Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На лов за хищници на гонка

Recommended Posts

За да спазим традицията днес ни беше откриването на сезона за вреден дивеч,

който чакахме с нетърпение.

Сутринта на сборния ,пихме по едно кафе и поехме към заплануваните места.

На първата гонка падна ей този хубосник ,който поразмотава малко кучетата,но си намери майстора.

На втората гонка имаше доста емоции и понеже мястото е голямо, а хората малко 3 броя отърваха кожите ,

но други 3 дадоха фира вместо тях.

п.п специални поздрави и благодарности на колеката idolfio 2/Иво/ ,кучето е огън и работи без грешка .....

Ей направо ви се радвам като ви гледам! От друга страна ви завиждам за колектива (макар и малоброен) и съжалявам, че и при нас няма такива мераклии. С един приятел се мъчим да направим нещо, но той е все още неопитен, не познава добре местата и тънкостите, въпреки това го компенсира с мерак. Много хора ми казват да не ловувам на чакали, защото кучетата ми (ягдтериери) щели да гонят само чакали на свинския лов, което много ме дразни, защото е типично мръвкарско изказване, а аз мразя мръвкарите! "Кучетата са си мои и ще си ги уча на каквото си искам!"- е моят отговор....и продължавам да тормозя чакалите....

• Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Приключихме със свинските истории и решихме да посетим старите познати места, обитавани от чакали. Първо решихме да проверим дерето под сметището(което щеше да се окаже достатъчно за този ден). Още до

Скоро не бяхме събирали групата за лов,но вчера най накрая и това се случи. Събрахме се на уговореното място и поехме към един камъш където имаше много следи от хищници. Пуснахме ,хайваните и след

Този сезон за първи път пиша в темата, но след двудневната хайка и резултата, който постигнахме, няма как да не напиша нещо. В събота направихме 3 гонки с много гърмежи, изтървани, ранени и убити чака

Posted Images

Ей направо ви се радвам като ви гледам! От друга страна ви завиждам за колектива (макар и малоброен) и съжалявам, че и при нас няма такива мераклии. С един приятел се мъчим да направим нещо, но той е все още неопитен, не познава добре местата и тънкостите, въпреки това го компенсира с мерак. Много хора ми казват да не ловувам на чакали, защото кучетата ми (ягдтериери) щели да гонят само чакали на свинския лов, което много ме дразни, защото е типично мръвкарско изказване, а аз мразя мръвкарите! "Кучетата са си мои и ще си ги уча на каквото си искам!"- е моят отговор....и продължавам да тормозя чакалите....

Аз затова си имам едно куче за хищници,сега сигурно ще прикрепя и едно младо гонче.

А свинарите са си за прасета,те като се навъдят хищници и не остава никакъв дребен дивеч,пък и емоцията си е голяма.

За да спазим традицията днес ни беше откриването на сезона за вреден дивеч,

който чакахме с нетърпение.

Сутринта на сборния ,пихме по едно кафе и поехме към заплануваните места.

На първата гонка падна ей този хубосник ,който поразмотава малко кучетата,но си намери майстора.

На втората гонка имаше доста емоции и понеже мястото е голямо, а хората малко 3 броя отърваха кожите ,

но други 3 дадоха фира вместо тях.

п.п специални поздрави и благодарности на колеката idolfio 2/Иво/ ,кучето е огън и работи без грешка .....

Браво юнаци , много ви се кефя и все слука да имате, да ти кажа честно не очаквах толкова бързо да пробвате кучето, дано останете доволни, ако не ти е проблем дрънни един телефон да кажеш малко повече подробности от лова. :clap:

Браво юнаци , много ви се кефя и все слука да имате, да ти кажа честно не очаквах толкова бързо да пробвате кучето, дано останете доволни, ако не ти е проблем дрънни един телефон да кажеш малко повече подробности от лова. :clap:

Кучката още не се беше отпуснала ,както трябва,но пусти мерак ,какво да се прави .За най голямо учудване се включи още на първия чакал.

Гонеше редом с другите кучета,без да се отказва ,докато не падне чакала.

На втората гонка и стана ясно какво трябва да търси и 2 -та броя бяха отработени от нея .

В неделя ,също излизахме записахме още един чакал /не ми се играеше да качвам снимки/,и един друг ги размотава 1час и 30 мин и се измъкна .

Тази седмица пак сме на линия и кучето трябва все повече да се отпуска и да показва все по добра работа.

Като се има на предвид ,че всичките ни кучета са откриватели и като гледам работата на кучката ,още няколко излета и ще ги задмине.

Гони много бързо и им диша яко във врата на чакалите.

Още един път благодарности ,както от мен така и от целия ни колектив ,които се влюбиха в кучето.Поздрави

post-15398-0-69789100-1348682276_thumb.jpg

Кучката още не се беше отпуснала ,както трябва,но пусти мерак ,какво да се прави .За най голямо учудване се включи още на първия чакал.

Гонеше редом с другите кучета,без да се отказва ,докато не падне чакала.

На втората гонка и стана ясно какво трябва да търси и 2 -та броя бяха отработени от нея .

