Jump to content

Дайте мнение!

Recommended Posts

С какво да започна да тунинговам Дефендъра?малко инфо 20 годишен,2,5 тд,за сега няма нищо,мисля да започна с халогенки на капака http://www.mm-4x4.com/defender---bonnet-po...ghts-2995-p.asp

Edited by vmv_bmw
Guest svetlin_doktora
С какво да започна да тунинговам Дефендъра?малко инфо 20 годишен,2,5 тд,за сега няма нищо,мисля да започна с халогенки на капака http://www.mm-4x4.com/defender---bonnet-po...ghts-2995-p.asp

Привет колега какво си искаш да направиш по твоя автомобил по мотора или външно :rolleyes::excl:

Здравей колега,ами за сега искам да започна външно,то незнам има ли шанс да се направи нещо по двигатела,питам защото не разбирам,пък и не съм механик искам да си стегна машината за мен,иначе имам план да търся новиат двигател тд5 ама това по нататък,за сега мисля да сложа тези халогенки за зимата

• 2 weeks later...
Честито колега за придобивката.

За какво ще се ползва джипа за: разходки в свободното време или за лов?

Мерси колега,джипа определено се ползва за лов,но не и за състезания.Пътя докато се искача на равното е доста стръмен,пък и не разбирам мн от офроад затова питам и имам план малко по малко да го оборудвам за тежък терен>Благодаря предварително :rolleyes:

Слагаш си едни добри гуми за кал и това е.Няма голям смисъл от много доработки.

Съгласен съм ама и една лебедка ще е полезна за да не натоварва диференциалите като закъса някъде.

• 4 months later...

Ако ще е за гората сложиму ,,Кобри,,-не по широки от 235-без забележки са за такав терен.Щом не си маниак на тема офроуд няма смисал да го повдигаш той дефендара си е достатъчно висок,и задалжително един здрав булбар-аки имаш възможност и лебедка-друго не ти трябва,а вместо халогени менте му сложи 2 бойни фара от Ем Тел Бе-със гладкото стъкло дето са и със 100 ватовите крушки светят много по добре-и да не забравиш да пуснеш снимки да видим какво си направил ;)крик си търси оригинален от Газ 53-механични са

Edited by BG+

За съжаление го карах така през изминалия сезон,поради финансови причини неможах да свърша много.Разбрах,че KUMHO-то не са за подценяване,за напред ще заложа на различна шарка и размер гуми.Надявам се за другият сезон да съм по подготвен благодаря ;)

post-3386-1287996659,4_thumb.jpg

Дайте мнение за крик,че съм с един 15 тонен.Благодаря ;)

Вземи си крик Hi-lift,но оригинален не китайски и ще си много доволен :D

С него може освен да вдигаш също и да буташ или теглиш.

Малко ще се отклоня от темата-но бих искал да добавя нещо за лебедките специално.

Лебедката не е вездесъща,не се минава навсякъде с лебедка.Много от продавачите ще ви кажат че като си сложите лебедка сте едва ли не с проходимоста на Мтлб но това съвсем не е така разбира се.

Масовите китайски лебедки са пълни боклуци разбира се-стават за разходки и някое състезание по 30 км на ден :D

Онова което обаче търговците не казват е че-като се сложи лебедка трябва да се сложи специален алтернатор,специален акумулатор и това не включва боклуците на оптима.

Следващото е че окачването няма да понесе тежината на лебедката и джипа почва да кълва муцуната.Единици са джипките дето понасят тази тежина и те са на ресьори но и там се подлага лист допълнителен.Логично че като почне да забива муцуната се сменя и окачването-няколко хиляди лева :o

Алтернатора който би подържал акумулатора без да му прави постоянни цикли зареждане разреждане е от порядъка над 1000 евро само алтернатора-мога да пусна и линкове дори-у нас няма такива алтернатори и малцина са тези които и на снимка дори са ги виждали.

Акумулатора който пък издържа на лебедката постоянно не да се дръпнеме в месеца веднъж на неделна разходка-такъв акумулатор е и той една добра цифра-около 1300-1800 лева.

Въобще сметката е леко плашеща ;)

И в крайна сметка това е подготовка за скитане из пустошта дето у нас я няма.В нас е достатъчен един крик и едни добри гуми.СЪщо и вериги.Няма гума която да върви колкото веригата-няма такава и на кал и на сняг.

Та най добре гуми някакви добри,един крик,лопата и това е.Или нормални гуми и вериги,крик и лопата.

И нека не забравяме че не сме нито на състезание тип Ладога нито на война-винаги може да се заобиколи 5 км и да се стигне до целта :)

Благодаря за мнението ви,щях да питам теб за тези гуми http://www.pneu-4x4.fr/boutique/?p=product...p;sName=Brutale , тоест двуомя се между тях модела крос и доставяли ги някой в бг???За крикове гледах тези ама незнам кой да избера http://www.famousfour.co.uk/foursport/hilift.php също и лебедки има всичко ама аз кат не разбирам,хубавото е че частите си ги вземам от англия и цените не са тройни.За лятото сам поръчал части и вече почти всичко е сменено.Ето и линк за лебедките http://www.famousfour.co.uk/foursport/winches.php ??? ;) благодаря много

Е то тръпката е не да заобиколиш а да се набуташ в най големия филм,но за лебетките си напълно прав-алтернатор и акомулатор задалжително се сменят а цените са предизвикващи инфаркт ;)

Благодаря за мнението ви,щях да питам теб за тези гуми http://www.pneu-4x4.fr/boutique/?p=product...p;sName=Brutale , тоест двуомя се между тях модела крос и доставяли ги някой в бг???За крикове гледах тези ама незнам кой да избера http://www.famousfour.co.uk/foursport/hilift.php също и лебедки има всичко ама аз кат не разбирам,хубавото е че частите си ги вземам от англия и цените не са тройни.За лятото сам поръчал части и вече почти всичко е сменено.Ето и линк за лебедките http://www.famousfour.co.uk/foursport/winches.php ??? :D благодаря много

Гумите тези в Френския сайт са едни от най сериозните за мене гуми които съм виждал до сега и са перфектни стига да можеш да си ги докараш от там :o

Криковете коити си дал в линка са оригинални на Hi-Lift.Оригинала се познава по това че тръбата на дръжката се вади-а на ментетата е заварен.Освен това оригинала има и лепенка с надпис Hi-lif и други означения,има и лепенка по дръжката/тръбата/Имах и китайски и оригинален-оригинала вдига много по леко и много по добре от китайския.

Моето мнение е че лебедка не ти е необходима-но натам ти си решаваш разбира се :)

Иначе тези лебедки на Warn са добри и мисля че не са ментета въпреки че ен разбирам кой знае колко от лебедки ;)

Edited by NEMESIS

Благодаря много за отговора.Това трябва да значи че никой не ги кара в бг?Сигурно който и от двата крика да избера ще ми свърши работа,предполагам по дългия.Аз и бес това лебедката ще я оставя за накрая,ако въобще взема.А нещо което пропуснах да те питам:какво мислиш за тея шнорхели да ли подобрява работата на двигатела? http://www.famousfour.co.uk/foursport/snorkels.php ;)

Благодаря много за отговора.Това трябва да значи че никой не ги кара в бг?Сигурно който и от двата крика да избера ще ми свърши работа,предполагам по дългия.Аз и бес това лебедката ще я оставя за накрая,ако въобще взема.А нещо което пропуснах да те питам:какво мислиш за тея шнорхели да ли подобрява работата на двигатела? http://www.famousfour.co.uk/foursport/snorkels.php :D

Аз поне не съм виждал някой да кара у нас с такива гуми.Много хора в Русия карат с тези Френските и чувам само добри отзвиви за тези гуми ;) За крика разбира се че трябва да вземеш най дългия защото караш голям джип и има място много :) Освен това дългия крик 60 инча вдига бая повече и разликата с късите в цената е нищожна :)

Шнорхела не знам и не съм убеден доколко подобрява работата на двигатела-аз мисля че не я подобрява но това е мое мнение разбира се.Тези шнорхели на сафари пласмасовите са малко ташак работа-както всичко що е от пласмаса-почти съм сигурен че се правят в китай.За Дефендера има оригинален шнорхел метален-предвиден за него-отгоре е с една шапка като на трактор подбна която също е метална-ето го на снимката по надоло

Това доколкото съм запознат е най добрият шнорхел за Дефендъра.На твое място бих избрал единствено и само него :o

Edited by NEMESIS
  • 3 months later...
Guest chris_vicom

Определено оригиналния Сафари шнорхел не е ташак. Не гледайте ментетата, които се цепят - оригиналният е много здрав. Относно подобряване работата на двигателя съм на същото мнение - не - не подобрява. Намалява въздушния поток, което се и отразява на работата на двигателя. Поне според моите преки наблюдения е така. Идеята на шнорхела не е да подобри работата на двигателя, а да го предпази, като не позоли да влезе вода, като преминаваш през водно препятствие. Не забравяй обаче да изведеш на същата височина и отдушниците на мостовете, СК и резервоара. Също си намери тапи за двигателя и СК, които се слагат преди водно препятствие и после се свалят - естествено при действителни водни препятствия - не говорим за прекосяване на река с дълбочина до метър (ако няма да закъсваш вътре де). :)

Edited by chris_vicom
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Най-накрая:yahoo:

Малко късно виждам темата, но бих препоръчал следното:

1. Предпазител на предния мост (кормилните щанги).

2. Предпазители на предния и задния диференциал.

3. Лебедка. Дифендера е с алуминиево купе и като цяло е лек и центъра на тежестта му е много ниско, излизал съм от почти невъзможни ситуации, но ...ако не на себе си все ще помогнеш на някой колега :) този сезон вадих трима - едно Паджеро, една Фронтера и една Нива. Мисля че твоя тежи малко над 2 тона така, че е хубаво да си вземеш 4-5 тона лебедка. В крайна сметка ще се теглиш от кал, дупки и прочее а не по път. Ако не можеш да си позволиш по- голяма лебедка може да си вземеш по-малки и полиспаст. Хубаво е да си вземеш още и колани за лебедката и халки. Колана го прехвърляш през дърво и куката на лебедката за колана. Ако прехвърлиш стоманеното въже на лебедката директно около дървото рискуваш то да се забие в дървото и трудно да го извадиш от там. Колана е важен и когато трябва да помогнеш на сериозно закъсал колега, връзваш се с колани за някое дърво и теглиш колегата. Преди имах Ленд Круизер 80 тжеше над 3 тона, ппаднах в дълбок коловоз, диференциалите опряха в калта, а гумите се въртяха безпомощно. Няма изтегляне на с теглене, трябваше да дойде приятел на следващия ден с лебедка за да ме извади. Ако нямаше колани нищо нямаше да стане. След като се върза ме изтегли като глист от буца кал :). Ако си екстремист може да помислиш и за лебедка отзад.

4. Котва за лебедката - често има случаи когато около теб има само хилави храсти.

5. Хлогените са полезно нещо през нощта в гората, но е хубаво да си сложиш и отзад. Често се налага след като разбереш, че няма път напред да тръгнеш назад на заден ход и е много важно да виждаш къде отваш :) Най- добре е да има и някой който да ти показва път.

6. Багажник - късата база е с голям багажник ако сте двама, иначе практически няма такъв. Все ще ти се наложи да искаш да прекараш нещо и да няма къде да го сложиш.

7. Ванти - ако пътя е тесен и е обрасъл от двете страни с храсти страшно помагат.

8. Булбар, някои му викат ролбар, но става дума за усилване на предната броня. Булбар идва от bull bar бик и пръчка или метална пръчка като рога на бик, а ролбар или още роловърбар от roll bar (roll over bar) търкалям (търкалям през) и пръчка или метална конструкция, която предпазва купето от смачкване при преобръщане. По принцип Дифендъра има нужда от ролбари заради алуминиевото купе, но това е следващата екстра.

9. Ако сложиш булбар и лебедка е хубаво да сложиш усилени пружини на предния мост.

10.Фланци - с тия широки гуми си широк, но сигурно радиуса на завоя е намалял доста. Аз поне често правех обратен завой с маневра.

Има още като блокажи, шнорхели, печки и прочее, но може да живееш и без тях. От всичко, което изредих най-важното е лебедката с аксесоари и предпазителите.

За сега толкова. Пожелавам бързо да си ги събереш и да постнеш снимки ;)