Jump to content

Recommended Posts

АЗ КАРАМ ДВЕТЕ КРАЙНОСТИ VOLVO XC 90 И ЛАДА НИВА . МИСЛЯ ,ЧЕ ИДВАТА ДЖИПА ИМАТ СВОЯ СОБСТВЕН ЧАР . ЗАВИСИ КАКВО ТЪРСИШ НО МЕН ЛИЧНО И ДВАТА АВТОМОБИЛА МЕ УДОВОЛЕТВОРЯВАТ.

,

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

toyota land cruiser is the best 90 ne zabravqite 4e lineikite na Paris Dakar sa Toyota land cruiser . a pak i vsi4ko zavisi kolko e visoko grozdeto Toйота Ленд Крузер е най-добър 90 не забравяйте че

Posted Images

Guest svetlin_doktora
АЗ КАРАМ ДВЕТЕ КРАЙНОСТИ VOLVO XC 90 И ЛАДА НИВА . МИСЛЯ ,ЧЕ ИДВАТА ДЖИПА ИМАТ СВОЯ СОБСТВЕН ЧАР . ЗАВИСИ КАКВО ТЪРСИШ НО МЕН ЛИЧНО И ДВАТА АВТОМОБИЛА МЕ УДОВОЛЕТВОРЯВАТ.

,

Привет колега и Добре дошъл на клавиятурата ти има в ляво едно клавишче Caps Lock От него можеш да смениш шрифта на писане Успех :cool::(:)
  • 4 months later...
Проходимоста :mellow: Зависи и много кой и какво разбира под проходимост.Една машина колкото е по лека и бавна толкова е по проходима!Също е важно и ремонтнопригодноста на машината,цената на частите,консумативите,дали е капризна към горива,масла и подобни.Дали дава чести дефекти и какви са най често срещаните такива.Дали има части за нея навсякъде и дали не се чака за една част с месеци,дали въпроснат част е заменима с нещо друго и от друга марка.Защото има много машини за които частите са екзотика и е по лесно да си купиш картечница отколкото резервна част-за пример Хамър който колегата по горе е посочил като един от най проходимите :cool: .

Знам че много няма да се съгласят с тези неща които казвам-но това не променя с нищо нещата :)

zashto vsichki marki djipove,a i po mnogo mejdunarodni sastezania smeniat celia most s nosachi---toyota fj,land cruiser,daje i voennite--hummer1

ПИШИ НА БЪЛГАРСКИ!

Edited by NEMESIS
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Малко късно се включвам но да кажа, че изчетох доста инфо по интернет и като една от най здравите и най проходими джипки се оказа "Toyota Land Cruiser", но аз не съм се возил в такава и не мога да кажа категорично мнение!!! Там дето ловуваме използваме една УАЗ-ка и едно "Mitsubishi Pajero" (къса база), мога да заявя че Уаз-ката е велика машина, по всички форуми и сайтове има безпорни факти, снимки, клипове, мнения, че УАЗ наистина е най доброто, има си и минуси няма екстри, хидравлика, хубаво парно, но мисля че е най доброто решение, страшно съм впечатлен от нейните OFFRoad изяви и качества, дори сега съм в процес на издирване на такъв екземпляр и закупуване. :good:

Забравих да кажа че ходим и с СУБАРУТО на лов доста е добро но е малко нисичко, но за по леки райони мисля че е доста добър вариант!!! :drinks:

погледнато чисто технически Г класата е един от малкото

джипове които имат три блокажа което ще рече ,че и една гума

да зацепи и ще излезе

накои паджерота и тойоти го имат

за сомурай уазки и др. подобни не съм чул да имат

даже някои и никакви блокажи нямат / много хора

бъркат демултипликатора с блокаж/

така че най-проходими би трябвало да са горните модели

естественно говорим за късите им бази

разни уазки и сузукита са проходими защото са евтини и

собственниците им не ги пазят и като видят локва и дават газ

и я минават по инерция

ама всеки си харесва неговото

Забравих да кажа че ходим и с СУБАРУТО на лов доста е добро но е малко нисичко, но за по леки райони мисля че е доста добър вариант!!! :drinks:

Да. Аз от 4 години ходя с едно Subaru Justy. Още от първото качване по снега в ловния район останах учуден от зверската му ( като за лека кола) проходимост. То е късичко и широко, скоростите са къси и двойното се включва с копче на скоростния лост. Наистина, не е достатъчно високо , но в целия район има само 2 места. през които не може да мине. Кал, сняг- няма значение, само да не е много дълбок.

Имаше два случая. Веднъж беше дошъл колега от съседната група с Фронтера. Аз имах задачата да слезем с него до долу и после да се качим от другата страна на пусии. Още при слизането 3 пъти спирах да го чакам, а при качването 2 пъти се връщах и аха да го тегля- само срама ,че ще се остави на тази въшка го изкара от ямичката на пътя. После го спукаха от смях. А не е някой головодник, идвал е и с други коли, може да кара. Друг път имаше една бордова уазка , с малко кофти гуми. Кално беше. Като тръгнахме обратно, трябваше да се качи един баир с коловози и аз малко се притеснявах да не падна там, но си минах. Уазката си влезе в коловоза и по корем изкара нагора, на левия завой падна в коловоза на другия път , аз го заобиколих :) . След 50 метра спрях и отидох до тях : " искате ли да ви издърпам"

Оттогава някой като пита, дали може да се качим със Субаруто , отговорът е: "Ние уазките ги дърпаме, та...."

Та за по-лек терен направо си върши работа, с разход 8 газ отивам комфортно до мястото за лов, с 10-12 по баирите си се качвам в 80% от случаите, Сега такова може да се купи за няма 2К лева...частите са на хуманни цени с някои изключения.

Иначе като най-проходим при нас има славата ГАЗ- текезесарката на Румен Фела с тракторните гуми. Той ходи да вади всички затънали, и мен ме е вадил от дълбока до коляно кал.

Клип с телефона:

, в съвсем суров вид . На оператора му е за сефте, така че моля да го извините. Edited by metero

Мисля че трябва да добавим в графата да джипове и Субару :D ,защото и аз съм със Субару,но моето е Форестър,като гледам и други колеги ползват тези прекрасни машини,само който не се е качвал на Субару той не знае какво е усещането :drinks: Иначе като гледам темата досега се споменаваха почти само руски и немски машини,а каде забравяте прочутите японци?Като Нисан Патрол,Митсубиши Паджеро и др. изпитани марки ;)

toyota land cruiser is the best 90 ne zabravqite 4e lineikite na Paris Dakar sa Toyota land cruiser . a pak i vsi4ko zavisi kolko e visoko grozdeto

Toйота Ленд Крузер е най-добър 90 не забравяйте че линейките на Париш Декар са Тойота. А пък всичко зависи и колко е високо гроздето.

Това успях да разбера от текста ти.

В този форум се пише на КИРИЛИЦА!!!

Edited by TheBEAST