Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На лов за хищници на гонка

Recommended Posts

Тази Събота на 9-ти не можахме да се съберем достатъчно хора за свинки, аз и още трима колеги любители на хищническия лов решихме да потърсим обичайните места в нашия район , където почти винаги се спотайват хищници. Беше много интересно направихме две гонки и двата пъти имахме слука- на първата доста едър лисунгер, а на втората чакал. И двата ги отстреля колегата Адем(този вдясно с успоредката). Явно цяла нощ преди лова не е спал а е.. :drinks:

Това всичко стана благодарние на добрите кучета

Ето и снимков материал

post-635-1286731641_thumb.jpg

post-635-1286731657_thumb.jpg

• Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Приключихме със свинските истории и решихме да посетим старите познати места, обитавани от чакали. Първо решихме да проверим дерето под сметището(което щеше да се окаже достатъчно за този ден). Още до

Скоро не бяхме събирали групата за лов,но вчера най накрая и това се случи. Събрахме се на уговореното място и поехме към един камъш където имаше много следи от хищници. Пуснахме ,хайваните и след

Този сезон за първи път пиша в темата, но след двудневната хайка и резултата, който постигнахме, няма как да не напиша нещо. В събота направихме 3 гонки с много гърмежи, изтървани, ранени и убити чака

Posted Images

Тъй ще е - хората вземат кадем, а ти...спи :p

Голям лисан!

Наслука!

;)

Edited by Иван Живков
Тъй ще е - хората вземат кадем, а ти...спи :D

Голям лисан!

Наслука!

:p

Аз не спах ама явно неговия кадем бил по силен щото бягал по чуждо. Няма да казваме на жена му че е мноо лоша и не се знае към гого ще се обърне успоредката ;)

• 3 weeks later...

ТАзи седмица пак решихме да попритесним хищниците. Направихме разбор, баща ми пусна кучетата а ний четирима колеги завардихме обичайните места, където избиват хищниците. Още с пускането на гончетата залаха. Последва едночасова гонидба, през която останалите колеги видели 3 лисици а аз видях само тази на снимката по долу :rolleyes: . Снимах я с Бост 16 калибър 4/0

post-635-0-73650700-1288532945_thumb.jpg

post-635-0-75394700-1288532960_thumb.jpg

ТАзи седмица пак решихме да попритесним хищниците. Направихме разбор, баща ми пусна кучетата а ний четирима колеги завардихме обичайните места, където избиват хищниците. Още с пускането на гончетата залаха. Последва едночасова гонидба, през която останалите колеги видели 3 лисици а аз видях само тази на снимката по долу :rolleyes: . Снимах я с Бост 16 калибър 4/0

Нещо е обърнала гръб на фотографа. :D

Поздравления!

• 2 months later...

Още от вчера като видяхме, че ще натрупа снежец бяхме планирали да направим хищник. Бяхме поканили колегите ДБД, BAEV и Ваклин. Станах рано сутринта пихме по едно кафе и решихме да се придвижим макар дебелата снежна покривка с колите покрай селското сметище че имаше каменен път там. Единия колега ми се обади каза че ще излезе направо на края на кайсиената гора и ще ни чака там. Като минавахме с колите покрай сметището на път към началото на кайсиения масив сме бутнали един чакал и колегата Ешрев го отстрелял.Направихме разтановка аз разположих гостите и се обадих за започване на гонката. Царуваше тишина , внимателно се ослушхвах за кучетата. След малко се чу продължителен лай на моето куче Рекс и не след дълго изби чакал до като се показа веднага хвана едно ниско каначе стрелях му но каналчето го спаси от там минал покрай колегата Ешреф който му стреля два пъти , и така чакала ранен отиде да мре някъде и не можа да ни позира за снимка ето снимка на колегите и първия отстрелян чакал от колегата Ешреф със синъото яке

post-635-0-75674700-1295786293_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Свърши лова на полезния дивеч и решихме с колегите обичащи лова на хищник да остваим бекасите и гривеците да дадат добър прираст и да се посветим целия Февруари месец в гонене и дебнене на чакалароси и хитри лисици. Чухме се Петък вечер по телефоните и направихме организация. Аз предложих да гоним последователно три места, където друг път имахме среща с хищник. От долната страна на местностата на гонката отидоха баща ми с Рекс и Адем с неговите гончета. А аз заедно с другите 3-ма колеги тихо се устремихме към набелязаните места за пусия. Вятърът духаше от нас към местността. МИслех че този път слука ще имат гоначите. Внимателно си избрах място поотчупих близко стоящите клонки и звъннах по телефона за започване на гонката. След 5-тата минута чух 3 единични и 3 последователни изстрела на колегата с автомат по надолу. Аз не видях нищо освен един заблуден заек. Теорията ми за успевоемостта на гоначите и колегите по надолу бе опровергана, този път слука имаха гоначите. С точни попадения се отличиха баща ми с един чакал, Котеса с една лисица и колегата автоматчик Назиф също с един чакал. Поздравих ги за слуката и точните изстрели щракнахме по една снимка и продължихме на другите две места, където нямахме слука.Добре се разходихме, пихме по едно кафе и заминахме край жените да градим добро поведение , че пак ще дойде Събота и Неделя :rolleyes: Ето снимки:

post-635-0-12289800-1297006703_thumb.jpg

post-635-0-92185000-1297006709_thumb.jpg

Edited by turhan

Свърши лова на полезния дивеч и решихме с колегите обичащи лова на хищник да остваим бекасите и гривеците да дадат добър прираст и да се посветим целия Февруари месец в гонене и дебнене на чакалароси и хитри лисици. Чухме се Петък вечер по телефоните и направихме организация. Аз предложих да гоним последователно три места, където друг път имахме среща с хищник. От долната страна на местностата на гонката отидоха баща ми с Рекс и Адем с неговите гончета. А аз заедно с другите 3-ма колеги тихо се устремихме към набелязаните места за пусия. Вятърът духаше от нас към местността. МИслех че този път слука ще имат гоначите. Внимателно си избрах място поотчупих близко стоящите клонки и звъннах по телефона за започване на гонката. След 5-тата минута чух 3 единични и 3 последователни изстрела на колегата с автомат по надолу. Аз не видях нищо освен един заблуден заек. Теорията ми за успевоемостта на гоначите и колегите по надолу бе опровергана, този път слука имаха гоначите. С точни попадения се отличиха баща ми с един чакал, Котеса с една лисица и колегата автоматчик Назиф също с един чакал. Поздравих ги за слуката и точните изстрели щракнахме по една снимка и продължихме на другите две места, където нямахме слука.Добре се разходихме, пихме по едно кафе и заминахме край жените да градим добро поведение , че пак ще дойде Събота и Неделя :rolleyes: Ето снимки:

Браво , Турхи , имали сте слука ! :good:

Отряда за отстрел на хищници в действие.Колко ли хищници сме отстранили от ловното поле вече не мога да си спомня?Невероятни приятели и много добри ловци и стрелци.благодаря им от сърце.

При последния фазански лов имаше много дъжд и кал навсякъде! Въпреки това стана добър лов, като основна заслуга имаше кучицата, която еднакво добре се справи с фазаните и с този чакал, който се опита да я замотае в един висок сеченак. Разкара се 2-3 пъти от единия до другия му край и даже си мислех, че гони някой дърт нерез-комплексар, който се инати и не иска да излезе, но вс пак бях застанал на една от чакалските пътеки, когато този нещастник не издържа на напъна и реши да напусне фронта...завинаги! 3-4 години преди това на същото място бях убил СИН чакал!? Не знам къде се беше завирал, но цялата му глава беше синя :pardon:

post-12433-0-82641800-1297448234_thumb.jpg

Тази седмица пак проверихме обичайните места за хищник. Резултат прогонени 2 лисици и един чакал, но този път лисиците се измъкнаха от двамата колеги Ешреф и Назиф. На второто място вдигнахме чакал слуката отново беше на колегата Ешреф. Всичко стана благодарение на добрите кучета. Ето снимков материал:

