Jump to content

Страх от изстрел

Recommended Posts

Колеги имам гонче на 1г. и 2м.

но започна да се страхува от изстрел .

Кучето е женско ако има значение товае първото ми ловно куче

акоможе дайте съвет за проблема.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Наслука през новия ловен сезон

Edited by Nanski

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Здравей колега, Пробвай със слаби пиратки или с детски пистолет с капси. В началото да са по тихи и така полека лека усилвай звука/ моща им.

Поздрав.

Здравей колега, Пробвай със слаби пиратки или с детски пистолет с капси. В началото да са по тихи и така полека лека усилвай звука/ моща им.

Поздрав.

Благодаря за съвета

Колега проблема ти е доста сериозен и много трудно ще го разрешиш. Най вероятно си му пукнал доста от близо и силно и кучето се е изплашило. Младите кучета се тренират на изтрел като им се пука слабо и от далеч. Старай се за напред да не му пукаш близо до него и може да забрави страха от изтрела.

недей с пиратки, при тях има "ударна вълна", задействат се бавно и песчето може да се приближи или дори да я захапе

има капсени пистолети, газови с халосни патрони

накарай го да свързва изстрела с нещо хубаво

успех

Колега, звучи ми странно? Това куче - на 1г. и 2 м. за пръв път ли го изведе на лов и то се уплаши от изстрел? Ако преди това си го водил и не се е стряскало от гърмежите, какво се случи този път, че се уплаши? Според мен обстоятелствата, при които се е получил уплахът са важни, за да се разбере и какво може да се направи!

В никакъв случай недей да му хвърляш пиратки . Моите, от доста време ловуват но от пиратка се страхуват.

Води го на стрелбище със стрелба по чинийки и докато другите стрелят ти си поиграй с нея.

Ще се оправи.

Успех .

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

На какво разтояние горедолу бяга от истрела???

недей с пиратки, при тях има "ударна вълна", задействат се бавно и песчето може да се приближи или дори да я захапе

има капсени пистолети, газови с халосни патрони

накарай го да свързва изстрела с нещо хубаво

успех

Пробвай да гръмнеш преди да го храниш, ежедневно. И не с пиратки, а както съветва колегат и не пред муцуната му. Почни от по-далекои постепенно скъсявай, ама ме с всяко хранене, а на седмица. Имах такъв проблен с мъжки курцхаар. На три-четири месеца беше и на една таксация на обяд народа се разгърмя и сотий та гледай проблем. После се оправи и в сезона като гръмна на пъдпъдък първо ме гледа дали не нося манджата, после тръгва да го носи.

Колеги благодаря за отзивчивостта.

Кучката се наплаши когато бяхме на лов и един колега хвърли

до нея пиратка и стана белята.

Казаха ме ,че ако и вържа звъне на врата ще се оправи

• 2 months later...

Колеги благодаря за отзивчивостта.

Кучката се наплаши когато бяхме на лов и един колега хвърли

до нея пиратка и стана белята.

Казаха ме ,че ако и вържа звъне на врата ще се оправи

Взимаш един приятел с теб.Отивате в къра.Ти си хващаш кучето при теб като си си напълнил и джоба с някакво лакомство.Приятеля ти първоначално отива на 50 метра/дал си му една кутия пилешки патрони/.Изстрел-ти си държиш кучето погалваш си го и му даваш лакомство.И така скъсявате дистанцията постепенно според това как ще продължи да реагира кучето.С две-три такива процедури нещата би трябвало да се поправят.