Jump to content

Нива без характерните вибраций от раздатката

Recommended Posts

• 1 month later...
Ето една идея от Руснаците как може да се направи Нивата по тиха и без излишни вибраций от раздатката:

i-203.jpg

Подробно е обяснено всичко как става тук:

http://nivabest.narod.ru/

А легенда към този фотос няма ли :unsure:

• 1 year later...

Статията за тихата нива завършва с нещо от рода: "Тихая Нива нет!" Доста се порових из статиите на руския форум, още когато карах Нива, и това беше твърдението на екипа от инженери, решили да направят Нивата "тиха".

Всъщност Нивата си е Велика кола и въобще не ти е нужно да бъде тиха. Просто трябва да го имаш впредвид преди да си я закупиш. А и не може.

Това обаче, въобще не може да свали реномето и цената на тази кола.

Просто трябва да си достатъчно аскетичен, да не се нуждаеш от удобства, а да е важно за теб да стигнеш до набелязаното място - на всяка цена. Тогава Нивата се явява сериозен конкурент на много по-сериозни машини.

Никога не слагай газ.

Това разваля Нивата.

И кожата на шофьора. Става на петна.

Добре е да се чете преди да се пише!В форумите в Русия има няколко поне на мен известни клуба САМО за Лада Нива.Нивата може да няма вибрации и шум от раздатката-това е съвсем реално и достижимо-просто се правят необходимите опори на раздатката и се маха гуменото каре-прави се моноблок скорости и раздатка и проблема нет.

Карал съм Нива с години и знам какво може и какво не-добра е и сериозно проходима,евтини и достъпни части масово ги има нявсякъде и се ремонтира сравнително лесно.

За газта не съм съгласен-само на газ съм карал и никакви проблеми.

Интересно е следното че в България всеки плюе по Нивата,пише и говори каквото му хрумне,чул-недочул и чел непрочел-но основното е че има твърдения от нашенци че Нивата не става-което да го твърдим ние дето не произвеждаме нито една кола Българска е смешно мнооооооого.Всъшност ние не само кола ами и лопати вече не прозивеждаме-което е още по жалко. :):)

Edited by NEMESIS
  • 1 month later...

намерих пълно описание на това устройство',монтирах го и наистина няма чак толкова големи вибрации в раздатката но пък се получава някакъв резонанс в купето.И задължително трябва преди да се монтира да се центрова раздатката

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

предварително трябва да се центрова раздатката, да не се променя нормалното и положение по вертикала след монтажа на устройството

• 3 months later...
предварително трябва да се центрова раздатката, да не се променя нормалното и положение по вертикала след монтажа на устройството

Предлага ли се някъде това устройство? Колко струва и лесно ли се монтира?

• 2 weeks later...

Здравейте, дайте малко инфо, как да се центрова раздатката. Наложи ми се да сменя скоростната кутия, съпроводено с неколкократно сваляне на раздатка, кардани, гумено каре и т.н. Сега си върви Нивката, но се получават особено гадни звуци на определени обороти. Убеден съм, че е нещо свързано със синхрона между двете кутии, преди да сменя скоростната и да разбутум раздатката тоя шум го нямаше.

• 1 year later...

Виждам че темата е от повече от 1 година не е бутвана сега знае ли се нещо ново по този въпрос ? къде се продава това нещо дето я прави по тиха как се казва отзиви пари всичко ми е любопитно благодаря ви предварително!

Карал съм Нива с години и знам какво може и какво не-добра е и сериозно проходима,евтини и достъпни части масово ги има нявсякъде и се ремонтира сравнително лесно.Но за шума няма ли го няма да е Руския войн Лада НИВА!Няма шум Не е Нива!

Карал съм Нива с години и знам какво може и какво не-добра е и сериозно проходима,евтини и достъпни части масово ги има нявсякъде и се ремонтира сравнително лесно.Но за шума няма ли го няма да е Руския войн Лада НИВА!Няма шум Не е Нива!

Добре ами попринцип за кво става дума можеш ли да ми убесниш кви са тия подобрения за обезшумяване и след това ще те питам къква лебедтка мога да и сложа

Вибрациите както е обяснено се появяват от раздатката и характерното и закрепване към купето ....като остарее бабичката и ламарините се скапят ,става сериозно положението и е мъзможно да се стигне и до скъсване на тампоните държащи раздатката .....аз лично преодолях тези два проблема с рама , нещата се подобриха ,без вибрации ...е имам няколко проблема ,но със сигурност при първа възможност ще ги реша ....Рамата направих от винкел, размерите се свалят на място преди да се свали раздатката .... :beach:

• 1 year later...

Позабравена тема .... ама и на мен взе да ми се тресе нивичката , та да попитам .... има ли ефет от "третият тампон " на раздатката или не.

Просто проверете и заменете карданите. Вибрациите се появяват не само от разбити карета, а най-вече от износване шлиците. Как се познава дали са разбити? Хващате кардана в мястото на съединяване и се опитвате да нарушите правата линия с възвратнопостъпателни движения. Ако успеете, значи е за смяна. Въпреки няколкото разновидности на карданите, които се продават/ с гресьорки на кръстачките, без гресьорки на кръстачките/ всички имат възможност за гресиране на шлицовото съединение/ служещо за компенсация на кардана по дължина/. Ако не сте уверени кой кардан създава шума и вибрациите можете да ги сваляте един по един като ползвате за движение блокажа на диференциала. Гориво от това няма да спестите/има много писано по темата/. Ако тампоните на раздатката не са разбити и подът не е изгнил ще остане да ви дразнят само шумът от мотора и скоростната кутия:) Ако ви се дават пари за синтетични масла, и той може да се сведе до минимум:)

Иначе ако тръгнете по пътя на рами,реконструкции и т. н. неизбежно стигате до извода да смените марката:)

Просто проверете и заменете карданите. Вибрациите се появяват не само от разбити карета, а най-вече от износване шлиците. Как се познава дали са разбити? Хващате кардана в мястото на съединяване и се опитвате да нарушите правата линия с възвратнопостъпателни движения. Ако успеете, значи е за смяна. Въпреки няколкото разновидности на карданите, които се продават/ с гресьорки на кръстачките, без гресьорки на кръстачките/ всички имат възможност за гресиране на шлицовото съединение/ служещо за компенсация на кардана по дължина/. Ако не сте уверени кой кардан създава шума и вибрациите можете да ги сваляте един по един като ползвате за движение блокажа на диференциала. Гориво от това няма да спестите/има много писано по темата/. Ако тампоните на раздатката не са разбити и подът не е изгнил ще остане да ви дразнят само шумът от мотора и скоростната кутия :) Ако ви се дават пари за синтетични масла, и той може да се сведе до минимум :)

Иначе ако тръгнете по пътя на рами,реконструкции и т. н. неизбежно стигате до извода да смените марката :)

Имаш една голяма ракия от мен !

Благодаря :drinks: