Jump to content

Западно сибирски лайки

bum
 Share

Recommended Posts

Ако може да споделя и аз впечатленията си от съботно неделната разходка с моята бъдеща надежда.

Излязохме на разъмване както в събота така и в неделя, по GPS изминах около 3,5 км. Местността определена за разходка беше иглолистна гора със около 6-7 дерета и 3 сечища общо разходката бе около 2,5 часа. До сега кучето се бе отпускало в преследване на дивеч само 2 пъти. Единия бе когато беше на 5 месеца и открихме една белка на дърво, започна кратък лай след което, помогнах с един камък на белката да падне от дървото и после газ..... и кучето след нея. Върна след около 5 минути , бях много доволен от реакцията на кучката. Втория път бяхме на лов и с гончета гони сърни около 15 мин. Така до събота, когато към средата на разходката вървях по горска пътека, а кучето бе на склона в дясно от мен на около 20м. По едно време чух на два пъти ръмжене, което досега не бях чувал, казах си "напипахме ги" огледах се но не виждах кучката, в този момент чух неколкократен лай. Притичах на пред по пътеката по посока на лая на кучето, и какво да видя "нормална гледка за лайка", Берта под един бор, главата и на горе, лае и обикаля, като от време на време скача по ствола на дървото. Погледнах на горе но нищо не видях. Приближих се и отново погледнах към връхните клони на бора, а там се бе стаила една катерица, но за съжаление не успяхме да я свалим, както първия й дивеч (белката) с камък. Продължихме разходката но уви без повече емоции, но ми направи впечатление, че кучката започна де се отпуска и да се отделя все повече с всяка една разходка.

В неделя маршрута бе същия, само пресичането на деретата бе в долната им част, а не както в предния ден в горната. От самото пускане на кучката забелязах очевадната и самостоятелност. Още в първото дере кучката осети нещо, пусна носа към земята на няколко пъти и се втурна към отсрещния бряг. не успях да видя нищо нито дивеч нито куче. Започнах да се изкачвам по склона, като още в основата му намерих пресни изпражнения "още топли" от лисица или чакал. Така кучето го нямаше около 15 минути. Продължихме разходката. По едно време отново останах сам, седнах на източния склон на дерето в което бях, да почина и да се ослушам. След малко чух шум огледах се и видях заек да тича право срещу мен, мина на куршум на около 2м., а аз стоях неподвижен.Това ми подсказва, че Берта го е вдигнала, най интересното бе че кучето не бе по неговите следи, а се върна след около 10 мин. от съвсем друга посока. Продължихме към поставената цел "местността реката" кучето отново помириса нещо и пак се устреми в тръст в западна посока. Нямаше я около 20 мин. аз вървях и си мислех какво ли вдигна пак, докато чух в далечината лай, но беше (според мен) през едно дере и не ми се ходеше до там поизчаках малко викнах няколко пъти и тя се върна.Така продължихме към изходната точка - мястото на което бях паркирал джипа.Вече поизморени се движехме в едно сечище по бавно от началото, Берта бе в ляво от мен, а в дясно от мен изведнъж изскочи втори заек, Берта го Видя и го подгони на голями подскоци и отново я нямаше около 10мин. Така приключи и неделната ни разходката придружена със тези споменати емоции.

гледам и не вярвам на ушите си използвам фразата на професор вучков за нещата който се написаха в този форум. зрели хора пък са за предаването на бати енчо кой е по по най. бива ли такива работи бе колеги за едни кучета в случая лайки независимо дали са исл рел зсл това са най разпространените в българия да се обиждаме да навлизаме в кухнята на този или онзи, споделени неща да се вадят на яве и да се оронва авторитета на хора независимо от това в какво положение са. не се знае на кой как ще му се завърти колелото. нека се престане да се изтъква този или онзи, че бил най добрия снай добрите кучета. всеки ловува и щом го удовлетворяват неговите любимци това е за него най доброто. това което е постигнато с тренировки не е за ден два кой как и колко време му е отнело пак е индивидоално. тук сме да споделяме радостите с ловните ни другари слуката да патърсим съвет да споделим опит да насърчим колега има и раздели на които не пожелавам на никого да пише там. нека заровим томахавката на войната и да заработим заедно за породата лайка. само така може да има резултати и то не малки.

