Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2018

Recommended Posts

Кажете нещо за тези кучета.Аз ловувам с лайки и съм много доволен.

Редактирано от bum

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавате ли някой с хубав работещ мъжкар?Ще имам малки след няколко дни.

Редактирано от bum

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Познавате ли някой с хубав работещ мъжкар?Ще имам малки след няколко дни.

На какво ловуваш слайките.Кажи нещо повече.Искам кученце-пръв съм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кажете нещо за тези кучета.Аз ловувам с лайки и съм много доволен.

Здрасти bum, аз също имам ЗСЛ - женска на около 4 години. Аз също търся мъжки я заплоди. Моята все още не е научена да ловува, но надявам се , че този сезон ще може да се научи. Даи повече информация за твоите кучета. Иначе информация аз черпя от същия форум с тема: Источносибирска лайка..... пак там можеш да видиш моята лайка. Знам, че не е същото, но все пак е някаква информация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им разбирам на тези лайки!Каква е разликата на източно и западно сибирските?Колко вида са?Аз съм чувал за карелофинска?Стандарт на западно СЛ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди неколко дена се запознах в Московския чат с един колега, който се занимава с тоя модел лайки.

Даже ми каза, че продал няколко в България.

Това е адресът на страницата му за лайките:

http://andrejmoskvitin.narod.ru/hiller.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сайта ми се отваря, ама нищо не се чете, нещо с енкодинга има сбъркано сигурно. Иначе кучето е на снимката е много красиво!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На какво ловуваш слайките.Кажи нещо повече.Искам кученце-пръв съм.

Ловувам само на прасе.До сега не са ми тръгвали по нищо друго.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Разград има една такава,точно като на снимката!И окраската и е такава!Само че е малка, мисля на 10 месеца.Женска е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти bum, аз също имам ЗСЛ - женска на около 4 години. Аз също търся мъжки я заплоди. Моята все още не е научена да ловува, но надявам се , че този сезон ще може да се научи. Даи повече информация за твоите кучета. Иначе информация аз черпя от същия форум с тема: Источносибирска лайка..... пак там можеш да видиш моята лайка. Знам, че не е същото, но все пак е някаква информация.

Май много си закъснял.Ако има някъде прасе я води да се стърви и винаги с нея като гонач в гората.Ако има злоба ще тръгне с другите кучета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Май много си закъснял.Ако има някъде прасе я води да се стърви и винаги с нея като гонач в гората.Ако има злоба ще тръгне с другите кучета.

Така е, но баща ми вече е стар и не може да ходи с нея, а аз не винаги успявах да ходя когато е за прасе.Нали вече съм ви колега и смятам да не пропускам. Когато съм ходил съм бил винаги гонач, все пак мисля, че ще се справи. На домашното прасе е доста агресивна.

Как точно ловуваш на прасе? Имам в предвид има ли други кучета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така е, но баща ми вече е стар и не може да ходи с нея, а аз не винаги успявах да ходя когато е за прасе.Нали вече съм ви колега и смятам да не пропускам. Когато съм ходил съм бил винаги гонач, все пак мисля, че ще се справи. На домашното прасе е доста агресивна.

Как точно ловуваш на прасе? Имам в предвид има ли други кучета.

Лайките са две женски,имам барак и мелез.Едната сега ще ражда,и ще оставя и две мъжки.Искам да направя хубава група.Всичките ги водя.В дружинката имаме още десетина кучета за прасета.В повечето случай бараците и гончетата вдигат първи но веднага се включват и лайките.Хубавото на лайките е, че не тръгват по друго и не ги чакам по два-три часа като другите кучета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лайките са две женски,имам барак и мелез.Едната сега ще ражда,и ще оставя и две мъжки.Искам да направя хубава група.Всичките ги водя.В дружинката имаме още десетина кучета за прасета.В повечето случай бараците и гончетата вдигат първи но веднага се включват и лайките.Хубавото на лайките е, че не тръгват по друго и не ги чакам по два-три часа като другите кучета.

Здравейте колеги!

Bum, доколкото разбрах , очакваш кученца от лайката си! Разкажи какъв е бащата? Тъй като, един приятел беше заинтересуван от западносибирски лайки! И питаше откъде може да си закупи кученце с родословие от работещи родители.

Обясни ми още, как така си уверен, че лайките ти не тръгват по друго, а само на прасе. Защото моите по време на лов за лосове са облайвали неведнаж и мечка, а и на рис не прощават.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги!

Bum, доколкото разбрах , очакваш кученца от лайката си! Разкажи какъв е бащата? Тъй като, един приятел беше заинтересуван от западносибирски лайки! И питаше откъде може да си закупи кученце с родословие от работещи родители.

Обясни ми още, как така си уверен, че лайките ти не тръгват по друго, а само на прасе. Защото моите по време на лов за лосове са облайвали неведнаж и мечка, а и на рис не прощават.

Поздрави!

Бащата е внесен от Русия още като малко кутре.Гони само прасе и елен.Онзи ден се чух със собственика му,тъкмо се беше върнал от Русия.Каза че ходил в един развъдник и по-хубав по структора от неговия не е видял.Наистина е много хубав. Моите лайки съм ги взел от тук като малки.Стървил съм ги на затворено диво прасе(през мрежата да не ги удари и да се уплашат).На лов са виждали и сърни и зайци и лисици и чакали но не тръгват по тях.Така ми е екстра.От начало едната тръгваше по сърни но без лай,но като не ги стреляме да се стърви тя изобщо не и обръща внимание.Ходил съм тук при нашите турци и съм купувал мелези.Техните кучета гонят изключително само прасета.Кучетата които ги учат ги водят на повод и когато другите вдигнат тогава ги пускат.Ако се вдигне нещо друго и кучето се дърпа и лае го збие и така то се отказва от другата гад.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едната ми лайка и малките и.Сега чакам другата.post-1324-1151300594_thumb.jpgpost-1324-1151300629_thumb.jpg

На лов с лайка.post-1324-1151301011_thumb.jpgpost-1324-1151301034_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ловувам само на прасе.До сега не са ми тръгвали по нищо друго.

На каква възраст започнаха да работят,води ли ги в гатер , сами или сдруги кучета се нучиха?Извинявам се за многото въпроси.Излишни са. Просто прочетох последното писание.......

Редактирано от териера

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на 03.06 и на 04.06 бях в Москва на киноложката изложба, на която имах възможност да се налюбувам на лайките както ида обменя мнения с ловците от подмосковието.Интересното за мен беше, че западносибирската лайка, която е с добър произход започва да работи твърде рано на 6-7месеца.Един колега лесовъд каза,че такова пробудено куче е безкрайно ценно и никой не би го продал за каквото и да било.Така,че колеги лайката най-късно до 1година трябва да е проявила ловни качества иначе става трудно.

Редактирано от Karo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте, на 03.06 и на 04.06 бях в Москва на киноложката изложба, на която имах възможност да се налюбувам на лайките както ида обменя мнения с ловците от подмосковието.Интересното за мен беше, че западносибирската лайка, която е с добър произход започва да работи твърде рано на 6-7месеца.Един колега лесовъд каза,че такова пробудено куче е безкрайно ценно и никой не би го продал за каквото и да било.Така,че колеги лайката най-късно до 1година трябва да е проявила ловни качества иначе става трудно.

Можеш лида споделиш нещо повече. Как ловуват там? Как ги обучават? и т. н......

Аз намерих 4 -5 книги за лаиките и направо се забърках от информация.

Моята видя един язовец преди седмица и като че ли не прояви никакъв интерес към него /може би че беше мъртъв и не шаваше/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Е колега то няма какво да се прави на един мъртъв язовец, освен да се овъргаля в него ако е взел да се разлага. 8)

Хвани една котка и я пусни на някоя поляна, след това пусни кучето. Котката ще се покачи на първото дърво, вземе ли кучето да лае отдолу - БУМ и я остави да я поръфа, така ще събудиш ловния и инстинкт.

Редактирано от ЙОРДАН

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Е колега то няма какво да се прави на един мъртъв язовец, освен да се овъргаля в него ако е взел да се разлага. 8)

Хвани една котка и я пусни на някоя поляна, след това пусни кучето. Котката ще се покачи на първото дърво, вземе ли кучето да лае отдолу - БУМ и я остави да я поръфа, така ще събудиш ловния и инстинкт.

Колега,успя ли да си намериш ИСЛ? Дано...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8) Е колега то няма какво да се прави на един мъртъв язовец, освен да се овъргаля в него ако е взел да се разлага. ;)

То и аз така мисля, че няма какво да го прави като е мъртав, а се много чудех защо се въргаля в мърша когото намери някъде - това някакъв инстинкт ли е? Колкото до котката правил съм го само дето не съм я убивал. Та значи на вилата където стои кучето я пускам от време на време и един път притесниха малко една котка , та кучето хем лаеше хем се въртеше около дървото, тръгваше към мен и се връщаше при дървото. маи така трябва да бъде или ...?

Междудругото все още чета книгите /за лайките/ от саита които ми даде. И вярно успя ли да намериш кучето?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
То и аз така мисля, че няма какво да го прави като е мъртав, а се много чудех защо се въргаля в мърша когото намери някъде - това някакъв инстинкт ли е? Колкото до котката правил съм го само дето не съм я убивал. Та значи на вилата където стои кучето я пускам от време на време и един път притесниха малко една котка , та кучето хем лаеше хем се въртеше около дървото, тръгваше към мен и се връщаше при дървото. маи така трябва да бъде или ...?

Междудругото все още чета книгите /за лайките/ от саита които ми даде. И вярно успя ли да намериш кучето?

Много е важен произхода на кучето- от каква линия е зверева или друга, интереса към определен вид дивеч е вроден просто трябва да се тъси. Имам зап.сибирски лайки, които внесох от Московски регион на 6-месеца е в момента женската и на 3-месеца мъжката,които са от родители с високи резултати на изпитания /клас елит/ на мечка и дива свиня.Към момента женската проявява страшен интерес към прасетата преследва ги с гончето зедно но все още не ги облайва но се надявам до два месеца да стане и това,но към котки и катерици не проявява интеес но и не искам да го провокирам. Колега трябва да знаете че кучето е като хората трябва да има сърце за да е ловец. Винаги кучето е отражение на ловеца НЯМА ДОБЪР ЛОВЕЦ С ЛОШО КУЧЕ.За това смятам че кучето трябва да е пробудено до максимум десетия месец иначе няма какво да чакаме и вината е основно в нас защото най-вероятно не е работена достатъчно с кучето или то просто не става за лов и не си губете времето с него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.