Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

chicholyubo

Ръчни Звукови Примамки "свирки" За Хишници, Сърни И Елени

146 мнения в тази тема

Видях че има подобна тема във форума, но за птици и не можах да открия такава за хишници, сърни и елени. За това реших да я създам.

Нека в нея обсъдим качеството и ефекта на различните марки свирки.

Както и да споделим опита си от тяхното използване.

A-A-A-A mitkoa1 харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре колега, подкрепям идеята. Нека ако някой има идея как се изработват свирки за хищник да сподели. Аз импровизирах една, и примамих лисица, но за съжаление пропуснах и не мога да подкрепя казаното със снимков материал. Надявам се скоро да поправа грешката.

Редактирано от Nanski

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е темата е хубава, но се обсъжда успоредно с лова в темата "На варда за хищници". Който чете и участва там, навярно е разбрал че последния тотален хит е модела РС-2 на Дан томпсън, каквато отскоро имам и аз. Отправям апел към колегите ръчните примамки да обсъждаме тук. Надявам се да се получи дискусия. Темата наистина е интересна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз притежавам модела PC-2 на Дан Томпсън, но нещо не ми се получават нещата. Ще ви помоля някой от вас ако му се занимава да направи един запис, нещо подобно на

или само да свирне няколко пъти да чуя какъв звук трябва да изкарам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз притежавам модела PC-2 на Дан Томпсън, но нещо не ми се получават нещата. Ще ви помоля някой от вас ако му се занимава да направи един запис, нещо подобно на

или само да свирне няколко пъти да чуя какъв звук трябва да изкарам.

Свирката е друга и звука е по различен, но за начало .. виж тук

A-A-A-A хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, темата е страхотна и ще я следя с интерес! Аз съм толкова компетентен, че на Беклемето я надух на опъки!! :D Баев и Боян /Кучето Бясно/ ме светнаха от коя страна се надува :yahoo: ! При положение, че в моя район съм сигурен на 100%, че свирка никой не е надувал та камоли правил :rofl: с малки изключения в не ловните среди :D , си мисля че хищниците ще си чупят краката да идват! :pardon:

Туй пусто PC2 ще го пробвам в реални условия ма първо да се науча да мърдам пръстите, а Бояне! :yahoo:

:drinks:

ДБД хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с РС-1, една на Хубертус - зайче и една на същата фирма - мишка, както и бутилка със сиропорче :D. Имах и РС-2, но най бях доволен от една СССР работа за 40копейки, която естествено успях да загубя .

berk хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, темата е страхотна и ще я следя с интерес! Аз съм толкова компетентен, че на Беклемето я надух на опъки!! :D Баев и Боян /Кучето Бясно/ ме светнаха от коя страна се надува :yahoo: ! При положение, че в моя район съм сигурен на 100%, че свирка никой не е надувал та камоли правил :rofl: с малки изключения в не ловните среди :D , си мисля че хищниците ще си чупят краката да идват! :pardon:

Туй пусто PC2 ще го пробвам в реални условия ма първо да се науча да мърдам пръстите, а Бояне! :yahoo:

:drinks:

Така е тренировка му е майката. Сега е малко късничко да будя комшиите, но утре като се прибера ще запиша РС-2, и ще постна записа.

A-A-A-A хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаното изпълнявам. http://www.nalov.com/forum/index.php?app=downloads&showfile=509

A-A-A-A хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаното изпълнявам. http://www.nalov.com/forum/index.php?app=downloads&showfile=509

Благодаря. :good:

Голямо свирене падна в къщи, надух главите на съседите. :D

ku4e_biasno ДБД харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. :good:

Голямо свирене падна в къщи, надух главите на съседите. :D

Е как беше концерта, бис имаше ли ? Мен жена ми винаги ме вика на бис с думите ... " - Ти изобщо не си наред " и то само на загрявката . :rofl::yahoo:

A-A-A-A Samuyl blaser. харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволете да ви покажа и аз една свирка:

Pre-tuned.jpg

и как работи:

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли я ?

