Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Мнение за Rav 4 - десен волан

Recommended Posts

10 см!! нямаш ли проблем с каретата?

Не, Никакви! Но понеже джантите от долната страна се наклониха на вътре (като на татра), трябваше да и се направи реглаж на гумите. А иначе ако е толкова вдигната, стабилноста си е същата. Разлика им в максималната скорост. Вече не е 175км.ч, ами 170км. (не че е карам така, но е пробвах веднъж преди и след :rolleyes: )

Днес ще и направя снимки с просфета от долу и ще ги кача довечера :drinks:

Че те вашите данеби да нестават,единствено на мойта плюса е че в голямата кал върти тези гуми добре,докато на другите щее малко по трудно а и конете са и 165-173 така и немога да кажа на 100% но се е правила само за Япония от 96-97г.и двигатела е втора поколение 3S-GEМоже би след пристигане на колегата с неговата която е 170кс произвотсво 98г ще стане малко по ясно за мен.Но колите са си супер макар и 129кс също много добър двигател и мощен за това купе.

Пристиган ли вече Равката на колегата и с какъв двигател точно се оказа че е? :drinks:

Пристиган ли вече Равката на колегата и с какъв двигател точно се оказа че е? :drinks:

Оказа се че двигателя има проблем и затова взе автоматик дълга база,я вземи и снимай на твойта от доло монтажа на газовата че ми е любопитно расположението което си направил.

Оказа се че двигателя има проблем и затова взе автоматик дълга база,я вземи и снимай на твойта от доло монтажа на газовата че ми е любопитно расположението което си направил.

Днес ще направя снимка на газовото и лекото изменение на ауспухувата система. :drinks:

с какви газови ги карате? има ли проблим с обикновенната или по-добре газов инжекцион ? :)

с какви газови ги карате? има ли проблим с обикновенната или по-добре газов инжекцион ? :)

Аз карам с газов инжекцион, защото такъв ми изпадна за 500лв. А иначе и обикновенно става :good:

Аз карам с газов инжекцион, защото такъв ми изпадна за 500лв. А иначе и обикновенно става :good:

Ето снимки на газовата бутилка. Тя е 35л и влиза точно на мястото на задния ауспух. Нейното ниво е доста по на високо от диференцияла, така че няма как да бъде ударена от някой камък или дънер. Това до сега не ми се е случвало. А отзад бутилката бива предпазвана от гредата на теглича.

post-23059-0-08796300-1300965153_thumb.jpg

Ето снимки на газовата бутилка. Тя е 35л и влиза точно на мястото на задния ауспух. Нейното ниво е доста по на високо от диференцияла, така че няма как да бъде ударена от някой камък или дънер. Това до сега не ми се е случвало. А отзад бутилката бива предпазвана от гредата на теглича.

И още една:

Пс. Съжелявам че размера на снимките е толкова голям

post-23059-0-87423900-1300965288_thumb.jpg

И още една:

Пс. Съжелявам че размера на снимките е толкова голям

Ето снимк на Ауспуха

Това е най удачния вариянт за успуха. Тръбата не мже да излиза назад, поради газовата бутилка (небива да духа срещу нея) :pardon:

post-23059-0-85250700-1300965518_thumb.jpg

Ето снимк на Ауспуха

Това е най удачния вариянт за успуха. Тръбата не мже да излиза назад, поради газовата бутилка (небива да духа срещу нея) :pardon:

Забравих да спомена че предното гърне си е оригиналното, а задното от Рено.

Ето задната ми пружина от преден амортисор на мерцедес S- класа (перфектна е! ) :good:

post-23059-0-89418700-1300965724_thumb.jpg

Ето задната ми пружина от преден амортисор на мерцедес S- класа (перфектна е! ) :good:

И последни 2 снимки от крайния резултат. Бутилката която виждате е 1,5л. от минерална вода. Колата е с около 3 см. над бутилката и е така под цялото дъно на колата :yahoo:

post-23059-0-70119900-1300965878_thumb.jpg

post-23059-0-22509500-1300965894_thumb.jpg

ходих да гледам една рав 4-ка и всичко много ми хареса, само има един шум като и дадеш газ. все едно лагер или ламаринка! на ниски обороти го няма ! случвало ли ви се е на вашите? предположения какво може да е?

ходих да гледам една рав 4-ка и всичко много ми хареса, само има един шум като и дадеш газ. все едно лагер или ламаринка! на ниски обороти го няма ! случвало ли ви се е на вашите? предположения какво може да е?

Имах идентичния случай с моята. Оказа се че е дна предпазна ламаринка на ауспуха. Тя се намира след колекторите, малко след първата кривка за назаде. Това е един вид предпазен кожух който пази ауспуховата тръба от кал и мрасотия. Когато поизгние се откача тук таме и придава много неприятен резонанс по цялата кола (яудех се доста от къде се чува). Това е една проста ламарина, която спокойно можеш да премахнеш и без да е заменяш с каквото и да е.

Ппредполагам че е това.

мерси много колега!!!! :):) идваш ли към софия обади се да почерпя за ценните съвети!!

мерси много колега!!!! :):) идваш ли към софия обади се да почерпя за ценните съвети!!

Ще го запомня :drinks:

• 3 months later...

Колега, Тойотката има ли шаси ?

Колега, Тойотката има ли шаси ?

Не колега, Тойотата (рав 4) няма нито шаси, нито мостове( а и не и липсват :) ). Това е прави доста по лека, следователно и пъргава. Само да споделя че вече я имам от 2 год. Карам я всеки ден по асвалта и редовно в гората. Ремонти никакви не се е налагало да и правя, освен необходимите консумативи: масла, филтри, накладки, ремък итн. :rolleyes:

Някой да е правил разни модификаций по равката си и ако е така какви?

Споделяйте, та да се учим един от друг :drinks:

Не колега, Тойотата (рав 4) няма нито шаси, нито мостове( а и не и липсват :) ). Това е прави доста по лека, следователно и пъргава. Само да споделя че вече я имам от 2 год. Карам я всеки ден по асвалта и редовно в гората. Ремонти никакви не се е налагало да и правя, освен необходимите консумативи: масла, филтри, накладки, ремък итн. :rolleyes:

Мерси за бързия отговор . :good:

• 8 years later...
На 22.03.2011 г. at 20:15, filipe708 написа:

Ами колега, лифта си го направих сампо следния начин:

ОТЗАД: на джипката, сложих предни пружини от на мерцедес S-класа. Диаметъра и ф-ито са идентични, само отрязваш 3 витки. Това са много здрави пружини, тъй като му носят цялото предно окачване (Пружините си влизат в конусовидни легла, така че няма как дя излязат или разместят). Тях ги купих комплект от една авто-морга за 100лв. Сложих и (нови) по дълги амортисйори. Те са Немски и най дългите който стават за тази цел. Цената им е 100, лв + прахозащитните комплекти. (по късно ако искаш мога да ти дам марката и серийния им номер)

ОТПРЕД: Върху тампоните на оригиналните (предни) амортисйори поставих по още един тампон. те си лягат перфектно един върху друг. Единствената промяна е че избих старите болтове (по 3 на всеки, които се държат на шлици), поставих по дълги + втулки които да стабилизират тампоните помежду им. ЦЕната на нови тампони (2 броя) е 90 лв.

Когато си набавиш всички тези неща, работата е около 2 часа.

Ако някой около Варна иска да види на живо как изглежда, ще му я покажа н адраго сърце :drinks:

Колега,проекта ти ми хареса много.Супер се е получило.Пружините от каква s-класа са?