Jump to content

Nissan Patrol 2.8 Td

Guest mario1287963906
 Share

Recommended Posts

Аз имам тъкъв звер и е проходим много.Кажете си и вие мнението за този офролдар

post-2053-1287996604,65_thumb.jpg

post-2053-1287996604,68_thumb.jpg

Edited by mario

Аз имам тъкъв звер и е проходим много.Кажете си и вие мнението за този офролдар

Коя година е твоят звяр. аз съм хвърлил око на един 91г. но изглежда малко по другаче. скъпи ли са р.

частите и намират ли се лесно.

• 3 weeks later...

И аз карам нисан патрол 2.8 тд,91 г,но резервната гума ми е от долу и много опира.

В купето няма място да я прибера,защото съм монтирал клетка за кучета.

дайте идеи как да го повдигна малко,но с по малко средства.

и каква лебетка е подходяща за него-тежи 1880 кг по талон.

Иначе съм доволен,много е мощен и проходим,макар че няма блокажи.

Адаш здравей,

Много готина джипка имаш, Патрулите са ми лична слабост :D

Резервната гума най-лесно я слагаш отгоре на тавана, един багажник за 100тина лева и си готов.

2ри вариант е да си направиш стойка отзад на панта, ако не се сещащ как мога да издиря снимки или да ти драсна една рисунка.

Каза си 91 година и подозирам си модела с ресори, купешки лифт кит струва доста парици, почти колкото един старичък Патрул :p, някой шпренгват ресори, но ефекта твърдят, че не е дълготраен...ако си на пружини което ме съмнява, там е по-лесно и по-евтино...

Или си вземаш ресори нови по здрави или си правиш сам(поръчваш да ти направят от заготовка), по София има няколко места не знам как е по Пловдивско...

Много поздрави,

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА КОЛЕГИ!!!Желая Ви много здраве,пълен портфейл и много ловна слука.В процес съм на търсене на тази незаменима машина Нисан-Патрол ,но от Вашето компетентно мнение искам да знам 2,8 ТД или 3,3 - каква е разликата в поддръжката.До сега незаменим другар в лова ми бе ГАЗ-69 с мотор Волга 24-10-88год. с четиристепена кутия от УАЗ-469 и тракторни гуми 7.50 х 16 - страхотия,но всеки път ме ползват за пътна помощ все да дърпам или да вадя някой и лова ми отива на ....... та най-малко съм дърпал Нисаните,което идва да каже че Нисана си е Нисан.

• 2 weeks later...
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА КОЛЕГИ!!!Желая Ви много здраве,пълен портфейл и много ловна слука.В процес съм на търсене на тази незаменима машина Нисан-Патрол ,но от Вашето компетентно мнение искам да знам 2,8 ТД или 3,3 - каква е разликата в поддръжката.До сега незаменим другар в лова ми бе ГАЗ-69 с мотор Волга 24-10-88год. с четиристепена кутия от УАЗ-469 и тракторни гуми 7.50 х 16 - страхотия,но всеки път ме ползват за пътна помощ все да дърпам или да вадя някой и лова ми отива на ....... та най-малко съм дърпал Нисаните,което идва да каже че Нисана си е Нисан.

Нисан Патрол К 160 3.3ТД или 4.2-

1.Двигател-долен разпределителен вал,редова горивна помпа Бош,турбина-вечна,масло 9литра картер+300гр филтър.Кога ще го умориш???Мой приятел продаде неговия на 870000км без да гори масло.

2.Окачване-4 ресьора -нормално 4 листа,специалното изпълнение(автоматични хъбове)6 листа.Шаси-3 мм.стоманени греди,амортисьори-предни от НИСА,задни от УАЗ-469комплекта за 80 лв.,предница-всичко на гресьорки-хебели,накрайници,обеци,ябълки на мостовете-общо 14 с карданните.-гресираш на 6 месеца и забравяш-нищо не сменяш.

