Jump to content

Имам Въпрос за гумите на фронтера

elbito
 Share

Recommended Posts

Дали гумите на Уаз ще станат за фронтера?И ако някои продава гуми таралежки за фронтера да пише.

Guest marinhaker
Дали гумите на Уаз ще станат за фронтера?И ако някои продава гуми таралежки за фронтера да пише.

На Уаза има 15 и 16 цолови за кои по точно питаш?

Колега защо то4но от уазка ако ги имаш-добре ама ако мислиш тепърва да ги купуваш щото са евтини по добре се ориентирай към някой регенерат за кал(кобри например)но имай предвит 4е ходовата 4аст на фронтерата не е от най здравите,да не кажа 4е си е направо слаба и ще си постоянно в ремони-най добре за фронтера са си HT гуми т.е асвалтови.

Edited by BG+

А за какъв терен предимно ще се карат гумите?

Ако е за кал-там има само едно и това е тракторната шарка-тя няма аналог в кал и дълбок сняг.

Гумите от УАЗ-както казаха колегите са 15 и 16 цола.Има хубави гуми зимни за УАЗ които се водят модел Я-409 и Я-569 като първите са 215/90/15 а вторите са 235/75/15.

Вече ти си решаваш какво да сложиш ;)

Щом е писал ,,таралежки,,т.е. рибя кост или тракторна шарка както казваш- зна4и ясно за какъв терен са му,но се 4удя защо се спира на уазкови при такъв голям избор а и фронтерата не е то4но джипа за това което иска колегата.А инъ4е моите по4итания към уазката-не съм си взел уаз само защото няма окомплектовка с добър дизел а и не съм 4ак такъв маниак да се уривам в блатата но ако изкарат модел с добър дизел със сигорност ще карам Уаз но не с руски гуми-там са слаби братушките

Edited by BG+

Имам въпрос, някой карал ли е на Фронтера 235х85х16.Имам оферта от приятел но незнам дали ще ги събера и как ще върви. Колата е 2.0 бензин къса база.

Това е размера на Дефендарите-един приятел има такъв 99 год.и му дават 235/85/16 и той си го обу с такива МТ и са доста високи,незнам как ще е на фронтерата но пък щом офертата е от приятел първо ги пробвай и ако станат тогава ги вземи.

• 7 months later...

Към колегата "БГ+"- за парите си Фронтерата е перфектен джип. Слабата ходова част е мит.

По повод гумите- карам с 235/85/16 и то БфГудрич М/Т. Не съм забелязал да тежат и да я зорят. В кал има почти уникална проходимост, но ... при добре утъпкан сняг и лед е най- ужасната гума ...

Edited by Georginenov

• 1 month later...
  • 4 months later...

Стара тема но има и нови потребители.700 лв.Малатеста Кобра.Само моля колеги да не започват с словоизлияния,хубави ли са тези гуми,шумни ли са тежки ли са и т.н.Гумите са тежки(240 грама баланс на гума),шумни(с хубава музика не се чуват),кални(чупят стари полуоски ),На сняг за с повишено внимание,на пясък леко да не се окопаят.На кал са МММММММММММ якоооо.Размер 265/70/16-каквито са на моята Фронтера е съмнително че ще се развъртат хубаво и яко на 2-ка бензинов мотор,особено с АГУ.

Edited by adwokat

Към колегата "БГ+"- за парите си Фронтерата е перфектен джип. Слабата ходова част е мит.

По повод гумите- карам с 235/85/16 и то БфГудрич М/Т. Не съм забелязал да тежат и да я зорят. В кал има почти уникална проходимост, но ... при добре утъпкан сняг и лед е най- ужасната гума ...

Ма колега една лека закачка.За кои пари Фронтерата е добър джип.Има Фронтери по 4 000 лв. ,има и по 15 000 лв.Е тия от 4 не са добри.На бас на каквото искаш !

Колега, става въпрос за Фронтера А купена за 7500. Дотук за да стане за лов струва 12000, или поне не по- малко...

Ма колега една лека закачка.За кои пари Фронтерата е добър джип.Има Фронтери по 4 000 лв. ,има и по 15 000 лв.Е тия от 4 не са добри.На бас на каквото искаш !

Я да ни обясниш тези от 4000 защо, и кое не е добро.

Я да ни обясниш тези от 4000 защо, и кое не е добро.

Ами всяка кола независимо от марката си има цена за да бъде в перфектно състояние.Виждам джипки от по 4 к и заявявам че нямат нищо общо с тези по-скъпите,разбирай по-хубавите.Нямат допирни точки във возия,в мощност,от там и в проходимостта.Ако на 2-ката бензин са умрели 30 коня,как ще развърти тежки кални гуми.Ами просто не може,от там и проходимостта загива и т.н.Няма как просто да ти обясня защо по-скъпата кола е по-хубава,ако не си го видял до сега с очите си.

S класа има за 30 к има и за 10 к.Евтината ако и смениш амовете само си извадил 12 ооо лв,още едно две дребни ремонтчета и пак стана 30 000.Само че пак няма да е хубава,колкото скъпата заради "умората"на всички части и агрегати.

ПС:По отношение на Фронтерата,мога да кажа че аз от моята съм доволен вече 5 години.Ходя на лов за риба и на разходки и разчитам че имам 4х4 добро возило.Мога да напиша много за предимствата и недостатъците,но няма смисъл,има стотици теми във форумите вече.Не мога да я сменя с друг модел,защото не мога да взема дори половината на парите,които съм похарчил по нея.Затова се очертава като вечно моя,докато има душа.Като и излезе душичката я продавам за 3-4 000 лв и нека следващият собственик да ме убеди че кара перфектен автомобил ;-)

Edited by adwokat

• 6 months later...

:D opel.... те коли не се научиха да правят , та камули джипове ..... Най общо казано това е едно "кацило" , голям тежак джип , с малак и слаб двигател (бензин) . Това не е джип за оффроад (от гледна точка на ходова част) . Едонствения + за мен е че е сравнително по модерно вътре (от руското) .

Опел-Фронтиера ----> добър замисъл , лошо испълнение !!!!