Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

КОЛЕГИ,видях на пазара новите ловни патрони на WINCHESTER! Представляват "3"съчми а след тях бренеке! Всичко това в една гилза! Някой има ли инфо за тях,впечатления на живо и въобще всякакво инфо!БЛАГОДАРЯ предварително!!!!

КОЛЕГИ,видях на пазара новите ловни патрони на WINCHESTER! Представляват "3"съчми а след тях бренеке! Всичко това в една гилза! Някой има ли инфо за тях,впечатления на живо и въобще всякакво инфо!БЛАГОДАРЯ предварително!!!!

Колега къде си ги гледал да ги видя и аз

В България има ли ги? Това за пръв път го виждам.и много ми е интересно какви попадения ще даде

В България има ли ги? Това за пръв път го виждам.и много ми е интересно какви попадения ще даде
има ги в Ст.Загора. днес ще ги пробвам и ще пиша!

... една от рекламите на последното изложени в НДК, бяха точно тези патрони (аз не можах да ги видя) но извода е, че се предлагат в БГ. От любопитство купих тези CENTURION, но не съм ги пробвал, а да ги коментирам не смея поради липса на "житейски опит". :icon_thumright:

post-14410-1287050864_thumb.jpg post-14410-1287051073_thumb.jpg

От кой магазин ги взе и на каква цена ? :icon_thumright:
при Тотьо на пазара:4,00лв. при новия ловен на втория етаж 4,70лв.

Благодаря за информацията ! Като пробваш каква група правят и колко им е пробивността, пиши и качи снимки, ще са от полза на всички ! :icon_thumright::drinks:

Тези патрони ги рекламират като патрони за самоохрана на дома и са за стрелба от близо. Не виждам защо трябва да се използват за лов. То си го пише на кутията на патроните в горния десен ъгъл MULTI-DEFENSE.

Търговците пак гледат да изкарат някой лев на тях това им е работата :icon_thumright:

Това пише фирмата за продукта си "When it comes to the safety of you or your family, choose the shotshell load that delivers a threat-stopping combination of two distinct personal defense technologies: the PDX1™ "

Edited by начинаещ

Точно с този "центурион", колега от нашата дружина уби 150кг нерез само с един изстрел от около 30 м през гъсти драки. Попадението е високо в гръдния кош странично, като дупката беше колкото да мине голямата сачма, а се оказа, че са минали 4 от малките през нея. Голямата или е излязла от другата страна или се е отклонила преди целта...

Сигурно е така но фирмата ги рекламира за самоохрана, а не за лов така че всеки да си прави сметката :pardon:

Центуриона и уинчестера са различни.

Уинчестера сачмите са пред куршума и колегата по горе е много прав ,за съжаление и аз си купих от тях но няма да рискувам да ги ползвам по време на лова.

Колеги,днес ги пробвах! В мишена горе-долу 80см. на70см. от 50м. само една от съчмите беше в мишената и то в ляво и горе на 20тина см. от центъра а вторият път от 30м. бренекето беше в центъра

а съчмите бяха както следва:

1-ва на 10h. на 25см.

2-ра на13h. на 30см.

3-та на14h. на 45см.

аз небих се доверил на тези патрони !!!! и наистина са за охрана на дома! това от мене!

НАСЛУКА НА ВСИЧКИ!!!!

1ва

Колеги,днес ги пробвах! В мишена горе-долу 80см. на70см. от 50м. само една от съчмите беше в мишената и то в ляво и горе на 20тина см. от центъра а вторият път от 30м. бренекето беше в центъра

1-ва на 10h. на 25см.

2-ра на13h. на 30см.

3-та на14h. на 45см.

аз небих се доверил на тези патрони !!!! и наистина са за охрана на дома! това от мене!

НАСЛУКА НА ВСИЧКИ!!!!

всичко това с BERETTA URICA свтулка 3

1ва

1-ва на 10h. на 25см.

2-ра на13h. на 30см.

3-та на14h. на 45см.

НАСЛУКА НА ВСИЧКИ!!!!

всичко това с BERETTA URICA свтулка 3

1ва

То и не би трябвало да има логично обяснение ако попадението бе добро. Какво ли още ще измислят за да взимат парите на хората

• 1 month later...

Точно с този "центурион", колега от нашата дружина уби 150кг нерез само с един изстрел от около 30 м през гъсти драки. Попадението е високо в гръдния кош странично, като дупката беше колкото да мине голямата сачма, а се оказа, че са минали 4 от малките през нея. Голямата или е излязла от другата страна или се е отклонила преди целта...

Поредно попадение с "центуриона" от същия колега. Голямата сачма беше преминала напречно през целия гръден кош и се беше спряла и смачкала в "калкана" от другата страна на около 120-130 кг нерез, но не намерихме от другите сачми. Изстрел от около 15-20м. Прасето изминава още 70м и пада. Извода според мен е, че патрона представлява по-скоро "сферичен куршум", който не знам колко ще е стабилен при допир с клонки.Интересно защо и в двата случая нямаше осезателни попаденя от дребните сачми!?... даже въобще липсваха....

какви са тези цени при вас??? Във Варна при Марина са по 2,30лв!

• 1 month later...

Поредно попадение с "центуриона" от същия колега. Голямата сачма беше преминала напречно през целия гръден кош и се беше спряла и смачкала в "калкана" от другата страна на около 120-130 кг нерез, но не намерихме от другите сачми. Изстрел от около 15-20м. Прасето изминава още 70м и пада. Извода според мен е, че патрона представлява по-скоро "сферичен куршум", който не знам колко ще е стабилен при допир с клонки.Интересно защо и в двата случая нямаше осезателни попаденя от дребните сачми!?... даже въобще липсваха....

Абе Глиганчо тея центурион ги гледах в youtube и пишеше на клипа,слъг,демек слъгова цев.Подкалибренили са какви са??? :blink::unsure:

Резултата на лице ли бе, ме интересува? :yahoo:

Абе Глиганчо тея центурион ги гледах в youtube и пишеше на клипа,слъг,демек слъгова цев.Подкалибренили са какви са??? :blink::unsure:

SLUG означава "куршум", а не "слъгова цев". Не мога да се съглася, че е точно куршум, защото представлява една сферична голяма сачма с диаметъра на КАЛИБРЕН куршум, зад която има 4 сачми с размера на 10/0 или 12/0(по-скоро на 10/0, защото са в един ред, а не 2х2). Не е предназначен за слъгова цев, защото по сачмата няма никакви нарези, които да я завъртят в нарезите на цевта.