Jump to content

Recommended Posts

Направихме сефтето и ние. Белла и Рекс на Карамфил Джембазки ! 

17758153_10208886909834331_939070420_n.jpg

17760392_10208886917074512_1016725294_n.jpg

17760582_10208886909954334_2027647899_n.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички нагърбвам се с това да организираме една обща сбирка на хората който оглеждат Лайки в България.Без значение дали са РЕЛ,ЗСЛ или ИСЛ,пиша тук за да не спамя в другите две групи на породата.Заедно с колегата Валентин Атанасов обсъдихме едно от вероятни места на сбирката и то е Лява Река(Старозагорско).Всеки може да го види в нета къде се намира,горе долу е в централна България за да е удобно на всеки и да няма ощетени.Всеки който има интерес и някакви предложения може да се свърже с мен 0896130144 по всяко време,за да обсъдим всичко и лека по лека да стесняваме кръга на сбирката.
Надявам се да има интерес от повече хора и да направим една добра среща ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, Doddyyy написа:

Здравейте на всички нагърбвам се с това да организираме една обща сбирка на хората който оглеждат Лайки в България.Без значение дали са РЕЛ,ЗСЛ или ИСЛ,пиша тук за да не спамя в другите две групи на породата.Заедно с колегата Валентин Атанасов обсъдихме едно от вероятни места на сбирката и то е Лява Река(Старозагорско).Всеки може да го види в нета къде се намира,горе долу е в централна България за да е удобно на всеки и да няма ощетени.Всеки който има интерес и някакви предложения може да се свърже с мен 0896130144 по всяко време,за да обсъдим всичко и лека по лека да стесняваме кръга на сбирката.
Надявам се да има интерес от повече хора и да направим една добра среща ! 

Аз съм ЗА! Много време мина от последната мисля!!!Базата е хубава. А с жени може ли?:p:drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, maksimu написа:

Аз съм ЗА! Много време мина от последната мисля!!!Базата е хубава. А с жени може ли?:p:drinks:

Теб те записах без да те питам,въпреки че по-късно щях да ти се обадя.Ще видим от какъв тип ще е сбирката и ще преценим дали има нужда от жени,но по скоро съм склонен да мисля че без тях ще ни е по-добре ! :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, dulo написа:

Брой ме и мене 

И теб и Тихомир,Нестор също.Казвайте за идеята ни на всеки за който се сетите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една приятна разходка с младата група,имаше и леки поражения по Здрач,но нищо фатално.Малкия Алтай се развива много добре,и все повече показва силната кръв която носи.

18197642_10209094265418091_848314571_n.jpg

18198108_10209094264858077_2088571678_n.jpg

18216245_10209094264298063_1842363438_o.jpg

18217481_10209094521344489_2096329378_n.jpg

18253908_10209094265578095_31063666_n.jpg

18254497_10209094263098033_1066090211_n.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎30‎.‎4‎.‎2017‎ г. at 13:06, Doddyyy написа:

Една приятна разходка с младата група,имаше и леки поражения по Здрач,но нищо фатално.Малкия Алтай се развива много добре,и все повече показва силната кръв която носи.

18197642_10209094265418091_848314571_n.jpg

18198108_10209094264858077_2088571678_n.jpg

18216245_10209094264298063_1842363438_o.jpg

18217481_10209094521344489_2096329378_n.jpg

18253908_10209094265578095_31063666_n.jpg

18254497_10209094263098033_1066090211_n.jpg

Щракни го с един тел-бод и готово;). Нищо му няма-така се става боец. Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,решихме датата на сбирката да е 10 юни(събота).Мястото е Комплекс Лява Река http://liavareka.com/Prices.html може да се погледне тук.За повече информация относно самото събитие нека всеки който има желание да участва да се свърже с мен Добромир Кюпов 0896130144 по всяко време ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо в лесу только не спит барсук. Асене какво мислиш за тоя косматко ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.05.2017 г. at 15:07, Doddyyy написа:

Тихо в лесу только не спит барсук. Асене какво мислиш за тоя косматко ? 

Аз не бих го снимал...

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, brakoniera2 написа:

Аз не бих го снимал...

Поздрави!

Е аз го снимах,след клипа го улесних и изпратих във вечните ловни полета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Doddyyy написа:

Е аз го снимах,след клипа го улесних и изпратих във вечните ловни полета.

Е добре...целта да си покажеш животните на широката публика не е ли да ги изтъкнеш до някъде и в добра светлина? 

Да покажеш как 5кучета,които ловуват на прасе...ги хапе един 8-9 килограмов борсук ...и те просто го съпровождат е малко странно! Мен би ме било срам....Тук преди време,пишеше и качваше много хубави коментари и снимки от които наистина можеше да се види и научи по нещо...та човека Р.С. с две лайки хващеше и убиваше борсуци и то доста често! Жалко, че по изчезнаха тези хора....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, brakoniera2 написа:

Е добре...целта да си покажеш животните на широката публика не е ли да ги изтъкнеш до някъде и в добра светлина? 

Да покажеш как 5кучета,които ловуват на прасе...ги хапе един 8-9 килограмов борсук ...и те просто го съпровождат е малко странно! Мен би ме било срам....Тук преди време,пишеше и качваше много хубави коментари и снимки от които наистина можеше да се види и научи по нещо...та човека Р.С. с две лайки хващеше и убиваше борсуци и то доста често! Жалко, че по изчезнаха тези хора....

Целта си я определям аз,и не смятам точно на теб да давам обяснение кое как какво и защо се случва покрай моите кучета и тяхното обучение.Сам знаеш че един борсук е доста по тежък противник от един приплод,така че няма смисъл от коментари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светославчо , мойто момче ти порасна но не ти дойде акъла в главата. Толкова години в тези форуми не остана човек с който да не се заядеш и да  даваш акъл и да правиш оценки без някой да ти ги е искал . Ти си крайно неприятна личност , но имаш късмет , че си дребна рибка и хората се отнасят снизходително към теб , но приятелски те предупреждавам , че един ден все някой ще се амбицира и ще дойде в твоето затънтено село и ще ти запуши един път завинаги голямата уста. 

Но да се върнем на темата - перфектна работа на лайките на Добромир. От една лайка не трябва да се иска повече , това не са догота или мелези. В нашия край например приятелите ни турци - кучкари отглеждат стопери и аз и не само аз а и други лайкаджии в района практикуват така - излизаме вечер една група лайки и една група стопери. Лайките ги намират , стоперите ги разпъват като акордеони и ги изтръскват и следва бърз край , но от стари кучкари съм чувал , че няма нищо трагично от това да не се убие борсука и той да успее да се пъхне в някоя дупка след някоя сериозна борба. Утре пак ще го засечеш и кучетата пак ще тренират . Като се съберем на 10 юни ще покажа аз с какви сечива подпомагам групата ако борсука е по - сериозен .  Другото което съм забелязал , е че по - младите  и неопитни борсуци решават да се бият с кучетата и това им коства живота. Старите , най - едри , но и най - опитни не търсят конфронтация и когато ги намерят лайките - директно черта към най - близката дупка и така се спасяват. 

Редактирано от Николай Герасимов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Николай Герасимов написа:

Светославчо , мойто момче ти порасна но не ти дойде акъла в главата. Толкова години в тези форуми не остана човек с който да не се заядеш и да  даваш акъл и да правиш оценки без някой да ти ги е искал . Ти си крайно неприятна личност , но имаш късмет , че си дребна рибка и хората се отнасят снизходително към теб , но приятелски те предупреждавам , че един ден все някой ще се амбицира и ще дойде в твоето затънтено село и ще ти запуши един път завинаги голямата уста. 

Но да се върнем на темата - перфектна работа на лайките на Добромир. От една лайка не трябва да се иска повече , това не са догота или мелези. В нашия край например приятелите ни турци - кучкари отглеждат стопери и аз и не само аз а и други лайкаджии в района практикуват така - излизаме вечер една група лайки и една група стопери. Лайките ги намират , стоперите ги разпъват като акордеони и ги изтръскват и следва бърз край , но от стари кучкари съм чувал , че няма нищо трагично от това да не се убие борсука и той да успее да се пъхне в някоя дупка след някоя сериозна борба. Утре пак ще го засечеш и кучетата пак ще тренират . Като се съберем на 10 юни ще покажа аз с какви сечива подпомагам групата ако борсука е по - сериозен .  Другото което съм забелязал , е че по - младите  и неопитни борсуци решават да се бият с кучетата и това им коства живота. Старите , най - едри , но и най - опитни не търсят конфронтация и когато ги намерят лайките - директно черта към най - близката дупка и така се спасяват. 

Какво доживях.... Ха ха ха !!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.05.2017 г. at 2:17, Николай Герасимов написа:

Колега,не те познавам,но те съветвам да напишеш в Гугъл думата форум и да видиш нейното значение. 

За клипа бих казал,че най-доброто куче е барака,защото е най-настоятелен.Ако и другите кучета имаха неговият хъс щяха да ликвидират язовеца за норматив.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, VUL4O написа:

Колега,не те познавам,но те съветвам да напишеш в Гугъл думата форум и да видиш нейното значение. 

За клипа бих казал,че най-доброто куче е барака,защото е най-настоятелен.Ако и другите кучета имаха неговият хъс щяха да ликвидират язовеца за норматив.

Вълчане това е първа среща на лайките с борсук,3 от тях са на по 18 месеца другата на годинка.Барака надхвърля 4-ри години и е напълно нормално да е по  настървен от тях.
Повече пояснения няма да правя,щото са излишни! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко остри,нетипични лайки...и една дебела глава ,дето много му чува петела за свински лов!

received_10207358836929400.jpeg

FB_IMG_1495984334734.jpg

FB_IMG_1495984581924.jpg

FB_IMG_1495984652717.jpg

FB_IMG_1495984859780.jpg

FB_IMG_1495984954427.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,любители на породата.Остана 1 седмица от дългоочакваната сбирка на всички който обичат тази порода.Ако някой е пропуснал да се запише нека да се свърже с мен 0896130144 Добромир Кюпов.Към момента сме около 40 колеги отглеждащи ЗСЛ,ИСЛ и РЕЛ.Всеки един е добре дошъл,мястото е комплекс Лява Река дата 10-юни.За повече подробности на посочения телефон.

Поздрави !!! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчаян съм . И ние ще се събираме , ще правим клуб , селекция ,БРФК , FCI и т.н. Бащите са двама ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Лайкаджии , имам добра новина за събирането ни събота и неделя - 10 и 11 юни. Днес за втори път говорих с г-н Камен Литов - Председател на БРФК , след като бях пратил писма до него и д-р Радослав Стойнов - Председател на съдийската комисия към БРФК , но той за съжаление е в чужбина , така или иначе г-н Литов обеща да изпрати представител на БРФК на сбирката ни в неделя. В началото той беше резервиран , но аз го убедих , че не е толкова трудно , защото на 12 юни започва голяма киноложка изложба в Созопол и просто някой от съдиите на БРФК може да мине в неделя и да присъства на учредяването на нашия клуб и да ни отговори на наши въпроси и да ни запознае с правилниците на FCI и БРФК.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Търся да си взема малка ЗСЛ.0888262778-ЯНИСЛАВ

Редактирано от qnichu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване