Jump to content

Лека пушка на добра цена.

Recommended Posts

Искам съвет за моята първа пушка.ако може да е лека под 3 кила и да не е много скъпа .Говорим за гладкоцевна ако може надцевка .добра цена за мен е 900-1000 лв.харесах си една BERETTA Ultralight SR ама 2500 евро няма да дам колкото и да е добра.

Искам съвет за моята първа пушка.ако може да е лека под 3 кила и да не е много скъпа .Говорим за гладкоцевна ако може надцевка .добра цена за мен е 900-1000 лв.харесах си една BERETTA Ultralight SR ама 2500 евро няма да дам колкото и да е добра.

С лека пушка се стреля по-трудно... Еле пък от начало... Не е добра идея за първа пушка...

За такъв бюджет е най-разумно да купиш двуцевка на старо (успоредка или надцевка - каквото ти харесва и каквото ти изпадне) до около 500лв и останалите пари да ги употребиш на стрелбище - стреляйки по панички... Гарантирано този вариант ще доведе до повече слука и по-малко "празни изстрели" по време на лов...

Разгледай обявите "продава" тук във форума и си харесай...

Съвета на Вълко е добър.

Но ако трябва да се пръдържам към така зададения от теб въпрос, ще ти кажа че Силма е според мен достатъчно лека, лично за мен е и прикладиста. Колега ловец в групата има такава пипалсъм я достатъчно често. Лека е наистина, дори жена лесно борави с нея!

Гладка и слугова цев са неговите и с оглед на повечето слугови патрони на нашия пазар мисля че ще останеш доволен от попадения с въпросната цеф. А в гладката цеф можеш да сложиш така коментираните в последните 2 дни 13/00 или 12/00 и така да се придържаш към класиката в едната цеф куршум в другата сачми. Съчмите може и за хищник да ги използваш като ти излезне.

П.С. Забравих да спомена че е малко по скъпа Силмата от сумата която си посочил.

Съобрази теглото на пушката с килограмите си и това колко удобно ти ляга . Иначе за другото, колегите ти пишат . Успех в избора !

С лека пушка се стреля по-трудно... Еле пък от начало... Не е добра идея за първа пушка...

За такъв бюджет е най-разумно да купиш двуцевка на старо (успоредка или надцевка - каквото ти харесва и каквото ти изпадне) до около 500лв и останалите пари да ги употребиш на стрелбище - стреляйки по панички... Гарантирано този вариант ще доведе до повече слука и по-малко "празни изстрели" по време на лов...

Разгледай обявите "продава" тук във форума и си харесай...

няма стрелбище наблизо в моя район, така че много дивеч ще получи шанс за живот :( не уточних в първия пост за начало ще стрелям с Фаусти Стефано ( наследствена ), но желанието ми е да си купя друга пушка може и руска :bira:

Колега,моя съвет е да ти легне удобно. Няма значение каква е { разбира се в ценовия диапазон } всяка пушка стреля,но важното е да ти е удобна на теб. Избираш една,вдигаш я,легне ли ти мерната линия ..взимай.

Избор голям колега, но както ти пишат някои колеги вземи пушката прикладвай я ако не ти легне добре пробвай друга и така.Защо държиш непременно да надцевка

Избор голям колега, но както ти пишат някои колеги вземи пушката прикладвай я ако не ти легне добре пробвай друга и така.Защо държиш непременно да надцевка

не май ще се хвърля на една руска ИЖ 54 :)но не знам колко пари върви и колко най много да се дават .

не май ще се хвърля на една руска ИЖ 54 :)но не знам колко пари върви и колко най много да се дават .

Добър избор... По-важното е да намериш читава такава... Тук имаше обява продава за 500лв (вероятно след пазарлък 400-450) - мисля че това следва да е максималната цена за 54-ка в почти идеално състояние...

Много добър избор колега, дано да намериш някоя читава.

Е няма да е под 3кила , ама 300 - 500гр неса чак толкова много..

Е няма да е под 3кила , ама 300 - 500гр неса чак толкова много..

днес видях една уж добра ма колко е добра аз не мога да преценя че не ги разбирам още нещата, но беше 550 кинта .иначе за мойте кила 80 мисля че 3,300 ще е добре.

днес видях една уж добра ма колко е добра аз не мога да преценя че не ги разбирам още нещата, но беше 550 кинта .иначе за мойте кила 80 мисля че 3,300 ще е добре.

Вземи по-опитен с теб при огледа, или поискай някой да ти обясни какво и как да гледаш и проверяваш !

Колега, я хвърли едно око на някой от полуавтоматичните пушки...така или инъче, ако сега си купиш двуцевка, след време ща погледнеш за полуавтомат. За парите които си готов да дадеш, една АТА или Стожер (нови от магазина, на които ти като млад ловец, ще свалиш опаковката) са добър избор.Ако вземеш такова решение, не бързай да сваляш ограничителя за патроните.Така, до някъде, ще се предпазиш от увлечението да разчиташ на повече изстрели от колкато на прецизност.Инъче, с две ръце подкрепям казаното от колегите по горе, просо ти давам друга тема за размисъл.Наслука в избора!