3.Скорости и диференциали-ако не останат без масло-ще те преживеят-много хубави бавни-супер проходимост без разни измислени блокировки,ръчна спирачка на задния кардан-много помага.

4.Гуми-205/75/R16-помпене-предни 1.8-2 атмосфери,задни -3 атм.написано е вътре в жабката.

5.Електрическа система-24 волтова 2 акумолатора Х85 или 75 амперчаса,подгревателни свещи оригинални NGK-по 64 лв парчето-словнски ИСКРА 12 лв парчето-безгрешни.Алтернатор възможна замяна с от КАМАЗ.160лв нов.

6.Консумативи-семеринги на полуоски предни гресосъбирателни (ябълките)-от УАЗ469.конусни лагерчета на предни главини-Москвич 412,лагери на главините-Вазовски заводи.

7.Екстри-автоматични хъбове,сваляем хардтоп

8.Недостатъци-сравнително груба возия в сравнение с SUV паркетниците ,спартански интериор,усещане за камион.Трябва да се следят водните съединения,като остареят почват да текат и има много случаи на прегряване поради глупост.Иначе си върви с 145-150 км по асфалт и няма наклон без завои,който да не може да изкачи на 5-та предавка.10Х

• 2 weeks later...

ами и аз станах собственик на такъв :p само 4е моя е 2,8тд. 91год. отпред на главините пише automatic hub,което малко не ми е ясно,кажете нешто пове4е за този камион,заштото за първи път карам джип,и въобште не съм в 4ас,и какво трябва да правя за първо време,какво трябва да гледам по него,нешто да не се с4упи :rolleyes: снимки по късно

ами и аз станах собственик на такъв :p само 4е моя е 2,8тд. 91год. отпред на главините пише automatic hub,което малко не ми е ясно,кажете нешто пове4е за този камион,заштото за първи път карам джип,и въобште не съм в 4ас,и какво трябва да правя за първо време,какво трябва да гледам по него,нешто да не се с4упи :rolleyes: снимки по късно

Automatic hub-автоматични "ключалки" на главините.Предимства-пускаш и изключваш двойното без да слизаш от колата. Недостатък-скоро ще ги смениш с ръчни... При истинския офроудър е такава съдбата на автоматичния хъб. За да караш по-дълго с автоматичните, не забравяй като изключваш двойното да дадеш няколко метра на задна, докато чуеш прещракване

Guest marinhaker

Виж тук:

Хъбове!!!

Виж тук:

Хъбове!!!

да мерси много,ами утре ште се занимавам да ги 4истя,сам мисля 4е ште се справя,нали не трябва да се маха колелото,то е на шестограм гледам и ако се развие ште могат да се извадят пружини и там другите работи за да ги по4истя,казват 4е с грес не трябвало да се маже штото замръзвала и като загрее от натискане на спира4ката,инъ4е можело да става проблем,а аз в4ера забелязах 4е като карам се 4ува едно престъргване зна4и престъргва спира пак престъргва спира тва е постояно като карам,като пусна двоиното и спира,с4ува ми се 4е е отпред в дясното колело,някои ако има идея да свирка 4е се шашкам,и маслото в диференциялите е като бозъ такова на мехур4ета кафяво,съштото като бозъ,и казват 4е не трябвало да е така,казваите ако не трябва да е така да го сменям,и с кво масло е наи добре да се кара както и в дифовете така и за двигателя 4е и него ште сменям?ааа и друго ми казаха 4е трябвало задния диф с едно масло а предния с друго не като марка ами като гъстота?

Това за даванвто назад е вярно,но не е необходимо никакво прещракване да се чува-има си лапма 4Х4 и датчик на диференциала,като изключи си загасва.Абе аз толкова години го карам тоя Патрол и не съм имал случай да не ми включи предното а съм го топил доста в калищата на авджилъка.