В неделя ,също излизахме записахме още един чакал /не ми се играеше да качвам снимки/,и един друг ги размотава 1час и 30 мин и се измъкна .

Тази седмица пак сме на линия и кучето трябва все повече да се отпуска и да показва все по добра работа.

Като се има на предвид ,че всичките ни кучета са откриватели и като гледам работата на кучката ,още няколко излета и ще ги задмине.

Гони много бързо и им диша яко във врата на чакалите.

Още един път благодарности ,както от мен така и от целия ни колектив ,които се влюбиха в кучето.Поздрави

Искренно ви се радвам, ако ми се отдаде възможност бих ви гостувал и направил с вас един ловен уикенд на хищник и :sufra::bira: А ко решите по нататък може да се разберем и за жълтия мъжкар, той също ще ви слуша и върши перфектно работа.

Отново изпълнен с емоции ловен излет .Направихме две гонки

заради горещото време .

На първата гонка 3 чакала,а на втората една лисица ,която не ни се мъкнеше за фото.

post-15398-0-99691200-1348905421_thumb.jpg

post-15398-0-87656500-1348905432_thumb.jpg

От днес .............

Бравус юнаци! Понеже започна свинския лов при нас и по стечение на обстоятелствата се оказах ръководител на лова, се възползвах от позицията си да наблегна на отстрела на хищници. Някои от гоначите забраняват да се стреля по хищници, гонени от техните кучета, за да не се разваляли, но аз им "натъртих", че моите кучета не се развалят от чакали и че нарочно искам да се бият, обаче нямаше резултат. Не че не се вдигнаха чакали, но гората, в която бяхме беше много обширна и не излязоха на позициите.

айде и от мен днешната слука,

post-1935-0-15186000-1349637023_thumb.jpg

post-1935-0-55526400-1349637074_thumb.jpg

post-1935-0-63731800-1349637111_thumb.jpg

В събота на свинския-капо. За сметка на това обаче, на хайката за хищници в неделя сефтосах новата пушка с хищник.

post-6608-0-85615600-1349720720_thumb.jpg

То тез колега само за туй ги ползвам като прасета при нас няма :dance2: :dance2: :dance2:

Времето днес ,беше идеално за лов на хищници.След сутрешното кафе

отидохме на еднин камъш ,където скоро не бяхме пускали.

Пуснахме хайваните и зачакахме .Тъкмо залаяха ,а и един голям лисунгер

изкочи с 200 км от камъша,който дори не можах да прикладвам ,по стечения на обстоятелства.

Кучета набараха чакал вътре ,повъртяха го малко ,но за негова радост се изплъзна ,без да му се гръмне.

Решхме да отидем на едно съседно на това място ,голямо не повече от 2 дка.

Вътре вече беше истински екшън.Кучетата гонят на поразизия,едно напред ,друго назад

общо взето голяма галимация,но хищник не избива .След 1 час надхитряне с дивеча

успяхме да ударим 4 чакала и с това приключихе лова .

както винаги пак на ниво

Времето днес ,беше идеално за лов на хищници.След сутрешното кафе

отидохме на еднин камъш ,където скоро не бяхме пускали.

Пуснахме хайваните и зачакахме .Тъкмо залаяха ,а и един голям лисунгер

изкочи с 200 км от камъша,който дори не можах да прикладвам ,по стечения на обстоятелства.

Кучета набараха чакал вътре ,повъртяха го малко ,но за негова радост се изплъзна ,без да му се гръмне.

Решхме да отидем на едно съседно на това място ,голямо не повече от 2 дка.

Вътре вече беше истински екшън.Кучетата гонят на поразизия,едно напред ,друго назад

общо взето голяма галимация,но хищник не избива .След 1 час надхитряне с дивеча

успяхме да ударим 4 чакала и с това приключихе лова .

Момчета да ви питам нещо: вие друг дивеч освен чакалите имате ли? Интересно ми е при тази численост на хищници дали има някакви други живинки?

Момчета да ви питам нещо: вие друг дивеч освен чакалите имате ли? Интересно ми е при тази численост на хищници дали има някакви други живинки?

Има ,как да няма .Района е полски и има добра популация на яребица и заек.

Но не са ни интересни ,като ловен обект .

Днес пак 1. чакал единия се изплъзна но другия право при мене назад ама незнае че аз съм на коляно и го чакам в папура на 2 пътеки ,и крайна сметка 1 на 0 за мен и кучетата.Малко е лоша снимката но в бързината да ме извините ,,,,,,,наслука на всички хищничари

post-1935-0-13199800-1350825571_thumb.jpg

Едно трудно промушване от моя милост. Клипа е сниман вчера.. датата е грешна на камерката. Лисицата е преминала някъде около 10-на метра, доста ощавена :)

Един млад хищничар, който тепърва ще усеща тръпката от този лов... :cap:

Първи изстрел с новата карабина и първа слука с нея :icon_thumright:

Дано тази седмица да се снима и с нещо по-едро... :bira:

post-3218-0-85755600-1350922402.jpg

На една гонка излезнаха 5бр. такиваpost-10594-0-56097800-1350927289_thumb.jpg за съжаление, дали защото трябва да НЕ стреляме със съчми или щото "Ни съ иде" падна само един младок!