Jump to content

"ЛИФТ НА ФРОНТЕРА"

Guest SIGMA1287963896
 Share

Recommended Posts

Колеги,ако някой е повдигал Фронтерата си - моля нека опише как и по какъв начин?Засега само питам но предварително да ви каже,че моята е КБЗ-94г.и я "обработих" за има-няма 25лв.и подскочи с 5см.По късно ще ви пусна и снимки,естествено ако има интерес към темата?

Guest marinhaker
Колеги,ако някой е повдигал Фронтерата си - моля нека опише как и по какъв начин?Засега само питам но предварително да ви каже,че моята е КБЗ-94г.и я "обработих" за има-няма 25лв.и подскочи с 5см.По късно ще ви пусна и снимки,естествено ако има интерес към темата?

Как я повдигна с нови обеци ли?

Пусни някоя снимка.... :rolleyes::p

Edited by marinhaker

колега виж моята как е направена ако те интересува нещо ще ти обясня

Добре изглежда!Ама този ДБЗ модел не е ли на тросиони отпред и отзад,които само е нужно да се натегнат и готово?Иначе ме интересува,как е повдигната ако си правил нещо по джипа,кокво е то.Особенно ще ми е интересно да видя нещо което не знам - защото човек винаги има какво още да научи да научи!За лебедката не е нужно да пишеш,та :rolleyes: зи екстра я знам!

Edited by marinhaker

Guest marinhaker

Колега evgeni turboto,позволих си да ти редактирам написаното понеже не беше на български и е трудно разбираемо, правила на форума :rolleyes::p

за повече информация относно езика на писане тук!!

Видях че фронтерката ти е с малатеста кобра NT-1 доволен ли си от тях?

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

AZ SKORO MOITE RESORI GI 6PRENGOVAH VDIGNASE S OKOLO 10 sm.

АЗ СКОРО МОИТЕ РЕСОРИ ГИ 6ПРЕНГОВАХ ВДИГНАСЕ С ОКОЛО 10 см.

Edited by kernel
Пиши на кирилица с изкл. Caps-Lock !!

Guest marinhaker
AZ SKORO MOITE RESORI GI 6PRENGOVAH VDIGNASE S OKOLO 10 sm.

АЗ СКОРО МОИТЕ РЕСОРИ ГИ 6ПРЕНГОВАХ ВДИГНАСЕ С ОКОЛО 10 см.

Да,но шпренгването решава проблема временно.След известно време пак се изправят затова с планките става по-добре според мен :D

• 4 weeks later...

здравейте всички щастливи собственици на Фронтери,ако може да ми обясните как да повдигна моята, която е '97-ма и е с пружини отзад,а също как я повдигате отпред

Благодаря предвариително!

Guest marinhaker

Ако е с пружини се подлагат тампони,от пред с каквое (по принцип е тросионно окачване) ако е тросион просто натягаш болтовете и си готов

да... ,подлагаш,натягаш.... и с какво компенсираме свиването на предните колела и промяната на геометрията.... ??????

намерих в НЕТ-а специален SUSPENSION KIT който повдига с 3" ( инча) но се сменяват горните носачи задните пружини реактивната щанга и 4-те амортисьора за скромната сума от $7..-800 :bulgar:

Guest marinhaker

Моята я повдигнах с 10-20см специялно за от пред натегнах тросионите,след като отидох на стенд видях ,че геометрията не се е променила за от зад съм с ресьори тоест цял мост на който се поставят допълнителни планки там и да искаш да промениш геометрията неможе да стане (важи за цели мостове)

Някой пробвал лие да качи ресъорите над задния мост ?Те заводски са отдолу и ебават клиренса .

Guest marinhaker
Някой пробвал лие да качи ресъорите над задния мост ?Те заводски са отдолу и ебават клиренса .

до сега несъм чул но

коклко сантиметра ще спечелиш като преместиш моста под ресьора?

до сега несъм чул но

около 9 см.това го правих на едно самурайче.мерихмего как ще стане и на фронтера.

Guest marinhaker
около 9 см.това го правих на едно самурайче.мерихмего как ще стане и на фронтера.

Да но нали знаеш,че има засечка където да центрира моста в ресьора,а от доло няма как го направихте?

до сега несъм чул но

копирахме захвата на обратно става доста лесно стига дати се занимава.

Не само че така ще се дигне джипката , но и ресорите са най ниското и' място (те и ушите на амортисьорите) , направо се влачат по земята .

• 3 months later...
да... ,подлагаш,натягаш.... и с какво компенсираме свиването на предните колела и промяната на геометрията.... ??????

намерих в НЕТ-а специален SUSPENSION KIT който повдига с 3" ( инча) но се сменяват горните носачи задните пружини реактивната щанга и 4-те амортисьора за скромната сума от $7..-800 :)

Дай ми линк,ако можеш,или ми кажи от къде е този кит.

• 3 weeks later...
обаче това е на новият модел,стария е с много по различно окачване

комплекта има и за ресори и за пружини.моята е със старото купе но е с новото окачване.

на страницата на CALMINI в комплекта има и за ресорното окачване http://www.pureisuzu.com/pickup.htm

Edited by magnuuummm