post-635-0-04104700-1297594495_thumb.jpg

post-635-0-19272500-1297594515_thumb.jpg

post-635-0-99349900-1297594586_thumb.jpg

Edited by turhan

Вчера бяхме на лов за хищници край едно търновско село. Написаха бележката, но за съжаление ентусиастите за лов на нещо,което нестава за в ТОРБАТА :angry: бяхме изключително малко (само 3-ма човека :( )и се наложи да ловуваме на ход. 30 мин. смед като започнахме лова имахме среща с една кума лиса, но на голяма дистанция (50-60 метра) и двата ми изстрела с ижака бяха безуспешни и си замина поживо поздраво :angry: Малко по-късно забелязахме един чакал(ка) с 3бр, малки чакалчета ,но ни усетиха отдалеко и драснаха в гората. Следобят вече почти се бяхме отказали, когато забелязвам ,че единият колега вдига пушката и последва изстрел след които видях ,че пред него се търкаля един чакал, но се оказа че не му се мре лесно.Колегата му гърмя още 3 пъти(единият от които от 1 метър във врата,но оня не се дава(влачеща се задница) и идва право към мен.Излезе на пътя по които вървя аз и тръгна да се отдалечава от мен, но бренекето ми го застигна на момента и го просна намясто.post-44194-0-93107200-1297602616_thumb.jpg

post-44194-0-52297000-1297602518_thumb.jpg

Така вече бяхме доволни и изпълнени с емоции от скромния, но успешен лов!!! :yahoo: :yahoo:

А това е отпреди 3 месеца по време на свинският лов.

post-44194-0-44667400-1297602967_thumb.jpg

Тази седмица пак проверихме обичайните места за хищник. Резултат прогонени 2 лисици и един чакал, но този път лисиците се измъкнаха от двамата колеги Ешреф и Назиф. На второто място вдигнахме чакал слуката отново беше на колегата Ешреф. Всичко стана благодарение на добрите кучета. Ето снимков материал:

Честито приятелю ! В събота и ние се порзшетахме, резутата 3 чакала и 1 лисица . Фотаджията обаче нещо мина в нелегалност и снимки все още няма .......

Честито приятелю ! В събота и ние се порзшетахме, резутата 3 чакала и 1 лисица . Фотаджията обаче нещо мина в нелегалност и снимки все още няма .......

Честито и на вас приятелю, ще чакаме фотосите на чакалите и майсторите

Вчера бяхме на лов за хищници край едно търновско село. Написаха бележката, но за съжаление ентусиастите за лов на нещо,което нестава за в ТОРБАТА :angry: бяхме изключително малко (само 3-ма човека :( )и се наложи да ловуваме на ход. 30 мин. смед като започнахме лова имахме среща с една кума лиса, но на голяма дистанция (50-60 метра) и двата ми изстрела с ижака бяха безуспешни и си замина поживо поздраво :angry: Малко по-късно забелязахме един чакал(ка) с 3бр, малки чакалчета ,но ни усетиха отдалеко и драснаха в гората. Следобят вече почти се бяхме отказали, когато забелязвам ,че единият колега вдига пушката и последва изстрел след които видях ,че пред него се търкаля един чакал, но се оказа че не му се мре лесно.Колегата му гърмя още 3 пъти(единият от които от 1 метър във врата,но оня не се дава(влачеща се задница) и идва право към мен.Излезе на пътя по които вървя аз и тръгна да се отдалечава от мен, но бренекето ми го застигна на момента и го просна намясто.

Така вече бяхме доволни и изпълнени с емоции от скромния, но успешен лов!!! :yahoo: :yahoo:

А това е отпреди 3 месеца по време на свинският лов.

И кое е това Търновско село, където има колективни бележки за хищници...

И кое е това Търновско село, където има колективни бележки за хищници...

Полски Сеновец, но там съм гост.

Edited by Zlobstur