Jump to content

Ръчни Звукови Примамки "свирки" За Хишници, Сърни И Елени

Recommended Posts

Ето моите духалки.Още толкова но други модели повредих и ги изхвърлих преди време.

Колега Нордика как се преставя????

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На полето ще се убедите колко са ефективни. Преди две седмици този хитрец излизаше на лов на здрачаване. Видях го на 200м. Влезе в шубраците- явно по прясна диря. След две кратки изсвирвания с ламари

Тази тема ми е доста интересна, макар и на последък позагърбена. Що свирки съм купувал и пробвал- не е истина! Но днес най доволен, даже самодоволен съм от тази. Най вече защото е собственоръчна израб

Здравейте колеги, по повод как да направите свирките от ламаринка мога да ви споделя следното. Продавам тези свирки от около година в Англия защото там са доста популярни. Отначало, когато реших да ги

Posted Images

Колега Нордика как се преставя????

Като,че ли не оправда очакванията ми.На една варда видях два чакала и почнах да свиря,но за съжаление не пожелаха да се отзоват.Сменях силата и тембъра на звука,но ефекта не се получи.След това извадих и кафявата РС-3 на Дан Томсън и на нея не се отзоваха.От всичките на мен най ми харесва звука на Нордика и ще продължа да я пробвам.

• 2 weeks later...

Ето моите духалки.Още толкова но други модели повредих и ги изхвърлих преди време.

С тая зелената в средата на Primos, веднъж чакал ми излезе след около минута на две просвирвания ей така на майтап, закривайки малката дупка. Имал ли си успехи с нея?

С тая зелената в средата на Primos, веднъж чакал ми излезе след около минута на две просвирвания ей така на майтап, закривайки малката дупка. Имал ли си успехи с нея?

Все още не съм я пробвал,но ми харесва звука.

един въпрос надувате ли или смучете от свирката защото при мене се получава звук когато смуча въздух

бах маата :trumpet::D и от мен свиркаджия не става

Да загатнем нещо за хищничарите.... ;) Въпреки, че на самият имитатор си пише, да видим можем ли познаем какъв звук ще възпроизвежда ?!....... ;)

post-41824-0-06679600-1339755625_thumb.jpg

Edited by Krilia

Да загатнем нещо за хищничарите.... ;) Въпреки, че на самият имитатор си пише, да видим можем ли познаем какъв звук ще възпроизвежда ?!....... ;)

Каква ще е наградата за позналия? :bira: :varban:

Предполагам, че ще е аналог на модела Roe.

т.е. ще възпроизвежда "любовни" звуци ...

Само не знам на загоряла или на разгонена лисица ще са ;)

Edited by Diters

снимката все пак не казва - `мъжки либовни звуци` или женско лисиче `пъшкане` ще имитира 8)

..............тъй де, да знаем като я ползваме на лисугери ли ще стреляме или `пухкави кумички`

снимката все пак не казва - `мъжки либовни звуци` или женско лисиче `пъшкане` ще имитира 8)

..............тъй де, да знаем като я ползваме на лисугери ли ще стреляме или `пухкави кумички`

Абе не е важно дали е мъжко или женско. Важното да е пъшка :dance2:

Гледам е още нова :)

Предлагате ли я вече в магазините си?

В производство е и за сезона ще е налична.Разработваме заедно още няколко проекта.Да видим какво ще се получи.

• 2 months later...

Със ламаринката дали има рални успехи вече?

При мен поне- след 15ти май спряха да търчат. Виждам ги, свиря, чуват я -и си продължават по пътя. Определено стигам до извода, че има сезонност в успеха на свирките. В късната есен и през зимата съм убеден, че отново ще тичат към мен.

Edited by Herzblock

Излзам след като жътвата почна, почти не свиря през лятото. На излет най много веднъж, дваж, но за кратко и то не винаги . На свирка дойдоха два чакала, като единя от стотина метра не искаше да приближи повече, което не бе пречка да го хвана за задния крак :D .

Нищо не мога да намеря в нета за "nordik fox heat". Май ще почакаме за повече инфо относно този продукт. За момента ползвам "Nordik Predator Pre-tuned". Доволен съм от нея. Имам я от към почти 2 месеца и нямам празна варда с нея, като последната беше преди 2 дни.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте Колеги!

Вчера дъщерята случайна я чух в другата стая да свири с някаква свирка...Викам си, ами този звук ми е познат! Веднага скочих и отидох да видя свирката...оказа се някаква децка свирка от зрънчо...Но звука който издава е много наподобяващ на този звук от ламаринките, които ги има в темата.

Та разбира се веднага и присвоих свирката и тя вече е моя играчка... :)

Ето я и свирката:

post-6672-0-12664100-1348225330_thumb.jpg

post-6672-0-70924100-1348225332_thumb.jpg

post-6672-0-44231100-1348225335_thumb.jpg

Направих запис на звука, който издава и ви моля да кажете дали ще върши работа...аз още не съм я пробвал в реален лов и за това искам да чуя и вашето мнение.

Тук качвам звука:

свирка от зрънчо.mp3

Поздрави!

Edited by Божидар Николов

Значи и ти се отзова на звука на ранен заек :)

Божка, честно казано аз го оприличих на мишка, ама дори и така да е мисля че би свършила работа и то не лоша работа. Поздрави и наслука!

Мисля че е много добра и ще привлича хищници.

Ама бива ли заради едната краста да лишаваме децата от детството им(разбирай играчките)!? :girl_cray2:

Edited by Herzblock
  • 2 months later...

Колеги колко сантиметра трябва да бъде дълга ламаринката и колко трябва да бъде широка

Здравей колега аз мога да кажа,че ги правя вече от раз и се получават перфектни та размерите са 6см.-3см.първо сгъваш на две равни части пробиваш с гвоздей 2-3мм.отвор през двете рамена на пластината и после единия отвор го разширяваш на 4-5мм.с отверка тип звезда или с гвоздей 4-5мм..Успех. :baraban:

Mерси колега :) млад ловец съм имам 5-6 варди с Дан томпсън но ялови, и сега съм решил да пробвам докато имам успех :)