Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Каква лебедка да си купя?

Recommended Posts

Guest marinhaker

Колеги дайте малко инфо за лебетките,марки модели защото искам да си купя.Прочетох в темата "Лебедките на Vromos" и нещо май не ми допадна.

• 2 weeks later...
Колеги дайте малко инфо за лебетките,марки модели защото искам да си купя.Прочетох в темата "Лебедките на Vromos" и нещо май не ми допадна.

Аз бих те посъветвал да си намериш механична а ако нямаш възможност за такъв монтаж на джипа-тогава хидравлична.

Guest marinhaker

Под механична имаш предвит с ел. двигател?За хидравличната се отказах прекалено скъпа е.Добавяне и на хидравлика и работата се осложнява.

Под механична имаш предвит с ел. двигател?За хидравличната се отказах прекалено скъпа е.Добавяне и на хидравлика и работата се осложнява.

Нали знаеш, ефтините неща излизат скъпи. Аз така си купих от китайските дървета, но я продадох навреме. Предполагам новия й собственик е доволен защото я монтира на самурай :bulgar:. Сега съм с Superwinch 9000 и съм мн. доволен. Между другото на тази марка има няколко модела хидравлични...

Имам в предвид не с ел.двигател а такава лебедка с механичен привод от раздатката-ако разбира се има такъв вариант за монтаж на джипа.

Guest marinhaker

Нямам привод от радатката,но да ли ако се хване от раздатката ще може ли да се използва и скороста на джипа едновременно с лебедката?

Edited by marinhaker

това ще е доста интерестно. виждал съм хидравлични но механична само на уаз. вариянта за ветеринарните служби. те имат изведен вал за помпа пръскачка за обезпаразитяване.

Нямам привод от радатката,но да ли ако се хване от раздатката ще може ли да се използва и скороста на джипа едновременно с лебедката?

Щом нямаш привод на раздатката или поне изход за привод не можеш да сложиш механична лебедка.Поне не може да се монтира без сериозни преправяния според мен.

На някой машини има изход на раздатката за Ком(Кутия Отбор на Мощност)и след монтажа на този ком там на него се зацепва кардан който върти редуктора на лебедката.

Скороста на джипа при този вид лебедки не можа да се ползва-лебедката може да се вкючи само когато раздатката на джипа е на неутрал-тогава се включва Ком-а от ръчката.

А за какъв джип става дума?

ако този ком е на неотрал от каде взима движението. щях да съм съгласен с теб ако взима движението от първичния вал на скоростите. ако скоростната кутия е вкл. а раздатката е на неутрал муфата изключва вала на скоростите и няма предаване на движението в предавките на раздатката.

ако този ком е на неотрал от каде взима движението. щях да съм съгласен с теб ако взима движението от първичния вал на скоростите. ако скоростната кутия е вкл. а раздатката е на неутрал муфата изключва вала на скоростите и няма предаване на движението в предавките на раздатката.

Не е Ком-а на неутрал-а раздатаката.Когато се сложи от лоста на неутрал самата раздатка-тогава от Ком-а който си има и той лост се включва и предва движението.Дори и на неутрал раздатката-в нея се въртят доста зъбчатки и при монтиран Ком-той взима движение от една от тези зъбчатки.

Ето снимка на стандартен Ком:

newkom.jpg

Edited by NEMESIS
  • 4 years later...

това не е оригинален ком а правен

Сигорен ли си .То тия железа се прават наистина .Не се раждат .

А колега от къде може да се закупи такъв КОМ ?

За каквъв джип ти требва само ком ли ти трябва ? другите железа имаш ли ги.

това не е оригинален ком, а правен

Браво бате ти позна 3 мнения имаш тук в форума и то шаблони . Според твойте твърденя направи някаква база за сравнения разликата от правения този по горе от снимката и оргиналния според твойте вижданя.

Есента си сложих лебедка WARN 9.5-HP и съм много доволен до момента , не че я ползвам толкова много :) но имаме едно две извадени прасета от дерета и няколко пъти съм дърпал други колеги сега в големите снегове .До момента без забележки .

Здравеите колеги ,имам доста те6ка ма6ина,около 3 тона,каква лебедка би се справила.Видях едни дето ги дават за 10 000 паунда и се захранват от акомулатора,дали 6те вар6ат работа?

Здравеите колеги ,имам доста те6ка ма6ина,около 3 тона,каква лебедка би се справила.Видях едни дето ги дават за 10 000 паунда и се захранват от акомулатора,дали 6те вар6ат работа?

Здравей Колега значи колата щом ви е 3 тона т.т. даните на лебетката на първо важе теглителната сила трябва да е поне 7 тона колкото повече толкова повече по добре. При по голямо окопаване или затъване на джипа ползвайте политпас иначе вараиятноста да омре лебетката или источника на ток е тварде голяма .

Есента си сложих лебедка WARN 9.5-HP и съм много доволен до момента , не че я ползвам толкова много :) но имаме едно две извадени прасета от дерета и няколко пъти съм дърпал други колеги сега в големите снегове .До момента без забележки .

Здравей Колега голями ша са тия прасета където ги теглите с 5.5 тона лебетка майтап важно е че я ползвате по предназначение и НАСЛУКА

Здравей Колега значи колата щом ви е 3 тона т.т. даните на лебетката на първо важе теглителната сила трябва да е поне 7 тона колкото повече толкова повече по добре. При по голямо окопаване или затъване

благодаря колега ,мое ли по подробно обяснене за саотно6ението тегло/сила на лебедката и как е правилно да се ползва този полиспас.Лаик сум по отно6ение на това.

на джипа ползвайте политпас иначе вараиятноста да омре лебетката или источника на ток е тварде голяма .

Здравей Колега голями ша са тия прасета където ги теглите с 5.5 тона лебетка майтап важно е че я ползвате по предназначение и НАСЛУКА