да мерси много,ами утре ште се занимавам да ги 4истя,сам мисля 4е ште се справя,нали не трябва да се маха колелото,то е на шестограм гледам и ако се развие ште могат да се извадят пружини и там другите работи за да ги по4истя,казват 4е с грес не трябвало да се маже штото замръзвала и като загрее от натискане на спира4ката,инъ4е можело да става проблем,а аз в4ера забелязах 4е като карам се 4ува едно престъргване зна4и престъргва спира пак престъргва спира тва е постояно като карам,като пусна двоиното и спира,с4ува ми се 4е е отпред в дясното колело,някои ако има идея да свирка 4е се шашкам,и маслото в диференциялите е като бозъ такова на мехур4ета кафяво,съштото като бозъ,и казват 4е не трябвало да е така,казваите ако не трябва да е така да го сменям,и с кво масло е наи добре да се кара както и в дифовете така и за двигателя 4е и него ште сменям?ааа и друго ми казаха 4е трябвало задния диф с едно масло а предния с друго не като марка ами като гъстота?

Ето това никак не ми хареса с тая "боза" в дифовете.най-вероятно имаш изтървали семеринги на полуосите и оттам като като я къпят по-често машинката си пийва водица.Нивото на диф.масло високо ли беше??на равно място като отвиеш пробките трябва едва да протича,няколко капки.Провери ли си маслото в скоростите и раздатъка?Същото ли е на цвят или си е нормално??Иначе няма претенции Патрола за масло-обиконовено трансмисионно Е90 ли беше или нещо такова.Понякога при гресиране с механична гресьорка се получават

гафове-прецаква семерингите с налягането на греста и тя отива в диференциала,като създава налягане и като развърташ пробката му може да те цапардоса по носа-като тапа от шампанско.Тогава задължителна смяна на семеринга и на маслото.

Това за даванвто назад е вярно,но не е необходимо никакво прещракване да се чува-има си лапма 4Х4 и датчик на диференциала,като изключи си загасва.Абе аз толкова години го карам тоя Патрол и не съм имал случай да не ми включи предното а съм го топил доста в калищата на авджилъка.

Ето това никак не ми хареса с тая "боза" в дифовете.най-вероятно имаш изтървали семеринги на полуосите и оттам като като я къпят по-често машинката си пийва водица.Нивото на диф.масло високо ли беше??на равно място като отвиеш пробките трябва едва да протича,няколко капки.Провери ли си маслото в скоростите и раздатъка?Същото ли е на цвят или си е нормално??Иначе няма претенции Патрола за масло-обиконовено трансмисионно Е90 ли беше или нещо такова.Понякога при гресиране с механична гресьорка се получават

гафове-прецаква семерингите с налягането на греста и тя отива в диференциала,като създава налягане и като развърташ пробката му може да те цапардоса по носа-като тапа от шампанско.Тогава задължителна смяна на семеринга и на маслото.

не ве то 4.4то си работи и лампата си светва,предното си вклю4ва,абе в понеделник съм се разбрал с маистора да сменя ангренажи,ролки,масла,и т,нт. а искам да попитам сега този модел патрул как се води съштия като този е с съштите мига4и,аве еднакъв е?Y260 ли е? :rolleyes:

някои знае ли на колко трябва да зарежда генератора?заштото моя зарежда 14.9 и маистора ми каза 4е презарежда?

някои знае ли на колко трябва да зарежда генератора?заштото моя зарежда 14.9 и маистора ми каза 4е презарежда?

Абе аз нали ти казах,че ще се набуташ с тоя испански Патрол.Ако бяха цвете нямаше да ги продават по 2 за лев.Освен това Т-дизела 2.8 е най-шибаното изпълнение,понеже е за Нисан -Лаурел-лека кола,нито е здрав ,нито въртящия момент е като за джип,ама ти стуки, не слушаш .Аз да не съм толкова извън нещата ,че да се будалкам,винаги съм казвал това,което мисля ,зная и мога.Само за дреболии сега може да брадясаш.

• 4 months later...
  • 10 months later...