Да :) Дава има възможност да се имитира с различна дебелина звука. Както гласовете при хората.И най-важното,че и при най-ниските температури, пластината няма да замръзне от конденза.Съжалявам,че не можах да дойда на сбирката да я покажа.

niksana хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да :) Дава има възможност да се имитира с различна дебелина звука. Както гласовете при хората.И най-важното,че и при най-ниските температури, пластината няма да замръзне от конденза.Съжалявам,че не можах да дойда на сбирката да я покажа.

Щеше да е страхотно да дойдеш с дудучето! :D Четох описанието за свирката в " Раптор " - доста добре представена, но ако позволиш един въпрос - може ли да имитира звук на малко сърне, и ако да - то може ли да го чуем ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да е страхотно да дойдеш с дудучето! :D Четох описанието за свирката в " Раптор " - доста добре представена, но ако позволиш един въпрос - може ли да имитира звук на малко сърне, и ако да - то може ли да го чуем ?

Може да се имитират звуци на сърна в беда.Но аз лично, не съм усъвършенствал този звук все още.

Днес усъвършенствах този звук:

и мисля да го изпробвам късна пролет и началото на лятото,когато се намират паднали птици от гнездата,при неуспешни опити за летене с тази

crying_bird.jpg.

Kircho-Sopot хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е интересно да се разбере как хишника реагира на птица в беда, до сега основно мисля се ползваше зайче в беда и ефект има, където естествено не са провикнали вече на този звук .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е интересно да се разбере как хишника реагира на птица в беда, до сега основно мисля се ползваше зайче в беда и ефект има, където естествено не са провикнали вече на този звук .

Ще опитаме и ще видим. И на сърнешката съм се заканил сериозно да и направя сефтето, но това ще е краят на юли началото на август.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитаме и ще видим. И на сърнешката съм се заканил сериозно да и направя сефтето, но това ще е краят на юли началото на август.

Ами късмет и дано налучкаш правилния звук !

Днес реших да пробвам две нови свирчици . С едната нещата не се получиха, като предполагам причината е в мен защото досега никога не съм имитирал малка сърна .

С другата - зайче, което изобщо не бе плакало в района нещата станаха доста бързо - след около 3-4 мин. към мен вече тупуркаше една лисица, но в сянката на гората. Изобщо не можах да я "хвана " в кръста на оптиката, пък и не спря на двете ми изксвирвания с уста ....., та и си отиде на бегом леко уплашена естествено . :D

Редактирано от ДБД

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами късмет и дано налучкаш прамвилния звук !

Днес реших да пробвам две нови свирчици . С едната нещата не се получиха, като предполагам причината е в мен защото досега никога не съм имитирал малка сърна .

С другата - зайче, което изобщо не бе плакало в района нещата станаха доста бързо - след около 3-4 мин. към мен вече тупуркаше една лисица, но в сянката на гората. Изобщо не можах да я "хвана " в кръста на оптиката, пък и не спря на двете ми изксвирвания с уста ....., та и си отиде на бегом леко уплашена естествено . :D

Супер..Другия път кръста на плешката и снимка за поздрав..Ами покажи ги де защо се срамуваш...:)

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер..Другия път кръста на плешката и снимка за поздрав..Ами покажи ги де защо се срамуваш...:)

Зайчето е на Хубертус, а сърната на Buttolo, за снимки по натам .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето запалени хищничари в този форум знаят,че отскоро имам свирка PC-3 и вече имам с нея 2 привлечени лисици.Сякаш ще върши работа :D.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам с 2 ръце за РС-2 - от есента на миналата година досега имам извикани с нея 5 чакала /2 отстреляни/ и 2 лисици /1 отстреляна/...

п.с. до някой модератор - моля, поправете правописната грешката в заглавието на темата, че видиш ли много хейтъри има и се смеят...

Редактирано от don_stefano

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване