Jump to content

съвет за двигател

илиян дд
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги попаднал съм във следната ситуация,имам г-класа без двигател и скорости модела е w460 230ге подарък ми е но двигателя и скоростите са свалени всичко друго е там и е във перфектно състояние.Искам да и поставя дизелов мотор който да е по нов здрав и икономичен колата няма да се използва за тжък офроуд а за всекидневно ползване.Моля за съвет писал съм и по други форуми но нямам кой знае какви отговори.

Варианти за евтин и добър дизел са:

1. ОМ 603 300ТД 147 к.с. от W124. Непретенциозен и здрав. Вече може да се намери и за под 2000 лв. със скорости.

2. 250ТД 125к.с. отново от W124. 5-цилиндров, здрав и икономичен. Повече подхожда на къса база.

3. 290ТД от Е-класа (W210), Спринтер, обикновено 120 к.с.

4. Атмосферни дизели 300 или 290, съответно 113/95 к.с. Най-евтини и здрави, но тромави. Ако не бързаш те устройват.

Не се отказвай и от бензините- много евтино можеш да намериш 280/300 бензин от W124. Разхода не е особен проблем с тази цена на газта (2,5 пъти<дизела).

Успех и ако нещо не е ясно питай.

Моля за извинение още не мога да се справям да отговарям където трябва бях написал че се интересувам от 290тд и 250тд но незнам къде се побликува отговора.Ако някой има наблюдения и за 300тд да пише какво да очаквам от тези двигатели нещо като чести проблеми и характеристики,както и за подходяща скоростна кутия ръчна искам да е.

Най-добра е кутия от Г-класа, но ще падне борба със свързването и с двигателя, т.е. съединител, камбана, маховик. Виж тук: http://4x4abc.com/G-Class/transmissions/getriebe.html

Друг вариант- оригиналната (която е с двигателя) механична от W124 и Спринтер, пробвано е- издържа!

Ако Мерцедесовият двигател не е издухан няма да имаш абсолютно никакви ядове. Това са може би най- здравите и издръжливи дизели изобщо.

Намерих си кутия 717 439 от w463 става ли но незнам кой от двигателите да търся все още никой не е писал какви впечатления има за тях няма ли някой който да е слагал 290тд да каже какво може този двигател.

тук във сайта има г-класи със сменявани двигатели 300тд 147кс. може ли някой да ми каже разхода им изисква ли смяна на окачването отпред.

Здравей, мойта е 2.5тд с оригиналните скорости от W124. Никакви проблеми с насаждането на скоростите и мотора, разхода е 11-12 на 100км дълъг път и около 14 на 100км градско. Преди беше 2.3 бензин.

• 2 weeks later...
Здравей, мойта е 2.5тд с оригиналните скорости от W124. Никакви проблеми с насаждането на скоростите и мотора, разхода е 11-12 на 100км дълъг път и около 14 на 100км градско. Преди беше 2.3 бензин.

Здравейте колеги,

Аз имам Г280. Голяма ламя е и направо не ми се кара с този мотор.

Как маже да се регистрира в КАТ ако се смени мотора с дизелов?

Нали в номера на шасито има и информация за типа на двигателя.

Как се оправяте после в КАТ?

Благодаря предварително

Здравейте колеги,

Аз имам Г280. Голяма ламя е и направо не ми се кара с този мотор.

Как маже да се регистрира в КАТ ако се смени мотора с дизелов?

Нали в номера на шасито има и информация за типа на двигателя.

Как се оправяте после в КАТ?

Благодаря предварително

Технотест за смяна двигател и вида гориво. Цената варира в зависимост от общината, а и почти сигурно трябва да даваш "бакшиш", ориентировъчно 300-500лв за всичко. Имаше някаква врътка, че ако този модел двигател се слага фабрично на модела автомобил, технотеста минава по-опростено. Гадна и неприятна работа..., въпреки, че ако няма да продаваш колата, можеш и да не оправяш документите.

Edited by GELEND

• 7 months later...
Guest maro1994
Здравейте колеги попаднал съм във следната ситуация,имам г-класа без двигател и скорости модела е w460 230ге подарък ми е но двигателя и скоростите са свалени всичко друго е там и е във перфектно състояние.Искам да и поставя дизелов мотор който да е по нов здрав и икономичен колата няма да се използва за тжък офроуд а за всекидневно ползване.Моля за съвет писал съм и по други форуми но нямам кой знае какви отговори.

имам мотор със скорости 320 бензин от цлк обурудван мотор и скорости цена 2300 лева