Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
banjo

Изпитание 4х4 Шумен 2009

Recommended Posts

Център на състезанието- Хотел Шумен. http://www.hotelsh.ro-ni.net/

За участници и гости на състезанието са договорени следните цени:

Легло в 1/2 стая- стандартна

Нощувка без закуска - 20лв.

Единична стая - 30лв.

Легло в 1/2 стая- стандартна с климатик

Нощувка без закуска - 30лв.

Единична стая - 40лв.

Легло в 1/2 луксозна стая

Нощувка без закуска - 50лв.

Единична стая - 85лв.

Доплащане за закуска - 5лв.

Алтернативни места за пренощуване:

Хотел Замъка- намира се на "горната" улица срещу хотел Шумен,

на 500м. http://www.zamakbg.eu/

Парк-хотел Кьошковете- намира се на 1 км. от центътра на

състезанието в парк Кьошковете. http://www.kyoshkove.com/

Може да правите деректни резервации на телефеоните на хотелите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Както знаете всяка година Изпитание 4х4Шумен е било

едно от най-посещаваните офроуд събития на годината.

За наша най-голяма радост и публиката става все

по-културна, възпитана и образована относно поведението си

на и извън трасето. Все пак всички правим това за ваш и наш кеф.

Моля и тази година да спазим традицията,

4х4 ШУМЕН 2009 да премине успешно без инциденти

и нелепи ситуации, които могат да застрашат всички нас.

Цитирам ви ПРАВИЛНИКА за ПУБЛИКАТА, засягащ

МЕРКИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ! от официални сайт на изпитанието.

http://www.4x4shumen.ro-ni.net/4x4H_...page/fans.html

Моля да се запознаете с него.

МЕРКИ ЗА БЕЗОПАСТНОСТ :

Етап 1 се състои от навигация!

Екипажите трябва да преминават през различни препядствия,

маркирани или не, да търсят свободно пътят си и да използват

техники за изваждане на автомобила си.

Умоляваме всички, да не паркират автомобилите си на места,

където биха предизвикали опастна ситуация

или да попречът на екипажите да преминават

по пътищата без препядствено!

Не оставяйте децата си без надзор!

Спирачният път на автомобилите е много голям!

Големият протектор на гумите хлърля кал,

камъни и отломки на голямо растояние!

Наблюдавайте от безопастно растояние!

Не посочвайте и не спирайте автомобилите

по време на тяхното движение!

НЕ ОПЪТВАЙТЕ ЕКИПАЖИТЕ!

Етап 2 се състои от затворени трасета,

с голяма трудност и ниска скорост,

където основен фактор е баланса на автомобила!

Умоляваме, не навлизайте в трасето обозначено с ленти!

Следвайте инструкциите на съдиите, организаторите.

Ако автомобилът се преобърне, моля не помагайне,

а се отдръпнете. Това ще улесни работата на екипажа

сам да извърши необходимите действия за да продължи по трасето

и няма да бъде дисквалифициран подари вашата помощ!

Гумите на автомобилите са много агресивни

и могат да изхвърлят почва ( кал, камъни, пръст )

на голямо растояние! Не стойте зад автомобилите,

изпитателите рядко имат останали здрави огледала за обратно

виждане!

При използване на лебедка моля не се намесвайте,

не помагайте на екипажа за да опъне въжето,

стойте на растояние по голямо от дължината на опънатото въже!

Етап 3 се състои в затворено трасе със скоростно преминаване

на препядствия, където основен фактор е малкото сцепление

и големият спирачен път на автомобила!

Умоляваме не пресичайте трасето ако в него има автомобили!

Стойте на безопастно растояние задължително извън трасето ограничено от ленти!

Не оставяйте децата си без наблюдение!

Ако автомобил има трудности при преминаването на дадено

препядстие, не му асистирайте по никакъв начин!

Нека опазим България Чиста!

Бъдете разумни и не изхвърляйте отпадъците си на земята!

Съберете ги и ги изхвърлете на определените за това места!

Благодарим за разбирането!

МЕСТА ЗА НАБЛЮДЕНИЕ:

Желаещите да наблюдават на живо изпитанието ще могат да намерят

информация единствено на старта на изпитанието - хотел Шумен !

Благодаря Ви !

За информация може да се обръщате към , Силва ПАнайотова,

тъй като директора и трасе-координатора по подразбиране

подготват последните Н-километри....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос-Изпитание да се чете като състезание или не?Нужно е разяснение понеже в автоспорта никъде не се намира термина "Изпитание".

Изпитанията се правят на техника с спец предназначение на специални полигони

Намирам че е нужно разяснение по темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имам въпрос-Изпитание да се чете като състезание или не?Нужно е разяснение понеже в автоспорта никъде не се намира термина "Изпитание".

Изпитанията се правят на техника с спец предназначение на специални полигони

Намирам че е нужно разяснение по темата.

Трасето на състезание където има препятствия само по себе си е полигон а автомобилите са специално подготвени така че......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така като гледам в интернет пространството-май такова състезание ли е,изпитание ли е-май няма да го има защото няма състезатели,изпитатели.Хората си организираха разходка вместо да правят изпитания :good::good::):)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз така като гледам в интернет пространството-май такова състезание ли е,изпитание ли е-май няма да го има защото няма състезатели,изпитатели.Хората си организираха разходка вместо да правят изпитания :good::good::):)

Ти не гледай какво пише в "..... .com" състезание ще има. Можеш ли да си представиш че организатора на разходката /Сашо/ е поискал споразумение от организатора на Шумен 2009 за да не разочарова публиката.

Като разбраха че не могат да предложат качествен продукт на разходкаджиите нали се сещаш къде ще отидат хората. Едно е да се пуснеш в едно истинско състезание със екстремите в състезателно темпо а съвсем друго е да обикаляш като преял кон по полетата на гр.Шумен. Има още две седмици до състезанието и ще видиш какво ще стане. Повечето от състезателите които традиционно обичат да карат в шуменското състезание ще са там. "Компетентната публика" дето пък ще ходи на разходката както и самата разходка е организирана от злоба но ще им изиграе лоша шега.

Така че Данчо бъди спокоен за състезанието,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е интересно кой къде ще отиде-интересно е ще има или няма да има състезание?Състезание не се прави с 3-5 джипа все пак.

Аз доколкото чета из нета такова май няма да има по простата причина че няма кой да кара-имало 3-ма записани само :):)

Редактирано от NEMESIS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само ми е чудно защо се правиш на умен.

Изобщо не трябва да ти е чудно,защото не се правя.По скоро ти се правиш на умен ми се струва.

Някой ще напише ли списък с записалите се досега в изпитанието/съсетзанието/?До момента дори и на сайта няма никъде информация кой се е записал за участие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Изобщо не трябва да ти е чудно,защото не се правя.По скоро ти се правиш на умен ми се струва.

Някой ще напише ли списък с записалите се досега в изпитанието/съсетзанието/?До момента дори и на сайта няма никъде информация кой се е записал за участие.

Престани с глупостите ,направи се на мъж и не влизай в тон с разходкаджиите. Това кой се е записал си е инфрмация само на организатора. Ти какво ,искаш да публикуват списъка а онези които предприеха анти кампанията да си изиграят козовете. Айде без тази информация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Престани с глупостите ,направи се на мъж и не влизай в тон с разходкаджиите. Това кой се е записал си е инфрмация само на организатора. Ти какво ,искаш да публикуват списъка а онези които предприеха анти кампанията да си изиграят козовете. Айде без тази информация.

Мдаа,май само в България може да се случи нещо такова-един се опитва да организира състезание а друг се опитва да го провали :)

Защо по дяволите ги има тия изцепки в малка България дето я има я няма 100 състезателни джипки?Манталитета на Българина винаги е бил такъв-"не е важно аз да съм добре-а Вуте да е зле",много кофти найстина.Не познавам организатора както и не познавам повечето от разходкаджийте но това да някой да се опитва да провали състезание говори много лошо наистина :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мдаа,май само в България може да се случи нещо такова-един се опитва да организира състезание а друг се опитва да го провали :)

Защо по дяволите ги има тия изцепки в малка България дето я има я няма 100 състезателни джипки?Манталитета на Българина винаги е бил такъв-"не е важно аз да съм добре-а Вуте да е зле",много кофти найстина.Не познавам организатора както и не познавам повечето от разходкаджийте но това да някой да се опитва да провали състезание говори много лошо наистина :)

Благодаря за разбирането.

Вчера участвах в проверка на малка част от трасето и само мога да кажа ,че тези които дръзнат да се впуснат в надпреварата ще изпитат душевен оргазъм. Като имам наблюдение от този малък участък от трасето в който бях оставам безмълвен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“4x4 ШУМЕН 2009”

- „ОФ-РОУД” изпитание

Организирано от:

БФАС

Община Шумен

АСК”Стари столици”- Шумен,

СПОРТЕН КЛУБ „4х4 Н”- Шумен

Програма на „4х4 Шумен 2009”

03 Декември 2009 (четвъртък):;- от 17:30ч. до 21:45ч. - Официално преглед на документи, приемане такси за участие.

- от 17:45ч. до 22:00ч. – административен и технически преглед на документи и автомобили ;

- от 22:10ч - Брифинг и запознаване на правилника - всички членове на екипажа е задължително да присъстват!

04 Декември 2009 (петък):

- 08:00ч. - Техническа конференция, раздаване на пътните книги;

- 09:00ч. - Старт на изпитание: навигация, етап 1- около 200км. Старт през 1 мин., минимално време за преминаване на трасето 6 часа;

- 19:00ч. - Затваряне на етапа;

- 21:00ч. - Резултати, брифинг за следващия ден;

05 Декември 2009 (събота):

- 9:00ч. - Старт траяли, етап 2;

- 21:00ч. - Резултати, информация за следващия ден;

06 Декември 2009 (неделя):

- 10:00ч. - Старт - скоростен траял, етап 3.

- 16:00ч. - Награждаване

*Организаторът си запазва правото да променя програмата на състезанието поради метеорологични усложнения.

Допълнителнителния правилник е утвърден от БФАС и публикуван на официалния сайт на състезанието.

Който се съгласява с правилата: заявява и участва по законния ред.

Добре дошли са всички фенове на "офроуда", семкаджии, разходкаджии и т.н.

Молба,

от Кирил Панайотов - изпълнител по организиране и провеждане на

" 4х4 Шумен"

към всички пишещи в този форум

прочетете:

-условията за участие в "Кировото състезание", макар то от години е под патронажа на: Община Шумен, БФАС, СК "4х4Н" и др.,

-те се публикуват с малки корекции минимум 11 месеца преди събитието

-там има и законовия начин за корегиране не само мои грешки.

- състезанието е извън РЕПУБЛИКАСКИТЕ ШАМПИОНАТИ.

УЧАСТИЕТО Е ПО ЖЕЛАНИЕ, никого не съм убеждавал до сега да участва в "4х4 ШУМЕН"

Исус е казал на тълпата, която желаела да накаже блудницата: който се мисли за безгрешен да хвърли камък по блудницата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека администратора или модераторите да изтрият последните два поста на АЛЕКСМОТЪРС от темата Изпитание 4х4 Шумен 2009 понеже не са за това място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите на alexmotors и последният коментар на banjo-са преместени в нова тема:

http://www.naoffroad.com/forum/index.php?showtopic=2591

Всичко което има да се каже-да се казва там относно разходката!

Моля в тази тема да остане само информация и писане относно Изпитанието!

Благодаря за разбирането!

Редактирано от NEMESIS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Привет

Взимам отношение защото познавам лично banjo и не мога да кажа че е лъжец.

Какво трябва да се подразбира под това-"дефиницията за АРУГАНТНОСТ"?

Не му обръщай внимание, този КОМПЛЕКСАР се стреми да се самоизтъкне във всичките форуми по офф-роуд. Понеже тук още никой не му обръща внимание е решил да се включи неподготвен. Какво ли може да очакваш от едно бивше ченге макар че то такива бивши няма.

Редактирано от banjo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво намерение да се занимавам с мероприятието на К.Панайотов,но не мога да позволя на з...като теб да пише глупости по мой адрес и над 200 души ,които ме подкрепиха.

А всичко което пишеш е плод на болния ти мозък,който не помага с нищо на Шумен4х4 и с малуоунните си постове ти навреди най много на Киро.

