Jump to content

Западно сибирски лайки

bum
 Share

Recommended Posts

Моята има четири прасета открити досега и винаги ги е облаивала и така сме ги откривали ,напълно умряли от 1-2.и повече часа в различните случаи .

а може ли да споделиш на какво разстояние е вървяла по дирята ? това което бе открито от моя бе сравнително близко на около 100 метра максимум в едни гъсти храсти паднало. вятъра бе с нас духаше от нея страна и не видях дали го откри по дирята или с високо вирнат нос...

а може ли да споделиш на какво разстояние е вървяла по дирята ? това което бе открито от моя бе сравнително близко на около 100 метра максимум в едни гъсти храсти паднало. вятъра бе с нас духаше от нея страна и не видях дали го откри по дирята или с високо вирнат нос...

Имаше и на 200 и на 500-600 горе долу

Имаше и на 200 и на 500-600 горе долу

Браво Ванка, :good: за успеха!!!

И ние в събота се отсрамихме-за втори път де-Диана беше благосклонна и още сутринта ни ги прати.Падна мъжкара-както и предната седмица-....та кой ще прави бебета :unknw: ???Дано остане някой.

Айде и едно фото,че от изток ни изпреварят !!!!

post-2480-0-13622400-1320667215.jpg

Браво Ванка, :good: за успеха!!!

И ние в събота се отсрамихме-за втори път де-Диана беше благосклонна и още сутринта ни ги прати.Падна мъжкара-както и предната седмица-....та кой ще прави бебета :unknw: ???Дано остане някой.

Айде и едно фото,че от изток ни изпреварят !!!!

Браво бе крива круша :) добро прасенце...нашите женски и 4-те :) Изтока верно ни подмина...ама има още от сезона сега те първа навлизаме в свинския лов :)

Евала Томи,знам аз че имате успехи ма много скромничите нещо само Ванката се включва активно в темата.Поздрави.

Евала Томи,знам аз че имате успехи ма много скромничите нещо само Ванката се включва активно в темата.Поздрави.

Ее не са толкоз много , но все пак :blush:....Ами при вас как е-Митака води ли лайката на лов?Несъм го чувал отдавна.Качи някое фото да го вида.

Жив и здрав и поздрви на Митко!!!

Ее не са толкоз много , но все пак :blush:....Ами при вас как е-Митака води ли лайката на лов?Несъм го чувал отдавна.Качи някое фото да го вида.

Жив и здрав и поздрви на Митко!!!

Ами води го ,но си личи че извън сезона кучето не е извеждано и ще му трябва повечко време да издърпа, още не знае защо е в гората,иначе набързо го направи татко.Нали му подарих снежинката напомпал я е и има малки в момента мисля че 6 са останали живи.А за лова отначалото на сезона до миналата седмица беше доста слабо но се завъртяха животни може би заради жълъда,а и по полето е прибрана реколтата та последните два укиенда вдигнахме няколко сюрий което дава надежда.Вида започна да претърсва прилично и очаквам и аз да има с какво да се похваля скоро време.Поздрави.

Хахаха Чавдаре, така е даваи да ги поразбудим тези старци разбойници...мълчат като бити комунисти...:) аз и да има и да няма си казвам :) хахах Поздрави и на теб !

Хахаха Чавдаре, така е даваи да ги поразбудим тези старци разбойници...мълчат като бити комунисти... :) аз и да има и да няма си казвам :) хахах Поздрави и на теб !

Ванка за мен най-важно е как работи кучето ,а не дали съм ударил прасе и се радвам на всяка негова стъпка нагоре :ето в събота се отделяше по често и по-задълго от миналия път , гони сърни,проследи дирята на вдигнат преди това глиган и за капак ни налетя стадо, колегата удари един приплод и кучето има възможност да подърпа полуживото прасе.Има още да се оформя и като физика/до 14ч беше активна после капна/ и като психика но,като за 4-ти лов съм доволен от представянето й следващата стъпка е сама да си отработи прасе и оттам насетне нема да има спирка.Много успехи и вашия тандем.