Оставете тези гладкоцевни автомати миналата година на свински лов ата-армс засече на голям нер

тази година руския мп засече пак на нер :(:):angry: успоредка или надцевка не съм виждал до сега да засече

Оставете тези гладкоцевни автомати миналата година на свински лов ата-армс засече на голям нер

тази година руския мп засече пак на нер :(:):angry: успоредка или надцевка не съм виждал до сега да засече

Пусни си някое клипче с лов да речем на слонове или носорози и виж колко професионални ловци ловуват с автоматични оръжия.

Полуавтоматите са хубави пушки,но вероятността от засечка е голяма,а свинският лов крие някои опасности.

Двуцевка задължително. Автомата има две предимства - едното е стрелба с куршум на по-далечно разстояние и повечето патрони. Недостатъците според мен са повече. Пушката е твърде дълга и неудобна за гората, имаш много патрони ама какво от това - ако не гръмнеш животното с първите 2 изстрела няма да го направиш и със следващите 3. Не можеш да избереш стрелба с различен патрон от първия зареден в автомата. И аз имах автомат и то Бенели ама го продадох точно заради тези недостатъци на автомата като цяло. Иначе оръжието е страхотно и стреля отлично с куршуми обаче за едро предпочитам карабината та така.

Към снаЙпериста

Голям "късметлия" си да присъстваш,лично, баш на такива "отговорни" засечки...и все от автомати.Аз пък съм свидетел на доста засечки на двуцевки на пилешки лов, но какво от това...?Лично имам и двете– надцевка Силма която ползвам на пилешки и полуавтомат Броунинг Феникс с който ходя точно на свински и водоплаващи!Повярвай, до сега не съм изпуснал нещо по вина на пушката...а, това за честите засечки на полуавтоматите са повече фолклор от колкото истина...Аиде, със здраве, че успамихме темата на човека!

Edited by emil5koff

за автомати ще мисля за другия сезон , сега и без това докато си оправя документацията ще свърши лова.то май ще стрелям с фаустито.Няма да прибързвам с нова пушка макар , че тая Иж-54 ми хареса, но 550 кинта за пушка 63г малко ме е страх да не се прецакам.Трябва също да инсвестирам в облекло поне добри обувки за начало .

Edited by Chacata

за автомати ще мисля за другия сезон , сега и без това докато си оправя документацията ще свърши лова.то май ще стрелям с фаустито.Няма да прибързвам с нова пушка макар , че тая Иж-54 ми хареса, но 550 кинта за пушка 63г малко ме е страх да не се прецакам.Трябва също да инсвестирам в облекло поне добри обувки за начало .

Наистина 550 кинта са молко множко, ако е добра и ти падне малко от цената става, но верно трябват дрехи и обувки ...а пък си имаш и ' фаусти' така че не бързай..

Паричките ми се струват много по нашенско за 100-200лв може да намериш доста читава такава. Иначе като модел оръжието е много здраво и на мен много ми пасва

Щом си се спрял на ИЖовка на тази цена,ела да ти дам един ИЖ 27 16 калибър.

Колега,забравяш личните ти изисквания които написа по-горе! Т.Е. Тежеста която желаеш и качество......колегите ти дават акъли според цената която си обявил,но няма да си доволен пак.....защото ще купиш нещо НА-или ПОД нивото,на самаото ти Фаусти!!!!.....Ако имаш претенции и желания за по-добро и леко,то стреляй си с това което имаш и когато събереш достатъчно пари си купи това,което ще те удовлетвори! Не събирай железа в касата,с идентична цена,тежест,качество.....просто няма смисъл! Три Жигулита,никога не се равняват на един Мерцедес! Поздрави!

Колега,забравяш личните ти изисквания които написа по-горе! Т.Е. Тежеста която желаеш и качество......колегите ти дават акъли според цената която си обявил,но няма да си доволен пак.....защото ще купиш нещо НА-или ПОД нивото,на самаото ти Фаусти!!!!.....Ако имаш претенции и желания за по-добро и леко,то стреляй си с това което имаш и когато събереш достатъчно пари си купи това,което ще те удовлетвори! Не събирай железа в касата,с идентична цена,тежест,качество.....просто няма смисъл! Три Жигулита,никога не се равняват на един Мерцедес! Поздрави!

За цената на един нов Мерцедес ще караш 20 нови Жигулита.В продължение на 20 години,всяка година ще си с нов автомобил,а след 20 години няма да ти е останал и спомена за Мерцедеса.

Но това ако мислиш практично. ;)

Ако искаш лека и прикладиста пушка си купи полуавтомат "АТА" ,те са леки , прикладисти и много симпатични ;) Има също така и двуцевки на същата фирма които са около 2 кила и нещо....