А днес сме 01.12. къде е списъка ?

П.П. Не бих променил нищо от горе написаното и ако някой го редактира може да изтрие и регистрацията ми от този форум,за радост на Благой., самовлюбено ко.... непонасящо другомислещи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат(alexmotors @ Dec 1 2009, 20:10) *

За лъжата ,след като мине състежанието , ще пусна аудиозаписа на разговора ми с Киро, а преценка за достоверност или лъжа е коментара на Banjo ще оставя на Вас четящите.

Добрата атмосфера на форума е хубаво нещо , ако си говорите за любов.Но появи ли се другомислещ и не споделящ Вашето верую става лошо.А форума е иненно място където всеки споделя свободно,дори и нелицеприятното.

Аругантност е нещо в което бях обвинен( от Благой в друг форум) и дадох дифиниция на думата с нагледно пояснение ,на други хора отнасящо се за Благой. А имено как той като съсезател/рядко случващо се/ умишлено възпрепятства преминаване на конкурентни автомобили седнал на трасето в рибарски стол, след което триумфира като победител.Дали победата му е била сладка или това е АУГАНТНОСТ ? Такова ли трябва да бъде поведението на ГОЛЕМИЯ ОФРОУДЪР на трасето или се изявява като ГОЛЯМ само на монитора пред непознаещи "подвизите" му съфорумници?

Може би ще получа отговор ,за душевната удовлетвореност от постъпката си,от самия Благой?

Ти пък кога стана голям състезател когато смени Самурая с Мерцедес-а ли и когато синът ти е казал че "Са почнали да ви забелязват чак като сте взели Г-то на Терзиев" това са твои думи които силно ме впечетлиха. Аз поне не парадирам че съм "ГОЛЕМИЯ ОФРОУДЪР" и че съм лицензиран към БФАС състезател. Аз участвам в такива мероприятия за да се забавлявам. За това къде съм седнал ,да те питам ,Ти бил ли си там за да пишеш глупости. Съдиш за нещо от една манипулирана снимка и се включваш неподготвен. Ти изобщо знаеш ли в кой от трите дни на въпросното състезание станахме първи. Ааааа Ти май беше единия от онези които ме обвиняваха че познавам трасето. Нали на калпавия моряк водораслите му пречат или в случайя На калпавия офф-роудър дърветата ,калта и камъните му пречат.

Ама нали заради това направихте тази неопределена Скоростна,Разходка,Състезание,Бойкот,Банкет и т.н.

Защо не пуснеш записа сега,то от бивши ченгета аман бре. Що не пишеш по въпроса как ти си поискал срещата с г-н Панайотов и какъв е бил разговора. Нали си правил запис като "доносниците",дай да чуем ама да е преди състезанието.

От тук на татък нали знаеш:

...........Убий простия с мълчание................................

Редактирано от banjo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не му обръщай внимание, този КОМПЛЕКСАР се стреми да се самоизтъкне във всичките форуми по офф-роуд. Понеже тук още никой не му обръща внимание е решил да се включи неподготвен. Какво ли може да очакваш от едно бивше ченге макар че то такива бивши няма.

Eй, лайно трябваше да разреша на Този Комплексар да ти смачка главата на Шумен.А на всичките му приятели да ти наритат мазния задник.ТИ седеше като мижетурка по масите на Разходкаджийте.Варна е малка така,че си мери приказките.Валя.

Редактирано от alexmotors

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сори колега ти само си мислиш ,че познаваш Баньо.

Вие госпожо от къде ме познавате така добре че да ме коментирате в публичното пространство,случайно да не сте имали връзка с мен (Недай боже).

С последното писано от вас разбрах ,че сте и неграмотна, която се прави на оригинална.

Съжалявам съпруга ви, винаги съм имал добро отношение към него през годините които съм го познавал ама явно не е виновен човека а жената до него.

За заплахите срещу мен много благодаря, и аз ви обичам. :) записал съм си ги и ако се случи нещо с мен ще знам от кого е :) Тези дни много заплахи получих индиректно ама никой нямаше смелоста да ми ги каже в очите явно ги е страх. Така поне съм застрахован.

с обич; Б. Петров-Банджо

Редактирано от banjo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове