Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

mitkomitashki

Карти за навигации

Намерих един линк с много полезни топографски карти. Май са от военните. Навремето един познат имаше подобни, на които беше отбелязано всяко кладенче, пътека, поток и т.н. Тия още не съм ги свалил че не съм в БГ ама мисля, че на всеки могат да бъдат полезни. Ако е пускано се извинявам и може да го изтриете. Иначе е хубаво да има една тема с карти, пиратски софтуерни карти :rolleyes: и така нататък. Според мен са много полезни, било то и само за района в който ловуваме :rolleyes:

Карти

Редактирано от mitkomitashki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Страхотна тема и много полезен линк!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточняваме за каква навигация са картите (ако са за такава) защото са все различни.

Ето ви един линк за карти за TomTom:

http://www.gosu.ru/Treo650/

Парола за архивите: palmz

За тези карти има кракове за активиране но само за PocketPC (Palm) ако ги слагате на устройства от типа на Go/One и т.н. няма да станат. Имам познат който може да ги разкодира и да дава ключ за активиране - срещу 50лв на карта. Аз съм изпробвал способностите му и на моя TomTom GO съм сложил карта за Източна европа, има и БГ ! ..

Ето линк за карти от типа на Garmin навигациите:

http://85.187.55.115/gsm/GPS/

Парола за страницата: savich / 566111

Тук има и други полезни програмки за навигациите от този тип.

Тук има топографска карта на България и други подобни полезни нещица.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой го е сложил това "за Навигации" след Карти :rolleyes: Иначе тия карти са топографски ама не са български но са доста добри. Ще се пробвам да намеря от старите топографски карти на нашите военни. Те са най-яки. Има де що се сетиш ама бяха много секретни навремето :rolleyes: Иначе за ТомТом лесно се намират :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миташки, Кернел голямо благодаря. От мен при среща имате по една голяма. Няма да забравя. Наслука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, благодаря за линка, много полезна информация. Търся ги тези карти от години, но все ми казват че са секретни. Какво им е секретното след като ги намираш на Интернет така и не мога се светна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубави са ама как да намеря точно ти дето ми трябват

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Картите са натовски правени са за гърци и турци но са доста стари 55-70 година. Източника е Български - крадени от някой изрод (изменник) ;);):rofl: . Почти на всяка има надпис да се унищожи след ползване. Иначе стават - липсват някои населени места създадени след 60та но са добри за топография и общо познаване на района. Също така много труд е хвърлен от този дето ги е поместил с граници и т.н. Който се интересува как да намери тази дето му трябва да изтегли картата с надпис голяма около 10 мб и после да си избере по номер.

На слука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп още едни карти само че са към 4GB и са на торент файл в data.bg

Топографски карти - цветни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.topomaps.ru/europe/bulgaria.shtml

за ориентация на квадратите-http://www.cartographic.com/

=@ нещо не мога да захапя. дай повече инфо, моля.

отворих по точно изтеглих к-34-124-4 и ме прати в Албания.

Е и там ми се ходи на лов, ама няма как =@

наздраве

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: нещо не мога да захапя. дай повече инфо, моля.

отворих по точно изтеглих к-34-124-4 и ме прати в Албания.

Е и там ми се ходи на лов, ама няма как :AR15firing:

наздраве

Колега club_in дай по-точно инфо за достъп до руските карти на България!Как да стигна до тях ? :crybaby:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега club_in дай по-точно инфо за достъп до руските карти на България!Как да стигна до тях ? :rolleyes:

Ами цъкни на линка дето съм дал и сваляй :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

какво ще кажете да направим опит да установим каква територия от България покриваме членовете на този форум, пък защо не и зад граница. Самата територия може лесно да сметнем като сумираме по документи площите на дружинките ни /без дублиране/, но е по интересно да установим какво е разпределението.

Как мислите?

Може да се изнесе и като отделна тема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cartographic.com/xq/asp/bulgari...x/hub/index.asp

Увеличи в/у тази карта района който те интересува и ще видиш номерата на квадратите като тези които има на руския сайт,ако има проблем ми пиши за кой район се интересуваш и ще ти изпратя кои са номерата на квадратите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там пише:К-35-52-V,отговаря на К-35-052-3.tif на руския сайт/това е Стара загора/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знаели сайт със спътникови снимки или с директно спътниково наблюдение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карти като карти .Не разбирам защо толкова се въодушевихте. Та вие ако не си познавате района , по карти ли ще ловувате. Виж ,ако на тях бяха отбелязани и животните и тяхните легла друг въпрос

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петко има нещо вярно ама като тръгнеш да обясняваш на някой,който не познава района къде да застане е много нервиращо.С карта ще е монооого по-лесно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://ftp.domainbg.com/denislav/BG%20topo%2050K_RU/ ето ви още топографски карти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета търся карта за TomTom Navigator за телефон. Помогнете Цяла на България или на Пловдив. Пратете лично съобщение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване