Jump to content

Какво мислите за работата на този "МАЙСТОР"

snipi
 Share

Recommended Posts

И след като четеш темата от самото начало защо реши, че именно момента в който се появи нещо по-стойностно и конкретно в нея е най-подходящ да се включиш със целия този спам?

Поздрави и наслука!

[/quo

защо да е спам аз до тук в тази тема малко стойностни мнения съм прочел останалото са закани,заплахи,хвалби,клетви,оризилени пушки и много тиникиджииски изпълнения . Лошото е че няма истински специалисти (във форума) които да дадът реална оценка на проблема.

Edited by the_hunter_20

• Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

защо да е спам аз до тук в тази тема малко стойностни мнения съм прочел останалото са закани,заплахи,хвалби,клетви,оризилени пушки и много тиникиджииски изпълнения . Лошото е че няма истински специалисти (във форума) които да дадът реална оценка на проблема.

Оставам с впечатление ,че познаваш "Истински специалист".. Покани го във форума да разясни проблема на не истинските специалисти.. ;)

Може да стане чудо и на мен да ми се изясни... :)

Оставам с впечатление ,че познаваш "Истински специалист".. Покани го във форума да разясни проблема на не истинските специалисти.. ;)

Може да стане чудо и на мен да ми се изясни... :)

[/quo

моето мнение съм го споделил не искам да споря и да го налагам на никого. Но ми се струва ,че в България има повече от един специалист.

А под истински разбирайте хора с образование (различно от средно или завършен курс). :good:

моето мнение съм го споделил не искам да споря и да го налагам на никого. Но ми се струва ,че в България има повече от един специалист.

А под истински разбирайте хора с образование (различно от средно или завършен курс). :good:

Мога да те уверя,че хората, с които се опитваш да спориш, са образовани. Много добре образовани. Просто поради вродена или придобита деликатност не пишат това в профила си.

А пък когато изобщо пишат, знаят къде се поставят пунктуационните знаци.:spiteful:

ти освен майстор и учител по български ли стана. Деликатността май и на вас не ви е от силните страни. Що се однася за ценза няма смисъл да говорим.

Неприязънта ти към учителите по български е повече от очевидна и се забелязва от разстояние. Всеки присъства в този форум със своите слабости и недостатъци, но много често липсата на езикова култура не е сама, а върви ръка за ръка с още други, по-дълбоки дефицити.

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

ти освен майстор и учител по български ли стана. Деликатността май и на вас не ви е от силните страни. Що се однася за ценза няма смисъл да говорим.

И между другото, така и не стана ясно, какво е изказаното от Вас мнение. Защото лично аз не прочетох нищо освен, че накъв незнаен преподавател се изхилил на нещо си. Каво е това нещо, защо се е изхилил и прочее подробности. Споделете колега ако не Ви затруднява. За ценза, някои се опитаха вече, възпитано да Ви подскажат нещо, но уви май не бяха разбрани.

Edited by Jet

Моля за модераторска намеса , да обособи една нова темичка за монтажите маркови и не толкова маркови...

И какво би трябвало да се пише в една такава нова тема.....Ако целта и е да се "популяризират" продуктите на "Армстунинг" и колко са "The Best" -то си има цял раздел от форума за това:

http://www.nalov.com...pic=20274&st=15

Поздрави!

Edited by jovani62

И какво би трябвало да се пише в една такава нова тема.....Ако целта и е да се "популяризират" продуктите на "Армстунинг" и колко са "The Best" -то си има цял раздел от форума за това:

http://www.nalov.com...pic=20274&st=15

Поздрави!

Продуктите на Армстунинг нямат нужда от популяризиране...И сега са си популярни...

Идеята е да се поразсее малко мита ,че "конфекцията" е "The BEST" и ,че видиш ли щом не е на "марков" производител не струва 5 пари... Много хора се хвърлят на супер куци монтажи само защото са подведени от името и гръмката реклама...

...

Идеята е да се поразсее малко мита ,че "конфекцията" е "The BEST" и ,че видиш ли щом не е на "марков" производител не струва 5 пари... Много хора се хвърлят на супер куци монтажи само защото са подведени от името и гръмката реклама...

Мисля, че е необходимо внасянето на едно терминологично уточнение - какво следва да се разбира под "марков" и "немарков" монтаж. Докато относно определението "марков" нещата са малко или много изяснени терминологично, лично аз под "немарково" изделие разбирам такова, намиращо се в серийно производство на даден, често пъти неизвестен производител, което не претендира за високо качество и се предлага на подобаващо ниска цена. Докато монтаж, произведен в единични или ограничен брой екземпляри от специализирана работилница, ателие, фирма или дори сръчен майстор в отделни случаи може да е с качество, по-добро от това на "марковите" и във всички случаи ще е съобразен в по-висока степен от тях с индивидуалните изисквания както на собственика, така и на оръжието. Подобен монтаж няма да бъде коректно да бъде наречен "немарков", за него би подхождало определението "поръчков" да речем или просто "монтаж на фирма Едикояси".

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

Мисля, че е необходимо внасянето на едно терминологично уточнение - какво следва да се разбира под "марков" и "немарков" монтаж. Докато относно определението "марков" нещата са малко или много изяснени терминологично, лично аз под "немарково" изделие разбирам такова, намиращо се в серийно производство на даден, често пъти неизвестен производител, което не претендира за високо качество и се предлага на подобаващо ниска цена. Докато монтаж, произведен в единични или ограничен брой екземпляри от специализирана работилница, ателие, фирма или дори сръчен майстор в отделни случаи може да е с качество, по-добро от това на "марковите" и във всички случаи ще е съобразен в по-висока степен от тях с индивидуалните изисквания както на собственика, така и на оръжието. Подобен монтаж няма да бъде коректно да бъде наречен "немарков", за него би подхождало определението "поръчков" да речем или просто "монтаж на фирма Едикояси".

Поздрави и наслука!

Добре така да бъде.. :)Формулацията на новата тема е почти готова :D

Ето го този лакей отново е на линия.

Нали щеше да напускаш форума?

Колега, по-кротко...не се впрягай толкова....Това все пак е интернет форум -бла-бла.wink.gif Някои индивиди разполагат със свърхизлишък от свободно време и тук си го запълват.biggrin.gif Помага им да се чувстват значими.dirol.gif

Ако пък наистина ти е досадно да четеш нечии глупости -вкарай го в черния списък (игнорирани)...Така няма да ти излиза това което пишат.wink.gifbiggrin.gif

Поздрави!

Edited by jovani62

И не ми е отказъл Шамана. Поиска майка си и баща си,но не намери балами като теб.

Веднъж разказах случай от времето, когато все още бях оръжейник във ВИП.Идва един господин с някакво налудничаво искане и пита:

- Абе, майсторе, можеш ли да направиш това и това?

- Мога- викам му.

- А можеш ли да го направиш еди как си?- пита пак той.

- Да, мога. Но какъв е смисъла в това?-питам на свой ред аз.

- Ама може ли ..... продължава образа.

Делев, който го беше довел в работилницата, не издържа и изръси:

- Виж ся, Стоян може всичко. Стоян прави всичко. Стоян прави това за пари. За много пари!

Господинът си прибра багажа и си отиде.

Подобен беше и разговорът ни с OLIAVI на лични съобщения. Трябва малко чувство за хумор, за да оцени човек такава ситуация. За съжаление, не е дадено всекиму.

Наистина, аз съм способен да се ровя часове в старата пушка на местен ловеци и това да не му струва почти нищо или да поискам цена според средната часова ставка на германски специалист, когато някой реши, че може да ми губи времето с глупости.

Свободен пазар.:D

Бе некой помни ли ка почна темата ?:D

Очаквах спор на друго ниво ма не би. Бг що да правиш?

Колкото до "фирмени" и "поръчкови" в което и да е отношение ,то всеки ползва и си прави извода за едното и другото според възможностите си. Ширпотреба или поръчка, всеки си е сайбия на портфела и акъла :pardon:

Колкото до "поръчковите" ,клиентелата показва до колко са сполучливи.

Преди година бях в една малка оръжейна фабрика във Франция която прави до 600бр годишно нарезни карабини във всичките им разновидности та ми направи впечетление /щот не бях виждал до тогава как се прави карабина/техниките които се ползват за лепене на цеви, мушки, мерници ,монтажи за оптики и т.н. силно се съмнявам, че който и да е оръжейник ще си позволи това у нас, като оборудване говоря.

Колкото до процесите на изработка , никой не се интересува как и какво се прави защото дава предостатъчно пари и там просто няма как изделието да е калпаво.

Тук и преди го казах независимо за кво любимият ни спорт е плюенето и ако няма какво да наплюем се наплюваме сами и после търсим виновника :lol:

Тъй като нещата както и заподозрях в началото опират до Д.Димитров от ВИПа и Стоян - Шаман от Амструнг ,та единия пише и се показва очаквам изявите тук и на другия по темата, иначе................... нещо ми се не връзва, монолог и Мариус Куркински /за сега/ от другата страна. Грозно е така.

Колкото до пажовете им да си отворят си друга тема и си се ритайте по кокалчетата на воля. Все пак не сте специалисти а ползватели в таз област.

Айде със здраве, повече вино и пръжоли и ведро настроение.:drinks:

Темата се изроди в говорилня ,но поне стана ясно ,за пореден път, че този който хал хабер си няма дига най голяма шумотевица.Като някой не харесва Шамана,работата или цените му да не го търси ,има други майстори ,а може и сам да си свърши работата.

:ontopic2:

Почистих малко темата... ако няма какво да кажете не пишете...

Май е най добре да се закрие.

Май е най добре да се закрие.

Защо ? Винаги трябва да има възможност публично да се изкаже мнение.

Интересното по темата е не извършената операция в/у пушката и базата, а ЗАЩО е извършена.. Последните няколко страници темата върви към изясняване на тази дейност и мисля, ще е полезно за потребителите да прочетат тезата на страните по казуса.

Не се обиждайте, комуникирайте културно и любезно, пък потребителите ще си направят извод кой колко знае.

Аз лично от взаимоотношенията си с него съм много доволен. Защото бизнеса не е само касови бележки... Бизнеса е и отношение :drinks:

Защо ? Винаги трябва да има възможност публично да се изкаже мнение.

Интересното по темата е не извършената операция в/у пушката и базата, а ЗАЩО е извършена.. Последните няколко страници темата върви към изясняване на тази дейност и мисля, ще е полезно за потребителите да прочетат тезата на страните по казуса.

Не се обиждайте, комуникирайте културно и любезно, пък потребителите ще си направят извод кой колко знае.

Аз лично от взаимоотношенията си с него съм много доволен. Защото бизнеса не е само касови бележки... Бизнеса е и отношение :drinks:

Именно

... Защото бизнеса не е само касови бележки... Бизнеса е и отношение :drinks:

Юли т‘ва е хубава приказка!

• 5 weeks later...

Че те всичките ми идей са такива и е жалко, че толкова късно долавяш размерите на моя технически гений.:lol:

Сега, след като изгуби спора, но пък се позабавлява за чужда сметка, не е лошо да ни изясниш каква е съдбата на пушката на г-н Овчаров. Тя едва ли е останала на механични мерници, та толкова дискутираните драскотини да вадят очите на притежателя й.

Не може да попитаме в заключената от теб тема. Но ти би могъл или още по-добре- може направо да прехвърлиш коментариите от тази там. Така тя /заключената тема / ще намери своя логичен завършък, а ти, като администратор на форума, ще получиш моите адмирации отново.:rolleyes:

п.п.Обсъжданата пушка изглеждаше по начин, като този от снимките. Не е много вероятно той е накърнил нечии естетически разбирания и по тази причина да е свалена базата. Но ти можеш да разбереш защо и ще ни кажеш, не се съмнявам. :yes3:

Брей, че ми била хубава пушката!!! Ама да беше сложил и мишената от прострелката ;). Дано не си я жулил с флекса (пушката, не мишената), че ако да, от днес нататък няма да мога да спя :( Ще седя, ще я гледам и ще си казвам : "Боже, какви ли драскотини (деруги) има под базата? Колко ли ужасно изглежда прескъпият ми Sauer! То и косата ми заминава и брадата ми побеля, че се и сбръчквам нещо... И на всичкото отгоре и Sauer-а ми надран.... Не ме интересува мишената... всичко е пари... искам NightForce-а за Blaser-а на половин цена! И понеже знам, че си маниак с флекса и с пилата и само се чудиш какво да срежеш и да надереш, ще ти дам да ми срежеш цевта на Benelli-то! Че даже и ще си платя !?

Брей, че ми била хубава пушката!!! Ама да беше сложил и мишената от прострелката ;). Дано не си я жулил с флекса (пушката, не мишената), че ако да, от днес нататък няма да мога да спя :( Ще седя, ще я гледам и ще си казвам : "Боже, какви ли драскотини (деруги) има под базата? Колко ли ужасно изглежда прескъпият ми Sauer! То и косата ми заминава и брадата ми побеля, че се и сбръчквам нещо... И на всичкото отгоре и Sauer-а ми надран.... Не ме интересува мишената... всичко е пари... искам NightForce-а за Blaser-а на половин цена! И понеже знам, че си маниак с флекса и с пилата и само се чудиш какво да срежеш и да надереш, ще ти дам да ми срежеш цевта на Benelli-то! Че даже и ще си платя !?

Мистър Дилов, ти се шегуваш.

Заради едни деруги да гушнеш на половин цена NightForce-то за Blaser-а?! :nea:По-добре да си качвам снимки на мишената от прострелката.

Колкото за Benelli-то, ще трябва да се разбереш с твоя приятел инж.Сашо. Знаеш, че по съвместителство с конструкторската дейност той завежда и шлосерското звено на фирмата. Но това което не знаеш и аз съм длъжен отсега да те предупредя, е че неговата приятелка има скъпи вкусове.:lol:

Уважаеми Господа,

Много вероятно е да има хора, посветени в детайлите на Вашите лични отношения. Това, в което съм сигурен обаче, е че те не съставляват и един процент от посещаващите този форум. В тази връзка не смятате ли за по-подходящо да изяснявате въпросните детайли чрез лични съобщения, нежели да го правите на всеуслушание? Все пак, добър или лош, но това е Форум.

Искрени благопожелания!

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

Уважаеми Господа,

Много вероятно е да има хора, посветени в детайлите на Вашите лични отношения. Това, в което съм сигурен обаче, е че те не съставляват и един процент от посещаващите този форум. В тази връзка не смятате ли за по-подходящо да изяснявате въпросните детайли чрез лични съобщения, нежели да го правите на всеуслушание? Все пак, добър или лош, но това е Форум.

Искрени благопожелания!

Поздрави и наслука!

Съжалявам, ако с последните си постове сме опорочили толкова ценната тема.

Може би проявата на малко хумор не съответства на сериозността на дискутирания в нея проблем.

От свое име и от името на моя приятел Дилов моля за извинение.:sorry::sorry::sorry:

Edited by Shaman

Колега ,лепил ли си някога гумата на велосипеда си ,явно не си го правил и затова пишеш откровени глупости.Освен флекс и пила има и обикновена шкурка ,но хора като теб с "БЕНЕЛИ" и "БЛАЗЕР" няма от къде да го знаят.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.