Jump to content

Най-често срещани проблеми и тяхното отстраняване.

Guest marinhaker1287963872
 Share

Recommended Posts

Guest marinhaker

Реших да пусна една темичка с най-често срещаните проблеми по вашите джипове,слабите им места според вас и какви мерки взимате за тяхното отстраняване.

Edited by marinhaker

Guest marinhaker

За опел-фронтера са автоматичните хъбове,след доста подобрения по тях стигнах до заключението,че без ръчни няма да се размина.Доста хора са водили бурни дебати кой е най-добрия ръчният или автоматичният но завършека на спора се свежда до ръчният.Друго слабо място е тампона на скоростната кутия при голямо натоварване не издържат и те подлежат на ремонт някой ако се интересува мога да кача снимки.

• 1 month later...

Имам много странен шум при ускорение. Предполагам, че е от някой тампон. Моля, пусни схемата!

Колкото за другите слаби места - мога да напиша книга, но няма да сменя колата.

Guest marinhaker
Имам много странен шум при ускорение. Предполагам, че е от някой тампон. Моля, пусни схемата!

Какво точно се чува,ако е от тампон трябва да имаш голям луфт в скоросните лостове.При тръгване премърдват ли доста??

Като я натовариш по голям наклон пак ли се чува?

Виж двигателя дали е "пропаднал" задната част.

Guest marinhaker

След много огледи на тампона (изглежда едно от слабите места на фронтерата) видях,че именно посукването и най вече движението на горе и доло допринасят за неговото скъсване:

Guest marinhaker

Най-лесният начин беше да огранича хода който според мен е най- проблемен нагоре и надоло защото именно при стареене на гумата губи от свойте еластични качества и се получава следният проблем: триене на метал с метал,Точно това разтояние го запълних с парче от твърда гума и да ви кажа ефекта беше доста добър,Веднага намаля луфта на скоросния лост при тръгване

забелязах и нещо друго: двигателя в сравнение на други фронтери задната ми част беше провиснала а сега е изравнена с предната.

За по-сигорно тампона го залипих с лепило за всеки случай все пак има Вибраций и тн.

Вече изминах около 10 000км много яко натоварване в калта и нямам никакъв проблем

Guest marinhaker

Напиши за някои за които се сетиш.

Само ръчни хъбове!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

На моето Исузу слабо място са му каретата на дългия кардан - слагам само китайски от по 20кинта и карат не повече от година.

Другото слабо е акъла на пилота му. При къса база рекорда ми е : 9 човека и 5 кучета (имаше 2ма пасажери на задната броня) и говорим за кално и стръмно място , а не за шосе..................

• 11 months later...

Привет и от мен колеги. От дълго време съм читател на форума и наи-накрая се реших и аз да се включа в дискусийте, по точно да се обърна за съвет към притежателите на Opel Frontera. Аз съм голям почитател на off-road и мойта мечта винаги е била, да притежавам джип.Единственото нещо, което ми пречи до момента са финансовите средства.Надявам се,че в скоро време този проблем ще се разреши.Та да карам по същество.Прочетох доста информация, преминах през няколко марки джипки и в крайна сметка се спрях на Opel Frontera дълга база.Интересува ме,имат ли проблем с каретата на предните полуоски.Разговарях с няколко автомеханици и ми казаха, че често късали карета, които не били никак ефтини.Ако някой има информация,да сподели.

пп Ако темата не е на място,моля за извинение.

Guest marinhaker

Нямат проблеми с каретата.Единствено се късат когато излезе зегерката на полуоската от хъба,тогава при завой ъгъла на карето става по малък и тогава се къса!!Това,че фронтерата има слаби полуоски и дифове са митове,бъди спокоен.За информация полуоската на фронтерата е с 5-6мм по дебела от полуоската на УАЗ!!! :rolleyes:

Мерси за инфото колега.Така получих отговор и на другият въпрос, който ме притесняваше - за слабите дифове на Фронтера.Явно нещата опират до предназначението на автомобила, начина на експлоатоция и не на последно място до ''експлоататора''

• 1 year later...
Мерси за инфото колега.Така получих отговор и на другият въпрос, който ме притесняваше - за слабите дифове на Фронтера.Явно нещата опират до предназначението на автомобила, начина на експлоатоция и не на последно място до ''експлоататора''

Колеги кажете къде да си намеря ръчни хъбове нови или втора ръка или ако знаете някои да ги прави . Защото мойте вече св прецакаха . Става вапрос за Фронтера 2.8 тди 97г.

• 8 months later...

Напиши за някои за които се сетиш.

Здравейте колеги.И аз имам проблеми с моето кампо ,но по-скоро с ръждата на шасито и умувам върху два варианта-смяна със здраво или кърпене.Споделете мнения

• 1 month later...

эдравеите имам провлем сас рарнотоне топли а само наи слабото работи пр нормално эагрял от 90гр на радяторчето и 2 маркуча са толкова топли че несе пипат и няма мн хубаво топло

• 3 weeks later...

карам монтерей от 4 години не го заменям за друг джип.Няма место където да не съм отишъл.Проблема който съм имал до сега скъсана носеща греда на скоростната кутия.Не ми работи и километлажа но не го отчитам като проблем.

• 1 month later...

Колеги ,имам проблем!Някой може ли да ми каже има ли разлика в карданите на исузу и фронтера ,както и м\у бензинова и дизелова версия.Счупи ми се предния кардан и неискам да купувам на сляпо ,а после да си го блъскам в главата :drinks:

• 5 months later...

колеги търся ресор за опел фронтера къса база заден десен моля ако някои има да пише