гледам и не вярвам на ушите си използвам фразата на професор вучков за нещата който се написаха в този форум. зрели хора пък са за предаването на бати енчо кой е по по най. бива ли такива работи бе колеги за едни кучета в случая лайки независимо дали са исл рел зсл това са най разпространените в българия да се обиждаме да навлизаме в кухнята на този или онзи, споделени неща да се вадят на яве и да се оронва авторитета на хора независимо от това в какво положение са. не се знае на кой как ще му се завърти колелото. нека се престане да се изтъква този или онзи, че бил най добрия снай добрите кучета. всеки ловува и щом го удовлетворяват неговите любимци това е за него най доброто. това което е постигнато с тренировки не е за ден два кой как и колко време му е отнело пак е индивидоално. тук сме да споделяме радостите с ловните ни другари слуката да патърсим съвет да споделим опит да насърчим колега има и раздели на които не пожелавам на никого да пише там. нека заровим томахавката на войната и да заработим заедно за породата лайка. само така може да има резултати и то не малки.

Те за това см и аз, напълно те подкрепям

когато искаш да разбереш и проучиш човека насреща се налага да говориш точно това което той иска да чуе а петйо доста дълго време чуваше от мен точно това което искаше никога не съм му казвал какво наистина мисля за него и кучетата му и пак няма да кажа но усещам че испадате в истерия вече щом копаете чак толкова надълбоко нищо бъдете здрави а долния клип е за хората дето наистина милеят за породата и когато говоря с тях разговора обикновенно завършва с думите ---ще работим и ще видим как ще се развият нещата --------------- докато с петенцето завършваше така ---------- абе ти си ми приятел да зема да ти дам едно лайче на по тънка цена да ми правиш реклама вместо за 400 ще ти го дам за 300 и това може да го извадиш от скайпа приятелю http://youtu.be/3h5jLvtMVvs

темата е зсл и защо трябва да се нападаме и да доказваме,че нямаме сестра. нищо лично към никого, но това е пълен абсурд което става тук и какво се цели с това. да целисе това да няма нещо за което да се сплотим, а напротив защото е по лесно. що се отнася до мен не е тук мястото да спамим темата кога, къде и какво съм правил. този начин на напатки е отвличане на вниманието от темата и не добре да се прави по ред причини. първо човек за да е конкретен трябва да види гредата в своите очи и тогава да говори за съчицата в очита на другите. когато някой желае нещо, пита нещо и е счисти помисли и намерения той е открит и несе прикрива само тогова може да се води диалог.

имаш една прекрасна фраза написана в твоята страница БЪЛГАРИЯ - ВЕЛИКА И НЕДЕЛИМА кога ли ще стане тава във форума. и нещо от мен което мисля е актоално: един човек, който не може да прости е забравил, това което му е било простено на него

когато искаш да разбереш и проучиш човека насреща се налага да говориш точно това което той иска да чуе а петйо доста дълго време чуваше от мен точно това което искаше никога не съм му казвал какво наистина мисля за него и кучетата му и пак няма да кажа но усещам че испадате в истерия вече щом копаете чак толкова надълбоко нищо бъдете здрави а долния клип е за хората дето наистина милеят за породата и когато говоря с тях разговора обикновенно завършва с думите ---ще работим и ще видим как ще се развият нещата --------------- докато с петенцето завършваше така ---------- абе ти си ми приятел да зема да ти дам едно лайче на по тънка цена да ми правиш реклама вместо за 400 ще ти го дам за 300 и това може да го извадиш от скайпа приятелю

http://youtu.be/3h5jLvtMVvs

Тренировката за младата бяла надежда наистина е добра....... все пак е на 4 месеца и .....ризата ( за името ) може и да е гладена !!!

имаш една прекрасна фраза написана в твоята страница БЪЛГАРИЯ - ВЕЛИКА И НЕДЕЛИМА кога ли ще стане тава във форума. и нещо от мен което мисля е актоално: един човек, който не може да прости е забравил, това което му е било простено на него

Отдавна съм простил и забравил! Важното е да постигнем нещо продуктивно за породата!

Ще ми е интересно и приятно да се запознаем и поговорим, въпреки че все още съм лаик в тая област!!!!

Ето какво пристигна днес в моя двор:

post-13774-0-36214200-1333022686_thumb.jpg

Ееееее айде да ти е честита новата придобивка браконерче в неведение ли сега че ни държиш от де е? що е?

Вай вай тежко си на барсуците, сега ще видиш ти магаре боб яде ли и т....н на гайда свири ли... :wizard:

много хубава е.дай малко информащия

много хубава е.дай малко информащия

Кучето не е родословно,нито пък е Шампион,както повечето тук...до този момент е живяло като домашен любимец и компаньон,сега ще го мъчим за лов...пък ще видим,каква ще излезе!!!

Кучето не е родословно,нито пък е Шампион,както повечето тук...до този момент е живяло като домашен любимец и компаньон,сега ще го мъчим за лов...пък ще видим,каква ще излезе!!!

с постоянство всичко се постига успехи и в предстоящия ловен сезон

Моята малка надежда....... Виктория ЗСЛ .............. Баща -Динар гр.Елена майка Роксана гр.Варна ......... родена е на 18.11.2011г.post-1026-0-83748400-1333180210_thumb.jpgpost-1026-0-66530700-1333180212_thumb.jpgpost-1026-0-52651300-1333180214_thumb.jpg

Edited by Karo

Моята малка надежда....... Виктория ЗСЛ .............. Баща -Динар гр.Елена майка Роксана гр.Варна ......... родена е на 18.11.2011г.post-1026-0-83748400-1333180210_thumb.jpgpost-1026-0-66530700-1333180212_thumb.jpgpost-1026-0-52651300-1333180214_thumb.jpg

Еее харното си е харно,много будно кутренце Карамфиле живо и здраво да е и да достигне нивото на роднините си

да ти е жива и здрава, и не се съмнявай гена си е ген. много слука

Много е хубава пу да не и е уроки,личи си че е гледано куче браво.

от днес роки на 7 месеца http://vbox7.com/play:3ad8870f24

Кутрето е наточено......... изглежда страхотно......... дай повече инфо за него

Кутрето е наточено......... изглежда страхотно......... дай повече инфо за него

кучето е без родословие бащата и майката работят на едър дивеч

Edited by радо71

Това куче неели? от оная др.тема мелези на лов за глигани снимката е качена от колегата Калигула но там се вижда само шареното куче.

Това куче неели? от оная др.тема мелези на лов за глигани снимката е качена от колегата Калигула но там се вижда само шареното куче.

Същото е,но явно моят малък другар е решил да ми върне "жеста",че в една друга тема аз се бях пошегувал с него по подобен начин. :bira:

малко кадри от днешната разходка тежката зима остави подобни следи във сяко едно дере

Това е показателно за няколко неща .......

1. Доместификацията на дивеча / загубването на дивечовите инстинкти/ в ловните райони с високи запаси .......дивите животни привикват към интензивните грижи и губят част от същността си, а именно да усещат промяната на метеорологичните условия ;

2.Следващата пролет запаса на хищниците ще се увеличи значително, което ще наложи нашата намеса като ловци ;

3.Таксацията ще даде възможност за анализ на качеството на селекционния лов и посоката в която е вървяно .......ако имаме пропуски ще сравним корекцията направена от естествения подбор ;