият що годе известен на света пистолет, които едновременно притежава следните характеристики:

- полимерна рама

- няма външно чукче и външен предпазител

- има SA/DA УСМ

- има декокер

CZ100 също ги притежава, но за сравнение между двата пистолета не се наемам да говоря.

Колеги давайте съвети за хубави пищови :drinks:

Колега....имам ХС-2000 в 45 ауто.....хърватско-американски е.....с +П патрони и мечка няма да ти се опъне.....лек удобен....няма нужда от смазване....безотказен.....ааа ако искаш нещо по малко като размер....има субкомпакт в 40 смит.....също супер.....има и в 9х19 разбира се......не ръждясва....пот ...прах...влага...не му влияе....успех в покупката :drinks:

Забранено е откритото носене на огнестрелно оръжие, освен при осъществяване на охранителна дейност.

Забранено е откритото носене на огнестрелно оръжие, освен при осъществяване на охранителна дейност.

Аз бях писал по рано в темата, че точно за огранителна дейност ми трябва :drinks:

колега, за пръв път чувам за гол охранител, под-охранителна дейност се разбира специално регламентирана със закон дейност за която се издават разрешителни, а не да си охраняваш собствени складове или ниви и т.н.Трудно се пробива на този пазар за охрана. :drinks:

Револвер в 357 магнум е твойто момче..., но може да вземеш и по-голямото братче 44 магнум... Има и бойни и стоп патрони, че даже и ловни...

... ако сега избирах КНО, то ще е Glock 19. Мисля, че припокрива голяма част от изискванията Ти. Инфо в интернет колкото искаш и не на последно място ... отиди в магазин с голям избор, подръж няколко в ръка и избери сам. Успех!