Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Твърдо 452 , направена е както тряба , без да се пести и да се правят компромиси !

Новата (455) е бледо подобие на 452 - изстискана работа , пълна с компромисни и безсмислено евтини решения .

Потърси 452 на старо !

Някой колега дали е пробвал и двете.Усещат ли се разлики.

... и аз съм пред такава дилема, но съм избрал LR патрони (за да ми е "поносима" стрелбата от към пари), оптиката ще е задължителна така, че по-дългата цев ще само в "+" според мен. CZ_452 ще е моя избор.

... и аз съм пред такава дилема, но съм избрал LR патрони (за да ми е "поносима" стрелбата от към пари), оптиката ще е задължителна така, че по-дългата цев ще само в "+" според мен. CZ_452 ще е моя избор.

Щом оптиката ще е задължителна - най-добре 452 varmint с късата и дебела цев... Като пари (нови) са почти една и съща работа... Ако можеш да отделиш повечко пари за флоберка - тогава 453 varmint - спусъка е със всички възможни регулировки и щекер... За прецизна стрелба това е изключително важно....

За автора на темата - потърси мнения в интернет за 455... На повечето места пишат, че 455 е отстъпление в качеството с цел поевтиняване на продукта...

В интернет не намерих нищо конкретно но мисла че стова че скъсяват цевта и икономисват 200-300 гр. стомана дори и скъпа е около 3-4 евро .Това и бъгарин няма да го направи.А хора с традиции не звучи реално.

• 3 weeks later...

А за мерниците някой ще каже ли кой е по добрия.

На флоберката задължително трябва да сложиш оптика (може и да е по-ефтиничък вариант със zoom 3-12 или 4-16 и диаметър на обектива поне 42мм)

• 4 weeks later...

На флоберката задължително трябва да сложиш оптика (може и да е по-ефтиничък вариант със zoom 3-12 или 4-16 и диаметър на обектива поне 42мм)

Това е много голямо увеличение за оптика на 22lr. Моята оптика е от 1,5-6 с подсветка и е напълно достатъчно според мен. :good:

• 3 weeks later...

ЧЗ зкм 452 -2Е вече са спрени от производство и са заменени с модела 455 .

Явно на новите хамерикански собственици на "Ceska Zbrojovka" им идва скъпо

да произвеждат истински качествено оръжие.mad.gif

Така че който се е уредил със "старото мат,рял" може да е доволен.wink.gifsmile.gif

продавам флоберка CZ 22магнум нова тел-0894525355 иванов

колега колко е нова флоберката и каква и е цената, защото съм се ориентирал точно към такова оръжие.

• 1 month later...

Това е много голямо увеличение за оптика на 22lr. Моята оптика е от 1,5-6 с подсветка и е напълно достатъчно според мен. :good:

Хубаво е да виждаш дупките по мишената през оптиката на 50 и 75м... :rolleyes:

Ако изкочи плъх или сврака на 50тина метра и ги уцелиш в главата е голям кеф...

Приятно занимание е и избиването на капсулите на стреляни гилзи 12 калибър от 50-тина метра...

Хубаво е да виждаш дупките по мишената през оптиката на 50 и 75м... :rolleyes:

Ако изкочи плъх или сврака на 50тина метра и ги уцелиш в главата е голям кеф...

Приятно занимание е и избиването на капсулите на стреляни гилзи 12 калибър от 50-тина метра...

Напълно съм съгласен наистина на точните оръжия калибър 22LR им трябва мощен прицел задължително с корекция на паралакса