малко кадри от неделя

Даи малко информация за случката ,как го намериха на място ли го лаеха или са го изкарали на пусията? :bira:

Даи малко информация за случката ,как го намериха на място ли го лаеха или са го изкарали на пусията? :bira:

значително по слабо представяне в сравнение със съботния ден кучетата каталясаха в събота от гонене а как стана вдигат главите сюрват се залайват на 100 метра вдига се кяу мяу след малко изстрели и това е настървяването е на лице това са кучета на година и половина

айде бе колеги западняци...какво сте се умалчали :) не ги ли намерихте този уикенд :) ние както се вижда пак треснахме 4 броя...върви ни на това число :) миналата седмица 4 тази пак :) накрая ще стане 4-4-2 :))

незнам защо упорито не говорят и не показват нашите западняци мен вече ме хваща яд се едно само ние имаме лайки в тая българия да му е----------------- м-------------------та

post-6409-0-98235900-1321288121_thumb.jpg

Edited by PONCA

незнам защо упорито не говорят и не показват нашите западняци мен вече ме хваща яд се едно само ние имаме лайки в тая българия да му е----------------- м-------------------та

браво, добре сте ги наредили !!! :) ние в неделята изпуснахме тоз с големите зъби....лайките ми става трети път го вдигат и все се измъква гада :)

Иване, поздравления за Амур, отчувал си лайка, та дрънка! Дано скоро да му дойде ищахът и за "тънката част", та да не връщате момите неонодени, че ще е грехота да му се изгуби кръвта. Колкото до женския лайкоид, дето си го снимал - мащай го докато е време, само ти яде хляба, за пет пари работа не върши, а и ти разваля фасона на групата. :D

Несторе, нямаше да пиша, ама като прочетох тоя ти жален вопъл от дън душа, а и жалбите на Иван от вчера ша са прежаля. Те писанките са горчиво - сладки и ще са повече за рубриката "Как пропуснах един от най - големите си нерове", ама като ша са излагаме - поне да е с фанфари и на всеуслошание.

Но да карам поред. Тая неделя ми дойдоха на гости колеги от Исперих, големи мераклии /то иначе кой нормален човек ша хвърли пари за пътни от другия край на страната и всичките му други салтанати достатъчни да си купи едно домашно прасе?!/. Качване на хижата още от петък вечер, палене на печки, ранно засядане на масата. Аз останах до изпиването на 1.5 л. ракия и 5 л. вино /се от мойта изба/, по празните шишета на сутринта разбрах, че битката е била продължителна и спечелена с цената на свидни жертви /на сутринта имаше доста оплаквания за поражения, все в областта на главата /.

Събота сутрин - сборен пункт мегдана на селото, поздравления за слука, писане на бележки, ранни шеги за кадеми и ред други тривиални неща. По бележка сме 18 човека, демек таман. Първа гонка ша правим "Джамията" и "Пожарика", два съседни върха с едра гора от чер бор, по края с хвойналък. Гоначите сме четирима, с четири гончета, един териер, е, и с моя тежковоз /въпреки напредналата й възраст Белка пак я удари хормонът и й бухна тестото мамицата й и мръсница, не й е пресъхнал кладенецът още и по тая причина е под карантина/. Пада ми се да гоня крайно дясно в "Джамията" - пращат ма там, щото тая година вече вадих една "мека стъпка" от това място, та белким пак се срещнем. Кучетата прошетаха района, но освен сърни нищо друго не излезе. Втора гонка - "Долна Катровица" - много шибан връх с почти отвесен наклон, с бук и млади елички, де лягат прасетата. Тъй като се ползвам с репутация на неспасяемо болен баир - будала ми оказват честа да го изрукам аз, пращат ми за подкрепление и един запален кандидат - ловец. Преди години гората на билото горя да дъно, има само голи камънаци и скелети на хвойни. Още с тръгването към него се натъкнахме на доста пресни купчинки еленови маслини и следи от едри копита в скрежа. Явно животните бяха минали оттук наскоро, щото кучетата полудяха на каишките, моят койот на два пъти ме захлупи по лице на земята, та го наградих с доста пиперливи словосъчетания по адрес на предците му и един - два шута за реглаж на задницата, белким се спре. Напразно! С пускането той и гончето отлепиха елените, които лежаха на 100-на метра под върха и ги откараха към насрещния връх, зад който лаят заглъхна. Последва час отвратителен пленински трекинг, като вървяхме, използвайки пътеките на прасетата, захващайки се стволове на дървета и често падайки, пукахме сегиз - тогиз у въздуха със ситни патрони. Някъде по средата на гонката чухме плътен гърмеж, карабински без съмнение. След гонката равносметката бе излезли доста сърни, кучетата и елените бяха минали на място без пушка, а един единок къмто 120-130 -те кила беше излязъл качак /демек без куче/ на млад колега, който го запознал отблизо с госпожица "Норма" с любимите ми манекенски мерки .300 W.M. и с предполагаеми зъби около 21 сантима + -. Изстрел като по учебник - куршумът влиза през центъра на челото и излиза през лявото око. Тия, де ни влече касаплъкът се прибрахме в хижата за аутопсия и установяване причината за смъртта на прасето, а другите направиха още една гонка, в която имало малка сюрия, но не прибрали нищо от нея - на един пушката му засякла, другият само ги окадил. Вечерта вече в намален състав хапване и пийване, но тоя път в доста по - умерени количества, щото умората и усилията от предната вечер си казаха своето.

Неделя - групата почти в същия състав с леки липси. Време - кучешки студ /-6/, скрех по дърветата, лепкава гадна мъгла на талази, ма кой е казал, че ловците имат акъл?! Гоним "Пирамидата", най - високата ни гонка /1 500 м. и нещо/, връх с едър бял и чер бор, темето на върха цяло е обрасло с хвойни, де само куче може да влезе. Гоначите сме трима, аз съм крайно у ляво, де почва едрата гора. Изчакваме време за заемане на пусиите и напред. Кучетата са сработени, в група изчезват в лабиринта от хвойни и скоро се възцарява пълна тишина, нарушавана единствено от тихия шепот на редките снежинки, които искрят в чистия хладен въздух, а после уморено лягат върху килима от иглички. Бавно вървя, потънал в мислите си, прескачам стволове на паднали отокършени дървета /преди няколко недели падна дебел тежък сняг, дърветата бяха с все листа и съсипа бая гора/, гледам къде сръндак и е чистил рогата в тънко бяло борче, къде елен е окършил друго в подготовка за брачните мелета, после се сещам за ред неща, дето ме чакат да свърша през идната седмица - абе накратко зачиствам си софтуера от сички вируси, де съм натрупал напоследък и съм пуснал акъла си да ходи де иска. Почти съм превалил върха и вече съм у едрата гора, когато до слуха ди достига силно труполене на едро животно, бягащо бързо и идещо към мене. Викам си елен ще да е, даже не дигам пушката и чакам да ми излезе, та да му се порадвам. То хубаво си чакам, ама кат ма наближи видях, че насреща ми иде със скоростта на експрес бащата на повечето прасета в тоя балкан! Голям, настръхнал, не бяга, а се търкаля като канара у урва, готов да помете де що се изпречи на пътя му. Почти до гащите му се залепили единият лудогорец и моят тежковоз, вадят едни трели от гърлата си, бетер симфоничен оркестър. Дигам чифтето, чакам нерът да мине между два големи бора на чисто, от мене е на некви си 40-ина метра, поведох го и му пуснах два пъти, ма и двата патрона с дремки /да са -форума каза; не псувай!- у главата проста, що точно преди гонката смених бренекето в първата цев с 10/0/?! Нерът и не трепна /пък и да е трепнал кво от тва, не мога го видя, мина бързо/, кучетата подире му................... След минута иде Йонко и вика видя ли го?! Как няма да го видя тва чудо на природата бе Йонко викам. Какво било станало: Йонко върви горе до хвойните, кучетата намерили нера до него, залаяли у гъстото, нерът изфучал и ги подгонил, те към Йонко и той като мернал задницата на прасето му пуснал един калем, ма само да му зададе начална скорост и да ми го прати. Докато си изясняваме кое - що и определяме посоката на прасето по лая на кучетата чуваме гърмеж, един само, и викаме айде, ний са оакахме, ма някой ни отсрами. Да, ама не! Лаят на кучетата не секва, отдалечава се и заглъхва по посока на "Кормисош" и мъка наляга ловджийските ни сърца за така добре пропуснатия шанс в резултат на вещата ни стрелба............. Отиваме двамца към постовете, почват коментари с най - близките от тях. Един видял друг нер, излязъл качак, по описанието по - малък от нашия Кинг - Конг, кара ни към преспата, която е пресякъл и си е оставил парафа. И докато ний се правим на криминалисти и анализираме какво е станало кат се почна едно думкане, ма думкане да видиш - на дублета, на единички, пак изтрещя карабината на Коцето, дето вчера чете заупокойна молитва на първия нер....... Броих къмто 12-15 пушки и си викам ей ся падне дране да си ебе макята, у тоя студ ша възкръснем като ангели небесни! Гюролутията стихва лека полека, гласовете на кучетата излизат от гонката и се разтаяват из насрещните върхове, сбираме се на уреченото място да видим кой какво е сторил. От дерето излиза Коцето, мъкне един тазгодишен тържик за предите ноги къмто 30-ина оки, и него го праснал у китарата като бубайко му вчера, вика беха 8 такива парчета, фанах си няколко, ма падна само тоя. Еби го у тържика викам Коце, кой гърмя по "моя" нер?! Дино вика аз гърмях, хем го гледам отдалеко как иде, бавно бягал, гончето на Йонко и твоят Гордън /бъзика ме за името на кучето, с много специално вика си го кръстил/ му залепени на гъза, спират го и той ги гони, мина зад една паднала ела, поведох и пукнах, отиде си. И другите снайперисти почнаха да пеят един по един, на кой му били у гъстото, на кой далеко.............. Оказа се, че в гонката са били няколко големи сюрии бабки с малки и два хубави нера, а от целия гърмел файдата ни е само тържика на Коцето. Ебати и приятелския огън, ма верно приятелски, не кат на американците у Кувейт. Студът напира все повече, хапе като гладна росомаха, но решаваме да направим още две гонки, които излязох от ялови по - ялови. Ти пусни птичето кат ти кацне на рамото, пък после върви го гони...............

Та такива ми работи, Иване и Несторе се случиха с нашта дружина и в частност с моя милост и Горун тая неделя - то не било достатъчно кучето да ти найде прасето у гъстото и да ти го докара на пушка, ма си трябвало и задприкладно устройство.за финалната фаза. За капак бях са барнал с едно скромно лятно екипче без да взема предвид времето горе /нали ша съм гонач, що са ми дебелите дрехи и зимните обувки/, та сега сладко посръбвам "Фервекс" и подсмърчам под мустак., та белким преваря настинката. Успокоявам се, че зъби може и да не добих, ма адреналин - колко щеш, пък и кучето показа мурафет............. Ай, останете си със здраве!

Дай боже всекиму! :drinks:

Ейййй Ицка ти се появи накрая бре!!!! :clap: Викам си-"тоа приятел нещо стана с него ,русата мецана ли го изяде :wub: -ама мисла си-"не е аджамия".Сетне покрай цар Киро ли,служебно демек нещо""__---та като се появи-ейй богу камък ми падна от сърцето :friends::clap: !!!

А ти на Белка мая сложи ли и да стане тестото или я остави без подкваса? ;)

ЖИВ И ЗДРАВ ПРИЯТЕЛЮ!!!! :bira:

Ейййй Ицка ти се появи накрая бре!!!! :clap: Викам си-"тоа приятел нещо стана с него ,русата мецана ли го изяде :wub: -ама мисла си-"не е аджамия".Сетне покрай цар Киро ли,служебно демек нещо""__---та като се появи-ейй богу камък ми падна от сърцето :friends::clap: !!!

А ти на Белка мая сложи ли и да стане тестото или я остави без подкваса? ;)

ЖИВ И ЗДРАВ ПРИЯТЕЛЮ!!!! :bira:

Тука съм бе Томи, де да хода?! Натискам си парцалите и повече чета, пиша рядко.

То човек да не земе да сподели някои свои "душевни болки и терзания" с хора, дето му се пишат за приятели, пък те земат, че изкарат сичко на мегдан. Йордане, за наказание на сбора догодина пролетес на тебе ша дам вкиснато ланско вино и от най - коравия суджук за дето ма орезили публично! :D

Колкото до Белка и маята: не само Балканът, ами и Родопа планина ревниво пази своите тайни. ;)

Тука съм бе Томи, де да хода?! Натискам си парцалите и повече чета, пиша рядко.

То човек да не земе да сподели някои свои "душевни болки и терзания" с хора, дето му се пишат за приятели, пък те земат, че изкарат сичко на мегдан. Йордане, за наказание на сбора догодина пролетес на тебе ша дам вкиснато ланско вино и от най - коравия суджук за дето ма орезили публично! :D

Колкото до Белка и маята: не само Балканът, ами и Родопа планина ревниво пази своите тайни. ;)

еиииииииииииити не пишеш не пишеш па като се разпишеш нямаш прочитане браво браво

Иване, поздравления за Амур, отчувал си лайка, та дрънка! Дано скоро да му дойде ищахът и за "тънката част", та да не връщате момите неонодени, че ще е грехота да му се изгуби кръвта. Колкото до женския лайкоид, дето си го снимал - мащай го докато е време, само ти яде хляба, за пет пари работа не върши, а и ти разваля фасона на групата. :D

Ай, останете си със здраве!

Дай боже всекиму! :drinks:

Браво бре ! От къде тоя елемент на врачански диалект у твоя речник бре ?!

И по-често пиши, па кат та излагат приятелите, още по-кисело вино, от по-лани ш им даваш ! :D