Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На лов за хищници на гонка

Recommended Posts

• Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Приключихме със свинските истории и решихме да посетим старите познати места, обитавани от чакали. Първо решихме да проверим дерето под сметището(което щеше да се окаже достатъчно за този ден). Още до

Скоро не бяхме събирали групата за лов,но вчера най накрая и това се случи. Събрахме се на уговореното място и поехме към един камъш където имаше много следи от хищници. Пуснахме ,хайваните и след

Този сезон за първи път пиша в темата, но след двудневната хайка и резултата, който постигнахме, няма как да не напиша нещо. В събота направихме 3 гонки с много гърмежи, изтървани, ранени и убити чака

Posted Images

Днес се събрахме четирима мераклии и след като утрото се поотпусна, се отправихме в търсене на така любимите ни хищници. Отидохме до първия набелязан камъш и видяхме, че мършата , която сложихме в средата на седмицата, беше раздърпана и наядена. Това ни изпълни с ентусиазъм и пуснахме кучетата. След 2-3 минути започнаха яростно да гонят , а чакала умело ги въртеше из целия камъш. След като лая се насочи към мен чух ясното шумолене от приближаващия чакал. Стоях до малко замръзнало каналче, което минаваше през камъша и чакала се движеше точно там - по леда, като явно искаше да '' изпързаля '' кучетата , но не му се получиха нещата. Малко след мен и един от колегите гръмна - още един чакал бе паднал в жертва на ловната ни страст. Кратка фотосесия и се отправихме към следващия камъш. Там имаше 2 лисици , едната от които загина геройски, а другата отнесе няколко далечни изстрела и със счупен крак влезе в една дупка. Кучето я последва и след 30на минути борбата им затихна и се чуваше само как кучето я мачка - явно я бе убило. След като излезе, снимахме другия лисик и се прибрахме. Наслука на всички ! ! !

post-49041-0-91918300-1387640024_thumb.jpg

post-49041-0-86580700-1387640049_thumb.jpg

post-49041-0-23467300-1387640189_thumb.jpg

и аз да се пахваля днес на последната гонка убих един чакал и още два останаха за следващия път колегите не можаха да им гърмят

post-5531-0-96263900-1387728555_thumb.jpg

Една млада лисица си направи празнична фото сесия... :)

post-3218-0-61117300-1387781944_thumb.jp

post-3218-0-40086900-1387781946_thumb.jp

Това е от днес.Доста ни повъртя,но си намери майстора

post-17767-0-11182300-1387896367_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Отново погонихме малко, геройски паднаха 3 бр., единия не е за снимка, на другия фотото беше в колата, а третия е тук...

post-7402-0-05208200-1388672064_thumb.jpg

Отново погонихме малко, геройски паднаха 3 бр., единия не е за снимка, на другия фотото беше в колата, а третия е тук...

attachicon.gifSnimki.jpg

Ами как да е за снимка като се опитва да хапе. Още ме напушва смях като се сетя какво стана :girl_cray2:

Имам едно фото от 30.11.2013г. , на дървото е защото много са ти люти кучетата.

post-27271-0-93770600-1388675984_thumb.jpg

Това е от днес.Доста ни повъртя,но си намери майстора

Браво Наско ти ли си майстора бре?Поздрави и На слука. ;)

Манолски аз съм.Изяде 4/0 и сега е при майстора за обработка,че един приятел все ме врънка за препариран чако

Скоро не бяхме събирали групата за лов,но вчера най накрая и това се случи.

Събрахме се на уговореното място и поехме към един камъш където имаше много следи от хищници.

Пуснахме ,хайваните и след има няма 5 минути залаяха.След още 1-2 минута се чу и изтрел и чакала беше отстрелян.Като цяло тази гонка свърши за 15 мин ,като в нея паднаха още 2 чакала.

Решихме да се преместим на съседно на това място ,на около километър .Имаше не много гъст папур и много следи от животни.Тази гонка продължи доста по дълго.От всякъде се гърмреше ,а кучетата не спираха да лаят.Излизаше животно след животно ,докато в един момент кучетата затихнаха и се събрахме до колите.Всеки от групата мъкнеше чакал или лисица .Доста емоционален лов се получи ,като нямаше

избягал хищник .Наслука на всички...

Браво бе момци вие сте ги сма4кали, само така на тази гад.Поздрави,другият път още толкова.

Хайде и от мен едно фото на номер 9 и 10 за сезона.

post-30782-0-86599400-1389053676_thumb.jpg

Скоро не бяхме събирали групата за лов,но вчера най накрая и това се случи.

Събрахме се на уговореното място и поехме към един камъш където имаше много следи от хищници.

Пуснахме ,хайваните и след има няма 5 минути залаяха.След още 1-2 минута се чу и изтрел и чакала беше отстрелян.Като цяло тази гонка свърши за 15 мин ,като в нея паднаха още 2 чакала.

Решихме да се преместим на съседно на това място ,на около километър .Имаше не много гъст папур и много следи от животни.Тази гонка продължи доста по дълго.От всякъде се гърмреше ,а кучетата не спираха да лаят.Излизаше животно след животно ,докато в един момент кучетата затихнаха и се събрахме до колите.Всеки от групата мъкнеше чакал или лисица .Доста емоционален лов се получи ,като нямаше

избягал хищник .Наслука на всички...

Ей направо сте им разказали играта.На слука.

• 2 weeks later...

Още един открит от гончетата и отстрелян от мен...

attachicon.gifSnimki 005.jpg

Много оправен този бре Венци.Само така братле.Поздрави и На слука. ;)

attachicon.gifSnimki 005

Честито кога смени пушката

attachicon.gifSnimki 005

Честито кога смени пушката

Ами задай си въпроса откога не си идвал...?

Ами задай си въпроса откога не си идвал...?

От отдавна много изсякоха острия завой и минавам през 5ти километър пък и събота и неделя до онзи ден лов и някоя събота работим.